Hodalica, da ili ne?!

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • Avatar antonio

    antonio

    Broj poruka: 1335

    Prijavi adminu

    Nikako mi nije jasno sta se to moze desit dijetetu ako je kroz cjeli dan pola sata u hodalici.,.,.kakve to teske posljedice ostavlja da se primjete tek nakon 25 godine.,.,moji necaci imaju 20 god i nista im nije a po cjele dane ih sestra ostavljala u hodalici.,.,hodaju normalno imaju zdrave noge normalno sa godinu dana prohodali nemaju problema sa kukovima a ni sa kicmom.,.,Svaka cast svaka ce majka napravit sta je najbolje za njeno dijete.,,.,ali eto nikako mi nije jasno toliki stav protiv.,.,,do 25 god moze dijete imat ix stvari koje mu stete za noge i za kicmu.,.,.da ne spominjem djecije torbe.,., koje naveliko unistavaju i hod i kicmu.,.,sta bimo trebali ic sa njima i nosit im torbe.,..A sto se tice samostalnog hodanja svako dijete je za sebe neko ce prohodat sa 10 mj a neko sa godinu i pol tu nema pravila ono ce krenut kad se osjeti spremno.

  • Avatar cloudy

    cloudy

    Broj poruka: 3222

    Prijavi adminu

    ProudMomy


    Svatko bira za sebe i svoje dijete. Ali meni osobno vaznije je dugorocno zdravlje mog djeteta nego pol cuke mog mira dok je ono u hodalici! Sin mi je prohodao potpuno samostalno sa 10 i pol mjeseci bez da je hodalicu vidio i bez da smo ga i jednom primili za rucice da hoda. Veeeeliko i kategoricko NE hodalicama!

    Točno to…sranja koja napravi hodalica se ne vide odmah…isto kao i sa šećerom u klopi,soli i ostalim glupostima koje nisu za bebače….
    Proudmomy… pa ti si živa?šta ima?kak sinko?

  • Avatar koala123

    koala123

    Broj poruka: 435

    Prijavi adminu

    ej. eto i mene malo:) malicka je dobra ali jako aktivna pa ju ni sekunde nemrem ispustiti iz vida) i ja sam protiv hodalica a negdje sam i procitala da zato jer su u hodalici sigurne, bebe ne razvijaju obrambene mehanizme. ovak padne i nauci se docekat na ruke il padne na guzu. a u tom cudu ne. ima mi smisla.

  • Avatar Nixie

    Nixie

    Broj poruka: 1015

    Prijavi adminu

    koala123


    ej. eto i mene malo:) malicka je dobra ali jako aktivna pa ju ni sekunde nemrem ispustiti iz vida) i ja sam protiv hodalica a negdje sam i procitala da zato jer su u hodalici sigurne, bebe ne razvijaju obrambene mehanizme. ovak padne i nauci se docekat na ruke il padne na guzu. a u tom cudu ne. ima mi smisla.

    To je i nama na tečaju za trudnice rekao fizioterapeut. Bebe bauljaju u tim hodalicama i udaraju u sve i svašta, al imaju obranu u vidu hodalice, jel pa kasnije imaju problema s tim. Meni je čisto ružno vidjeti kako dijete izgleda u hodalici, totalno je neprirodno. Nastojim zaobići sve što izgleda neprirodno.

  • Mišić

    Broj poruka: 39

    Prijavi adminu

    antonio


    Nikako mi nije jasno sta se to moze desit dijetetu ako je kroz cjeli dan pola sata u hodalici.,.,.kakve to teske posljedice ostavlja da se primjete tek nakon 25 godine.,.,moji necaci imaju 20 god i nista im nije a po cjele dane ih sestra ostavljala u hodalici.,.,hodaju normalno imaju zdrave noge normalno sa godinu dana prohodali nemaju problema sa kukovima a ni sa kicmom.,.,Svaka cast svaka ce majka napravit sta je najbolje za njeno dijete.,,.,ali eto nikako mi nije jasno toliki stav protiv.,.,,do 25 god moze dijete imat ix stvari koje mu stete za noge i za kicmu.,.,.da ne spominjem djecije torbe.,., koje naveliko unistavaju i hod i kicmu.,.,sta bimo trebali ic sa njima i nosit im torbe.,..A sto se tice samostalnog hodanja svako dijete je za sebe neko ce prohodat sa 10 mj a neko sa godinu i pol tu nema pravila ono ce krenut kad se osjeti spremno.

