Hematom u trudnoći

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • Avatar Maliia

    Maliia

    Broj poruka: 23

    Prijavi adminu

    Kod mene je također  blago krvarenje, više sliči sukrvici i kombinacija je sa smeđim iscjetkom. U 8. sam tjednu. Dobila sam duphastone, za sad je sve u redu jer nema hematoma ali kad ni doktor ne zna razlog tome… što da očekujem!?

  • Avatar anakome

    anakome

    Broj poruka: 149

    Prijavi adminu

    Pa koliko sam ja cula tako sukrvica sa iscjetkom moze bit i rezultat namjestanja bebe, ne mora biti nista. KOristit terapiju pa ces vidit. Meni nisu vidili hematom kad sam prvi put prokrvarila i to je bilo s 8 tjedana, ali ja sam bas obilno tada prokrvarila - cista krv. Hematom su mi vidili nakon drugog krvarenja u 11 tjednu.
    Odmaraj i koristi terapiju pa ces vidit. Imas li kakve bolove?

  • Avatar beag

    beag

    Broj poruka: 988

    Prijavi adminu

    tako je bilo i kod mene, prva dva puta nisu vidjeli hematom, tek treci put! ali nakon terapije duphastonom i strogog mirovanja povukao se!!! 

    da, moze biti i implantacijsko krvarenje, kod ugnjezdivanja jajne stanice u maternicu, no koliko ja znam ono se dogada vec 5-10 dana nakon oplodnje, a to se obicno poklapa s dolaskom sljedece menge koja zapravo izostane… tako da mozda  je  kasno za to u 8.tj. 

    zato ti miruj koliko god mozes, nemoj puno hodati i sl., za svaki slucaj!

  • Avatar Nelica

    Nelica

    Broj poruka: 13

    Prijavi adminu

    Meni je takodjer otkriven sa 6 tt, zajedno sa ureoplazmom takodjer sukrvicasti iscjedak koji je uz utrogestan trajao do 12 tt.
    Mirovala sam ali ne strogo, i da bio je ispod ploda . Jedne nedjelje on je doslovce explodirao i krvi ko u priči ja sam se pomirila sa sudbinom i otišla na hitnu .
    Kad ono srce kuca i beba je ko grom 😄!
    Uglavnom hematoma vise nema i beba se super razvija.

    Meni je druga trudnoca i uglavnom ti hematomi su sada očito trend jer ih ima skoro pa svaka trudnica 😉

  • Avatar beag

    beag

    Broj poruka: 988

    Prijavi adminu

    meni je dr.rekao da hematom nije nista neuobicajeno, pojavljuje se gotovo kod svake druge trudnice, uvijek ga je bilo i bit ce, samo se nekad to nije ni govorilo, pogotovo prije kad su uzv bili losi ili ih nije ni bilo! sva sreca sada postoje, kao i terapija i bude sve ok u velikoj vecini slucajeva!!

  • Avatar Nelica

    Nelica

    Broj poruka: 13

    Prijavi adminu

    Da slažem se da se o tome manje govorilo pa samim tim se nisu dizale tenzije …

  • Avatar Hope

    Hope

    Broj poruka: 415

    Prijavi adminu

    …ja sam nova ovdje…pa evo da sa vama podijelim svoje iskustvo..
    Ugl. 1. mi je trudnoca i u 12+4 tjednu sam imala 1. bas veliki odljev..
    U bolnici su vidjeli hematom 4,5x2 cm… Otada sam jos 2x imala odljeve (a u medjuvremenu tih odljeva-cijelo vrijeme imam jos i sada smedji iscjedak)…
    STROGO mirujem od tada, terapija utrogestan 3x2 i normabel 2x.
    Jucer bila na kontroli..BEBICA NAPREDUJE , hematom je istih dimenzija, al je ispod posteljice i sad izgleda jako sitan u odnosu na bebu i kaze doktor da po njemu vise nema opasnosti za dijete!!!! EVO NAS U 19 TJEDNU!!!!
    Sad smijem i koji korak napraviti i SJESTI dok jedem!!!
    Nadam se da ce dalje ici po planu..i da ce beba biti ziva i zdrava!!
    …a vec sam se pomirila sa tim da cijelo ljeto glavu iz kreveta necu smjeti podici!

    Sorry na ovako dugackom postu, ali sam htjela podijeliti sa vama svoje iskustvo, jer sam ja bila STRASNO uplasena kad mi se to izdogadjalo…a svi su pisali o iskustvima na samom pocetku trudnoce…tako da sam vec doista mislila na najgore…ali bebaca sa javlja u trbuhu i potrdjuje suprotno!!!

  • Avatar beag

    beag

    Broj poruka: 988

    Prijavi adminu

    hej, ja sam 19+5, hematom je bio oko 3,5 cm i povukao se. najbitnije je da ne raste!!! i jos nesto, meni je dr.rekao da je bolje da iscuri, pukne ili sto vec,  tako da krvarenje zapravo u tom slucaju nije lose! 

    i takoder sam bila jako uplasena, ali to je tako, sada je sve ok i tako je u vecini slucajeva!

  • Avatar Hope

    Hope

    Broj poruka: 415

    Prijavi adminu

    Ne raste,hvala bogu!!!
    Iste je dimenzije kao i kad sam imala 1.odljev-kada su ga uočili!
    Upravo to šta kažeš- bitno da bebica napreduje  , a i tješi me šta je sa strane (više ispod) posteljice!!! A to kaže doktor da je bolje!!!
    …samo nek sve bude o.k. na kraju…a nadam se da ću smjeti bar malo prošetati koji put 

  • bettyboop

    Broj poruka: 14

    Prijavi adminu

    Meni je druga trudnoća, prva sve ok a sad hematom, otkriven u 6 tt. Pila sam 3x2 duphastona dnevno al nije mi preporučeno strogo mirovanje(bilo bi i teško uz 2 i pol godišnju zvkicu). Izbjegavam bilo kakav veći napor, malenu podignem samo kad baš moram. U 9tt dr. kaže da se hematom smanjio, smanjila mi i duphastone na 3x1. Bebica raste i razvija se. Nisam imala krvarenja i sad sam se malo zabrinula kad sam pročitala vaše komentare. Vidjet ćemo šta će reći na idućem pregledu. Samo da sa bebicom sve bude ok, ostalo je manje bitno.

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.