Jesenske bebe 2022. ☔🍁🤰

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • Tarry

    Broj poruka: 494

    Prijavi adminu

    Teichmmb jesi li ti pazila na prehranu prije vađenja krvi za ogtt?

  • Avatar Aries5

    Aries5

    Broj poruka: 549

    Prijavi adminu

    tara123

    Kada sam dosla na OGTT pitali su me da li sam ista pila, ili pusila prije, rekli su da nema ni vode. Ne pusim, ali ne znam kakve veze cigareta ima s time. Tako da vj ovisi i od grada do grada


    Nikotin povecava razinu secera u krvi pa zato pitaju

    👩25
    🙍‍♂️29
    ➕️ 02.01.2022.
    Srceko 12.01.2022.
    TP- 02.09.2022.
    It's a boy 💙

  • jedna1

    Broj poruka: 105

    Prijavi adminu

    Jutro cure! Ja se napokon naspavala, pod time mislim da se nisam ustala u 5 ujutro nego u 7 
    Tarry ne brini  puno šta si jela prije ogtt jer ti to utjeće na 1. vrijednost šećera koja je tebi dobra a ove druge 2 koje su ti povišene su rezultat toga kako tvoje tijelo metabolizira onu otopinu koju si popila. Meni je recimo ta prva blago povišena 5.2 dok su mi druge 2 7.1 i 5.6
    Koliko ja znam to ti samo znači da tvoje tijelo ne uspijeva u ovom “drugom stanju” proizvesti dovoljno inzulina. 
    MalaMagla mislim da ju ja u tvojem tjednu još nisam niti počela osjećati a i kad je krenulo bi isto bilo dan dva ništa - tad bebica još ima dovoljno mjesta da se moze micati a da ju ti ne osjetiš. Mislim da tek iza 27, 28 tt odnosno kad uđemo u 3 tromj postaje važno da ju svaki dan osjetimo a i tad vjerojatno ovisi jer svaka žena, bebica, maternica je drugačija….

  • jedna1

    Broj poruka: 105

    Prijavi adminu

    Moana ja isto 99% idem na carski jer imam dosta veliki miom koji je izvan maternice ali je tako pozicioniran da smeta bebi na izlasku. Koliko god bi rađe rodila prirodno, šta bi bilo bolje i za mene i bebu, prihvatila sam opciju carskog i uvjerila se da to i nije loše jer je to ipak, odnosno trebala bi biti, kontroliranija atmosfera. Dosta cura mi je savjetovalo da si pogledam filmiće poroda carskim da vidim šta me očekuje ali to mi je nekako too much. Ok mi je pročitati o tome jer mislim da je dobro da smo donekle upućene šta to podrazumijeva ali baš da gledam…ne hvala.
    Šta bi tek sanjale da takve stvari gledamo😆

  • Dijana221

    Broj poruka: 216

    Prijavi adminu

    Pozdrav svim clanicama foruma 😀
    Zanima me je li se koja od vas susrela sa prosirenim venama na podrucju spolovila? Doktori mi cak najavljuju carski rez u slucaju pogorsanja jer moze biti opasno ukoliko dode do pucanja ili epiziotomije na porodu..
    Unaprijed hvala na informacijama ukoliko ih imate 😊

  • Tarry

    Broj poruka: 494

    Prijavi adminu

    Jedna1, hvala na odgovoru, malo si mi bolje pojasnila, znaci ja prehranom ne mogu puno utjecati na to, mislim ici cu na dijetu svakako i utorak idem na VV pa cu vidjet sto kazu oni. 
    Dijana ja sam bas naki dan pisala kako mi je nateknuta jedna stidna usna, bila sam na pregledu da provjerimo i doktor je rekao da je to venski put blago otecen i da je zapravo to donekle normalno i da se najcesce javlja tako da lijevoj strani i da je alarmantno ako bude puno vise ili ako mi noga krene oticat.

  • jedna1

    Broj poruka: 105

    Prijavi adminu

    Tarry

    Jedna1, hvala na odgovoru, malo si mi bolje pojasnila, znaci ja prehranom ne mogu puno utjecati na to, mislim ici cu na dijetu svakako i utorak idem na VV pa cu vidjet sto kazu oni.


    Htjela sam samo reći da prehranom u danima prije testa nisi utjecala na one vrijednosti koje su ti povišene a sada ćeš vjerojatno dobiti režim prehrsne kojim ćeš to držati pod kontrolom, nije to ništa strašno i znam puno cura koje su imale taj trudnički dijsbetes i on nestane kad rodiš. A i ta dijeta nije strašna, skoro sve jedeš samo češće u manjim količinama i tipa bijeli kruh, tjesteninu, rižu zamijeniš integralnim i sl.

  • Dijana221

    Broj poruka: 216

    Prijavi adminu

    Tarry

    Jedna1, hvala na odgovoru, malo si mi bolje pojasnila, znaci ja prehranom ne mogu puno utjecati na to, mislim ici cu na dijetu svakako i utorak idem na VV pa cu vidjet sto kazu oni.
    Dijana ja sam bas naki dan pisala kako mi je nateknuta jedna stidna usna, bila sam na pregledu da provjerimo i doktor je rekao da je to venski put blago otecen i da je zapravo to donekle normalno i da se najcesce javlja tako da lijevoj strani i da je alarmantno ako bude puno vise ili ako mi noga krene oticat.


    Nadam se da ces imati vise srece i da ne dode do ovog stanja kakvo je kod mene…🤞 
    Oni su tu objasnili kao “normalnu” pojavu jer nam se zdjelica siri i sve je veci pritisak na krvne zile sto vise beba raste.. 

  • Tarry

    Broj poruka: 494

    Prijavi adminu

    Dijana jesu ti tako jako nateknute obje strane? Ja sam isla kod bas dobrog privatnika koji me skroz smirio rekavsi da je to skroz normalno i da je i zbog oprerecenja, kad vise hodam je jace sto sam i sama skuzila a ujutro je manje. Ugl usred setnje ponekad osjetim bridenje bas te lijeve strane i znam da ni bas natice, ali nekako do ujutro taj osjecaj prode iako je vidno uvijek ta strana nateknutija od desne.

  • Tarry

    Broj poruka: 494

    Prijavi adminu

    Jedna1 hvala ti! Vec sam pocela s tom dijetom i zasad mi se cini dosta opteceravajuce ali sve sto moram nije tesko, nekako cu izdrzat

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.