Jesenske bebe 2024 ☔️🍂🍁🌧️🤰

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • Avatar LadyD

    LadyD

    Broj poruka: 871

    Prijavi adminu

    ja svaki dan pomislim da trebam sve oprat i popeglat, spremit torbe.... al onda odustanem i kazem sama sebi za par dana dok doma dodjem 🤣🤣🤣 i znam da onda necu stat ni predahnit do poroda 😅 treba sve pripremiti, stan dovesti u red, organizaciju napravit da si olaksam i da moja todlerka neispasta zbog manjka vremena koje treba braci posvetiti... trebam par preinaka u kuci i nadam se da cu stici sve rijesiti....  uglavnom ja po ovom trackeru brojim +2 tj pa se tako orjentiram da sve zgotovim do 37-mog 

    👦 42👧40
    👨 💙20
    💗👱 2
    ➕️05.02.

  • Avatar lennucia

    lennucia

    Broj poruka: 28

    Prijavi adminu

    Joj ja sam pripremila samo najglomaznije (namjestaj, kolica), a ovo ostalo kontam lako cu...Pitanje, gdje ste kupovale posteljine i poplune? :)
    Svašta gledam, htjela bih možda neke jednostavne dezene...

    💃🏼33 PCOS
    🧔🏻 32 👍🏻
    💊Catafertyl, Siofor, Folacin
    😻 Waiting for baby girl 24/10/2024

  • ikica_90

    Broj poruka: 423

    Prijavi adminu

    lennucia

    Joj ja sam pripremila samo najglomaznije (namjestaj, kolica), a ovo ostalo kontam lako cu…Pitanje, gdje ste kupovale posteljine i poplune? :)
    Svašta gledam, htjela bih možda neke jednostavne dezene…

    Ja zapravo ni za starijeg ne koristim još posteljinu s poplunom, već spava u krevetu u vreći za spavanje, a na madracu je plahta na gumicu. Nekako mi je prerano još za poplun, a za bebu ću isto tako plahta i vreća za spavanje. Za kinderbet sam plahte uzimala u ikei, a starijem za krevet u babylandu. 😁🥰
    Ja planiram uzeti jedan dan go idući tjedan pa se nadam da ću tad popakirati većinu stvari za bolnicu da i to riješim do kraja 😁 nekako mi se neda čekati zadnji čas jer što dulje nije spremno imam osjećaj da mi to onda stvara neki nemir 🙈

    👱‍♀️ '90, neprohodan lijevi jajovod
    🧔'88, normozoospermiaAIH 11/2021, beta ❌
    AIH 12/2021, beta ❌
    IVF 04/2022, ET, beta 273, ostalo 3 🐧🐧🐧
    12/22 baby boy 💙
    FET 01/2024, beta 432, ostalo 🐧🐧
    OTP 19.10.2024

  • Avatar LadyD

    LadyD

    Broj poruka: 871

    Prijavi adminu

    ja sam dala sasiti posteljinu po mjeri za kcerkicu... nasla sam preljep dezen pa je to prevagnilo... kupila u kauflandu poplun i jastuk al rijetko koristimo, dosta je toplo jer je od lia ,  jastuk je ful tanak poput popluna tako da smo ga isprobavali nekih mjesec do dva oko prve  godine i presli na vitapurov junior.... on ide od godinu tek... inace spavamo sa jastucicem i u vreci za noc ... dekicu koristimo za dnevno spavanje. plahtice na gumicu smo uzeli u lidlu i babylandu...   ne preporuca  se pokrivati bebe da nebi doslo do gusenja jer se znaju okretati, vuku na lice i sl. a neznaju svuci.... 

    👦 42👧40
    👨 💙20
    💗👱 2
    ➕️05.02.

  • Avatar NimbleAlpaca

    NimbleAlpaca

    Broj poruka: 12

    Prijavi adminu

    ikica_90

    lennucia

    Joj ja sam pripremila samo najglomaznije (namjestaj, kolica), a ovo ostalo kontam lako cu…Pitanje, gdje ste kupovale posteljine i poplune? :)
    Svašta gledam, htjela bih možda neke jednostavne dezene…
    Ja zapravo ni za starijeg ne koristim još posteljinu s poplunom, već spava u krevetu u vreći za spavanje, a na madracu je plahta na gumicu. Nekako mi je prerano još za poplun, a za bebu ću isto tako plahta i vreća za spavanje. Za kinderbet sam plahte uzimala u ikei, a starijem za krevet u babylandu. 😁🥰
    Ja planiram uzeti jedan dan go idući tjedan pa se nadam da ću tad popakirati većinu stvari za bolnicu da i to riješim do kraja 😁 nekako mi se neda čekati zadnji čas jer što dulje nije spremno imam osjećaj da mi to onda stvara neki nemir 🙈

    Koliko vreća za spavanje ste uzimale? Pretpostavljam da treba uzeti barem 2 komada onih od 0-3 mjeseca? Uzela sam već jednu od 3-6 (naletila u Lidlu), ali me strah da će to biti preveliko u početku.
    I također, imate li preporuku gdje ih uzeti, s rukavima ili bez? Čitala sam da ima u C&A nekih gdje se rukavi mogu skinuti.