    Slažem se upotpunosti,više ih torbe pune i prekcane knjigama i cjelodnevno gledanje tv-a i igranje igrica ostete nego tih mjesec dva dana sta provedu mozda sve skupa 24h u hodalici ošteti..i sama sam dijete hodalice koi moja kcerka,pa eto me sa 25god profesionalan sportasica bez ikakvih ozljeda,a 6mj nakon poroda se vratila aktivnom sportu…al svaka majka odlucuje za svoje dijete,a i svako dijete je posebno…isto tako sol je bitna u prehrani pogotovo po ovimu vrucina se preporuca malo posoliti hranu,ne sad zasolit da bude slanije od mora,al od par zrna joj sigurno nece ostetit zdravlje a pomoc ce joj jer je jod jakooooo bitan!!

  • Avatar cloudy

    cloudy

    Broj poruka: 3222

    Prijavi adminu

    Svi nutricionisti i pedijatri govore ne soli do minimum godinu dana….a ako je beba dojena pa čak i krenula s dohranom al i dalje doji sol joj nikako nije potrebna  jer dobije sve preko mlijeka

  • Deleted user

    Broj poruka: 5449

    Prijavi adminu

    cloudy


    ProudMomy


    Svatko bira za sebe i svoje dijete. Ali meni osobno vaznije je dugorocno zdravlje mog djeteta nego pol cuke mog mira dok je ono u hodalici! Sin mi je prohodao potpuno samostalno sa 10 i pol mjeseci bez da je hodalicu vidio i bez da smo ga i jednom primili za rucice da hoda. Veeeeliko i kategoricko NE hodalicama!
    Točno to…sranja koja napravi hodalica se ne vide odmah…isto kao i sa šećerom u klopi,soli i ostalim glupostima koje nisu za bebače….
    Proudmomy… pa ti si živa?šta ima?kak sinko?

    Ziva ziva! Al vremena draga moja nikako uhvatiti :-)!
    Radim, zivim za go i tak! Malac je vec jako veliki, 2 godine i 4 mjeseca. Melje sto na sat, smjesan je skroz! Koliko god umorna bila on mi uvijek izvuce osmjeh na lice, a na kraju dana to i je najvaznije! ;-)
    Kako ste ti i mrvica?

    http://proudmomy.blog.hr/ [proudmomy.blog.hr]

    10.03.2013. Maksim 💙 [lilypie.com]
    04.06.2018. Aleksandar 💙
    [lilypie.com]

  • Avatar Lollypop

    Lollypop

    Broj poruka: 1160

    Prijavi adminu

    Meni su, k tome, i hodalice jako ruzne i smetaju po kuci  joooj samo da mi je nitko ne pokloni..

    https://lb1f.lilypie.com/gXYTp2.png?VqgGn73u [lb1f.lilypie.com]

  • Avatar cloudy

    cloudy

    Broj poruka: 3222

    Prijavi adminu

    ProudMomy


    cloudy


    ProudMomy


    Svatko bira za sebe i svoje dijete. Ali meni osobno vaznije je dugorocno zdravlje mog djeteta nego pol cuke mog mira dok je ono u hodalici! Sin mi je prohodao potpuno samostalno sa 10 i pol mjeseci bez da je hodalicu vidio i bez da smo ga i jednom primili za rucice da hoda. Veeeeliko i kategoricko NE hodalicama!
    Točno to…sranja koja napravi hodalica se ne vide odmah…isto kao i sa šećerom u klopi,soli i ostalim glupostima koje nisu za bebače….
    Proudmomy… pa ti si živa?šta ima?kak sinko?
    Ziva ziva! Al vremena draga moja nikako uhvatiti :-)!
    Radim, zivim za go i tak! Malac je vec jako veliki, 2 godine i 4 mjeseca. Melje sto na sat, smjesan je skroz! Koliko god umorna bila on mi uvijek izvuce osmjeh na lice, a na kraju dana to i je najvaznije! ;-)
    Kako ste ti i mrvica?

    Dobro smo :) evo taman na moru uživamo :) curka raste iz dana u dan….6mj  napunila neki dan :)

  • Avatar tena123

    tena123

    Broj poruka: 633

    Prijavi adminu

    mi smo hodalicu dobili na poklon, stavit ću curu u nju i poslikat da mogu pokazati sliku prijatelju koji ju je kupio jer je takva osoba da ne bi skužio šta je loše u hodalici. iskreno moje setre i brat i ja sam bila u hodalici jer je to tada bilo neizostavno, svi smo hvala Bogu zdravi a ima nas i oko 30 godina, stvarno niti najmanji problem nemamo, međutim ja svoje dijete neću stavljait u hodalicu jer da nešto bude ne bi si mogla oprostit… mislim da je to sve oko hodalica maalo prenapuhano ali opet svakome na izbor i druga stvar dijete se u hodalici drži sigurnosti koju mu pruža hodalica da ne može pasti ili udariti se, pa uz duzno poštovanje svaka beba će se prije ili kasnije napadati i naudarati u pokušajima da prohoda, uz hodalicu ili bez nje..

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.