Gestacijski dijabetes

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • Avatar bopsich

    bopsich

    Broj poruka: 445

    Prijavi adminu

    Pozdrav, podižem ovu temu u nadi da ima još trudnica s kojima bi mogla podijeliti iskustva. Mene od nedavno vode kao da imam geatacijaki dijabetes. Evo sutra će biti tek 12 tjedana trudnoće. Na prvoj kontroli KKS šećer je bio 5.5, s tim da sam dan ranije jela slatko i nisam previše pazila.. Doktor me odmah poslao na OGTT i tu je prva vrijednost bila 5.2, nakon sat vremena 10.6 i nakon 2 sata 9.9. Odmah mi je dogovorio GUK profil u bolnici gdje sam ostala jednu noć i to mi je bilo doslovno mučenje. Bila sam pregladna s ta njihova 3 obroka dnevno, i po noći su me uhvatile mučnine od gladi, tako da sam povracala žuć, uhvatila me glavobolja i samo sam čekala jutro da me puste. Na kraju su me jedva pustili jer mi je prvo mjerenje natašte bilo 6.3 što bih ja definitivno pripisala stresu jer imam ogroman strah od bolnica i sam taj odlazak mi je bio jako stresan.. Svih 8 puta što su mi dalje provjeravali šećer bio je od 4.3 do 5.6, osim 2 sata nakon večere (dali su nam tjesteninu) kad je bio 7.4… Njih zapravo brine taj moj nataste i što su mi noću bili od 4.9 pa do jutra raslo na 5.6.. Ali kao što sam spomenula, ja sam pregladnila, povracala i osjećala sam se grozno.. 
    Na kraju sam dobila aparatić i sada sama kući pratim. Stalno mi je šećer ok, ne prelazi granice, čak i taj natašte koji je bio problematičan.. Sad mi je od 4.8 do 5.0 ujutro, a niti jednom, ni 2 sata nakon obroka nije prešao 5.9.. Ja pazim što i koliko jedem, ali pojela sam par puta i ono što kao ne bi trebala po toj dijeti  (evo danas grah s malo tjestenine, pola hrenovke, pola konasice, kantun polubijelog kruha jer nije bilo raženog i cak sam stavila malo senfa i majoneze) opet mi je šećer dobar… 2 sata nakon jela 5.5…
    Sljedeći tjedan imam privatno dogovoren pregled kod endokrinologa pa ću vidjeti što ona kaže, ali isto bih voljela čuti vaša iskustva iz prve ruke.. 
    Ne znam koliko je ovo ozbiljna situacija i baš se bojim. Pogotovo jer je blizanacka trudnoća i ostala sam trudna s viškom kilograma, ali za sad sam oko 3 kg smršavila od kad sam trudna…

    41 👩‍❤️‍👨 32 👧🩷 2011. g.
    08/23 ➡️ Micro Tese Istanbul, dr. Emre Bakircioglu ✅️
    Aspiracija - 13 🥚 ➡️ oplođeno 10 ➡️ 5 blastica
    03.10.- FET 2 🐧🐧➡️ + na testiću 5 dpt 💕
    Beta - 9 dpt ➡️ 113/ 11 dpt ➡️ 254/ 13 dpt ➡️ 555
    27.10. Kucaju 2 srca ❤️❤️
    Veritas ✅️ Stižu nam 2 dječaka 🩵🩵
    [tickerfactory.com]

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.