Jesenske bebe 2024 ☔️🍂🍁🌧️🤰

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • Avatar Jeleenaa

    Jeleenaa

    Broj poruka: 284

    Prijavi adminu

    Sretno Kejtiooo 🥰
    Ẓ̌elim ti brz i lak porod. Nadam se da ćeṣ̌ nas uskoro obradovati sretnim vijestima. 😊

    Jelenaa
    🙋‍♀️ 27
    🧔‍♂️29
    5.1.2024 pozitivan test ✅️
    29.2 Nipti double +, nalaz uredan
    Čekamo dječaka 💙
    Termin: 13.9
    28.8. Naredni pregled ❤️

  • Avatar Lavendera

    Lavendera

    Broj poruka: 364

    Prijavi adminu

    Kejtiooo sretnooo!!  
    Pocet ce sada bebice pristizati polako. 
    Mi smo sinoc bili u svatovima. Doduse full kratko 4-5h sto zbog mene sto zbog djece. Proslo je bez plesa i icega, a dalje sad opet mirujem.. I dalje jedva cekam iduci pregled kod moje gin, samo da ovih 10 dana prode cim prije😂 Radujem se sto cu vidjeti malenog, moci snimiti i poslikati a i sto znam da ce ona odraditi pregled pedantno i detaljno kao uvijek. Najvise me zanima ta cervikometrija, imam fobije od toga vise 😂 
    Kako sw vi cure drzite?

    2020.💖
    2022.💖
    2024.💙⏳️
    02/2024. Biokem💔
    13.03.'24. ➕️
    OTP 20.11.💙
    Sljedeci pregled 3.10

  • Avatar ivona2306

    ivona2306

    Broj poruka: 221

    Prijavi adminu

    Kejtiooo, sretnooo ti i da sve prodje sto lakse i bezbolnije 🤗
    Ja se osjecam dobro, kad osjetim da se vise umaram malo stanem i odmorim, i ok. Jedino ove vrucine me mantaju, sve cekam da malo zahladi pa bi bilo lakse, ali prezivit ce se. Imam ctg i uzv u utorak i jedva cekam vidjeti koliko je narasla 🫣

    👩🏼 31
    7.1. +
    1. trudnoća ✨
    Termin: 16.9. 🙏🏻
    It’s a girl 💕

  • Premija

    Broj poruka: 242

    Prijavi adminu

    Kejtiooo sretno, želim ti brz i lak porod, te još brži oporavak. Svakako se javi kako je prošlo.Ja se isto dobro osjećam. 35 tjedana je tu. U ponedjeljak idem na kontrolu, također jedva čekam da čujem kako je bebač, koliko je velik. Stvari za malog sam pripremila konačno, sve je u komodi. Kolica i sjedalicu sam imala, to smo oprali. Još čekam par stvari koje sam naručila, ogradicu s oblakom za kinderbet te neke naljepnice za zid. Uglavnom je sve pripremljeno. Osim moje torbe za rodilište 😅 iako sve imam pripremljeno, samo trebam staviti u torbu.
    Kako se porod bliži, malo me hvata nervoza. Kako se vi borite s nervozom pred porod?

    3.🤰
    Termin 07.10.2024.
    💙

  • ikica_90

    Broj poruka: 422

    Prijavi adminu

    Kejtiooo držim fige da se čim prije upoznas sa svojom bebicom i da porod bude lagan i kratak 🥰❤️
    Ja isto imam dane kad sam malo nervoznija jer je porod blizu. Iskreno nekad zbog samog poroda jer me strah, nekad zbog toga kako će ići oporavak i općenito situacija s malom bebom i klincem ispod 2 godine. Pa neki put od toga ne mogu ni spavati 🙈🤣 al kako bude bude, preživjeti ćemo i to 😁 samo se nadam da će mi klinca netko moći čuvati dok odem u bolnicu roditi jer ne bih htjela biti sama za vrijeme poroda 😁 držim fige da svi budemo tad zdravi pa da ga baka i deda mogu pripraziti dok je tata samnom na porodu 😁
    E da, muž mi je jučer izmasirao noge i spavala sam super 😊 da nije bilo dizanja za odlazak na wc bilo bi idealno, ali ne žalim se dobro me to opustilo ❤️🥰

