Jesenske bebe 2024 ☔️🍂🍁🌧️🤰

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • ikica_90

    Broj poruka: 422

    Prijavi adminu

    Premija, da kod mene će biti dosta mala razlika tako da se pokušavam psihički pripremiti na to, ali znam da će biti kako bude. Nadam se da će malac dobro prihvatiti situaciju 😊 mi znamo da će prve 3 godine biti stvarno teške, ali nadam se da će onda doći lakšu period kad jedan i drugi budu samostalniji i kada će se više moći zajedno zaigrati da mi možemo malo predahnuti 🙈
    Melodie, ne želim te plašiti, ali svakako popričaj s ginekologom je možda je trudnički šećer ili napravi u dogovoru s njim još neke pretrage ili bar da ponoviš. Držim fige da je sve to samo od stresa. Mene je ginekologica oprala kaj sam dobila 2 kile u mjesec dana i kao da sigurno imam šećer i sva sam pod stresom radila taj pregled i na kraju su vrijednosti sve bile uredne. Tako da nekad nas znaju bezveze isprepadati pa si možda bila pod većim stresom
    Lavandera ja nisam probala te tablete. Jel ti dr rekao da ti se jako smanjio cerviks ili bi ti to preventivno?

    👱‍♀️ '90, neprohodan lijevi jajovod
    🧔'88, normozoospermiaAIH 11/2021, beta ❌
    AIH 12/2021, beta ❌
    IVF 04/2022, ET, beta 273, ostalo 3 🐧🐧🐧
    12/22 baby boy 💙
    FET 01/2024, beta 432, ostalo 🐧🐧
    OTP 19.10.2024

  • Avatar Lavendera

    Lavendera

    Broj poruka: 364

    Prijavi adminu

    ikica_90 moja gin mi s 23tj radila cerbikometriju i bio je 46mm T oblik, prosli pregled gin zamjena po starinski radila i napisala samo ⅔, zatvoren, smeksan.. I sta sad to meni znaci, apsolutno nista sto ss duljine tice, jer nemam s cim usporediti od prije, kad nije pisano u clancima nego mm. I nemaju svi jednako duge prste da bi mi to sad bilo nekako ne znam, pozudano. Vise se oslanjam na cervikometriju koja mi eto nije radena prosli put. Bas citam po netu ½ clanka je nekom preko cervikometrije 33mm a nekom je ⅔ 27mm. 
    Ja bi vise to pocela preventivno piti ako zbilja pomaze. 
    Ili da se strpim do pregleda koji je za 10 dana, nemam pojma evo. Citam i da u sebi sadrzi magnezij, a magnezij svakako pijem zbog zeljeza sto mi je transfuziologinja rekla da moram pit. Iako na zadnjoj kontroli zeljezo 25, mislim evo 🤣 

    2020.💖
    2022.💖
    2024.💙⏳️
    02/2024. Biokem💔
    13.03.'24. ➕️
    OTP 20.11.💙
    Sljedeci pregled 3.10

  • Avatar Melodie

    Melodie

    Broj poruka: 116

    Prijavi adminu

    ikica_90

    Premija, da kod mene će biti dosta mala razlika tako da se pokušavam psihički pripremiti na to, ali znam da će biti kako bude. Nadam se da će malac dobro prihvatiti situaciju 😊 mi znamo da će prve 3 godine biti stvarno teške, ali nadam se da će onda doći lakšu period kad jedan i drugi budu samostalniji i kada će se više moći zajedno zaigrati da mi možemo malo predahnuti 🙈
    Melodie, ne želim te plašiti, ali svakako popričaj s ginekologom je možda je trudnički šećer ili napravi u dogovoru s njim još neke pretrage ili bar da ponoviš. Držim fige da je sve to samo od stresa. Mene je ginekologica oprala kaj sam dobila 2 kile u mjesec dana i kao da sigurno imam šećer i sva sam pod stresom radila taj pregled i na kraju su vrijednosti sve bile uredne. Tako da nekad nas znaju bezveze isprepadati pa si možda bila pod većim stresom
    Lavandera ja nisam probala te tablete. Jel ti dr rekao da ti se jako smanjio cerviks ili bi ti to preventivno?

    a ja sam evo 31i tjedan dosad sam sve skupa dobila 3kg samo 🤷🏼‍♀️ i beba mi je manja ali urednog razvoja. 
    eto tjesi me to sta su prvi i zadnji secer stvarno super , pogtovo zadnji. Ali svakako mozda i je gestacijski samo sta u tom slucaju ja neman sta prominit u prehrani , to me najvise brine. Jer vecina cura sa GD ode na dijetu i popravi se situacija a ja tako jedem od prije pocetka trudnoce cak nekih pola godine prije radi gastrotisa i kile na zeludcu, stvarno nejedem bijeli kruh tjesteninu pekaru, slatko svakako ne podnosim, sokove ne pijem, sve pecen na pek papiru , apsolutno nista ne radim na ulju. Ja stvarno neznan sta cu prominit ako budem trebala. 🤷🏼‍♀️ no eto vidit cemo u ponedjeljak. 

