Gestacijski dijabetes

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • Avatar Tommyfame

    Tommyfame

    Broj poruka: 1607

    Prijavi adminu

    Lilly27

    Pozdrav svima, trebala bih informaciju da li za GUK profil na VV treba uputnica, za onu edukaciju i preuzimanje pribora, ili tek kad se nosi krv? 🙂


    Tvoja gin.pusta D1 uputnica (mislim da je D1), i onda ides u u VV, tamo ti izmjere krv nataste i ako je los dobijes guk profil za doma. Njega donosis za par dana. Za to ti ne treba uputnica, jer imaju onu prvu i nalaz od tog prvog pregleda.
    Onda tamo uzmu tvoj kucni profil i dobijes novi pribor. Oni ti vele kad da doneses novi uzorak. Obicno je nakon 30 dana. 

    Moj profil nije dobar pa su me stavili na dijetu, moram otic na edukaciju jedan dan.

    ja 32g/mm 35/ pokusavamo od 09/2019
    10/2020 biokemijska
    02/2021 biokemijska
    8.3. ➕🌈🌞
    1.pregled: 30.3. imamo otkucaje ❤

    *A goal without a plan is just a wish

    [lilypie.com]

  • tinkili187

    Broj poruka: 5

    Prijavi adminu

    *.Women_name.*

    tinkili187

    Evo da se i ja javim sa svojim šećernim problemima.
    Nakon prvog nalaza krvi u 7tt, povišen šećer 5.5. Gin me šalje na ogtt na kojem mi je natašte 5.4, pod opterećenjem glukoze nakon 120 min 12.6. Onaj između mi iz nekog razloga nisu vadili. Bila sam na vuk vrhovec i bila sam jedina koja je tako malo trudna. Dobila upute i za tjedan dana vadim i nosim guk profil. Uzela i onaj kućni testić i vidim da svaki put kad pojedem neki UH šećer naraste. Osjetim i po žeđi i po mokrenju. Jedem manje nego je propisano na njihovoj dijeti i to je zasada koliko toliko ok jer sam malo trudna. Strah me što će biti kasnije, ak je već u ovako ranoj fazi ovako loše, trudna sam tek 9 t. Znam da se ne smijem nervirati, a ne mogu si pomoći 😭

    Ne brini, izregulirat će se to. Ja sam u 12 tt imala slične šećere. Sad sam na Sioforu, s bebom je sve ok! Nadam se da će tako i ostati 🥰

    Hej, hvala na odgovoru 😊 kakvi su ti bili guk profili? Pretpostavljam da nisi uspjela izregulirati dijetom ako su te stavili na terapiju. Žeđ i mokrenje su mi se stišali pa mi je odmah psihički nekak lakše. Još uvijek eksperimentiram s UH, al većinu vremena sam poprilično gladna. Nadam se da se čovjek navikne s vremenom…glukometar mi pokazuje u pravilu 6.1 ili 6.2 2 sata nakon, jedino mi je jutarnji non stop ili na granici ili malo iznad. O tzv noćnom obroku mogu samo sanjati, nakon pol šalice jogurta oko 21h, ujutro glukometar pokaže 5.6 🤬

  • Avatar Lilly27

    Lilly27

    Broj poruka: 83

    Prijavi adminu

    Hvala cure!
    Tommyfame ja sam radila ogtt privatno i ginekologica mi je samo rekla da odem na VV na predavanje i po pribor! Sad sam zbunjena, sto bi onda trebala opet vaditi krv natašte ali kod njih? 🤷‍♀️ 

    👩 31 - hashimoto
    👱‍♂️36 - Oligoasthenoteratonecrozoospermia + varikokela
    10/20 - ICSI Petrova - 20🥚15 zrelih-12 oplođenih - preživjela jedna blastica - 7/21 👧
    02/24 - ICSI Vinogradska - 5🥚 2 blastociste - 1 vraćena, 1 ❄️

  • Avatar Tommyfame

    Tommyfame

    Broj poruka: 1607

    Prijavi adminu

    Lilly27

    Hvala cure!
    Tommyfameja sam radila ogtt privatno i ginekologica mi je samo rekla da odem na VV na predavanje i po pribor! Sad sam zbunjena, sto bi onda trebala opet vaditi krv natašte ali kod njih? 🤷‍♀️


    Sad cu ti napisat moju pricu pa onda vidi do kud si dosla ☺️ 
    Ja imam soc.gin i na prvom pregledu me poslala da vadim paletu svega i dam urin.
    Dosao je nalaz,secer nataste 5.6. Pustila ona meni uputnicu za VV (to moras imat). Dosla sam tamo,prijavila se na salter. Brzo sam dosla na red kod presimpa dr. Koja je uzela moje podatke, malo smo popricale i onda me poslala da odem u labos da mi izmjere TSH i secer i da uzmem GUK profil za doma, dala mi je kratku edukaciju kako da napunim epruvetice a da ne zakrvavim cijeli stan 🤣 Tamo je bio 5.3. Preuzela sam pribor i otisla doma. Nakon par dana sam se pikala 4x dnevno i napunila sam epruvetice. Dosla sam opet u VV, prijavila se na salter, otisla do dr. Ona me poslala u labos di su pogledali jel krv okej. 1.epruvetica se zgrusala pa su mi tamo izvadili nataste.
    Nakon cca 3 sata su me zvali da imam gestacijski i da dodem na edukaciju za dijetu.

