Duda

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • Avatar Nyka

    Nyka

    Broj poruka: 84

    Prijavi adminu

    Mi isto koristimo dudu. Dobio ju je još na neotanoligiji kako bi potaknuli refleks sisanja pa mu duda nije bila ništa novo kad smo došli doma. Doduše, u prvo vrijeme ju nisam kupovala….ne sjećam se koji je bio triger za kupnju, ali od kad ima “čep”, u slučaju jače dernjave brzo začepi"  S obzirom da ne dojim, služi mu kao utjeha iako sam primjetila da ju u zadnje vrijeme češće izbacuje. Traži ju samo prije spavanja i eventualno ako se nešto nasekira. Ponekad gura palac u usta, ali to mu nedam.. Ja sam zapravo sretna što je prihvatio dudu jer ju ja kao mala nisam htjela i onda sam počela cuclati palac. Mama veli da mi je palac bio dugačak kao kažiprst ja se ne sjećam tog detalja. Ali sjećam se da sam ga na jedvite jade prestala cuclati i to tek kad sam počela nositi aparatić za zube (erm…krenula sam već u školu ). Uglavnom, nekako si mislim da ćemo se dude lakše riješiti nego cuclanja palca. Zamišljam si neki ritual bacanja dude u smeće ili davanja pesima da se igraju i pa-pa duda…palac ne možemo baciti No bumo vidli. Još je rano za misliti o tome.

  • Avatar DarijaZ

    DarijaZ

    Broj poruka: 1432

    Prijavi adminu

    ….meni je mama pricala da sam ja kad sam se odvikavala od dude, i dalje dudu svugdje nosila sa sobom… Nosila sam je u vrtic, tamo je ostajala u mom ormaricu, ali sam ja navodno znala otici do svojih stvari, pocuclati malo dudu, vratiti je u ormaric i onda se nastavila dalje igrati …sjecam se, bila je crvena i ta mi je bila najdraza 

    Moj V i dalje odbija dudu….kupila Aventovu, cuclao ju je citavih 3 min a onda i nju pljunuo 

  • Avatar renata6

    renata6

    Broj poruka: 2713

    Prijavi adminu

    Čak čitavih tri minute!!! Vauu

  • Avatar Tina0208

    Tina0208

    Broj poruka: 2756

    Prijavi adminu

    evo mi smo kupili aventovu dudu i mala ju je prihvatila… odlicna je to stvar za uspavljivanje…
    pogotovo nakon kaj se razbudi kad ju dignem na podrigavanje nakon vecere..hehe…

    Laura 21.08.2014 :-*

  • Avatar LuKi5

    LuKi5

    Broj poruka: 2550

    Prijavi adminu

    Koristimo dudu vrlo rijetko, ako je malo nervozniji po danu pred spavanje da ga uspava, ako se sam ne uspava :P Navecer nam nije potrebna jer bioloski sat uredno radi svoj posao pa zaspe bez nje.

    14.06.2014. L ♥

    [lilypie.com]

  • Avatar tena123

    tena123

    Broj poruka: 633

    Prijavi adminu

    evo pročitala sam cijelu temu o dudi i još ne znam da je uvedem ili ne?!
    malena ima dva i pol tjedna, problem mi je jer jako voli sisat i biti na rukama, naravno iako nije gladna čim je netko uzme na ruke traži sisat, kad spava često spava sa sisom u ustima, čak se zna toliko najest i refleksno i dalje traži sisat iako povraće jer joj je previše, i tad je jednostavno pustim da traži i dere se jer nema smisla da jede i povraće, inače isključivo sisa, osim što sam joj počela davati po 20 mililitara dnevno čaja od kima jer ima strašnih problema s nadutosti i to joj stvarno pomaže. nije oduševljena ni bočicom ni čajem ali toliko uspije popit, e sad mislim ako joj uvedem dudu da bi izbjegli ovo potrebu za sisanjem jer doslovno ništa ne mogu napravit od nje, odnosno od toga koliko voli sisat. samo se bojim da ne pretjeram s dudom i kako će kasnije biti s izbacivanjem..
    ili razmišljam da nije možda pre rano da joj već dajem dudu?!

  • Avatar renata6

    renata6

    Broj poruka: 2713

    Prijavi adminu

    tena123


    evo pročitala sam cijelu temu o dudi i još ne znam da je uvedem ili ne?!
    malena ima dva i pol tjedna, problem mi je jer jako voli sisat i biti na rukama, naravno iako nije gladna čim je netko uzme na ruke traži sisat, kad spava često spava sa sisom u ustima, čak se zna toliko najest i refleksno i dalje traži sisat iako povraće jer joj je previše, i tad je jednostavno pustim da traži i dere se jer nema smisla da jede i povraće, inače isključivo sisa, osim što sam joj počela davati po 20 mililitara dnevno čaja od kima jer ima strašnih problema s nadutosti i to joj stvarno pomaže. nije oduševljena ni bočicom ni čajem ali toliko uspije popit, e sad mislim ako joj uvedem dudu da bi izbjegli ovo potrebu za sisanjem jer doslovno ništa ne mogu napravit od nje, odnosno od toga koliko voli sisat. samo se bojim da ne pretjeram s dudom i kako će kasnije biti s izbacivanjem..
    ili razmišljam da nije možda pre rano da joj već dajem dudu?!