    🎼najljepsu ljubavnu pjesmu, najljepsu ljubavnu stvar🎼 👩🏼‍❤️‍💋‍👨🏻 / termin 8.11./ 🎀

  • Avatar ⭐ Miss_Ivy ⭐

    ⭐ Miss_Ivy ⭐

    Broj poruka: 1585

    Prijavi adminu

    Melodie ja sam iz zagreba , srednji secer mi je bio 11.2 ostalo ok. Doma sam radila guk profile 2 puta i bili su ok. Sad vise ne moram, ali se trebam pridrzavati dijete. Ne moras ti nista mjenjati. To je samo tijelo reagiralo na veliku kolicinu secera koju i tako i tako ne unosis u sebe nikad. Pretpostavljam da ces raditi guk profile i da ce biti ok, i onda ce te pustiti na miru. Budes vidjela sta ce ti gin reci.
    Ja se isto poroda ne bojim koliko toga kako cu doma sa malim od 2 godine i bebom. Koji k tome jako lose spava i budi se, place, stalno se hoce nositi, bas je mala beba i jako nas treba, spava s nama.. ne pustam mu crtice , pa si ne mogu pomoci sa time.. 

    👩 40 👨 39
    *11/21 MPO Petrova, 22.08.2022.💙
    *02/24 +, Nifty low risk, its a girl! 🩷
    Termin 25.10.2024.

  • Karamela93

    Broj poruka: 20

    Prijavi adminu

    Lavendera

    ikica_90 moja gin mi s 23tj radila cerbikometriju i bio je 46mm T oblik, prosli pregled gin zamjena po starinski radila i napisala samo ⅔, zatvoren, smeksan.. I sta sad to meni znaci, apsolutno nista sto ss duljine tice, jer nemam s cim usporediti od prije, kad nije pisano u clancima nego mm. I nemaju svi jednako duge prste da bi mi to sad bilo nekako ne znam, pozudano. Vise se oslanjam na cervikometriju koja mi eto nije radena prosli put. Bas citam po netu ½ clanka je nekom preko cervikometrije 33mm a nekom je ⅔ 27mm.
    Ja bi vise to pocela preventivno piti ako zbilja pomaze.
    Ili da se strpim do pregleda koji je za 10 dana, nemam pojma evo. Citam i da u sebi sadrzi magnezij, a magnezij svakako pijem zbog zeljeza sto mi je transfuziologinja rekla da moram pit. Iako na zadnjoj kontroli zeljezo 25, mislim evo 🤣

    Ja sam uzimala Roidakal tablete, dao mi ih je ginekolog koji mi vodi trudnoću, upravo zbog toga što mi se počeo prijevremeno skracivati cerviks. Bio je na početku 45 mm, pa je onda pao na 35 mm, a u 28.tjednu je bio 23 mm i tada mi ih je prepisao i rekao da moram mirovati jer da ne smije pasti ispod 20 mm. Pila sam ih do sada kad mi je rekao da prestanem  jer više nemaju smisla. Ali zbog njih, a vjerojatno i zbog mirovanja nije mi se više skracivao cerviks, ostao je iznad 20 mm. Mislim da svakako ne mogu škoditi jer imaju magnezija u sebi i još nekog vitamina, a i te neke kiseline koja baš djeluje protiv preuranjenog poroda. 

    ♀️ 31♂️ 32
    3 spontana, dva u 7.tjednu, jedan u 15.tjednu
    23.9. nam stiže mala curka 🩷
    3.7. 1170 grama 🩷
    17.7. 1560 grama 💕
    14.8. 2475 grama
    12.9. 3470 g

  • Avatar Lavendera

    Lavendera

    Broj poruka: 364

    Prijavi adminu

    Karamela93

    Ja sam uzimala Roidakal tablete, dao mi ih je ginekolog koji mi vodi trudnoću, upravo zbog toga što mi se počeo prijevremeno skracivati cerviks. Bio je na početku 45 mm, pa je onda pao na 35 mm, a u 28.tjednu je bio 23 mm i tada mi ih je prepisao i rekao da moram mirovati jer da ne smije pasti ispod 20 mm. Pila sam ih do sada kad mi je rekao da prestanem jer više nemaju smisla. Ali zbog njih, a vjerojatno i zbog mirovanja nije mi se više skracivao cerviks, ostao je iznad 20 mm. Mislim da svakako ne mogu škoditi jer imaju magnezija u sebi i još nekog vitamina, a i te neke kiseline koja baš djeluje protiv preuranjenog poroda.


