Gestacijski dijabetes

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • Avatar Nasty

    Nasty

    Broj poruka: 1791

    Prijavi adminu

    6,8 evo taman izmjerila.. Ma biž, neću više ni med ni palačinke s bijelim brašnom.

    [lilypie.com]

  • Deleted user

    Broj poruka: 1770

    Prijavi adminu

    Evo da se javim da sam pitala doktora jel moram na ogtt prema vrijednostima koje si sama mjerim. I rekao je da ne. Jutarnji mi je u 90% slucajeva 4.4, dva puta bio 4.7 i 4.8. Nakon jela obicno oko 5.5,iako mi je tri puta bio 7.0, 7.2 i 7.5 nakon velikog sendvica, one tikve i paste. No nakon 3h mi pao ispod 6. Veli doktor da je to dobro,da je problem kad bi mi nakon npr. 4h bio 7, da to znaci da inzulin ne radi kako treba i da se onda zato preporuca djeta da ne prode 6.4. Jer inace i kod zdravih ljudi nakon unosa puno uh 2h nakon jela moze biti iznad 7.
    I rekao mi je da medicina nije matematika i da nije sve u brojevima i granicama jer smo svi razliciti.

  • Avatar Točkica37

    Točkica37

    Broj poruka: 1502

    Prijavi adminu

    I meni je jutarnji u zadnje vrijeme 4.2 , 4.4 a imam gestacijski. Ja mislim da bi trebala otici na ogtt. Sorry,  nisam dr ali na tvom.bi mjestu otišla i rjesila sve sumnje i bok. 

    11.10.2010 A ♡
    17.01.2013 I ♡
    [lilypie.com]

  • piba7

    Broj poruka: 821

    Prijavi adminu

    Dobila sam rezultate svog drugog GUK-a.
    Na taste 3.6, nakon jela 4.6, 4.3, 4.4
    I za 4 tjedna ponavljamo,…
    Sljedeći put ću biti 33tt. Što mislite hoće me i sa 37tt slati opet na GUK?

    [lilypie.com]

    [lilypie.com]

  • Avatar Točkica37

    Točkica37

    Broj poruka: 1502

    Prijavi adminu

    Salju do kraja da, ali ja sam isla pred kraj u bolnicu na profil. 

    11.10.2010 A ♡
    17.01.2013 I ♡
    [lilypie.com]

  • Stelle123

    Broj poruka: 931

    Prijavi adminu

    Meni ovaj preko dana nikad ne ide ispod 5. Na taste bude ok, to vise i ne mjerim, al tokom dana ne stignem ga spustit od pustih obroka. Bas me zanima prosjecna vrijednost.

    url=https://lilypie.com [lilypie.com]]

  • Avatar Točkica37

    Točkica37

    Broj poruka: 1502

    Prijavi adminu

    Stelle ja tu vise nista ne kuzim majke mi. Dakle nakon 2 cupavca( secer bijelo brasno bla bla) secer 5.1 , a nakon ne znam kifle iz ducana mi je bio divljao na 8, 9 vise se ne sjecam… 
     danas sam gladna cijeli dan pa sam jadna :p

    11.10.2010 A ♡
    17.01.2013 I ♡
    [lilypie.com]

  • Stelle123

    Broj poruka: 931

    Prijavi adminu

    Pa sto si gladna, jedi.

    url=https://lilypie.com [lilypie.com]]

  • Deleted user

    Broj poruka: 1770

    Prijavi adminu

    Točkice to je i za očekivati da ti je ok jer pazis sto jedes. Zato si i na dijeti. 
    S obzirom da i ja pazim ko i da imam dijagnozu, beba je ok i skoro se uopce ne debljam ne znam sto bi dobila sa ogtt testom. Mozda dodatni poticaj da zderem svasta jer sve mjerim i pazim i vise nego netko s gd-om 
    Inace imala sam podatke ispisane od minimalno 4 mjerenja dnevno unazad dva tjedna. Rekao mi doktor da toliko ne paze ni oni sa dijagnozama i da mogu tako nastaviti i dalje jer nikom ne treba da jede kolace, slatkise, bijeli kruh, pastu i sl. gluposti.

  • Stelle123

    Broj poruka: 931

    Prijavi adminu

    Al opet i to pazenje. Ja pazim pa kad mi pokaze vecu vrijednost opet je steta vec ucinjena. Opcenito me rucak i vecera sataru, sto god da pojela. Vise nemam jela u 1800 kalc koje mi bas nista ne dize secer.

    url=https://lilypie.com [lilypie.com]]

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.