🍁 Jesenske bebe 2021. 🍁

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • Avatar Ljesnjak

    Ljesnjak

    Broj poruka: 210

    Prijavi adminu

    Stavljaju se frescopad oblozi, ja sam stavljala direkt na nogice i drzala 3 sata nakon cjepljenja i poslije je bilo okej, isto ju je odmah bolilo.

    [lilypie.com]

  • Avatar Jojo2018

    Jojo2018

    Broj poruka: 18

    Prijavi adminu

    Leonoah uz ove obloge sto su cure rekle mu slobodno daj i lupocet sirup 2.5 ml ili pola cepica, dobro ce mu doci za bolove, a i za tu laganu temperaturicu, nama je tako pedijatar rekao 😊

    💃26 🕺35
    💙🧒 2018.
    💖👶🏻2021.
    [lilypie.com]

    [lilypie.com]

  • Mia38

    Broj poruka: 188

    Prijavi adminu

    Razumije li se netko u etericna ulja? Imamo jako suhi zrak u stanu pa bi palila ovlazivac pa sam mislila neko ulje etericno kap staviti… sto bi za malca najbolje bilo? 

  • Avatar bumac95

    bumac95

    Broj poruka: 654

    Prijavi adminu

    Mia ja bas pitala neki dan u ljekarni i ženskica mi rekla ništa još 😅
    I dajem preporuku za ovlazivac zraka. Nebo zemlja razlika od difuzora. Od xiaomija sam uzela za 399 kn i odličan je. 

    💙 Leon, 07.02.2017. 💙
    💙 Niko, 16.09.2021. 💙

  • Avatar Tratinčica12

    Tratinčica12

    Broj poruka: 348

    Prijavi adminu

    Cure, kako izgleda to kad malcima fiziološkom čistite nos?
    Endzrue je pisala o tome. Uglavnom, mali je imao balce u nosu i krenem mu to očisiti onako kako je Endzure oposala. Nisam to dosad radila. Legnem ga na bok, stavim fiziološku iz Nivea ampulice 5 ml.u gornju nosnicu i kontam izvući malo onom ručnom pumpicom jer nije bilo puno.
    Onda je to krenulo curiti mu iz nosa i usta, počeo je jako kašljati i kao da se guši. Usrala sam se 😳😳🥺 ali kako je kašljao i to curilo, izišli su mu i balci. Ali neutješno je plakao i vrištao. Jao 
    Jel to izgleda tako? Da izlazi i na nos i usta i da izgleda ko da će se ugušiti???

    I koliko ml uštrcavate u svaku nosnicu i kojom brzinom to treba? Sporije ili brže? 

    Dječak M 💙
    Hvala Ti što sam stvoren tako čudesno, što su djela Tvoja predivna! 💛

    [tickerfactory.com]

  • Avatar Leonoah

    Leonoah

    Broj poruka: 139

    Prijavi adminu

    Hvala cure na savjetima, dala sam pola čepića da spriječim podizanje temperature i da ga malo umirim iako sam pročitala da se ispod 38,5 ne dava ništa🙄 ali nisam imala mira..  Upalilo je, nahranila ga, legla ga u krevetić- malo je pričao, smijao se i na kraju zaspao. Mjerit ću mu temperaturu svako 2-3 sata čisto da slučajno ne poraste, ali vjerujem da to nije slučaj sa cjepivima. Uzeli smo u ljekarni te obloge, ali čim sam stavila samo se vrištanje pojačalo tako da sam odustala.  E da, u zadnje vrijeme tik prije nego će usnut (ili kad se preko dana uznemiri) mahnito čupa kosu. Koja je sad to nova fora? Nastavi li ovako bit će ćelav do Božića. 

    👱🏻‍♀️29 (Hyperemesis gravidarum, hipertireoza, hipermobilnost zglobova) & 🧔🏻33
    Prva trudnoća - termin 29.09.2021.
    [lilypie.com]

  • Avatar little baby

    little baby

    Broj poruka: 477

    Prijavi adminu

    Mia38

    Razumije li se netko u etericna ulja? Imamo jako suhi zrak u stanu pa bi palila ovlazivac pa sam mislila neko ulje etericno kap staviti… sto bi za malca najbolje bilo?


