Hodalica, da ili ne?!

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • Deleted user

    Broj poruka: 5449

    Prijavi adminu

    saniboy


    Svaka čast Ivanahaha konačno netko normalan :))

    Kaj ti ovo znaci? Mi koji smo protiv hodalice nismo normalni? Zanimljiva teorija.

    http://proudmomy.blog.hr/ [proudmomy.blog.hr]

    10.03.2013. Maksim 💙 [lilypie.com]
    04.06.2018. Aleksandar 💙
    [lilypie.com]

  • Avatar renata6

    renata6

    Broj poruka: 2713

    Prijavi adminu

    Kako dijete uči žvakati hranu, micati nogama, rukama, stavljati ruke u usta, dizati se potrbuške na ruke, pokušava se staviti u položaj za sjesti, pokušava si dohvatiti knjigicu…itd da ne nabrajam. Hoću reći da sve treba ići postepeno, ako dijete želi sjesti zar ćemo ga odmah postaviti na stolicu i neće se izvrnuti?? Dal ćemo mu dat komad hrane u usta ako još ne zna žvakati?? Dal ćemo ga staviti na noge ako još nije ni propuzao?? Ista stvar je i sa hodalicom zašto dijete učiti nečemu što mu je već prirodno urođeno??Zar ćemo potaknuti da hoda??
    Mislim da za sve postoji svoje vrijeme kad se radi, i svoj postupak, znači dijete će samo se okrenuti na trbuške, samo će krenuti u položaj za sjedenje, i iz tog položaja će krenuti u puzanje i kasnije podmetanjem nogice uz držanje u hodanje. Samo je stvar roditelja da li ovaj prirodni proces žele ubrzati???

  • Avatar MarijaŠ

    MarijaŠ

    Broj poruka: 1925

    Prijavi adminu

    renata


    Kako dijete uči žvakati hranu, micati nogama, rukama, stavljati ruke u usta, dizati se potrbuške na ruke, pokušava se staviti u položaj za sjesti, pokušava si dohvatiti knjigicu…itd da ne nabrajam. Hoću reći da sve treba ići postepeno, ako dijete želi sjesti zar ćemo ga odmah postaviti na stolicu i neće se izvrnuti?? Dal ćemo mu dat komad hrane u usta ako još ne zna žvakati?? Dal ćemo ga staviti na noge ako još nije ni propuzao?? Ista stvar je i sa hodalicom zašto dijete učiti nečemu što mu je već prirodno urođeno??Zar ćemo potaknuti da hoda??
    Mislim da za sve postoji svoje vrijeme kad se radi, i svoj postupak, znači dijete će samo se okrenuti na trbuške, samo će krenuti u položaj za sjedenje, i iz tog položaja će krenuti u puzanje i kasnije podmetanjem nogice uz držanje u hodanje. Samo je stvar roditelja da li ovaj prirodni proces žele ubrzati???

    Slažem se u potpunosti. Jos bih samo dodala da mislim kako se roditelj mora jos maksimalno angažirati i potruditi da pomogne i bude podrška djetetu u svakoj fazi razvoja, pa tako i pri hodanju. Bitno je da smo mi tu za našu djecu.

    Krešimir 19.08.2014. <3

  • Avatar MAMA X2

    MAMA X2

    Broj poruka: 444

    Prijavi adminu

    Da malo osvjezim temu danas sam imala situaciju da je dosla svekrva i pocela pricu kak moramo malog (7mj)stavit u hodalicu jer su i oni svog sina stavljali sa 7 mj i jos moj L je poceo mahati nogicama dok ga je drzala a ona kaze gle on bi hodao (dijete mi jos ni ne sjedi stabilno al on bi trebao vec hodati) dobili na poklon hodalicu al za sada je zapakirana na tavanu

  • Avatar renata6

    renata6

    Broj poruka: 2713

    Prijavi adminu

    MAMA PRVI PUT


    Da malo osvjezim temu danas sam imala situaciju da je dosla svekrva i pocela pricu kak moramo malog (7mj)stavit u hodalicu jer su i oni svog sina stavljali sa 7 mj i jos moj L je poceo mahati nogicama dok ga je drzala a ona kaze gle on bi hodao (dijete mi jos ni ne sjedi stabilno al on bi trebao vec hodati) dobili na poklon hodalicu al za sada je zapakirana na tavanu

    Neka i ostane zapakirana i na tavanu!

  • Avatar cloudy

    cloudy

    Broj poruka: 3222

    Prijavi adminu

    ja sam svima zabranila uopće da ju spominju…ježim se te naprave…. a za ono slavno nahodavanje da se bebu drži za ruke iznad glave prijetim čupanjem ruku….mislim da nekog vidim da ju tak nahodava da bi to fakat bila u stanju napravit….
    nego…ti naši muževi su bili superbebe….moj se po priči sveki pelena riješio sa 7, a prohodao s 9 mj… yeah right…a ja živim u zemlji oz

  • Avatar MAMA X2

    MAMA X2

    Broj poruka: 444

    Prijavi adminu

    cloudy


    ja sam svima zabranila uopće da ju spominju…ježim se te naprave…. a za ono slavno nahodavanje da se bebu drži za ruke iznad glave prijetim čupanjem ruku….mislim da nekog vidim da ju tak nahodava da bi to fakat bila u stanju napravit….
    nego…ti naši muževi su bili superbebe….moj se po priči sveki pelena riješio sa 7, a prohodao s 9 mj… yeah right…a ja živim u zemlji oz

    Pa mi imamo puno tog slicnog od lude sveki do muza koji je prohodao isto sa 9 mj a pelena se rijesio sa 10 mj 

  • Avatar cloudy

    cloudy

    Broj poruka: 3222

    Prijavi adminu

    hahaha kužimo se  onda… moj jedino nihe znao pisat do škole, a mama učiteljica… ne kužim kak i to nije postigo s jedno 10, 11 mj

  • Avatar Nixie

    Nixie

    Broj poruka: 1015

    Prijavi adminu

    cloudy


    ja sam svima zabranila uopće da ju spominju…ježim se te naprave…. a za ono slavno nahodavanje da se bebu drži za ruke iznad glave prijetim čupanjem ruku….mislim da nekog vidim da ju tak nahodava da bi to fakat bila u stanju napravit….
    nego…ti naši muževi su bili superbebe….moj se po priči sveki pelena riješio sa 7, a prohodao s 9 mj… yeah right…a ja živim u zemlji oz

    Moj je navodno prohodao sa 7 mjeseci, a sa tri mjeseca je jeo sve i svašta. Yeah right!

  • Avatar cloudy

    cloudy

    Broj poruka: 3222

    Prijavi adminu

    ooo moj je s 4 jeo grah naveliko…danas ima problema s trbuhom, gastritis i tako pa se ne bi čudila da zaista je ::/

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.