    🙋‍♀️ 29
    🧔‍♂️30
    9.3.2024 pozitivan test ✅️
    03.05 Qualified® 90°, nalaz uredan
    Čekamo djevojčicu ❤️
    Termin: 11/2024
    17.9. Naredni pregled

  • Avatar lennucia

    lennucia

    Broj poruka: 28

    Prijavi adminu

    Da, ja sam isto planirala krenuti s vrećama iz istih razloga ali nam je patronaza savjetovala poplune u samom početku dok su najmanji...sad kad vidim da ne koristite pitam se jel mi uopce treba...

    💃🏼33 PCOS
    🧔🏻 32 👍🏻
    💊Catafertyl, Siofor, Folacin
    😻 Waiting for baby girl 24/10/2024

  • Popokatepetl

    Broj poruka: 136

    Prijavi adminu

    U c&a znaju imat te vreće s rukavima i super su, ali ja sam viđala samo debele zimske. Uopće se ne sjećam de sam te male male brojeve bila kupila.. Moja je spavala u vreći do kad je bilo brojeva za kupit, znam da najveće imaju bas u c&a. baš smo jako kasno joj stavili poplun, tipa s oko 3 godine.. Jastuk i dalje ne koristi, ako se uvali nama u krevet eventualno, najviše voli moj trudnicki 😁

  • ikica_90

    Broj poruka: 423

    Prijavi adminu

    NimbleAlpaca

    ikica_90

    lennucia

    Joj ja sam pripremila samo najglomaznije (namjestaj, kolica), a ovo ostalo kontam lako cu…Pitanje, gdje ste kupovale posteljine i poplune? :)
    Svašta gledam, htjela bih možda neke jednostavne dezene…
    Ja zapravo ni za starijeg ne koristim još posteljinu s poplunom, već spava u krevetu u vreći za spavanje, a na madracu je plahta na gumicu. Nekako mi je prerano još za poplun, a za bebu ću isto tako plahta i vreća za spavanje. Za kinderbet sam plahte uzimala u ikei, a starijem za krevet u babylandu. 😁🥰
    Ja planiram uzeti jedan dan go idući tjedan pa se nadam da ću tad popakirati većinu stvari za bolnicu da i to riješim do kraja 😁 nekako mi se neda čekati zadnji čas jer što dulje nije spremno imam osjećaj da mi to onda stvara neki nemir 🙈
    Koliko vreća za spavanje ste uzimale? Pretpostavljam da treba uzeti barem 2 komada onih od 0-3 mjeseca? Uzela sam već jednu od 3-6 (naletila u Lidlu), ali me strah da će to biti preveliko u početku.
    I također, imate li preporuku gdje ih uzeti, s rukavima ili bez? Čitala sam da ima u C&A nekih gdje se rukavi mogu skinuti.

    Ja sam s prvim imala 2 od 70cm to su te kao od 0-6 mjeseci. Meni je bila dobra čini mi se do 5 mjeseci i tad je već došlo toplije pa smo prešli na onu od 90cm. Mislim da su ti kod svih tih vreća ugl isti otvori za glavu tak da ne vjerujem da će ako je malo veća vreća utonuti djete u nju, iako je najbolje uzeti pravu veličinu, pa ako naletiš negdje lidl ili kaufland ili ako ti netko može posuditi uzmi tu manju da imaš 😁 ja sam svojeg znala staviti u jednu koju sam posudila 90cm dok je bio tako 2-3 mjeseca ako bi mi obje ove manje zapiškio i nije mu bila gore velika. One su zapravo samo dulje i šire što je veća veličina. A ovo za odvojive rukave ja nisam nikad koristila niti tražila jer mi živimo u stanu sa centralnim grijanjem tako da više smo gledali da bude u stanu malo toplije i obukla mu dugi rukav bodi i zimsku vreću, nego te rukave. Ako možda živiš negdje gdje je jako zima i po noći nema grijanja onda bi bilo dobro da ima te rukave, ali ovako ako možeš regulirati temperaturu sobe onda nema potrebe😁 pogledaj si imaš raznih debljina vreća i čak postoje neke infografike koje ti pokazuju kako obući bebu s obzirom na temperaturu sobe
    https://emporium.hr/blog/kako-pravilno-odjenuti-bebu-spavanjeg-164/

    👱‍♀️ '90, neprohodan lijevi jajovod
    🧔'88, normozoospermiaAIH 11/2021, beta ❌
    AIH 12/2021, beta ❌
    IVF 04/2022, ET, beta 273, ostalo 3 🐧🐧🐧
    12/22 baby boy 💙
    FET 01/2024, beta 432, ostalo 🐧🐧
    OTP 19.10.2024

  • ikica_90

    Broj poruka: 423

    Prijavi adminu

    Cure koje ste već krenule u trudničku ambulantu jel možda koja ide na sv.Duh? Ako ima tko da mi javi tko radi od doktora u trudničkoj? 😁 hvala ❤️🥰

    👱‍♀️ '90, neprohodan lijevi jajovod
    🧔'88, normozoospermiaAIH 11/2021, beta ❌
    AIH 12/2021, beta ❌
    IVF 04/2022, ET, beta 273, ostalo 3 🐧🐧🐧
    12/22 baby boy 💙
    FET 01/2024, beta 432, ostalo 🐧🐧
    OTP 19.10.2024

  • Avatar lennucia

    lennucia

    Broj poruka: 28

    Prijavi adminu

    Thanks..istrazim. dakle definitivno team vreća 

    💃🏼33 PCOS
    🧔🏻 32 👍🏻
    💊Catafertyl, Siofor, Folacin
    😻 Waiting for baby girl 24/10/2024

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.