Jesenske bebe 2022. ☔🍁🤰

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • Zabicamala

    Broj poruka: 95

    Prijavi adminu

    Aries5

    Mah obzirom da mi trebamo roditi krajem ljeta i ujesen nebi se cudila da nakon 15.8. opet pocnu vracati sve mjere, naravno ako ce turisticka sezona biti dobra mozda malo kasnije..🙄
    -
    Kako kod vas funkcioniraju patronazne? Mene je danas zvala moja da se vidimo za mjesec dana da prodemo sve vezano za porod i sto ponijeti u bolnicu moram priznati da me iznenadilo makar sam cula samo pozitivne stvari o njoj do sad al nisam nikad cula da se patronazne susrecu za trudnicama osim naravno na tecajevima


    Pozdrav curke, evo da se malo uključim Ovo za patronažnu mi zvuči predivno da nazove i dođe i prije malo. Moja ginekologica je skroz na drugom kraju grada pa mi sigurno neće iz tog doma zdravlja dolazit patronažna pa ću prošetat do ovog bližeg da vidim kako to tu funkcionira. Bilo bi mi drago da ju upoznam ranije, a ne da se upoznajemo tek kad dođem iz bolnice onako izgubljena

    [lilypie.com]

  • Avatar Princess_Mimi

    Princess_Mimi

    Broj poruka: 481

    Prijavi adminu

    Cure jeste vi pile vodu prije ogtta??
    Meni na uputama Pise da ne smijem jesti niti piti od 8 navecer do testa. Ali sam zedna 😂 jel smijem vodu barem?

    [lilypie.com]
    [lilypie.com]

  • Avatar Aries5

    Aries5

    Broj poruka: 549

    Prijavi adminu

    amelie11

    A koliko vam traje da su noge i bikini bez dlacica? Jel idete na vosak ili secernu pastu? Ja sam isto mislila na noge trajni lak, tamo ionako sporije rastu nokti, na ruke idem svaka 4,5tj


    Ja sam sezonski na depilaciji i na vosku, za bikini iskljucivo lycon, meni je lani izdrzalo 4 tjedna bez dlacica tj taj zadnji tjedan su postale vidljive, sto je u pocetku normalno do kraja ljeta su mi se pocele vidjet nakon 7 tjedana
    Za trajni ne znam, nebi ni uzimala trajni jer mi nokti rastu jaako brzo posebno sada u trudnoci i morala bi sigurno svaka 3 tjedna

    -
    Princess mimi ja sam pila vodu normalno dok nisam dosla tamo, nakon sto sam popila onu tekucinu nisam nista pila 2 sata 

    👩25
    🙍‍♂️29
    ➕️ 02.01.2022.
    Srceko 12.01.2022.
    TP- 02.09.2022.
    It's a boy 💙

  • jedna1

    Broj poruka: 105

    Prijavi adminu

    Smijemo vode piti prije ogtt, ja isto sutra idem
    Vidim da vas već puno zna svoje patronažne, to ste na tečaju dobile ili? Meni gin nije ništa spominjala (idem privatno) a tečaj još nismo odradili.
    Gdje ste išle na tečaj - ne znam da li bi se prijavila u dom zdravlja ili na sv.duh gdje ću roditi…

  • Zabicamala

    Broj poruka: 95

    Prijavi adminu

    Princess_Mimi

    Cure jeste vi pile vodu prije ogtta??
    Meni na uputama Pise da ne smijem jesti niti piti od 8 navecer do testa. Ali sam zedna 😂 jel smijem vodu barem?


    Također sam pila vodu prije ogtta i onda su mi rekli da 2 sata ne smijem ništa piti. Išla sam privatno i bila je puna čaša tekućine i malo nečeg kiselog unutra i imalo mi je okus po najfinijoj limunadi tako da mi voda nije ni bila potrebna

    [lilypie.com]

  • Avatar Princess_Mimi

    Princess_Mimi

    Broj poruka: 481

    Prijavi adminu

    Ajde super, ovi ludi Irci su mi napisali samo nema hrane niti pića 🙈😂 Ovo je lakse, da barem vodu smijem. Sretno svima koje danas idu 😁

    [lilypie.com]
    [lilypie.com]

  • Avatar Princess_Mimi

    Princess_Mimi

    Broj poruka: 481

    Prijavi adminu

    Nase spavanje kod bake je neslavno završilo 😂 Nije htio da ga uspava, iako inace obozava biti s njom ali kad je došlo doba uspavljivanja nema sanse. Tako da sam spavala s njim i vrtio se cijelu noc 🙈
    A ovaj malac u buši je imao svoj tulum 😁

    [lilypie.com]
    [lilypie.com]

