Gestacijski dijabetes

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • Avatar Bublica123

    Bublica123

    Broj poruka: 1083

    Prijavi adminu

    Primjetila sam da nema ova tema iako u zadnje vrijeme cujem kako mnoge trudnice imaju dijagnozu gestacijskog dijabetesa. Ja sam imala vrijednosti na granici (5,1) i od 9tt osuđena na trudnicku ambulantu. Eto voljela bi da budemo jedna drugoj podrska i podijelimo iskustva.

    [lilypie.com]

  • Avatar Nixie

    Nixie

    Broj poruka: 1015

    Prijavi adminu

    Eto da onda i tu napišem ono što sam već pisala na onoj temi OGGT - moj je bio isto 5.1 i moja teta doktor od tog ne pravi paniku i nisam pod nikakvom pojačanom kontrolom i bebač mi nije div 

  • Avatar cipelica

    cipelica

    Broj poruka: 183

    Prijavi adminu

    moja glukoza u krvi je bila 5.1, dr. nije ništa rekao, a na OGTT ću u 25.tt

    [lilypie.com]

  • Avatar Bublica123

    Bublica123

    Broj poruka: 1083

    Prijavi adminu

    mame moje drage zavidim vam…smo čekam ideju induciranja poroda kad uđem u termin…onda cu stvarnio podivljat…na profilima mi najveći secer 4,6…  ljuta sam ko ris…baš me zanima krajnost do koje su spremni ici

    [lilypie.com]

  • Avatar LuKi5

    LuKi5

    Broj poruka: 2550

    Prijavi adminu

    Meni je bila glukoza sat nakon ispijene iste 10, 6…Drzala sam se propisane dijete, inducirali mi porod na 41+1. Toliko su cekali jer sam imala dva termina. Po jednom bi mi to bilo 39+1. Bila sam na odjelu PT1, guk profil mi je bio relativno dobar, nekad secer I snizen, tako da su me pustili doma. Bebac je roden sa 3350 g I 50 cm. Dakle sicusni deckic za termin I s obzirom na GDM. Ako se pridrzavate propisanog sve ce biti ok. Posto ta 5, 1 vrijednost I nije nesto strasno 
    poviseno. Sve je veci broj slucaja GDM cisto iz opreza. Sretno :)

    14.06.2014. L ♥

    [lilypie.com]

  • Avatar kneginja

    kneginja

    Broj poruka: 881

    Prijavi adminu

    meni je prije par dana bio 5.5..i dr ne paniči…rekla je da cemo sljedeci tjedan ponovit (tek sam u 7tt) pa ako bude na strozi režim rehrane. Inace 5.1 je granica tak ima par godina pa ispada da sve zene imaju dijabetes..prije je bio preko 6….al ajd…uvik nesto novo izmisle :D

    [lilypie.com]

  • Avatar Lollypop

    Lollypop

    Broj poruka: 1160

    Prijavi adminu

    Ne kuzim, ja sam vadila glukozu u krvi u sklopu redovnog pregleda i bila mi je 4.5, a interval je 4.2-6.0. odakle sad 5.1? Jesu li razine za gestacijski razlicite nego za obicni dijabetes?

    https://lb1f.lilypie.com/gXYTp2.png?VqgGn73u [lb1f.lilypie.com]

  • Avatar LuKi5

    LuKi5

    Broj poruka: 2550

    Prijavi adminu

    Lollypop


    Ne kuzim, ja sam vadila glukozu u krvi u sklopu redovnog pregleda i bila mi je 4.5, a interval je 4.2-6.0. odakle sad 5.1? Jesu li razine za gestacijski razlicite nego za obicni dijabetes?

    To su referentne vrijednosti van trudnoce, a u trudnoci je koliko me pamcenje sluzi 5, 1 granica. :)

    14.06.2014. L ♥

    [lilypie.com]

  • lelox

    Broj poruka: 29

    Prijavi adminu

    U svemu tome mislim da su najvažnije vrijednosti kod mjerenja oggt i prema tome se određuje dijeta ili terapija uz ostalo.
    Ja sam 33.tt i imam gestacijski i na dijeti sam 1800 kalorija. Na svakom mjerenju profila su mi vrijednosti do gornje granice i prođem samo uz preporuku dijete. Kući je skroz druga stvar. Ima dana da ne smijem ništa jesti jer mi šećer divlja, ide preko 13, 14, nakon obroka, a nekad i malo pojedem više ili čak ono što ne bi smjela i šećer mi je super. Ne znam to objasniti. Malo se bojim za bebu. Za sad je beba dobro i po mjerama je na gornjoj granici ali u granicama normale. Ima li još netko da mu ovakva situacija.

  • lelox

    Broj poruka: 29

    Prijavi adminu

    U svemu tome mislim da su najvažnije vrijednosti kod mjerenja oggt i prema tome se određuje dijeta ili terapija uz ostalo.
    Ja sam 33.tt i imam gestacijski i na dijeti sam 1800 kalorija. Na svakom mjerenju profila su mi vrijednosti do gornje granice i prođem samo uz preporuku dijete. Kući je skroz druga stvar. Ima dana da ne smijem ništa jesti jer mi šećer divlja, ide preko 13, 14, nakon obroka, a nekad i malo pojedem više ili čak ono što ne bi smjela i šećer mi je super. Ne znam to objasniti. Malo se bojim za bebu. Za sad je beba dobro i po mjerama je na gornjoj granici ali u granicama normale. Ima li još netko da mu ovakva situacija.

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.