Gestacijski dijabetes

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • minni_me87

    Broj poruka: 121

    Prijavi adminu

    Neka krvna pretraga koja pokazuje razinu secera unazad tri mjeseca ili tako nesto. Iz krvi iz vene se to vidi

  • *.Women_name.*

    Broj poruka: 2372

    Prijavi adminu

    minni_me87

    Ne znam zasto opet u dnevnu bolnicu, ja sam samo GUK u labos nosila svaki mjesec.
    I rekli su mi da svaki mjesec idem na uzv i pregled u trudnicku, isla sam jednom i onda sam na svoju odgovornost isla samo kod svog ginekologa. Radije sam platila i cekala 5 min, nego tamo 3 sata sjedila u cekaonici pod maskom.
    Kakvi su ti nalazi bili u dnevnoj bolnici?


    Ja sam sad u ovoj fazi kao ti da razmišljam i ja odbit preglede u trudnickoj jer mi je moj ginekolog puno detaljniji oko svega. Oni to sve nešto na brzinu. E sad kad se pikam i nosim to u labos. Jel onda svejedno idem na tu kontrolu dnevne bolnice ili ne? Jer sad su me kao 16.naruciki u TA na pregled, a 25.i dnevnu bolnicu da dođem sa svim tim nalazima. Pa me zanima ako dobijem te preglede u ta, i nastavim kod svog hoće mi oni i dalje kroz dnevnu gledat šećere? Kako to izgleda? 

    🙋‍♂️ 26g. Dg: nalaz varira od oligoasthenonecrozospermie do normospermie
    🙋‍♀️24.g. jajnici PCOS like
    Poliklinika Škvorc
    2/20 1.IVF (prirodni ciklus) - > beta 100
    ab. compl. 6 tj. :(
    9/20 2.IVF (prirodni ciklus) - > vraćen 1 osmostanicni
    1. bhcg 12dpt 140
    2. Bhcg 15dpt - > 680
    23.10 vidljiva GV 11mm i ŽV 3 mm bez EO
    03.11 7+0 veliki smo 9,3 mm i kuca nam ❤️
    30.11 11+1 👶 4,4 cm 🥰
    29.12 imamo curku ❤️
    [lilypie.com]

  • *.Women_name.*

    Broj poruka: 2372

    Prijavi adminu

    Cure zanima me što se tiče poroda vezano uz gestacijski. Jeste prije išle rodit inducirano ili je išlo prirodno? Kad ste rodile, inzistiraju na nekim tjesnima ili? Ja se vodim u pt1, trenutno sam na sioforu

    🙋‍♂️ 26g. Dg: nalaz varira od oligoasthenonecrozospermie do normospermie
    🙋‍♀️24.g. jajnici PCOS like
    Poliklinika Škvorc
    2/20 1.IVF (prirodni ciklus) - > beta 100
    ab. compl. 6 tj. :(
    9/20 2.IVF (prirodni ciklus) - > vraćen 1 osmostanicni
    1. bhcg 12dpt 140
    2. Bhcg 15dpt - > 680
    23.10 vidljiva GV 11mm i ŽV 3 mm bez EO
    03.11 7+0 veliki smo 9,3 mm i kuca nam ❤️
    30.11 11+1 👶 4,4 cm 🥰
    29.12 imamo curku ❤️
    [lilypie.com]

  • tinkili187

    Broj poruka: 5

    Prijavi adminu

    Evo da se i ja javim sa svojim šećernim problemima.
    Nakon prvog nalaza krvi u 7tt, povišen šećer 5.5. Gin me šalje na ogtt na kojem mi je natašte 5.4, pod opterećenjem glukoze nakon 120 min 12.6 . Onaj između mi iz nekog razloga nisu vadili. Bila sam na vuk vrhovec i bila sam jedina koja je tako malo trudna. Dobila upute i za tjedan dana vadim i nosim guk profil. Uzela i onaj kućni testić i vidim da svaki put kad pojedem neki UH šećer naraste. Osjetim i po žeđi i po mokrenju. Jedem manje nego je propisano na njihovoj dijeti i to je zasada koliko toliko ok jer sam malo trudna. Strah me što će biti kasnije, ak je već u ovako ranoj fazi ovako loše, trudna sam tek 9 t. Znam da se ne smijem nervirati, a ne mogu si pomoći 😭

