Jesenske bebe 2024 ☔️🍂🍁🌧️🤰

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • ikica_90

    Broj poruka: 422

    Prijavi adminu

    Kejti0000

    Sve je u redu s madracem, ali nam dimenzije ne odgovaraju na ovaj novi krevetić koji smo uzeli (https://bazzar.hr/p/4X5DZ2R-waldin-oval-krevetic-7u1-s-madracem-white).
    I mene je strah prijevremenog poroda, isto osjećam pritisak da sve pripremim što prije. Čekam spavaćice, ostalo sam uzela za bolnicu, ali moram smisleno spakirati i posložiti.
    Robicu sam oprala, kozmetiku kupila.
    .
    Ostaje mi sad još vidjeti koji ćemo monitor i eventualno još neke dekorativne stvarčice (vrtuljak, ogradica). Mislim se treba li nam uopće vrtuljak jer planiramo kupiti zazu bijeli šum, a i čitala sam o nekim negativnim stranama vrtuljaka…
    .
    Oko nosiljke imam podjeljena mišljenja, ne znam bih li kupovala. Ako se dobro ne namjesti, može donijeti više štete nego koristi. 🤔

    E pa kaj se tiče monitora za bebu mi smo s prvim uzeli ovaj s notina:https://www.notino.hr/philips-avent/baby-monitor-scd923-digitalni-video-monitor-za-bebe/p-16106821/I meni je to bilo pravo olakšanje jer se super baba vidi, čak i po noći 😁 iako je beba s nama u sobi bila ispočetka nije bila direkt uz krevet pa mi je to koristilo i po noći, ali i jako puno po danu dok bi ja nešto radila samo bi uzela monitor sa sobom i kad ga čujem samo pogledam na monitor da vidim šta je, ne moram bezveze uljetati u sobu i možda ga zbuditi tako ako se on samo malo meškolji 😁 a super je jer ima mislim 15 vrsta melodija između čeka i bjeli šum pa ti nisu ni potrebni drugi aparati za to 😉 moj npr obožava samo onu lullaby melodiju 😁 evo ja se sad razmišljam dal da za drugo kupujem neki monitor ili da stavim kameru u dječiju sobu pa tak vidim ovog starijeg a baby monitor iskoristim za mlađeg koji nam dolazi 🤣🙈 evo mene zanima ako netko ima iskustva s nadzornim kamerama u sobi? Jel to sve ide preko app na mob ili ima neki monitor? Ja bi s monitorom jer i ovaj baby kaj imam može se postaviti na mob da ide preko aplikacije, ali ja sam više za monitor nego te aplikacije 🤣🙈

    👱‍♀️ '90, neprohodan lijevi jajovod
    🧔'88, normozoospermiaAIH 11/2021, beta ❌
    AIH 12/2021, beta ❌
    IVF 04/2022, ET, beta 273, ostalo 3 🐧🐧🐧
    12/22 baby boy 💙
    FET 01/2024, beta 432, ostalo 🐧🐧
    OTP 19.10.2024

  • Avatar ⭐ Miss_Ivy ⭐

    ⭐ Miss_Ivy ⭐

    Broj poruka: 1585

    Prijavi adminu

    Ikica e taj i mi imamo! Je skup, ali radi svaki dan, ponekad i noć! Iste probleme imam kao ti. Ne znam ni di će spavati stariji, trenutno je s nama u krevetu i ne vidim da bi mogao sam. Ali dnevno spavanje bi ga svakako htjela imati na oku. Ja sam mislila uz ovu aventovu uzeti i xiaomi mi 360 jer ju dosta hvale , a ja imam neki mob koji bi bio samo za to. Jel tebi mali ide u vrtić ili će ići sad? Borna treba sad krenuti u 9 mjesecu, baš se jako bojim bolesti. Ne znam ni šta je pametno za napraviti

    👩 40 👨 39
    *11/21 MPO Petrova, 22.08.2022.💙
    *02/24 +, Nifty low risk, its a girl! 🩷
    Termin 25.10.2024.