    Etericna ulja kod beba ne,tek iza 3mj smiju i to ne bilo koja

    Hvala Ti sto sam stvoren tako čudesno,sto su Tvoja djela predivna!🙏❤

    [lilypie.com]

  • Avatar Endzrue

    Endzrue

    Broj poruka: 1073

    Prijavi adminu

    Buba Bublica

    Pozdrav cure,
    Ima li neko da je imao problem sa hipertonusom kod beba (ukočeni misici, izvijanje,…)? Šimun je takav od poroda i sad na sljedcem pregledu ce pedijatrica vidjet hoće li trebati ići na neke vježbe pa me zanima koliko to traje i mogu li mu ja nekako doma pomoć tj vjezbat s njim…
    Ima dosta toga na internetu ali zanima me ako neko ovdje ima iskustva 😊
    Također, baby handling jel prakticirate? meni se svi ti nacinj hvaranja bebe cine tako nespretni, nekako uvijek gledam da uzmem bebu onako kako ja osjecam da je uzimam cvrsto i sigurno i da je njemu ugodno 🤷


    Moja prva je bila hiper. Išli smo 1 mjesečno na vježbe, ostalo vježbali doma što bi nam tamo pokazali. Takve bebe žure svuda. I za okrenut se i sjest i ustat se a treba ih naučit da to rade pravilno. Recimo oće se okrenut na stomak ali se izvija prema nazad.. A po obrascu je da mora hvatati noge i onda se okretati. Beba je sama išla svojim tokom, mi smo je pratili i ispravljali i tipa ustajanja na noge sa 7mj vraćali nazad na pitanje. Išla je do godine dana. Na temelju tog sam tražila njegu pola radnog vremena (jer možeš) inače najnormalnije razvojno dijete, jela komade sa 6mj (beba vođa dohrane ). Rano je propričala i s 2.5god apsolutno sva slova pravilno izgovarala čak i R.. Jako motorički spretna i živa. Nema mira niti malo. Sjest nema šanse.. Salon da je kretanja i divljanja. Jako vesela i preživa eto

  • Avatar Endzrue

    Endzrue

    Broj poruka: 1073

    Prijavi adminu

    Jackie27

    Cure, kako izgleda to kad malcima fiziološkom čistite nos?
    Endzrue je pisala o tome. Uglavnom, mali je imao balce u nosu i krenem mu to očisiti onako kako je Endzure oposala. Nisam to dosad radila. Legnem ga na bok, stavim fiziološku iz Nivea ampulice 5 ml.u gornju nosnicu i kontam izvući malo onom ručnom pumpicom jer nije bilo puno.
    Onda je to krenulo curiti mu iz nosa i usta, počeo je jako kašljati i kao da se guši. Usrala sam se 😳😳🥺 ali kako je kašljao i to curilo, izišli su mu i balci. Ali neutješno je plakao i vrištao. Jao
    Jel to izgleda tako? Da izlazi i na nos i usta i da izgleda ko da će se ugušiti???

    I koliko ml uštrcavate u svaku nosnicu i kojom brzinom to treba? Sporije ili brže?


    Zato i je na boku da ne dođe do kašlja i zagrcavanja. Mora se bit brz. Ja imam špricu nemam ampulice. Dok štrcnema sve izlazi na donju nosnicu i onda bacam špricu uzimam nastavak kojim usisam ti donju nosnicu. Najbolje u paru da to radite.. Ti štrcneš a muž već spreman na donjoj nosnici da ubode i usisa. Neugodno im je i novo im je zato treba biti brz. Ne poznam niti jedno dijete da to voli ali kad su balci i prehlada u pitanju ja nemam milosti. Neke stvari koje pomažu se moraju odraditi. Pokušajte opet samo bit brži jer dok si mu stavila ampulicu i išla dalje on je već udahnuo i počeo se zagrcavat.. Sve je to ok vježbom do savršenstva 

  • Avatar Endzrue

    Endzrue

    Broj poruka: 1073

    Prijavi adminu

    little baby

    Mia38

    Razumije li se netko u etericna ulja? Imamo jako suhi zrak u stanu pa bi palila ovlazivac pa sam mislila neko ulje etericno kap staviti… sto bi za malca najbolje bilo?

    Etericna ulja kod beba ne,tek iza 3mj smiju i to ne bilo koja


    Slažem se. Na terra organica ima par tekstova.. Inače se može upalit u sobi ali iza toga provjetrit prostoriju i tek onda beba u tu prostoriju. Tek iz 3mj može bit u istom prostoru i to lagana ulja. Ravensara(Madagaskarski conforac) eukaliptus radiata, lavanda. Ima sve tamo napisano 

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.