Gestacijski dijabetes

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • *.Women_name.*

    Broj poruka: 2372

    Prijavi adminu

    Pozdrav trudnice! 😁
    Molim vas za savjete, iskustva. 
    Danas su mi odgovorili iz trudnice ambulante za termin za Petrovu bolnicu na odjel patologije trudnoće 1 zbog gestacijskog dijabetesa. Jel bila koja trudnica? Ogtt mi je pokazao sve 3 povišene vrijednosti. Rekla mi je moja doktorica da prvo moram na pregled, pa onda dalje odlučuju za odjel i drugo. Ulazimo za dan u 17 tt. Hvalaa 

    🙋‍♂️ 26g. Dg: nalaz varira od oligoasthenonecrozospermie do normospermie
    🙋‍♀️24.g. jajnici PCOS like
    Poliklinika Škvorc
    2/20 1.IVF (prirodni ciklus) - > beta 100
    ab. compl. 6 tj. :(
    9/20 2.IVF (prirodni ciklus) - > vraćen 1 osmostanicni
    1. bhcg 12dpt 140
    2. Bhcg 15dpt - > 680
    23.10 vidljiva GV 11mm i ŽV 3 mm bez EO
    03.11 7+0 veliki smo 9,3 mm i kuca nam ❤️
    30.11 11+1 👶 4,4 cm 🥰
    29.12 imamo curku ❤️
    [lilypie.com]

  • minni_me87

    Broj poruka: 121

    Prijavi adminu

    Ta sam.
    Prvo prođes trijažu, pa ides u ambulantu gdje te pikaju i urin dajes (pa budi nataste), pa cekas da ides na uzv i onda te smjestaju na odjel. (Naravno ako si se upisala za dnevnu bolnicu). Ta dnevna bolnica traje jedan dan. Svaka 3 sata te bodu uz prsta (7,10,13,16,19,22,1,4,7 sati). Hrana je nimalo dijabeticka (npr. purica s mlincima, bijeli kruh i namaz od sira).
    Uglavnom te puste drugi dan nakon pregleda. Dr ivanisevic je glavna za secerase. 
    Vrati negdje unatrag na moj post zasto sam ostala 5 dana 🙈

  • minni_me87

    Broj poruka: 121

    Prijavi adminu

    Na otpusnom pismu te naruce za mjesec dana za guk profile, daju ti papir za dijetu i uputnicu za trudnicku ambulantu.

  • *.Women_name.*

    Broj poruka: 2372

    Prijavi adminu

    Minni_me87 hvala ti puno. Iskreno neznam ništa jer sam samo dobila mail iz trudnicke ambulante da sam naručena u 12 i 10 u utorak. Uputnicu nisam ni vidjela kako se šalje elektronski, samo na nalazu od mog ginekologa piše kraća obrada zbog gestacijskog dijabetesa na odjelu patologije trudnoće nadležne bolnice. I to je sve kj znam 😂. Nešto mi je doktorica spominjala da će me prvo možda naručit na pregled, pa možda idem prvo na pregled, da se javim mailom da je uputnica poslana i tako i jesam🤷‍♀️ nemam pojma, možda pokušam još nazvat u ponedjeljak, ali s obzirom na to kako se danas nisu javljali idem napamet 😂 pripremit ću si ja stvari za svaki slučaj. Dali trijaza dugo traje pa moram doc puno ranije? 

    🙋‍♂️ 26g. Dg: nalaz varira od oligoasthenonecrozospermie do normospermie
    🙋‍♀️24.g. jajnici PCOS like
    Poliklinika Škvorc
    2/20 1.IVF (prirodni ciklus) - > beta 100
    ab. compl. 6 tj. :(
    9/20 2.IVF (prirodni ciklus) - > vraćen 1 osmostanicni
    1. bhcg 12dpt 140
    2. Bhcg 15dpt - > 680
    23.10 vidljiva GV 11mm i ŽV 3 mm bez EO
    03.11 7+0 veliki smo 9,3 mm i kuca nam ❤️
    30.11 11+1 👶 4,4 cm 🥰
    29.12 imamo curku ❤️
    [lilypie.com]

  • minni_me87

    Broj poruka: 121

    Prijavi adminu

    Ujutro je na trijazi kaos, svi se guraju i hrpa baba hoce samo nesto pitati. Trijaza ti je odmah desno kad udes kod rampe.
    Ako je kraca obrada, onda bi to trebala bit dnevna bolnica. A kad si u dnevnoj bolnici, onda te salju i na pregled.
    Provjeri za svaki slucaj da ne tegliš stvari vez veze