  • Avatar Principessa🌺

    Principessa🌺

    Broj poruka: 731

    Prijavi adminu

    *.Women_name.*

    Cure imam jedno pitanje. Obavila sam taj pregled gdje sam bila 24h naa odjelu. Naručili su me za dva tjedna u dnevnu bolnicu ali da si dan prije ja sama vadim šećere. Onda ne ostajem 24h? Koliko dugo onda to traje? I zanima me to što nas i oni tamo pregledavaju i vaginalno i ultrazvuk om, a i naš ginekolog pa to onda nekad ispadne u tjedan ili 2 dva puta. Meni je to nekako orecesto?


    Hej, ne znam kam ides u dnevnu..
    Ja sam isla u Dnevnu u Koprivnicu,dolazila ujutro u 7 i navecer oko 21h isla doma, vadili su mi krv od 8 do 20h, ukupno 5 puta, u 8:00, 11:30, 14:00-14:30, 17:00, 20:00
    Imali smo dorucak oko 8:20, pa uzinu ( jednom je bila jabuka, jednom snita bjelog kruha koju nisam pojela), pa rucak oko 12:30-13:00,  pa onda opet uzina (zadnji puta je bio onaj Zdenka sir u trokutu i snita bjelog kruha) i veceru u 18:00-18:30
    Navecer u 20h zadnje vadenje krvi,cekala sam nalaze i doma
    Dok sam bila tamo radili su mi uzv, ctg i pregled
    Pregled dolje jesam zatvorena, uzv preko trbuha da vidimo bebicu i ctg kad sam vec tamo da se obavi, onda sam za tjedan dana bila narucena na redovnu kontrolu i doktorica me nije pregledavala nego samo prepisala nalaz..

    Popis termina i rodenih beba str. 1652💕
    .

  • *.Women_name.*

    Broj poruka: 2372

    Prijavi adminu

    Principessa🌺

    *.Women_name.*

    Cure imam jedno pitanje. Obavila sam taj pregled gdje sam bila 24h naa odjelu. Naručili su me za dva tjedna u dnevnu bolnicu ali da si dan prije ja sama vadim šećere. Onda ne ostajem 24h? Koliko dugo onda to traje? I zanima me to što nas i oni tamo pregledavaju i vaginalno i ultrazvuk om, a i naš ginekolog pa to onda nekad ispadne u tjedan ili 2 dva puta. Meni je to nekako orecesto?

    Hej, ne znam kam ides u dnevnu..
    Ja sam isla u Dnevnu u Koprivnicu,dolazila ujutro u 7 i navecer oko 21h isla doma, vadili su mi krv od 8 do 20h, ukupno 5 puta, u 8:00, 11:30, 14:00-14:30, 17:00, 20:00
    Imali smo dorucak oko 8:20, pa uzinu ( jednom je bila jabuka, jednom snita bjelog kruha koju nisam pojela), pa rucak oko 12:30-13:00, pa onda opet uzina (zadnji puta je bio onaj Zdenka sir u trokutu i snita bjelog kruha) i veceru u 18:00-18:30
    Navecer u 20h zadnje vadenje krvi,cekala sam nalaze i doma
    Dok sam bila tamo radili su mi uzv, ctg i pregled
    Pregled dolje jesam zatvorena, uzv preko trbuha da vidimo bebicu i ctg kad sam vec tamo da se obavi, onda sam za tjedan dana bila narucena na redovnu kontrolu i doktorica me nije pregledavala nego samo prepisala nalaz..