  • ikica_90

    Broj poruka: 422

    Prijavi adminu

    ⭐ Miss_Ivy ⭐

    Ikica e taj i mi imamo! Je skup, ali radi svaki dan, ponekad i noć! Iste probleme imam kao ti. Ne znam ni di će spavati stariji, trenutno je s nama u krevetu i ne vidim da bi mogao sam. Ali dnevno spavanje bi ga svakako htjela imati na oku. Ja sam mislila uz ovu aventovu uzeti i xiaomi mi 360 jer ju dosta hvale , a ja imam neki mob koji bi bio samo za to. Jel tebi mali ide u vrtić ili će ići sad? Borna treba sad krenuti u 9 mjesecu, baš se jako bojim bolesti. Ne znam ni šta je pametno za napraviti

    Da, stvarno se isplati taj baby monitor. Iskreno ne znam kak bi živjela bez njega jer svaki put kad ide spavati imam ga uz sebe i to mi je uštedilo hrpu ustajanja kad počne se buniti dok traži dudu po krevetiću 😁 meni malac spava u svojoj sobi već jako dugo, od kad je imao 4 mjeseca, a zadnjih par mjeseci spava u onom montessori niskom krevetu gdje moze sam ući i izaći pa to sad postaje malo izazovno jer nije najposlušniji za spavanje, pa znaju biti muke dok on 100 puta izađe iz krevetića, tako da možda smo ga prerano stavili u takav krevet, ali ok budemo preživjeli ipak bi nas to sve čekalo prije il kasnije 🙈 ja sam isto razmišljala o tako nekoj kameri, ali bi voljela da mi onda taj drugi mob bude baš ko monitor da ne moram po noći, otključavati i tipkati po mobu dok mi dođe slika 🤣 čak mislim da mi susjeda ima nešto tome slično s malim monitorom pa ju baš pitam kaj ona ima 😁 moj ti je krenuo u vrtić s godinom dana i fino se privikao, ali da je bilo viroza bome je. Najčešće je imao respiratorne, jednom crijevnu, ali svaki put su sva sreća bile virusne i blage, pa nije bilo potrebe za antibioticima😁 ja sam mu davala beta glukan sirup za vrijeme zime, a na proljeće sam mu davala one biorela čokoladice tako da mu se jača imunitet. Ne znam jel pomoglo, ali mislim da svi kad krenu u kolektiv vrlo brzo pokupe razne viruse. On je u mješovitoj grupi pa bi često starija djeca od 2-3 godine donjela nešto kaj bi ovi mali od 1 godine brzo pokupili. Moj mali je atopičar pa je time i skloniji respiratornim infekcijama, tak da ga mi inhaliramo i ispiremo nos svaki dan nekoliko puta dnevno bez obzira je li sezona viroza ili ne, mislim da mu je to dosta olakšalo da ne pokupi neke jače infekcije 😁

    👱‍♀️ '90, neprohodan lijevi jajovod
    🧔'88, normozoospermiaAIH 11/2021, beta ❌
    AIH 12/2021, beta ❌
    IVF 04/2022, ET, beta 273, ostalo 3 🐧🐧🐧
    12/22 baby boy 💙
    FET 01/2024, beta 432, ostalo 🐧🐧
    OTP 19.10.2024

  • Arianne

    Broj poruka: 221

    Prijavi adminu

    Kejti0000

    Sve je u redu s madracem, ali nam dimenzije ne odgovaraju na ovaj novi krevetić koji smo uzeli (https://bazzar.hr/p/4X5DZ2R-waldin-oval-krevetic-7u1-s-madracem-white).
    I mene je strah prijevremenog poroda, isto osjećam pritisak da sve pripremim što prije. Čekam spavaćice, ostalo sam uzela za bolnicu, ali moram smisleno spakirati i posložiti.
    Robicu sam oprala, kozmetiku kupila.
    .
    Ostaje mi sad još vidjeti koji ćemo monitor i eventualno još neke dekorativne stvarčice (vrtuljak, ogradica). Mislim se treba li nam uopće vrtuljak jer planiramo kupiti zazu bijeli šum, a i čitala sam o nekim negativnim stranama vrtuljaka…
    .
    Oko nosiljke imam podjeljena mišljenja, ne znam bih li kupovala. Ako se dobro ne namjesti, može donijeti više štete nego koristi. 🤔

