Jesenske bebe 2019. :)

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • Deleted user

    Broj poruka: 1623

    Prijavi adminu

    Eh zenice moje vidim da sve vise nas osjeca te kontrakcije i mene su jutros isto patile.. Al proslo je.. Ja cu trazit savjet od doktorice sto se tice grceva jer me danas cijeli dan grcevi ne pustaju.. Eh sto se tice klope mama i ja danas na kiflicama do vecere a za veceru tanjuramo hrpu meseka i bit ce mladog krumpira iz tanjurace i sopske salate.. Jedvaaa cekaaam mislim da ce danas jos jedna kila doci.. 

  • Avatar Frajla

    Frajla

    Broj poruka: 3403

    Prijavi adminu

    Dobri dan 🤪
    Ajme koliko literature za citati 🎉
    Dosla sam do pola, pa da pocnem komentirati dok nisam zaboravila sve
    Ja jucer isla u petrovu napokon rijesiti testiranje za one bolestine, mislila sam da je cijeli zg na moru, kad ono 20 trudnica ispred mene 🤦🏼‍♀️ preko sat vremena sam cekala. A popodne smo isli na svadbu, to nam se u ovim godinama pika kao izlazak 😂
    Manich sretan rodendan s malim zakasnjenjem🎂
    Ayla, savjetujem da bar pripemis stvari obzirom na situaciju, bar da budu oprane. Pusti ti sto ti muz zna u “normalnom” stanju, tko zna kako ce reagirati u toj panici. Moje torbe su bile spremne za radaonu, a kad su me ostavili u bolnici prije trebalo je jos nesto nadodati. Npr obicne gacice (imala samo mrezaste), donji dio pidjame (imala samo spavacice) i sl, poslala muzu popis, ali on je siroti bio u takvoj panici da je svedno pol toga zaboravio 🤦🏼‍♀️
    Prosli put sam se slikala svaki tjedan mislim od 16 ili 17 tt, sad zaboravim i bas me pece savjest zbog toga 🙄 jednistavno zaboravim taj dan kad je puni tjedan
    Jucer su cak dvije osobe pitale jesam trudna 🤗 neka random baba u imortaneu 😂 i jedna gospođa na svadbi (ne poznamo se), znaci prosla sam fazu kad samo izgledam jako debelo😆
    Eh da, cure koje ste na komplikacijama, nakom 42 dana bolovanja u drzavnim fimama i nekim prvatnima imate pravo na jednokratnu novcanu pomoc. Pa se malo raspitajte jel ima kod vas i jel treba mozda neki zahtjev/molbu pisati…


  • Kengurica

    Broj poruka: 2472

    Prijavi adminu

    Magnezij u prenatalu ti je vjerojatno premalo. Pricitaj dozu. Citiram neki clanak: ‘Potrebe organizma za magnezijem u trunoći rastu na 300 – 400 mg dnevno. ’
    Koliko sam upoznata u trudnoci ga se smije do 600mg, ali nekome djeluje laksativno pa mu je zato previse. Meni nista na ovom svijetu ne djeluje laksativno. Kad imas grceve slobodno ga podebljaj dodatnim magnezijem (mislim na prenatal). BH sam citala da se stvrdne trbuh jako i onda opusti. Al bolje ce reci one koje su to i dozivjele.

    [lilypie.com]

  • Avatar Frajla

    Frajla

    Broj poruka: 3403

    Prijavi adminu

    A kilazom nemam pojma gdje sam. Prvi put su me vagali odmah iza uskrsa, naravno brojka je bila oooogromna. Onda sam 2 tjedna kasnije imala kao -2, a na zadnjem pregledu +1 (u odnosu na prvo vaganje). Vaga doma je crkla i nemam pojma jel bi uzimala novu ili ne 🤔
    Zadnji put sam dosla do +13, iz rodilista sam mislim dosla s neke 3-4 kg viska samo i to je brzo otislo. Jos sam smrsala dok sam dojila, al kad je mali smanjo natukla 10 kg za cas 😱😭
    Trebali smo se zaletiti ivaj vikend do mora malo, ali obzirom da je mali dobio upalu uha nista od toga… ljubomorna sam na sve koje su osolile guzice 😆
    Ayla bas neobicno to za prsten…a tako je meni na jedan srebrni, onak je tanki iza, a naprijed siri i samo tu naprijed mi se napravi onak tanka krastica. I to je najednom pocelo, godinama sam ga prije nosila


  • Avatar Frajla

    Frajla

    Broj poruka: 3403

    Prijavi adminu

    Ovo sto opisujete su vjetojatno bh kontrakcije, one nisu stetne (ako se ne otvarate), tako tijelo “vjezba” za porod. Magnezij mozete dodatno, sto netko kaze, najgore sto se moze desiti je da vas potjera na wc. Kod vitamina/minerala koji su topivi u vodi nema predoziranja. Opasni su oni koji su topivi samo u mastima (npr vit A) jer se visak nema kako izbaciti. Kad bas uhvati grc slobodno si popijte sumecu ili pojedite bananu.
    Mene su nocas isto gadno hvatali u listovima, a bilo mi lijeno ustati se. I kupila sam cak dvije vrste i nijedna mi nije fina 🙈 a nisu bili jeftini i sad nema novog dok ovo ne popijem
    Zadnji put sam pila iz dm-a magnezijev citrat, mislim da je za sportase i bas mi je bio super, prah u vrecici, pa se topi u vodi. Ali ga sad nisam uspila to naci…


  • Kengurica

    Broj poruka: 2472

    Prijavi adminu

    Navodno je super magnezij u spreju pa si spricamo direktno na noge.

    [lilypie.com]

  • Deleted user

    Broj poruka: 5116

    Prijavi adminu

    Ja isto imam bh kontrakcije, doktor mi je spomeno ako mi trbuh bude stvrdnut sat vremena da dodem i da ce mi dati infuziju da se umire, al ja pijem magnezij a nemam tako ceste al nekad kad uhvati bas me ruzno zateze, i to onda traje dugoo idem u pon k njemu pa cu se s njim jos savjetovati..
    Frajla, pripremila sam ja obicnu pidamu gornji i donji dio i spavacice oprane opeglane za nedaj boze a gace 

  • Deleted user

    Broj poruka: 5116

    Prijavi adminu

    I slucajno stisnu i posla 😂😂😂 uglavno a gace obicne zna disu tako da je sve na vidiku.. 
    Ja sam imala prvo zarucnicki isto bjelo zlato i to mi se napravilo mislila sam da vrucina pa znoj kad ono i od vjencanog tako da nenosim niti jedan, nenosi ni muz pa tako da mu ni nesmeta sta nenosim, nekada stavim cisto da se nakitim 😂😂😂

  • renata.koscec

    Broj poruka: 555

    Prijavi adminu

    Cure koje ste bile u Ginekosu, idem u ponedjeljak na anomaly i moram voditi malu sa sobom jer muz radi dnevnu i nema  mi je tko cuvati. Pitala ih, nije problem ali sto dijete radi tih pola sata-sat dok me dr pregledava? Bila sam tamo u prvoj trudnoci ali nisam jos imala djece pa nisam obracala paznju.

  • renata.koscec

    Broj poruka: 555

    Prijavi adminu

    Pitanje za cure koje vec imate dijete, da li kad razmisljate o tome hocete li oboje voljeti jednako ili se prvo voli “vise” jer je prvo? Znam da se u principu oboje (ili vise) djece vole jednako ali eto, svakakve mi stvari padaju napamet. Do sad nam je kcer bila centar svijeta, sad ce biti jos jedno malo bice i voljet cu obje jako.

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.