    Znaci tvoj prvi korak je da ti gin.pusti uputnicu. E sad neznam dali privatnici to mogu ili bas soc.mora. 

    ja 32g/mm 35/ pokusavamo od 09/2019
    10/2020 biokemijska
    02/2021 biokemijska
    8.3. ➕🌈🌞
    1.pregled: 30.3. imamo otkucaje ❤

    *A goal without a plan is just a wish

    [lilypie.com]

  • tinkili187

    Broj poruka: 5

    Prijavi adminu

    Lilly27

    Hvala cure!
    Tommyfameja sam radila ogtt privatno i ginekologica mi je samo rekla da odem na VV na predavanje i po pribor! Sad sam zbunjena, sto bi onda trebala opet vaditi krv natašte ali kod njih? 🤷‍♀️


    Ja sam isto došla kod njih već s napravljenom ogtt-om. Nećeš vaditi krv natašte, samo ćeš doći na predavanje i po pribor. Tjedan dana nakon se ispikaš i sljedeće jutro im nosiš profile i pokupiš nove…

  • Avatar Lilly27

    Lilly27

    Broj poruka: 83

    Prijavi adminu

    tinkili187

    Lilly27

    Hvala cure!
    Tommyfameja sam radila ogtt privatno i ginekologica mi je samo rekla da odem na VV na predavanje i po pribor! Sad sam zbunjena, sto bi onda trebala opet vaditi krv natašte ali kod njih? 🤷‍♀️

    Ja sam isto došla kod njih već s napravljenom ogtt-om. Nećeš vaditi krv natašte, samo ćeš doći na predavanje i po pribor. Tjedan dana nakon se ispikaš i sljedeće jutro im nosiš profile i pokupiš nove…


    E super, to me zanimalo. Ne rade probleme ako ogtt nije njihov? Jer znam da su za TSH radili ako nalaz nije njihov :/

    👩 31 - hashimoto
    👱‍♂️36 - Oligoasthenoteratonecrozoospermia + varikokela
    10/20 - ICSI Petrova - 20🥚15 zrelih-12 oplođenih - preživjela jedna blastica - 7/21 👧
    02/24 - ICSI Vinogradska - 5🥚 2 blastociste - 1 vraćena, 1 ❄️

  • Avatar Lilly27

    Lilly27

    Broj poruka: 83

    Prijavi adminu

    Tommyfame

    Lilly27

    Hvala cure!
    Tommyfameja sam radila ogtt privatno i ginekologica mi je samo rekla da odem na VV na predavanje i po pribor! Sad sam zbunjena, sto bi onda trebala opet vaditi krv natašte ali kod njih? 🤷‍♀️

    Sad cu ti napisat moju pricu pa onda vidi do kud si dosla ☺️
    Ja imam soc.gin i na prvom pregledu me poslala da vadim paletu svega i dam urin.
    Dosao je nalaz,secer nataste 5.6. Pustila ona meni uputnicu za VV (to moras imat). Dosla sam tamo,prijavila se na salter. Brzo sam dosla na red kod presimpa dr. Koja je uzela moje podatke, malo smo popricale i onda me poslala da odem u labos da mi izmjere TSH i secer i da uzmem GUK profil za doma, dala mi je kratku edukaciju kako da napunim epruvetice a da ne zakrvavim cijeli stan 🤣 Tamo je bio 5.3. Preuzela sam pribor i otisla doma. Nakon par dana sam se pikala 4x dnevno i napunila sam epruvetice. Dosla sam opet u VV, prijavila se na salter, otisla do dr. Ona me poslala u labos di su pogledali jel krv okej. 1.epruvetica se zgrusala pa su mi tamo izvadili nataste.
    Nakon cca 3 sata su me zvali da imam gestacijski i da dodem na edukaciju za dijetu.

    Znaci tvoj prvi korak je da ti gin.pusti uputnicu. E sad neznam dali privatnici to mogu ili bas soc.mora.