    Ma sjećam se da si spominjala da si uzela taj madrac, pa me zanimalo da li nije dobar ili sam pretpostavila da možda nisu dimenzije za novi krevetić.
    .
    Ja sam sad provjeravala popise, i uglavnom mi fali još sve iz ljekarne jer to nisam bila (popis imam spreman), a ostalo imamo sve, samo treba složit krajem ovog mjeseca kad zaršimo sve te radove u stanu, Robica je sva oprana i složena, eventualno moram vidjet što mi još fali (dobila sam robice od ljetnih beba, pa možda još malo duzih rukava). I moram svoju torbu za bolnicu spremit.
    .
    Zašto vrtuljak nije dobar, to nisam uspjela naći? Čak sam sad guglala nakon što si napisala,
    Što se tiče nosiljka bila sam na nekoj radionici i imam prijateljice koje imaju taj omni breeze i zadovoljne su. I na radionici žena koja se bavi nosiljkama nije imala ništa protiv te nosiljke. Znam da nije idealna za kad je beba najmanja, ali imam i maramu eastičnu koju je posudila mi prijateljica za početak. 
    Ali kažu da su te ergobaby dosta u redu, i ergonomski. Na kraju mogu posluziti i za neke kraće relacije, npr. od auta do bolnice, stana, nečega, da ne nosimo kolica npr.
    .
    Vidim da spominjete baby monitor ja to nisam još nabavljala i ne znam ćemo li. Ako i budemo se odlučili, dečko voli tu tehniku pa ću naknadno njemu dati taj zadatak da to riješi.

    It's a boy 💙

  • Lucija97

    Broj poruka: 5

    Prijavi adminu

    Drage sve, provodim istraživanje izloženosti djeca do druge godine života ekranima. Ako imate djecu do druge godine života, bila bih Vam jakooo zahvalna kada biste ispunili upitnik. 🙏🙏🙏Ispunjavanje je anonimno i stvarno kratko, a puno će mi pomoći u daljnjem radu. Unaprijed hvala svima 🤗https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSfZnQbYGS-_-xWFUNSP-8F9dO403XuTF-2Jz4ZzAERPe0EG2A/viewform?vc=0&c=0&w=1&flr=0&usp=mail_form_link

  • Avatar Kejti0000

    Kejti0000

    Broj poruka: 240

    Prijavi adminu

    Za vrtuljak sam procitala da je distraktor i da bebe krevetic ne poistovjecuju s mjestom za spavanje nego za igru, a da bi to dvoje trebalo biti odvojeno. Isto tako da ometa bebu, odvlači pažnju i negativno utječe na razvoj. 🤔

    ♀ 31 ♡ ♂32
    1. trudnoća
    ZM 25. 11. / + 28. 12. / TP 1. 9. / porod 10. 9. 👶🏼🎀

  • ikica_90

    Broj poruka: 422

    Prijavi adminu

    Kejti0000

    Za vrtuljak sam procitala da je distraktor i da bebe krevetic ne poistovjecuju s mjestom za spavanje nego za igru, a da bi to dvoje trebalo biti odvojeno. Isto tako da ometa bebu, odvlači pažnju i negativno utječe na razvoj. 🤔

    Moj mali je imao taj vrtuljak i on ti se koristi tipa negdje do 5-6 mjeseci max. Fora je jer sviraju, vrte se u krug i kad je beba mala zapravo će joj pomoći zaspati. Također bebe kad su male puno slabije vide, a i treba koji nekoliko mjeseci da nešto tek mogu primiti u rukicu. Ne bih rekla da je distraktor, jedino ako ga ostaviš u krevetiću dok djete već može posegnuti skroz za tim igračkama koje vise, znači dok već ojača gornji dio, što sigurno nije prije 6 mjeseci. Onda im postaje to igra jednako kao i da mu daš igračku neku za spavanje 😉 kod malih beba je rutina sve, tako da ako ćeš ga staviti spavati u svoj krevet pa onda za 6-8 mjeseci htjeti seliti to vjerojatno ide teže, ili ako beba ne spava u vreći pa bi je nakon  više od pol godine na to htjela naviknuti vjerojatno bude teže prihvatila. Probajte im postaviti sve onako kako bi vi htjele jer bude vama kasnije lakše. Baba ionako ne zna jel spava s vama ili u svom krevetu, njoj je sve to novo, ali kad navikne na nešto onda se tog teško riješiti. Mala od mog brata ima već 3 godine i 3 mjeseca nikako neće spavati nego samo s roditeljima u krevetu kaj je njima muka, pa zato druga od prvog dana u svom kinderbetu 😁

