Gestacijski dijabetes

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • thinkpink1

    Broj poruka: 1410

    Prijavi adminu

    Curke, može savjet i pomoć! Ima li kakva fora da se lakse odredi kolicina za obrok? Ovak mi dan prođe u mjerenju namirnica, više mjerim nego sta jedem🙃🙈🙊😄

  • Stelle123

    Broj poruka: 931

    Prijavi adminu

    Ima koliko stane u saku dlana.

    url=https://lilypie.com [lilypie.com]]

  • Avatar Grizli

    Grizli

    Broj poruka: 8261

    Prijavi adminu

    Thinkpink ja sam lrvo vagala a onda skuzila si ovako kruh 60 gr su bile 2 tanje snite, meso je komad velicine dlana bez prsti, ako je tanki krto meso onda sa prstima. Riba je porcija velicine dlana sa prstima.
    Masmoce su sve cca 1 cajna zlicica. E sad rizu i tjesteninu sa prvi put izvagala nekuhano, pa kuhano odvagnula i odredila koliko je 200 grama kuhanog kako pise po onim uputama i to sam znala po jednoj seflji ili kako ti zoves kacjolu za vaditi juhu. Ona mi je bila mjera. Povrce osim krumpira mjera mi je bila za sitno 1 saka, za krupno 2 sake, a krumpir sam isto na seflju odredjivala. Nakon par puta sam se izvjezbala pa je bilo lakse odokativno odrediti. Zelena salata, krastavci i sl. mozes prakticki veliku kolicinu od 300 gr po obroku bar je meni tako pisalo a toga onda stvarno bude hrpa tako da se sa tim zelenjem nisam opterecivala. Voce mi je bilo najteze procjeniti. Juha 1 tanjur odnosno 2 vrhom puna kacjola. Sir cca 4 fete, mlijecni 1/3 pakiranja, jogurt cijeli u casici. Ne znam sada sto od namjernica jos te zanima. Sad vise idem na izvjezbano oko i uputrebom uvijek iste salice ili kacjole pa ne moram vise ni vagat. Prakticki u gram pogodim. 

    [tickerfactory.com]

  • thinkpink1

    Broj poruka: 1410

    Prijavi adminu

    Ajme hvala puno Stelle i Grizli!
    Kako ste procjenili koliko variva stavit u tanjur (kelj, poriluk, gulaš i sl.)?

  • Stelle123

    Broj poruka: 931

    Prijavi adminu

    Ja se za zelenilo ne drzim, nego sam po LCHF-u jedem neograniceno s time da onda ne kombiniram druge ugljikohidrate. Recimo jela sam pasta fazol, al tu sam napunila tanjur do pola. 

    url=https://lilypie.com [lilypie.com]]

  • Avatar Točkica37

    Točkica37

    Broj poruka: 1502

    Prijavi adminu

    Kelj i poriluk mozes dosta. Vidjet ces po malo po sebi. Ja recimo slalatu i meso kogu koliko hocu. Al mi.dop…lo stalno to jest. U kravu cu se pretvorit od silnog matovilca 🤣

    11.10.2010 A ♡
    17.01.2013 I ♡
    [lilypie.com]

  • Stelle123

    Broj poruka: 931

    Prijavi adminu

    Nemam vise inspiracije za dorucak. Ja bi mogla prokokodakat.

    url=https://lilypie.com [lilypie.com]]

  • Avatar Nasty

    Nasty

    Broj poruka: 1791

    Prijavi adminu

    Ajme sinoć sam jela voće..i to sam kupila zaleđene maline i borovnice u lidla, nisam ni htjela pogledat imaju li dodatnog šećera. To sam stavila u jogurt i malo onog đema iz bio&bio, to sam i jutros jela + jaje kuhano. Od straha nisam mjerila šećer. Moram se opet vratit na pravi put jer će mi idući profil bit grozan.. 

    [lilypie.com]

  • Avatar Nasty

    Nasty

    Broj poruka: 1791

    Prijavi adminu

    Al to mi se toliko jelo da bi pukla da nisam pojela. Sad ću se opet skulirat.. Da mi mali ne dobije u tri tjedna 2kg.. 

    [lilypie.com]

  • Avatar Nasty

    Nasty

    Broj poruka: 1791

    Prijavi adminu

    A navodno u 30. tjednima treba pazit baš zbog kilaže bebe i da ne bude viška pl. vode, a ja nikad gora.. Sad sam ipak mjerila šećer 6,0. 🤦‍♀️

    [lilypie.com]

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.