Gestacijski dijabetes

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • Nensy0308

    Broj poruka: 63

    Prijavi adminu

    Pozdrav svima. 
    Evo da se i ja javim ovdje s istim problemom. 
    U srijedu idem na hospitalizaciju radi obrade dijabetesa u Vinogradsku. 
    Guk profil mi je loš. Prvi put je bio 6.8 a sad drugi put 6.7 i to onaj natašte.
    Baš me brine taj šećer. U prvoj trudnoći sam imala samo s štitnjačom problem kao i sad.
    Radila sam i echo fetalnog srca i sve je u redu. Dobila sam do sada 5,3 kile, a sad sam 26 +2. 
    Iščitala sam i vidim da nitko nema tako visoki šećer natašte.
    Ne bi baš htjela ostat u bolnici duže vrijeme. Pogotovo sad kad dolazi Božić.

  • Avatar zoeeuzoee

    zoeeuzoee

    Broj poruka: 398

    Prijavi adminu

    Pozdrav,prenosim poruku od prijateljice koj je trudna 8 tj(posto ona nije registrirana na forum)pa ako ko ima kakvo iskutvo,molila bi da joj pomognemo :)

    U osmom tjednu trudnoce sam i šećer na taste je 6.2,6,3, a kroz dan mi je 4.7, 4,8, 5,5 kako kad al nikad ne prelazi 6. Izbacila sam bijelo brasno i šećer, idem spavat šećer 4.8 ujutro se probudim šećer 6.1. ima netko iskustva s tim jutarnjim povišenim šećerom, da li se dobi inzulin ili neke tablete za regulaciju?
    U prvoj trudnoci mi je secer nio na granici, znaci 5,1 i dok sam pazila na prehranu mi je i na taste bio 4.5, sad nikak da ga smanjim. Probala sam i zadnji obrok imati u 17 h, jenput od 14 h nisam jela a jenput zadnje u 22h, i isti je kaj god da napravim i kak god da jedem

    👱‍♀️24 👱‍♂️23
    4 mj(2021) spontani (6 tjedni)

    Pokusavamo opet od 9 mj
    11 mj ➕🙏🙏
    1 mj 2022 spontani (8 tjedni)

  • Avatar marta96

    marta96

    Broj poruka: 1135

    Prijavi adminu

    zoeeuzoee

    Pozdrav,prenosim poruku od prijateljice koj je trudna 8 tj(posto ona nije registrirana na forum)pa ako ko ima kakvo iskutvo,molila bi da joj pomognemo :)

    U osmom tjednu trudnoce sam i šećer na taste je 6.2,6,3, a kroz dan mi je 4.7, 4,8, 5,5 kako kad al nikad ne prelazi 6. Izbacila sam bijelo brasno i šećer, idem spavat šećer 4.8 ujutro se probudim šećer 6.1. ima netko iskustva s tim jutarnjim povišenim šećerom, da li se dobi inzulin ili neke tablete za regulaciju?
    U prvoj trudnoci mi je secer nio na granici, znaci 5,1 i dok sam pazila na prehranu mi je i na taste bio 4.5, sad nikak da ga smanjim. Probala sam i zadnji obrok imati u 17 h, jenput od 14 h nisam jela a jenput zadnje u 22h, i isti je kaj god da napravim i kak god da jedem


    Šećer se ne povisi samo od hrane, hoće i od stresa, ne spavanja i mnogih drugih faktora pa mislim da je najbolje to prokomentirati sa dr i ako bude potrebno odraditi ono jednodnevno mjerenje u bolnici. 

    👩‍🦰 28g
    🧔33g

    06/2021 👼💔
    27.09. ‘21➕ ❤️
    5+4 07.10 Beta = 7901
    It’s a girl❤️ 08.06.2022. 🤱🍀

    22. 9.'23 👼💔
    [tickerfactory.com]

  • Avatar Adiiii

    Adiiii

    Broj poruka: 19

    Prijavi adminu

    Gestacijski dijabetes sucks

    [lilypie.com]

  • leone

    Broj poruka: 8

    Prijavi adminu

    Pozdrav cure! 
    Trebam malu pomoć. Danas sam radila ogtt i nalaz mi je 4.1 natašte, 11.3 nakon sat vremena i 6.1 nakon dva sata. Jasno mi je da je ovaj nakon sat vremena jako visok ali sam u šoku jer do sada mi je uvijek šećer bio nizak. Ovo mi je druga trudnoća i u prvoj je bio sasvim u redu. Trudna sam 25 tjedana. Jel to po vama zabrinjavajuće u smislu da definitivno imam gestacijski dijabetes ili se to još da popraviti? Pregled kod ginekologa mi je tek 11.02. Sad se osjećam baš krivom jer nisam više pazila na prehranu