  • Avatar Granger

    Granger

    Broj poruka: 446

    Prijavi adminu

    Depilacija i lak, ja još uvijek mogu sve sama. Kupila sam onak neki plastični stolčić u Ikei za djecu da stanu na njega kad peru ruke pa sam ga ubacila u tuš i fino sjednem na njega i sve riješim. Tako lakiram i nokte na nogama. Neki dan sam razmišljala kolko još trbuh mora narasti da bi mi smetao, ali mislim da sam skroz okej ovako tamo negdje do 7. mjeseca.
    OGTT jel vi vjerujete da sam ja jučer zvala da se naručim za to i kaže meni žena da prvi termin imaju 1.7. Znači 1.7. Ja njoj na to velim da moram to riješiti između 24. i 28. tjedna trudnoće i da ne mogu pomaknut trudnoću, ali ništa. Nemaju prije mjesta. I sad ću morati to privatno obaviti, ali će bolnica tj. odjel dobiti finu recenziju na netu. Meni je jasno da nam je zdravstveni sustav preopterećen i sve to, ali koliko mjesta mogu zauzimati ako sjedim tamo dva sata i pikaju me dva put po 30 sekundi?
    Spavanje je i kod mene sve lošije. Tulum u trbuhu svaku noć. Danas je bilo nešto bolje, nije dugo trajalo, ali jučer je divljala dva sata u komadu. Meni isto dođe da se dignem i barem odgledam neki film ili nešto pročitam.
    Tečaj ja sam nas jučer prijavila za onaj u Domu zdravlja Zg koji je online jer ovdje kod nas nema ništa uživo za sad pa čisto da riješimo potvrdu. A ako se u međuvremenu nađe još nešto uživo i blizu i to ćemo upisati. Jučer sam počela i s Rodinim za dojenje i baš mi se nekako sviđa. Ako naletite na neki zanimljiv tečaj svakako linkajte.  

    👸36 (trombofilija)
    🤴36
    5.1.2022. ➕ (💉 Clexane) ➡️ 9/22 beba V 👶❤️

  • Avatar Granger

    Granger

    Broj poruka: 446

    Prijavi adminu

    ima333

    Granger

    Depilacija i lak, ja još uvijek mogu sve sama. Kupila sam onak neki plastični stolčić u Ikei za djecu da stanu na njega kad peru ruke pa sam ga ubacila u tuš i fino sjednem na njega i sve riješim. Tako lakiram i nokte na nogama. Neki dan sam razmišljala kolko još trbuh mora narasti da bi mi smetao, ali mislim da sam skroz okej ovako tamo negdje do 7. mjeseca.
    OGTT jel vi vjerujete da sam ja jučer zvala da se naručim za to i kaže meni žena da prvi termin imaju 1.7. Znači 1.7. Ja njoj na to velim da moram to riješiti između 24. i 28. tjedna trudnoće i da ne mogu pomaknut trudnoću, ali ništa. Nemaju prije mjesta. I sad ću morati to privatno obaviti, ali će bolnica tj. odjel dobiti finu recenziju na netu. Meni je jasno da nam je zdravstveni sustav preopterećen i sve to, ali koliko mjesta mogu zauzimati ako sjedim tamo dva sata i pikaju me dva put po 30 sekundi?
    Spavanje je i kod mene sve lošije. Tulum u trbuhu svaku noć. Danas je bilo nešto bolje, nije dugo trajalo, ali jučer je divljala dva sata u komadu. Meni isto dođe da se dignem i barem odgledam neki film ili nešto pročitam.
    Tečaj ja sam nas jučer prijavila za onaj u Domu zdravlja Zg koji je online jer ovdje kod nas nema ništa uživo za sad pa čisto da riješimo potvrdu. A ako se u međuvremenu nađe još nešto uživo i blizu i to ćemo upisati. Jučer sam počela i s Rodinim za dojenje i baš mi se nekako sviđa. Ako naletite na neki zanimljiv tečaj svakako linkajte.

    Gdje si mislila ici na ogtt, a da se to narucuje? Obicno se trudnice ne narucuju na ogtt. Na vuk vrhovac se ne treba narucivati, kao ni u petrovu. Mislim da na vuk vrhovac treba doci izmedu 7 i 9 h, a u petrovu izmedu 7 i 7:30 h. Ja na vuk vrhovac dosla 5 do 7, usla u 7 unutra, bila prva na redu, makar trudnice imaju uvijek prednost.


    Ja sam u Čakovečkoj bolnici i ovdje se za OGTT treba naručiti. Tako im čak piše i na web stranici jer kao trebaju pripremiti otopinu. Što je naravno suludo jer otopiti glukozu u vodi ne bi trebao biti baš toliki problem. I sad oni nemaju mjesta. Mislim ja stvarno ne vjerujem, ko da idem na operaciju pa nemaju anesteziologa. Došlo mi je da im kažem da mogu ja i sama pomiješat tu tekućinu. 

    👸36 (trombofilija)
    🤴36
    5.1.2022. ➕ (💉 Clexane) ➡️ 9/22 beba V 👶❤️

  • Tarry

    Broj poruka: 494

    Prijavi adminu

    Malo sam odsutna nije me bilo jer sam neke stvari rjesavala.. 
    Radila sam ogt i imam povisen secer, bas me to zabrinulo, nisam se tomu nadala, ako neka ima bilo koji savjet nek pise.
    Nataste - 4.7
    Nakon 1 h - 7.5
    Nakon 2 h - 10.3

    I krvna slika mi je dosta poremecena, 
    Eeitrociti, homoglobin i hematokrit blago snizeni a mcgc blago povisen.

    Ne znam kako da to dovedem u kontrolu sve🤯 Cekam nazvati doktora, popodne radi.

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.