    Bolje ti je ovako, nemoj ju uvoditi, poremetit ćeš si dojenje, odnosno možda i kad bude gladna teško ćeš nekad procijeniti i možda dati dudu a trebala baš cicu, oni se s time umire, a li vjeruj mi skinuti dijete s dude ti je kao skinuti pušača s cigareta, postanu ovisni i onda ju žvaču i kad trebaju i kad ne trebaju pogotovo u kasnijoj dobi. sačekaj još koji tjedan dok malo ne poraste, to će ti se sve izregulirati, mislim dijete će uhvatiti svoj ritam spavanja, cicanja pa ćeš si onda moći više toga i napraviti. U svakom slučaj bolje joj ni nemoj davati. I da, izbaci čaj, što se tiče dojenja više kvara će ti napraviti zbog ponude i potražnje nego što će ti pomoći oko probave, sa čajem se ispiru sve dobre stvari u bebinim crijevima i napravit ćeš još gore.

  • Avatar mmama2

    mmama2

    Broj poruka: 3310

    Prijavi adminu

    tena123


    evo pročitala sam cijelu temu o dudi i još ne znam da je uvedem ili ne?!
    malena ima dva i pol tjedna, problem mi je jer jako voli sisat i biti na rukama, naravno iako nije gladna čim je netko uzme na ruke traži sisat, kad spava često spava sa sisom u ustima, čak se zna toliko najest i refleksno i dalje traži sisat iako povraće jer joj je previše, i tad je jednostavno pustim da traži i dere se jer nema smisla da jede i povraće, inače isključivo sisa, osim što sam joj počela davati po 20 mililitara dnevno čaja od kima jer ima strašnih problema s nadutosti i to joj stvarno pomaže. nije oduševljena ni bočicom ni čajem ali toliko uspije popit, e sad mislim ako joj uvedem dudu da bi izbjegli ovo potrebu za sisanjem jer doslovno ništa ne mogu napravit od nje, odnosno od toga koliko voli sisat. samo se bojim da ne pretjeram s dudom i kako će kasnije biti s izbacivanjem..
    ili razmišljam da nije možda pre rano da joj već dajem dudu?!

    ja imam za čudo jedno drugačiji savjet od renate hehehe, a uvijek smo na istoj valnoj duljini.. mi smo imali isti problem i dobili smo od naše predrage patronažne savjet da pošto nema smisla da cica i povraća, svaki ali svaki put da uvedemo dudu, naravno ne da bi bebi začepili usta jer plače već kada znam da stvarno nije gladan, ako je tek pojeo i podrignuo i ima puni trbuščić a traži cicat - duda.. kod nas funkcionira za spavanje, znači kada se najede pa ga spuštam u krevetić ako se razmrda dam dudu, pljune ju nakon 2 sekunde i cucla dalje prstić srednji i prstenjak sada dok je veći ali kada je bio mali tako kao tvoja bebica duda je super koristila.. mislim da se neće navući ako ne pretjeruješ pa da ju stavljaš čim zine

    url=https://lilypie.com [lilypie.com]]
    [lilypie.com]
    [lilypie.com]

  • Avatar Bori

    Bori

    Broj poruka: 297

    Prijavi adminu

    Ok, moj maleni ne želi dudu..samo sisu..ona mu je glavna tješiteljica.Nekad mu dam, nekad ne..da se njega pita spavao bi sa sisom u ustima.Kako da ga nagovorim da uzme dudu? Imamo neku od MAM proizvođača, kupila sam  i NUK, al nje ne želi ni vidjet, a kamoli staviti u usta. Malo sam očajna što da radim? Problem je što kad je umoran ne može zaspat i mislim d abi ga duda umirila kao što ga sisa smiri,problem je što kad izvadim sisu on se budi.

  • Avatar tena123

    tena123

    Broj poruka: 633

    Prijavi adminu

    mi smo probali s dudom i mislim da je nećemo uvest..
    prvo je nije nikako htijela, a onda kada je onako očajnički tražila sisu ali ne iz gladi jer je upravo jela, stavila sam joj dudu i konačno je prihvati.. e sad je problem što je pre dobro prihvaća i stalno bi je vukla i vukla, koristili smo je samo jedan dan i bojim se da bi se stvarno jaaako navukla na tu dudu pa joj ipak neću davati. 
    možda ću je nosit sa sobom kada budemo negdje išli ili ako bude baaaš nemoguća ali inače ne.
    pokušali smo i čaj izbacit i to ipak ne možemo jer je noćas bilo grozno bez njegovog dijelovanja tako da za sad ipak ostajemo na tih 20 mililitara dnevno pa ću ga za tjedan ili dva opet pokušat izbacit.

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.