  • Avatar Samoja6

    Samoja6

    Broj poruka: 970

    Prijavi adminu

    leone

    Pozdrav cure!
    Trebam malu pomoć. Danas sam radila ogtt i nalaz mi je 4.1 natašte, 11.3 nakon sat vremena i 6.1 nakon dva sata. Jasno mi je da je ovaj nakon sat vremena jako visok ali sam u šoku jer do sada mi je uvijek šećer bio nizak. Ovo mi je druga trudnoća i u prvoj je bio sasvim u redu. Trudna sam 25 tjedana. Jel to po vama zabrinjavajuće u smislu da definitivno imam gestacijski dijabetes ili se to još da popraviti? Pregled kod ginekologa mi je tek 11.02. Sad se osjećam baš krivom jer nisam više pazila na prehranu


    Ja sam jučer radila… Prvi mi je 5.1 (glupa sam, večer prije sam pojela puding), drugi 10.6, a treći 7.7, što je ispod granice… Gin mi je rekla da je nazovem kad to ovžbavim i tako sam je danas nazvala, da bi me ona poslala u bolnicu na profil šećera… Nabila mi je ekstremni stres! Već danas tako reći nisam ništa ručala, gladna sam, neznam što da jedem! 

    23.11.20- missed ab (😢✨) 9 tt
    Vrkuta (kad se sjetim 😅)
    Folacin
    Brisevi - 👍👌
    Papa - 👌👍
    Brisevi 2/2022 - 👌
    💙💙💙💙👣🎉
    1.6. 2022. Baby B

  • leone

    Broj poruka: 8

    Prijavi adminu

    Samoja6 ja sam baš pazila na prehranu dan prije tako da nije do tog. Zbunjuje me što mi je samo ta druga vrijednost povišena, a treća u normalnim granicama. I meni je baš stres i evo već danas pazim na prehranu, ali bojim se da je to to i da će ostati tako do kraja trudnoće. Jel moguće nakon nekog vremena ponoviti test pa da vrijednosti budu normalne?

  • Avatar Samoja6

    Samoja6

    Broj poruka: 970

    Prijavi adminu

    leone

    Samoja6 ja sam baš pazila na prehranu dan prije tako da nije do tog. Zbunjuje me što mi je samo ta druga vrijednost povišena, a treća u normalnim granicama. I meni je baš stres i evo već danas pazim na prehranu, ali bojim se da je to to i da će ostati tako do kraja trudnoće. Jel moguće nakon nekog vremena ponoviti test pa da vrijednosti budu normalne?


    Po svemu ovom što sam čitala, izgleda da tako ostane do kraja… Ja sam mislila da će mi eventualno reći da pripazim malo na prehranu pa da ponovimo, ali eto, poslala me u bolnicu. 
    I ptice na grani znaju da i nesanica i stres utječu na sve, pa tako i na šećer. Nema šanse da mi vrijednosti budu normalne jer sam ja već sad pod stresom, glava me boli cili dan, prije toga se moram ići testirati, a njih dobiti na telefon da se naručim, prije ću na lotu dobiti - katastrofa! 

    23.11.20- missed ab (😢✨) 9 tt
    Vrkuta (kad se sjetim 😅)
    Folacin
    Brisevi - 👍👌
    Papa - 👌👍
    Brisevi 2/2022 - 👌
    💙💙💙💙👣🎉
    1.6. 2022. Baby B

  • leone

    Broj poruka: 8

    Prijavi adminu

    Samoja6 javi mi kako je prošlo to u bolnici. Nemoj biti pod stresom. Možda baš profil šećera pokaže da ti je šećer normalan. Ja se nadam da će i mene poslati ili da ponovim ogtt ili nešto drugo pa da znam konačno na čemu sam. Ja danas nisam gladovala ali pazim koliko i što jedem i nadam se da nisam već napravila neku štetu bebici

  • Nensy0308

    Broj poruka: 63

    Prijavi adminu

    Magy107

    Nensy, kako si prošla dosad sa dijabetesom?


    Bila sam do sad dva puta u Vinogradskoj na hospitalizaciju 24 h guk profilu i bilo je ok čak. Nisu mi dali inzulin jer je beba ok. Sad 8.2. idem opet na hospitalizaciju pa ću vidjeti kak će biti sad. Imam aparatić doma pa si mjerim. Ima dana kad je ok ili kad je viši. Najviši jutarnji je bio 6,5. A inače za trudnice je 5,1 taj jutarnji natašte granica. Držim i dalje tu dijabetičku dijetu.
    Termin je 17.3. i nadam se da će biti ok do kraja trudnoće bez inzulina.

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.