    👱‍♀️ '90, neprohodan lijevi jajovod
    🧔'88, normozoospermiaAIH 11/2021, beta ❌
    AIH 12/2021, beta ❌
    IVF 04/2022, ET, beta 273, ostalo 3 🐧🐧🐧
    12/22 baby boy 💙
    FET 01/2024, beta 432, ostalo 🐧🐧
    OTP 19.10.2024

  • ikica_90

    Broj poruka: 422

    Prijavi adminu

    A za nosiljke, moj prvi se nije htio nositi, ali kad smo bili na pregledu kukića sa 8 tjedana, sve je bilo ok, ali mi je doktorica rekla da ona ergobaby nosiljke uvijek preporuča svima bez obzira na razvoj i da kada se beba u tome ispravno namjesti je jako dobro za razvoj kukova. Tako da znam neke mame koje su time rijesile problem kukića bez pavlovih remenčića i slično. Nije nešto što se nužno mora kupovati, pogotovo ako imaš od koga posuditi 😉

    👱‍♀️ '90, neprohodan lijevi jajovod
    🧔'88, normozoospermiaAIH 11/2021, beta ❌
    AIH 12/2021, beta ❌
    IVF 04/2022, ET, beta 273, ostalo 3 🐧🐧🐧
    12/22 baby boy 💙
    FET 01/2024, beta 432, ostalo 🐧🐧
    OTP 19.10.2024

  • Lol2008

    Broj poruka: 71

    Prijavi adminu

    Arianne

    petra11


    Odakle si narucila nastavak za previjanje?
    Ako hoces pogledaj na instagramu stranicu mamina prica.rs. Predavaci su iz Srbije, a upravo traju prijave za besplatni trodnevni online tecaj, mislim da ce se tu obraditi tema povijanja i pupcane
    Hvala puno na savjetima i Petra11 i svima!Uzela sam Kikkaboo nastavak za komodu za previjanje na Ozoneu i onda sam odabrala i Kikaboo podlogu. Od iverice, dođe 27 eura, inace su preko 50 a negdje i preko 100. 😲
    Inace ga je mislio decko sam napravit, ali je u guzvi i zbog radova pa kad sam nasla po toj cijeni sam uzela. Provjerila sam mjere Kikaboo komode na koju ide i ispadne da je dubina 48 cm, isto ko i nasa. A ako ne pase sto posto mislim da ce mu lakse bit je malo "sredit" nego radit iznova.
    Nadam se samo da mi nece javiti da je vec rasprodan 🙈
    Evo link:
    https://www.ozone.hr/product/stol-za-presvla-enje-za-komodu-kikkaboo-standard-sivi/

    Samo da javim da je meni stigao nastavak i podloga. Znaci, nastavak savršeno naliježe na komodu Malm iz Ikee koju imamo i iako ima nastavak za pričvrstiti ga na komodu mislim da nam to bušenje neće biti potrebno i da ću ga samo kad prestanemo koristit lagano skinut i nastavit koristit komodu kao i dosad. Jako sam zadovoljna!! Hvala na preporukama cure 😘 saljem slikicu kako je kod nas (brzinski montirano na sredinu, mozda budem micala i sa strane drzala stvari) 
    https://ibb.co/mCj548Z

    7.2. + 💙
    1.pregled 7.3.
    2.pregled 3.4.
    3.pregled 2.5.
    4.pregled 31.5.
    Termin 13.10.2024.

  • Avatar Kejti0000

    Kejti0000

    Broj poruka: 240

    Prijavi adminu

    Cure koje su već rodile, jeste li koristile mamine kapi i/ili čaj za dojilje? Ako jeste, kako su vam se pokazale ove kapi za laktaciju? 

    ♀ 31 ♡ ♂32
    1. trudnoća
    ZM 25. 11. / + 28. 12. / TP 1. 9. / porod 10. 9. 👶🏼🎀

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.