Harmony, Nifty testiranja

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • staypositive

    Broj poruka: 1

    Prijavi adminu

    Pozdrav svima… radila sam prosireni Nifty u 11tt, nalaz je dosao nakon tjedan dana. Nazalost, visok rizik na T18- 1:20.
    Sada sam u 13 tt i moram cekati 16tt da mogu obaviti amniocentezu, i nakon toga jos 2 tj. da dodu nalazi.

  • NelAm

    Broj poruka: 21

    Prijavi adminu

    Bok svima, da li je netko upoznat sa testom Veritas?     https://veritastestovi.com/index.php/veritas-home-page-hr/?gclid=CjwKCAjwi8iXBhBeEiwAKbUofZ_FSb4c36DWQpDTY1S32NRFiAB8qBEOA2lnOhXQG0bMhBSf8l6OyBoCb5oQAvD_BwE [veritastestovi.com]

  • pravnica

    Broj poruka: 12

    Prijavi adminu

    Pozdrav, zanima me da li se neka od vas susrela s neuapješnim nalazom haemonyja znog niskog fetalnog dnk. prvi put raden u 12 tjesnu, stiglo da je fetalni dnk 3,2%, a trebjau za testiranje najmanje 4%. drugi puta raden u 15+5, stiglo da je fetalne dnk 3,8%. na uzv je sve u redu, sve odgovara tjwdnu trudnoće. predlazu da treći put radimo test.

  • mvvm

    Broj poruka: 4

    Prijavi adminu

    staypositive

    Pozdrav svima… radila sam prosireni Nifty u 11tt, nalaz je dosao nakon tjedan dana. Nazalost, visok rizik na T18- 1:20.
    Sada sam u 13 tt i moram cekati 16tt da mogu obaviti amniocentezu, i nakon toga jos 2 tj. da dodu nalazi.


    I ja sam radila prošireni , ali Qualified , pokazao rijetku trisomiju 10, također moram na amnio. Kod koga ides na amnio . Sretno i da prođe sve u redu . 

  • mvvm

    Broj poruka: 4

    Prijavi adminu

    Pisem u slucaju da se netko nađe u istoj ili slicnoj situaciji. Naime , u 10 tt radila sam prosireni Qualified test koji je pokazao veci rizik za trisomiju 10 , po rijecima svih doktora nespojivo sa zivotom ,osim ako nije rijec o mozaicizmu. Izguglala sve zivo i nezivo , na stranicama skoro pa nista o tome.  Po stranim stranicama tek par slucajeva. Tako prolaze dani , ultrazvuk svaki uredan, mini anomaly gledala 3 doktora ,takoder uredan. Kako mira nema i u glavi cuci rezultat nipta odlucim se ipak na amnio u Podobnika , trosak snosi Bio Save. Po rijecima profesora , beba je zivahna, raste uredno, otkucaji nakon amnio nisu skocili i voda je bistra, sto ulijeva nadu da je sve u redu ipak. Nakon 10 dana stigli su rezultati kompletnog kariograma koji je uredan . Sad samo da sve ostalo prode uredno jer briga ne prestaje. Svima koji se nadu u slicnom nipt problemu preporucam amnio privatno s obzirom da je ukljucen i smjestaj 2 sata po zahvatu i u slucaju bilo cega idete njima. 

  • Avatar Hannica0 👧

    Hannica0 👧

    Broj poruka: 676

    Prijavi adminu

    mvvm

    Pisem u slucaju da se netko nađe u istoj ili slicnoj situaciji. Naime , u 10 tt radila sam prosireni Qualified test koji je pokazao veci rizik za trisomiju 10 , po rijecima svih doktora nespojivo sa zivotom ,osim ako nije rijec o mozaicizmu. Izguglala sve zivo i nezivo , na stranicama skoro pa nista o tome. Po stranim stranicama tek par slucajeva. Tako prolaze dani , ultrazvuk svaki uredan, mini anomaly gledala 3 doktora ,takoder uredan. Kako mira nema i u glavi cuci rezultat nipta odlucim se ipak na amnio u Podobnika , trosak snosi Bio Save. Po rijecima profesora , beba je zivahna, raste uredno, otkucaji nakon amnio nisu skocili i voda je bistra, sto ulijeva nadu da je sve u redu ipak. Nakon 10 dana stigli su rezultati kompletnog kariograma koji je uredan . Sad samo da sve ostalo prode uredno jer briga ne prestaje. Svima koji se nadu u slicnom nipt problemu preporucam amnio privatno s obzirom da je ukljucen i smjestaj 2 sata po zahvatu i u slucaju bilo cega idete njima.


    Neka je sve u redu . Ja sam bas danas gledala taj test
     Ne znam onda koliko je pouzdan

    baby girl 2020

    [tickerfactory.com]

    Termin 8.8.2023
    Panorama ✅️💙

  • mvvm

    Broj poruka: 4

    Prijavi adminu

    Hannica0 👧

    mvvm

    Pisem u slucaju da se netko nađe u istoj ili slicnoj situaciji. Naime , u 10 tt radila sam prosireni Qualified test koji je pokazao veci rizik za trisomiju 10 , po rijecima svih doktora nespojivo sa zivotom ,osim ako nije rijec o mozaicizmu. Izguglala sve zivo i nezivo , na stranicama skoro pa nista o tome. Po stranim stranicama tek par slucajeva. Tako prolaze dani , ultrazvuk svaki uredan, mini anomaly gledala 3 doktora ,takoder uredan. Kako mira nema i u glavi cuci rezultat nipta odlucim se ipak na amnio u Podobnika , trosak snosi Bio Save. Po rijecima profesora , beba je zivahna, raste uredno, otkucaji nakon amnio nisu skocili i voda je bistra, sto ulijeva nadu da je sve u redu ipak. Nakon 10 dana stigli su rezultati kompletnog kariograma koji je uredan . Sad samo da sve ostalo prode uredno jer briga ne prestaje. Svima koji se nadu u slicnom nipt problemu preporucam amnio privatno s obzirom da je ukljucen i smjestaj 2 sata po zahvatu i u slucaju bilo cega idete njima.

