Jesenske bebe 2022. ☔🍁🤰

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • Avatar Aries5

    Aries5

    Broj poruka: 549

    Prijavi adminu

    Tarry

    Malo sam odsutna nije me bilo jer sam neke stvari rjesavala..
    Radila sam ogt i imam povisen secer, bas me to zabrinulo, nisam se tomu nadala, ako neka ima bilo koji savjet nek pise.
    Nataste - 4.7
    Nakon 1 h - 7.5
    Nakon 2 h - 10.3

    I krvna slika mi je dosta poremecena,
    Eeitrociti, homoglobin i hematokrit blago snizeni a mcgc blago povisen.

    Ne znam kako da to dovedem u kontrolu sve🤯 Cekam nazvati doktora, popodne radi.


    Zadnja vrijednost ti je povisena, mislim da je ref vrijednost 8.5 a tvoj je 10.3
    A sad ti sve ovisi o ginekologu, vjerojatno ce te stavit na dijetu 1800 kcal, moguce da te posalje na hba1c to je pretraga iz koje se vidi tromjesecni secer (prosjek secera) 
    A za KKS ti je normalno u trudnoci da je malo smanjen hemoglobin i hematokrit, sad sve ovisi koliko jer svaki gin na drugu vrijednost daje zeljezo 
    Nemoj panicariti jer nista od tih nalaza nije prestrasno, naravno prigovarat ce ti za secer jer svi oni prigovaraju za secer

    👩25
    🙍‍♂️29
    ➕️ 02.01.2022.
    Srceko 12.01.2022.
    TP- 02.09.2022.
    It's a boy 💙

  • Avatar Aries5

    Aries5

    Broj poruka: 549

    Prijavi adminu

    Granger

    Depilacija i lak, ja još uvijek mogu sve sama. Kupila sam onak neki plastični stolčić u Ikei za djecu da stanu na njega kad peru ruke pa sam ga ubacila u tuš i fino sjednem na njega i sve riješim. Tako lakiram i nokte na nogama. Neki dan sam razmišljala kolko još trbuh mora narasti da bi mi smetao, ali mislim da sam skroz okej ovako tamo negdje do 7. mjeseca.
    OGTT jel vi vjerujete da sam ja jučer zvala da se naručim za to i kaže meni žena da prvi termin imaju 1.7. Znači 1.7. Ja njoj na to velim da moram to riješiti između 24. i 28. tjedna trudnoće i da ne mogu pomaknut trudnoću, ali ništa. Nemaju prije mjesta. I sad ću morati to privatno obaviti, ali će bolnica tj. odjel dobiti finu recenziju na netu. Meni je jasno da nam je zdravstveni sustav preopterećen i sve to, ali koliko mjesta mogu zauzimati ako sjedim tamo dva sata i pikaju me dva put po 30 sekundi?
    Spavanje je i kod mene sve lošije. Tulum u trbuhu svaku noć. Danas je bilo nešto bolje, nije dugo trajalo, ali jučer je divljala dva sata u komadu. Meni isto dođe da se dignem i barem odgledam neki film ili nešto pročitam.
    Tečaj ja sam nas jučer prijavila za onaj u Domu zdravlja Zg koji je online jer ovdje kod nas nema ništa uživo za sad pa čisto da riješimo potvrdu. A ako se u međuvremenu nađe još nešto uživo i blizu i to ćemo upisati. Jučer sam počela i s Rodinim za dojenje i baš mi se nekako sviđa. Ako naletite na neki zanimljiv tečaj svakako linkajte.


    Ajme prvi put cujem da se narucuje na OGTT, bas bezveze, a bezveze i od strane gin da te nije upozorio da se tamo narucuje, valjda bi oni trebali znati ako salju trudnice tamo, uostalom trudnice imaju prednost a sumnjam da su tolko popunjeni trudnicama do 1.7. 😱
    Stvarno ima svega kod nas 🙄 ja bi sad poslala bolnici da mi plati racun za privatni OGTT jer ti oni nisu u mogucnosti napraviti to na vrijeme

    👩25
    🙍‍♂️29
    ➕️ 02.01.2022.
    Srceko 12.01.2022.
    TP- 02.09.2022.
    It's a boy 💙