    Hvala ti na odgovoru🥰
    Jedino sam sada u nedoumici dal uzet pa pocet piti odmah ili prvo vidjeti s gin na pregledu sta ce ona reci, jer koliko sam shvatila idu na slobodno, bez recepta? Ja bi volila uciniti sve sto je u mojoj moci da bez vecih komplikacija dodemo do termina, nekako sve to sprjeciti s cim god mogu, jer nisam bas u mogucnosti strogo mirovati pored dvije cure ako budem morala. Nekako bi se i sigurnije osjecala kad bi to uzimala, a sad ako ona bude rekla da nema potrebe, valjda nema🤷‍♀️
    Svakako cu joj onda spomenuti.

    2020.💖
    2022.💖
    2024.💙⏳️
    02/2024. Biokem💔
    13.03.'24. ➕️
    OTP 20.11.💙
    Sljedeci pregled 3.10

  • Avatar Kejti0000

    Kejti0000

    Broj poruka: 240

    Prijavi adminu

    Ja s pregleda, i dalje skroz zatvorena. Nije mi ni plodnu vodu mogao pogledati zbog toga. Sad pregledi svaka 2 dana… 🙄 
    Načekala sam se danas ko budala, a doslovno nije bilo gužve, sramota da nema osnovne opreme u bolnici, samo 2 ctg-a, jedan se pokvario, jedan iz Juge su konačno otpisali… baš sam se naživcirala. Isto je bilo i u petak, a vidim isti scenarij i za utorak…

    ♀ 31 ♡ ♂32
    1. trudnoća
    ZM 25. 11. / + 28. 12. / TP 1. 9. / porod 10. 9. 👶🏼🎀

  • Premija

    Broj poruka: 242

    Prijavi adminu

    Kejtioooo a baš pogledam svako malo jesi li dočekala termin ili ne, vidim jesi. Znači zatvorena potpuno. I ja sam u prvoj trudnoći bila zatvorena potpuno do puknuća vodenjaka, no i tad nakon 3 sata od puknuća jedva 1 cm otvorena. I tako sljedećih 20 sati 😅

    3.🤰
    Termin 07.10.2024.
    💙

  • Avatar Kejti0000

    Kejti0000

    Broj poruka: 240

    Prijavi adminu

    Uff, baš nešto razmišljam ipak o metodama tipa ananas, čaj lista maline, što više neke aktivnosti… Baš sam se nešto uležala zadnja 2 tjedna, od vrućine mi se ne izlazi, po kući mi se nešto ne radi, a i imali smo nedavno generalku… bojim se da od ovog ležanja samo sve dodatno usporavam. 
    Možda bi bilo bolje da su mi u startu pomaknuli datum poroda, a ne se slijepo držali menstruacije jer mi je u početku t uvijek bila za tjedan manja. Psihički sam se pripremala na ovaj tjedan, a sad imam osjećaj da bi ovako mogla još mj. dana. 

    ♀ 31 ♡ ♂32
    1. trudnoća
    ZM 25. 11. / + 28. 12. / TP 1. 9. / porod 10. 9. 👶🏼🎀

  • Premija

    Broj poruka: 242

    Prijavi adminu

    Razumijem te jer i sama se nadam da ću roditi prije termina s time da je meni do sad trudnoca bila skoro u dan, a sad zadnja dva pregleda je veća za tj-tj i pol prema veličini bebe. A moguće samo malo veća beba jer je ipak dečko u pitanju, tako mi je bilo s prvim, dok mi je curica bila sitna. 
    Ne znam da li stvarno pomaže aktivnost ili ne, ja sam u svakoj trudnoći bila aktivna do kraja, pa i sada unatoč vrućinama stalno nešto radim. A još imam neke stvari za obaviti prije poroda sad zadnjih mj dana. Čitala sam malo o iskustvima drugih trudnica i nisu baš nešto prije rodile iako su recimo puno pješačile ili se bavile aktivnostima, također im ni porod nije bio laganiji zbog toga. Pratila sam i jednu fitness instruktoricu kroz njenu trudnoću koja je bila aktivna do kraja trudnice, vježbala svakodnevno, trčala pa je svejedno rodila u terminu i porod joj nije bio nimalo lagan te je dugo trajao. Sve je to individualno. A inače vele da kako ti prvih dva puta izmjeri veličinu ploda prema uzv, da je ta računica najtočnija. 

    3.🤰
    Termin 07.10.2024.
    💙

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.