    Neka je sve u redu . Ja sam bas danas gledala taj test
    Ne znam onda koliko je pouzdan


    Test je zapravo poprilicno pouzdan , međutim greska se dogodila zato sto sam ja imala tumor prosle godine . To je po rijecima svih iz Bio Save prouzrocilo gresku te ga oni nebi ni radili da su tu informaciju imali, tj nebi radili prosirenu verziju.

  • Avatar TijanaB

    TijanaB

    Broj poruka: 60

    Prijavi adminu

    Uma1134

    Drage mame,
    Ima li neka od vas da je imala los nalaz Niftyja 1/20 za T21, a da je sve bilo u redu na kraju? Ja sam danas dobila nalaz, i u soku sam. Imam 40 g, treca trudnoca. Radila Nifty u svakoj, rizici niski u prethodnim trudnocama, dvije predivne bebice. Trebala bih na amnio, ali trebam cekati jos 2 tjedna. Ubi me ovo. Sutra idem na razgovor i konzultacije sa svojim dr. Hvala za svaku info.


    Uma možeš li da javiš kakvi su rezultati amnio bili na kraju ?

  • Avatar Sunny1511

    Sunny1511

    Broj poruka: 35

    Prijavi adminu

    Obzirom da sam dosta i sama tražila primjere lažno pozitivnih rezultata Nifty testiranja, evo da prijavim i ja jedan. Samo sam se zbog toga registrirala. Naime, moj nalaz je pokazao 1:20 vjerojatnost na trisomiju 18, odnosno Edwardsov sindrom. Iako je moj mini anomaly scan bio sasvim uredan, odlučila sam se napraviti Nifty čisto da potvrdimo. Nisam se previše informirala o tome, bilo mi je dovoljno što svugdje stoji da je točnost preko 99%, a da je mir nakon urednog nalaza neprocjenjiv. Ni na kraj pameti mi nije bilo što ako dobijem loš nalaz. Prilično naivno, ali sada sam pametnija i evo ako će moje iskustvo pomoći barem jednoj trudnici da ne izgubi 3 godine života u ta 3 tjedna iščekivanja nalaza amniocenteze, ja sam svoju misiju ispunila. Ono o čemu jako malo nas razmišlja je činjenica da ovaj test nije i ne može biti dijagnostika, što znači da se loš nalaz mora dalje potvrditi jednom od invazivnih metoda koje sa sobom nose određen postotak rizika za trudnoću. Čekajući svoje nalaze, osim u neopisivoj anksioznosti, provela sam informirajući se o prenatalnim testovima i samo ću reći da mi je sada žao da sam se ikad odlučila na taj korak jer da zaista znamo kolika je stvarna pozitivna prediktivna vrijednost za pojedinu trisomiju, ne bi se oslanjale na onih 99% na brošurama. Moj primjer nije jedini i nije iznimka. 
    Danas bi savjetovala svim curama koje imaju uredan UZV barem za rijetke trisomije da se ne upuštaju u ovo jer se vrlo lako možete naći u mojoj koži. Trisomije 18 i 13 imaju jako velike anomalije koje je gotovo nemoguće propustiti na UZV. To je činjenica koja je mene cijelo vrijeme tješila i nalazi su to potvrdili. 
    Ako ovaj test želite raditi radi mira, nemojte! Radite ga samo i isključivo onda kada znate što biste s lošim rezultatima, imajući pritom na umu da jedinu dijagnozu možete dobiti jednom od invazivnih pretraga. 

    👩🏻34g, začepljen jajovod, PCOS, 1x
    laparo i histeroskopija, pregrada na maternici, T-shape uterus
    🧔🏻‍♂️ 36g. zdravko dren
    2/2020 blaga stimulacija 1🥚 beta 0
    5/2020 blaga stimulacija 3🥚, 2 🐧 beta 0
    9/2020 FET 👎
    04/2021 laparo i histeroskopija; septum, T-shape uterus
    06/2022 puna stimulacija, 7 🥚, nema 🐧😢, beta 0
    10/2022 puna stimulacija 17🥚, 1🐧
    11/2022 hiperstimulacija, beta 300 🤰🏻💝
    07/2022 stiže nam curica 👶🏻🥰
    Termin 28.7. ❤️, Petrova

    https://www.tickerfactory.com/ [tickerfactory.com]

  • Lolitta333

    Broj poruka: 1

    Prijavi adminu

    Pozdrav svima, nazalost kod mene bio spontani pobacaj u 12 nedjelji i rekli su mi da je uzrok neki od sindroma koji je mogao biti otkriven prenatalnim testom. Koji test je dobar, cula sam za neki Veritas da je najbolji od svih kod nas?

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.