  • Avatar Granger

    Granger

    Broj poruka: 446

    Prijavi adminu

    Aries5

    Granger


    OGTT jel vi vjerujete da sam ja jučer zvala da se naručim za to i kaže meni žena da prvi termin imaju 1.7. Znači 1.7. Ja njoj na to velim da moram to riješiti između 24. i 28. tjedna trudnoće i da ne mogu pomaknut trudnoću, ali ništa. Nemaju prije mjesta. I sad ću morati to privatno obaviti, ali će bolnica tj. odjel dobiti finu recenziju na netu. Meni je jasno da nam je zdravstveni sustav preopterećen i sve to, ali koliko mjesta mogu zauzimati ako sjedim tamo dva sata i pikaju me dva put po 30 sekundi?
    Ajme prvi put cujem da se narucuje na OGTT, bas bezveze, a bezveze i od strane gin da te nije upozorio da se tamo narucuje, valjda bi oni trebali znati ako salju trudnice tamo, uostalom trudnice imaju prednost a sumnjam da su tolko popunjeni trudnicama do 1.7. 😱
    Stvarno ima svega kod nas 🙄 ja bi sad poslala bolnici da mi plati racun za privatni OGTT jer ti oni nisu u mogucnosti napraviti to na vrijeme


    Ma rekla je meni ginekologica da se trebam naručiti, sestra mi je fino zapisala broj, rekla u koliko sati da ih zovem i sve. Nije čak ni problem da se naručim. Ali 1.7. da je prvi slobodan termin za vađenje krvi je apsurdno. Eto, ispada da je lakše dođi na MR nego na OGTT. I baš to što kažeš, trudnice bi kao trebale imati prednost…ispada da nas ima 200tinjak i sve smo između 24.-28. tjedna. Baš me zanima di će nas u tom slučaju porađat.
    .
    Tarry ne brini zbog krvne slike. Realno je da će biti sva van standardnih parametara jer su one referentne vrijednosti za netrudne osobe. Kod nas su ti sitniji poremećaji normalni. A za šećer, vjerojatno dijeta no vidjet ćeš kako će ginekolog gledati na to.

    👸36 (trombofilija)
    🤴36
    5.1.2022. ➕ (💉 Clexane) ➡️ 9/22 beba V 👶❤️

  • Avatar Mallla

    Mallla

    Broj poruka: 6880

    Prijavi adminu

    Jutro cure!
    Najprije čestitam svima na dobrim pregledima pa neka nam tako nastavi biti.
    Ja sam malo odsutna iako pročitam vas, otišli smo na odmor kod moje tete u Austriu pa su nam dani full ispunjeni.
    Danas me aplikacija obavijestila da sam 27tt pa dobroošlo treće tromjesečje. Ova mi trudnoća jako brzo prolazi. Od kad sam došla ovdje u A moram reć da mi se ono crvenilo zmeđu grudi i ispod skroz smirilo, valjda jer tu nije tako vruće 💪 ali sam izdrljala bedru o bedru 🤷‍♀️ uvik nešto.
    Beba se giba sve jače i češće a postao je vidljivo na trbuhu. To je tako mali rezime od mene. E da u Primarka sam kupila 2slatka odjelca potencijalno za izlazak iz bolnice. Svidio mi se materijal obicni bodi kratkih rukava pamučni i preko hlače tregerice ja bi rekla da je ono lagani pamuk ili čak lan skroz lagano. Jedan je s likovima Mikija a drugi snupija, nisam odolila.

    url=https://lilypie.com [lilypie.com]]
    [lilypie.com]
    [lilypie.com]

  • Tarry

    Broj poruka: 494

    Prijavi adminu

    Hvala cure, bas me to zabrienuo taj secer jer ni ne jedem puno slatkog i nisam pretila cak sam prije trudnoce bila premrsava. Mislite da sam ja utjecala na to prehranom? I bojim se sto ako sam na neki nacin vec naskodila bebi ovim jer pretraga je rađena sad tek u 25.tjednu, zasto nas ne salju ranije na to…