    Aha, ti si na početku trudnoće pa si išla drugom linijom ;) Hvala svejedno :)

    👩 31 - hashimoto
    👱‍♂️36 - Oligoasthenoteratonecrozoospermia + varikokela
    10/20 - ICSI Petrova - 20🥚15 zrelih-12 oplođenih - preživjela jedna blastica - 7/21 👧
    02/24 - ICSI Vinogradska - 5🥚 2 blastociste - 1 vraćena, 1 ❄️

  • tinkili187

    Broj poruka: 5

    Prijavi adminu

    Lilly27

    tinkili187

    Lilly27

    Hvala cure!
    Tommyfameja sam radila ogtt privatno i ginekologica mi je samo rekla da odem na VV na predavanje i po pribor! Sad sam zbunjena, sto bi onda trebala opet vaditi krv natašte ali kod njih? 🤷‍♀️

    Ja sam isto došla kod njih već s napravljenom ogtt-om. Nećeš vaditi krv natašte, samo ćeš doći na predavanje i po pribor. Tjedan dana nakon se ispikaš i sljedeće jutro im nosiš profile i pokupiš nove…

    E super, to me zanimalo. Ne rade probleme ako ogtt nije njihov? Jer znam da su za TSH radili ako nalaz nije njihov :/


    Ma ne, glede toga nisu striktni. Ja sam radila ogtt preko socijalnog, najnormalnije. Čak na to predavanje nisam niti ponijela nalaz. To je bitno kad dođeš drugi put s profilima, da upišu te vrijednosti. Ja danas odnijela svoje profile i šećerko dobar, dosta niži nego što pokazuje glukometar 😊

  • *.Women_name.*

    Broj poruka: 2372

    Prijavi adminu

    tinkili187

    *.Women_name.*

    tinkili187

    Evo da se i ja javim sa svojim šećernim problemima.
    Nakon prvog nalaza krvi u 7tt, povišen šećer 5.5. Gin me šalje na ogtt na kojem mi je natašte 5.4, pod opterećenjem glukoze nakon 120 min 12.6. Onaj između mi iz nekog razloga nisu vadili. Bila sam na vuk vrhovec i bila sam jedina koja je tako malo trudna. Dobila upute i za tjedan dana vadim i nosim guk profil. Uzela i onaj kućni testić i vidim da svaki put kad pojedem neki UH šećer naraste. Osjetim i po žeđi i po mokrenju. Jedem manje nego je propisano na njihovoj dijeti i to je zasada koliko toliko ok jer sam malo trudna. Strah me što će biti kasnije, ak je već u ovako ranoj fazi ovako loše, trudna sam tek 9 t. Znam da se ne smijem nervirati, a ne mogu si pomoći 😭

    Ne brini, izregulirat će se to. Ja sam u 12 tt imala slične šećere. Sad sam na Sioforu, s bebom je sve ok! Nadam se da će tako i ostati 🥰
    Hej, hvala na odgovoru 😊 kakvi su ti bili guk profili? Pretpostavljam da nisi uspjela izregulirati dijetom ako su te stavili na terapiju. Žeđ i mokrenje su mi se stišali pa mi je odmah psihički nekak lakše. Još uvijek eksperimentiram s UH, al većinu vremena sam poprilično gladna. Nadam se da se čovjek navikne s vremenom…glukometar mi pokazuje u pravilu 6.1 ili 6.2 2 sata nakon, jedino mi je jutarnji non stop ili na granici ili malo iznad. O tzv noćnom obroku mogu samo sanjati, nakon pol šalice jogurta oko 21h, ujutro glukometar pokaže 5.6 🤬


    Sad na Sioforu na profilu mi nijedan nije išao iznad 4.0. Sad idem u četvrtak opet pa ćemo vidjet 😁🙂 stavili su me na Siofor jer mi je nakon obroka bio oko 7, 2, jutarnji su bili okej. Nitko mi nije dao da mjerim doma, pa ni ne radim to, pokušavam se što više držat dijete. Beba je za sad u redu po mjerama, nadam se da će na kraju sve bit ok 🤗 i ja sam bila gladna, sad više nisam. Jedino kj mi treba da se naviknem da sve pratim jer nisi naviknut na to. Npr. neki dan pijem čaj, radim si od brusnice iz subana zbog urinarca.I nakon 2 dana skuzim da je zasecerena ta brusnica pa imam griznju savjest. 🙊 Jedva čekam da rodim! 

    🙋‍♂️ 26g. Dg: nalaz varira od oligoasthenonecrozospermie do normospermie
    🙋‍♀️24.g. jajnici PCOS like
    Poliklinika Škvorc
    2/20 1.IVF (prirodni ciklus) - > beta 100
    ab. compl. 6 tj. :(
    9/20 2.IVF (prirodni ciklus) - > vraćen 1 osmostanicni
    1. bhcg 12dpt 140
    2. Bhcg 15dpt - > 680
    23.10 vidljiva GV 11mm i ŽV 3 mm bez EO
    03.11 7+0 veliki smo 9,3 mm i kuca nam ❤️
    30.11 11+1 👶 4,4 cm 🥰
    29.12 imamo curku ❤️
    [lilypie.com]

  • Hukica

    Broj poruka: 31

    Prijavi adminu

    Poštovane.. O kakvom se to predavanju radi točno kada se ide na vrh vrhovec? 

    Prva trudnoća
    Zadnja M 12.6
    10.7 ➕
    Prvi pregled 11.8
    Kuca❤️
    Sljedeći pregled 2.9
    Iduči pregled 1.10 to če biti 16tt
    Termin poroda 20.3.2022

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.