    👱‍♀️ '90, neprohodan lijevi jajovod
    🧔'88, normozoospermiaAIH 11/2021, beta ❌
    AIH 12/2021, beta ❌
    IVF 04/2022, ET, beta 273, ostalo 3 🐧🐧🐧
    12/22 baby boy 💙
    FET 01/2024, beta 432, ostalo 🐧🐧
    OTP 19.10.2024

  • Avatar Melodie

    Melodie

    Broj poruka: 116

    Prijavi adminu

    Curke moze li misljenje vase na moj ogtt dok mi se nejavi doktorica. Na tašte: 4,6  nakon sat vremena: 12  i nakon dva sata 5.5 . Prvi i treci mi se cine idealni ali drugi me sokirao. Moran napomenit da ja vec misec dva sebi iz predostroznosti mirin secer na taste i sat nakon rucka i nikad nebude veci od 6 posli obroka . Takoder prije 4 tjedna u bolnici su mi vadili krv u sred dana sat nakon rucka i secer je bio 5.1. I nie mi jasan tako veliki skok nakon sat od glukoze. Neznan jeli to mlze bit povezano sa unosom secera koji u mene ne postoji (nemislim na unos kroz stvari koji dizu secer nego bas na slatko) ne stavljam secer ni u kave ne pijem sokove, kolac sam provala zadnji put prije deset godina , cokolade nevolin, bas ne volin slatkocu i ne unosim je pa jedino ako ta glukoza nije šok iako mi to nema smisla bas ali neznan kako da to objasnin. Na uzv abdomena sam bila u drugom mjesecu trudnoce i svi organi su bili super. 

    🎼najljepsu ljubavnu pjesmu, najljepsu ljubavnu stvar🎼 👩🏼‍❤️‍💋‍👨🏻 / termin 8.11./ 🎀

  • JayJay

    Broj poruka: 25

    Prijavi adminu

    Melodie

    Curke moze li misljenje vase na moj ogtt dok mi se nejavi doktorica. Na tašte: 4,6 nakon sat vremena: 12 i nakon dva sata 5.5 . Prvi i treci mi se cine idealni ali drugi me sokirao. Moran napomenit da ja vec misec dva sebi iz predostroznosti mirin secer na taste i sat nakon rucka i nikad nebude veci od 6 posli obroka . Takoder prije 4 tjedna u bolnici su mi vadili krv u sred dana sat nakon rucka i secer je bio 5.1. I nie mi jasan tako veliki skok nakon sat od glukoze. Neznan jeli to mlze bit povezano sa unosom secera koji u mene ne postoji (nemislim na unos kroz stvari koji dizu secer nego bas na slatko) ne stavljam secer ni u kave ne pijem sokove, kolac sam provala zadnji put prije deset godina , cokolade nevolin, bas ne volin slatkocu i ne unosim je pa jedino ako ta glukoza nije šok iako mi to nema smisla bas ali neznan kako da to objasnin. Na uzv abdomena sam bila u drugom mjesecu trudnoce i svi organi su bili super.

    Nažalost,nije sve u unosu šećera u organizam. Stres JAKO utječe na šećer. Dovoljno da te nešto naživciralo,šećer ode u nebesa. 
    Meni je isto nakon sat vremena bio 11,2. Radila guk profil i nosila krv u bolnicu nakon tjedan dana dijete (koje se nisam pridržavala jer bih vjerojatno pala u nesvjest,bila sam gladna i luda. Trudna+dojenje,nema šanse da izdržim na takvoj prehrani) i šećer mi je bio super. 
    A ovo što kažeš da ne jedeš inače slatko,može biti i do toga.
     Dosta trudnica drži dijetu bez potrebe i želi se hraniti zdravo, u smislu preko noći skroz promjene prehranu i drže se tih 1800kalorija dnevno,pa to pokvari oggt. To npr nikako ne preporučuju,baš zbog toga što onda oggt ne bude dobar,realan...
    Nemoj se brinuti previše,da ti šećer stvarno nije dobar sva 3 mjerenja bi ti bila povišena. Velim, možda ti je netko digao živac u prolazu,ili si se sjetila neke stresne situacije.😁