    Hej draga, hvala ti. To sam ja davno napisala. Ove dnevne sad idem ujutro da mi pogledaju bebaca, na pregled i čekamo nalaze rutinskih krvi i guk profila koje vadim dan prije pa donesem. I onda domeka 🙃 hvala ti svejedno! Kod svog ginekologa se isto više ne pregledavao vaginalno, samo uzv jer je bolji. Da me ne mrcvare previše 😁

    🙋‍♂️ 26g. Dg: nalaz varira od oligoasthenonecrozospermie do normospermie
    🙋‍♀️24.g. jajnici PCOS like
    Poliklinika Škvorc
    2/20 1.IVF (prirodni ciklus) - > beta 100
    ab. compl. 6 tj. :(
    9/20 2.IVF (prirodni ciklus) - > vraćen 1 osmostanicni
    1. bhcg 12dpt 140
    2. Bhcg 15dpt - > 680
    23.10 vidljiva GV 11mm i ŽV 3 mm bez EO
    03.11 7+0 veliki smo 9,3 mm i kuca nam ❤️
    30.11 11+1 👶 4,4 cm 🥰
    29.12 imamo curku ❤️
    [lilypie.com]

  • *.Women_name.*

    Broj poruka: 2372

    Prijavi adminu

    tinkili187

    Evo da se i ja javim sa svojim šećernim problemima.
    Nakon prvog nalaza krvi u 7tt, povišen šećer 5.5. Gin me šalje na ogtt na kojem mi je natašte 5.4, pod opterećenjem glukoze nakon 120 min 12.6. Onaj između mi iz nekog razloga nisu vadili. Bila sam na vuk vrhovec i bila sam jedina koja je tako malo trudna. Dobila upute i za tjedan dana vadim i nosim guk profil. Uzela i onaj kućni testić i vidim da svaki put kad pojedem neki UH šećer naraste. Osjetim i po žeđi i po mokrenju. Jedem manje nego je propisano na njihovoj dijeti i to je zasada koliko toliko ok jer sam malo trudna. Strah me što će biti kasnije, ak je već u ovako ranoj fazi ovako loše, trudna sam tek 9 t. Znam da se ne smijem nervirati, a ne mogu si pomoći 😭


    Ne brini, izregulirat će se to. Ja sam u 12 tt imala slične šećere. Sad sam na Sioforu, s bebom je sve ok! Nadam se da će tako i ostati 🥰

    🙋‍♂️ 26g. Dg: nalaz varira od oligoasthenonecrozospermie do normospermie
    🙋‍♀️24.g. jajnici PCOS like
    Poliklinika Škvorc
    2/20 1.IVF (prirodni ciklus) - > beta 100
    ab. compl. 6 tj. :(
    9/20 2.IVF (prirodni ciklus) - > vraćen 1 osmostanicni
    1. bhcg 12dpt 140
    2. Bhcg 15dpt - > 680
    23.10 vidljiva GV 11mm i ŽV 3 mm bez EO
    03.11 7+0 veliki smo 9,3 mm i kuca nam ❤️
    30.11 11+1 👶 4,4 cm 🥰
    29.12 imamo curku ❤️
    [lilypie.com]

  • Avatar Lilly27

    Lilly27

    Broj poruka: 83

    Prijavi adminu

    Pozdrav svima, trebala bih informaciju da li za GUK profil na VV treba uputnica, za onu edukaciju i preuzimanje pribora, ili tek kad se nosi krv? 🙂

    👩 31 - hashimoto
    👱‍♂️36 - Oligoasthenoteratonecrozoospermia + varikokela
    10/20 - ICSI Petrova - 20🥚15 zrelih-12 oplođenih - preživjela jedna blastica - 7/21 👧
    02/24 - ICSI Vinogradska - 5🥚 2 blastociste - 1 vraćena, 1 ❄️

  • tinkili187

    Broj poruka: 5

    Prijavi adminu

    Treba i za edukaciju i za nošenje profila…

  • Avatar Tommyfame

    Tommyfame

    Broj poruka: 1607

    Prijavi adminu

    tinkili187

    Treba i za edukaciju i za nošenje profila…


    Evo i mene sa gestacijskim -.- 

    Moja gin je pustila prvu uputnicu i ona vrijedi do kraja T. 
    A sto se tice edukaciju za dijetu ne treba uputnica, veli dr. samo dodes u 12:30 na predavanje.

    ja 32g/mm 35/ pokusavamo od 09/2019
    10/2020 biokemijska
    02/2021 biokemijska
    8.3. ➕🌈🌞
    1.pregled: 30.3. imamo otkucaje ❤

    *A goal without a plan is just a wish

    [lilypie.com]

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.