  • Avatar Aries5

    Aries5

    Broj poruka: 549

    Prijavi adminu

    Malla uzivajte i odmorite se 🥰🥰
    -
    Tarry nema povisen secer tolko veze sa samom prehranom, tu i hormoni rade svoje, navodno i policisticni jajnici rade svoje
    Zene znaju biti mrsave i beba tocno u mjerama pa imati secer a ima i onih koje imaju problema sa tezinom i beba bude veca. Prije 2 godine ref.vrijednosti su bile puno manje za gestacijski dijabetes sad opet spominju da bi jos smanjivali. Nemoj se zivcirati i raditi paniku dok nisi pricala sa dr znam curu koja si je davala inzulin u trudnoci, napricali joj svasta bezveze je plasili, bebac se rodio ziv i zdrav u normalnim mjerama i sad je potpuno zdrav 1 godisnjak bas neki dan proslavio rodendan. 

    👩25
    🙍‍♂️29
    ➕️ 02.01.2022.
    Srceko 12.01.2022.
    TP- 02.09.2022.
    It's a boy 💙

  • Avatar Aries5

    Aries5

    Broj poruka: 549

    Prijavi adminu

    Pardon ref.vrijednosti su bile puno vece (bilo je do 6.0 nataste, sad je 5.1)

    👩25
    🙍‍♂️29
    ➕️ 02.01.2022.
    Srceko 12.01.2022.
    TP- 02.09.2022.
    It's a boy 💙

  • Mima_zap

    Broj poruka: 164

    Prijavi adminu

    Tarry  sigurno će te slati na guk profil i dobiti ćeš dijetu. Meni je zadnji samo bio povišen 8.8  a do 8.5 je normano i išla na Vuk Vrhovec. Kad dobiješ od doktora uputnicu dođi tamo u pola 1, ja sam došla ujutro jer mi je doktor napisao pregled da imam a ne guk profil pa sam dobila špotanciju da sam na edukaciju u pola 1 trebala doći. Odradiš edukaciju i tjedan dana slijediš dijetu i onda ai vadiš krv iz prsta i nosiš to idući dan. Dijeta nije izglednjivanje ima dosta obroka ali nema slatkiša i sokova… Ja ću si 1.6 vaditi krv a 2.6 nosim to tamo ujutro do 10h moram doći. Čim dođeš uzmeš broj i odmah prati šaltere jer ja skoro nisam vidjela da sam na redu jer su odmah stavili moj br.

    [lilypie.com]
    3.2 prvi pregled i otkucaji
    26.4 veliki anomaly scan uredan, curka je 🥰
    Termin: 23.9. 💜

  • Tarry

    Broj poruka: 494

    Prijavi adminu

    Hvala cure. Mima ti si se skroz prebacila na tu prehranu do 1800 kalorija? Pokusat cu naci na netu i planiram se skroz pridrzavati, valjda ce onda bit ok! Ne znam ima li utjecaja to sto sam vecerala vecer prije u pola 10 navecer i oko pola 11 pojela marelicu.

  • Avatar Mallla

    Mallla

    Broj poruka: 6880

    Prijavi adminu

    Tarry

    Hvala cure. Mima ti si se skroz prebacila na tu prehranu do 1800 kalorija? Pokusat cu naci na netu i planiram se skroz pridrzavati, valjda ce onda bit ok! Ne znam ima li utjecaja to sto sam vecerala vecer prije u pola 10 navecer i oko pola 11 pojela marelicu.


    Ima ima i te kako ti to može imati veze. Smjela si jesti do najdalje 20h i nikako voće na večer, tako da lako može bit.
    Ja u prošloj trudnoći budala pojela večer prije sardinu iz konzerve 🤦🏻‍♀️ i naravno digla mi šećer…al dobro to što ti je pokazalo nije ništa zabrinjavajuće i ta dijeta od 1800kcal nije loša stvar, zapravo umori jedenje cijeli dan 🤣 obveznih 5 do 6 obroka.
    U prošloj t sam bila na toj dijeti i bilo mi je ok, kasnije sam malo i “varala!” A sad moram raditi tromjesečni prosjek da vidimo jel to kod mene naznaka gestacijskog ili ne….prvi šećer mi je blago povišen.
    A i ovo što je Aries pisala snizili su jako referentne vrijednosti.

    url=https://lilypie.com [lilypie.com]]
    [lilypie.com]
    [lilypie.com]

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.