Hodalica, da ili ne?!

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • Avatar missha

    missha

    Broj poruka: 689

    Prijavi adminu

    Ja sam stavljala stariju kći u hodalicu, nikad dugo, al bilo mi je jednostavnije s njom tako dok na brzinu operem suđe il objesim veš, jer u vrtiću i hranilici nije htjela bit, a na podu pogotovo ne. Mlađu isto stavljam u hodalicu iz istih razloga.
    Starija je samostalno hodala s 11 i pol mjeseci, na svojem rođendanu je već i trčkarala po dnevnoj sobi. Tak da ono…..

  • Avatar orhideja2

    orhideja2

    Broj poruka: 60

    Prijavi adminu

    Oooo, hodalica je itekako štetna… Najbolje to pokazuju ortopedi i fizijatri koji strogo brane korištenje te spravice…
    Zar i tebi nije logično da je normalnije da pustiš dijete da samo razvija motoriku onako kako mu najbolje paše, a ne da ga se forsira. U hodalici može kičmu i kukove, može se vrlo lako desiti da dijete ne razvije bočne i prednje obrane (što će te kasnije shvatiti kad skužite kak vam dijete nezgodno pada i ne zna se dočekati na ruke, laktove, bok, nego pada i udara glavom..i sl). Također se može dogoditi i da dijete počne hodati na prstima što je isto tako pogrešno. Dovoljno je za sve ovo samo malo guglati o motorici k djece.
    Dijete se treba razvijati tempom i na način koji mu paše.
    Pa i vi bi smatrali ludim da vas netko priveže i pomoću neke sprave uči kako se trči, pleše ili vozi bicikl…zar nije lakše i bolje da to naučiš sam i da uz to učenje sam shvatiš koje su tvoje mane, sto možeš bolje, na čemu još trebas poradit,…

    Mrzim kad su ljudi nesvjesni opasnosti u koje dovode svoju djecu radi svog komfora

  • Avatar AndTib7910

    AndTib7910

    Broj poruka: 15

    Prijavi adminu

    Moj sin nikad nije koristio hodalicu, imao je slabiju mišićnu strukturu u prve dvije godine, a usput je najveci problem bio u nacinu na koji su mu se kretali i savijali nožni prsti, na obje noge su mu se palčevi usmjeravali pod prst odmah do pa nije imao niti pravilan hod taban peta, nije bio siguran i čvrst u hodanju sve do sad kad već ima 3 godine i 3 mjeseca ali je prošao jako puno redovnih kontrola i fizijatrijskih viježbi i ostalih kontrola kod nadležnih stručnih osoba. Neko misli da sam to razvukla predugo a drugi kažu da samo ostanem pri tom ako to zaista pomaže mom sinu, a ja smatram samo da sam odluku od redovnim vježbama i dugom boravku sa dijetetom odabrala jer sam mu željela najbolje i željela sam mu pomoći ako se nije moglo ostaviti na normalni nacin a onda kroz takve viježbe. Ni jedna hodalica u takvom problemu ne bi ucinila više, barem su mi tako rekli.

  • Avatar missha

    missha

    Broj poruka: 689

    Prijavi adminu

    Draga orhideja, znam sve o štetnosti! Moje dijete nije bilo po cijele dane u hodalici, svaki dan maksimum 15 minuta sve zajedno! Ja mislim da mu time nisam naštetila, a meni je dobro došlo tih nekoliko minuta da napravim ono što moram.

  • Avatar orhideja2

    orhideja2

    Broj poruka: 60

    Prijavi adminu

    Pa, ove riječi zapravo potvrđuju ono što sam rekla još u prvom svom postu na ovoj temi,,, hodalica je za roditelje, a ne za djecu…
    Hoće li 15 minuta u hodalici nešto štetiti-to se može vidjeti i tek za koju godinu kad se krene intenzivnije razvijati kralježnca…

    Ovo mi nikako nije jasno-“ znam sve o štetnosti” , ali je dijete ipak bilo svaki dan u hodalici,,,
    Sorry, al ja jednostavno ne mogu shvatiti roditelje koji tako svjesno rade moguću štetu svom djetetu…

  • Avatar missha

    missha

    Broj poruka: 689

    Prijavi adminu

    Eh da… Eto, ja čvrsto vjerujem da tih 15 minuta dnevno neće ugrozit zdravlje mog djeteta! Više bi ga mogli ugrozit razna čokolina, fruteki i hippići

  • Avatar Lee

    Lee

    Broj poruka: 9

    Prijavi adminu

    Ponekad mi se baš ne da čitati ovakve teme, jer se na kraju sve svede na to kako su neki roditelji ovakvi, drugi onakvi. Kravlje mlijeko? Hodalica? Ima još takvih tema gdje se dragi roditelji vole praviti veći katolici od pape… Nego, moje je mišljenje da nešto što može naštetiti jednom djetetu, drugom neće.. Na svakom je roditelju da istraži, odluči, proba… Naš maleni ima skoro devet mjeseci, zadnjih mjesec dana ne želi sjediti, ležati, puzati…ništa duže od pet minuta..,samo na noge. Dijete  spava od rođenja po cijelu noć, ali zato cijeli dan turbohiperaktiva… Kupili smo hodalicu i koristimo je umjereno… I, ne, ne vjerujem da će mu štetiti.

  • Avatar orhideja2

    orhideja2

    Broj poruka: 60

    Prijavi adminu

    A eto, vi onda uživajte u svojim mislima da im neće štetiti… Problem je samo što sad ne možete znati hoće li vaše dijete biti jedno od onih kojima hoće štetiti… Saznat ćete možda kad bude kasno…

  • Avatar Mala.Mari

    Mala.Mari

    Broj poruka: 12

    Prijavi adminu

    Ja imam 3 brata i sestru… svi smo bili u hodalici, i 99 % ljudi koje poznajem, budući da se to prakticiralo kad smo mi bili mali. I ja osobno ne poznajem nikoga tko ima problema zato što je kao dijete bio u hodalici. A vi?

  • Avatar 5ra3

    5ra3

    Broj poruka: 193

    Prijavi adminu

    Nas je bilo 6-ero i svi smo bili u hodalici,danas svi normalno hodamo i nemamo nikakvih posljedica na hodalicu.  Četvero nas je rođeno jedan za drugim,tata je zbog posla bio samo vikendom doma nekad ni onda i mama je bila sama s nama…mislim da joj je hodalica bila i više nego od pomoći kolko god netko to smatrao sebičnim i neodgovornim roditeljstvom,ipak nas nije mogla sve vodit za ruku,hranit i bavit se svima nama istovremeno i još uz to skuhat i obavit kućanske poslove. Meni je ovo prva trudnoća i znam da ću i ja koristit hodalicu,možda ne puno,ni ne svaki dan al ne vidim u čemu je sad razlika i problem a koristi se već godinama.

    5ra ;)

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.