  • *.Women_name.*

    Broj poruka: 2372

    Prijavi adminu

    minni_me87

    Ujutro je na trijazi kaos, svi se guraju i hrpa baba hoce samo nesto pitati. Trijaza ti je odmah desno kad udes kod rampe.
    Ako je kraca obrada, onda bi to trebala bit dnevna bolnica. A kad si u dnevnoj bolnici, onda te salju i na pregled.
    Provjeri za svaki slucaj da ne tegliš stvari vez veze


    Budem tako, hvala ti 😘

    🙋‍♂️ 26g. Dg: nalaz varira od oligoasthenonecrozospermie do normospermie
    🙋‍♀️24.g. jajnici PCOS like
    Poliklinika Škvorc
    2/20 1.IVF (prirodni ciklus) - > beta 100
    ab. compl. 6 tj. :(
    9/20 2.IVF (prirodni ciklus) - > vraćen 1 osmostanicni
    1. bhcg 12dpt 140
    2. Bhcg 15dpt - > 680
    23.10 vidljiva GV 11mm i ŽV 3 mm bez EO
    03.11 7+0 veliki smo 9,3 mm i kuca nam ❤️
    30.11 11+1 👶 4,4 cm 🥰
    29.12 imamo curku ❤️
    [lilypie.com]

  • *.Women_name.*

    Broj poruka: 2372

    Prijavi adminu

    Drage moje slatke trudnice i mamice. Evo ja sam obavila taj pregled, doc. Starcevic me pregledao u TA i naručio 27.01. za primitak na odjel pt1. Recite mi što se tiče stvari za bolnicu, u čem ste nosile, koliko ste nosile? S obzirom da nismo sigurno hoće li to biti 1 dan ili više. Hvalaa ❤️

    🙋‍♂️ 26g. Dg: nalaz varira od oligoasthenonecrozospermie do normospermie
    🙋‍♀️24.g. jajnici PCOS like
    Poliklinika Škvorc
    2/20 1.IVF (prirodni ciklus) - > beta 100
    ab. compl. 6 tj. :(
    9/20 2.IVF (prirodni ciklus) - > vraćen 1 osmostanicni
    1. bhcg 12dpt 140
    2. Bhcg 15dpt - > 680
    23.10 vidljiva GV 11mm i ŽV 3 mm bez EO
    03.11 7+0 veliki smo 9,3 mm i kuca nam ❤️
    30.11 11+1 👶 4,4 cm 🥰
    29.12 imamo curku ❤️
    [lilypie.com]

  • minni_me87

    Broj poruka: 121

    Prijavi adminu

    Nosila sam mali kofercic, 2 piđame, tj jednu spavacicu i jednu piđamu. Spavacicu kad budes i ako budes isla na pregled pa ti je lakse. Šlafrok nisam nosila, vruce je u sobama jako a i nemas bas kamo ici. Kad sam ja bila, mogla sam samo po hodniku setat. Donji veš, higijenske potrepstine (ja ona mini pakiranja nosila), rucnika 3 (2 velika i mali za ruke), nesto za citat jer je jaaako dosadno, ima i tv. 
    Za jest nemoj nista jer ce te pikati stalno. I normalno punjac za mob i mob (bez njega ko bez glave 🤣
    I wc papir, i vlazni i normalni… Neki su cak nosili i ono nesto za dezinfekciju wc skoljke i kade. 
    Moto mi je: bolje vise nego da nesto fali. 
    Ponesi i svu dokumentaciju od trudnoce. 😊

  • minni_me87

    Broj poruka: 121

    Prijavi adminu

    I napomenit ce tete kad budu dijelile rucak da je vocka koju dobijes međuobrok (neki su je odmah pojeli pa gladovali do vecere) 🙈

  • *.Women_name.*

    Broj poruka: 2372

    Prijavi adminu

    minni_me87

    I napomenit ce tete kad budu dijelile rucak da je vocka koju dobijes međuobrok (neki su je odmah pojeli pa gladovali do vecere) 🙈


    Hvala ti punooo ❤️😁😁

    🙋‍♂️ 26g. Dg: nalaz varira od oligoasthenonecrozospermie do normospermie
    🙋‍♀️24.g. jajnici PCOS like
    Poliklinika Škvorc
    2/20 1.IVF (prirodni ciklus) - > beta 100
    ab. compl. 6 tj. :(
    9/20 2.IVF (prirodni ciklus) - > vraćen 1 osmostanicni
    1. bhcg 12dpt 140
    2. Bhcg 15dpt - > 680
    23.10 vidljiva GV 11mm i ŽV 3 mm bez EO
    03.11 7+0 veliki smo 9,3 mm i kuca nam ❤️
    30.11 11+1 👶 4,4 cm 🥰
    29.12 imamo curku ❤️
    [lilypie.com]

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.