  • Premija

    Broj poruka: 242

    Prijavi adminu

    Ikica_90 Pa da, nije samo porod u pitanju nego i sva briga koja dolazi kasnije. Samo da sve prođe dobro i ostalo nekako bude. Tvoji će biti baš mala razlika tako da te razumijem. Ja doma imam sina od 13 godina i kćer od 4. Oni su dosta razlike, a opet će i kćer sa ovim djetetom biti taman. Držim fige da ćeš naći nekog da pričuva klinca da možete mirno biti na porodu. Ja osobno idem po treći put sama i tako mi najbolje odgovara.Melodie što se šećera tiče, nisam sigurna otkud baš takav skok, moguće zato što ne konzumiraš šećer pa je sad to bilo preopterećenje za tvoj organizam. Može naravno biti i stres, ali prije bi rekla da stres od tog šećera za tvoje tijelo. Ali svakako se obrati gin, možda ćeš morati ponavljati. Ne diže šećer samo šećer, tu su i ugljikohidrati, voće..  A moguće sve to gestacijski, baš zbog trudnoće.

    3.🤰
    Termin 07.10.2024.
    💙

  • Avatar Melodie

    Melodie

    Broj poruka: 116

    Prijavi adminu

    Bila san bas u stresu oko tog ogtt jer sam ga prvi put povratila. I bas mi je srce lupalo dok san se penjala u polikliniku. ali racunan da je to do stresa valjda bi mi prvi secer onaj na taste bio visok a ne drugi 🤷🏼‍♀️ 
    Jos mi je dala tu tekucinu toplu doslovno. Znaci uzas. Svaki guc mi je bilo sve gore. Joj joj buden li tribala to ponovit. Mislim ako moram moram,samo da sve bude dobro. Vidicemo sta ce mi rec. 
    Mora li se za te GuK profile ostajat u bolnici ili kako to ide? 

    🎼najljepsu ljubavnu pjesmu, najljepsu ljubavnu stvar🎼 👩🏼‍❤️‍💋‍👨🏻 / termin 8.11./ 🎀

  • Avatar Lavendera

    Lavendera

    Broj poruka: 364

    Prijavi adminu

    Sto se teme poroda i pratnje tice to bi volila da suprug ide samnom. Sa prvom kceri je bio, al sam bila samo 10 min u radaoni pa mislim da nije stigao ni procesuirati nista u glavi, jer i cim se kcer rodila, uspio nas je jedva uslikati i odma su ga istjerali jer je dr odma dosao obaviti sivanje. Dok sam sa drugom kceri bila sama. 2h u radaoni ali sam prespavala skoro svih 2h eto do samog izgona. To me u biti i trglo taj osjecaj da izlazi i da moram tiskati pa sam vikala sestri. U par trudova je malena bila vani. Nakon poroda sam bila jako slaba, stalno me je babica obilazila jer bi ja od slabosti zadrijemala a ne smije se spavati jel. On se trenutno premislja bi-ne bi, uz neke izlike kao kako ce me gledat da se patim. Pa okrenem salu na stranu da sam imala srece i dosta brza oba poroda. Svejedno ce znat da se patim pa bolje neka mi olaksa i bude samnom😂 Ne bih mu bas kvocala stalno da mora mora, strah me da cu samo stvoriti kontra efekt, al evo. Nadam se da ce ipak ici😂🤷‍♀️Imam pitanje cure, pije li neka od vas roidakal tablete, ako sam dobro napisala?
    Ja i moja razmisljanja o one ⅔ cerviksa i tako to, pa naidem da se to moze piti da je dobro kao za sprjecavanje prijevremenog poroda, kao za odrzavanje duljine cerviksa, ali kao u dogovoru s gin? Ima li koja iskustva s tim ili da zna nekoga da je to pio i pomaze li to? 

    2020.💖
    2022.💖
    2024.💙⏳️
    02/2024. Biokem💔
    13.03.'24. ➕️
    OTP 20.11.💙
    Sljedeci pregled 3.10

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.