Duda

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • Avatar DOCKY

    DOCKY

    Broj poruka: 311

    Prijavi adminu

    ja sam protiv dude .. vjerojatno zbog lošeg iskustva koje sam imala sa kcerkom koja ju je vukla do 3 godina i imala bas full komplikacije alergije i poremecaje usne supljine … sin je nije nikada dobio ni okusio nije vukao ni palac,ydojena beba< ali ipak je sve to individualno, eto vidim u gradu i da mame 5 godisnjacima daju dudu i boćicu sto mi je fakat strasno za vidjeti, a uz to smatram da je full nepotrebno,.. tako da ni ovom bebanu koji stize necu u kupovinu dude, ali boze dragi kako je svako djete individualno, vidjet cemo kako ce ići…

    DOCKY

  • Avatar missha

    missha

    Broj poruka: 689

    Prijavi adminu

    :D Ja sam svoju stariju htjela odviknut prije drugog rođendana, prije seke, al bio mi je prioritet skinut ju s pelena, pa da nebi bio joj šok, još je jedno mjesec i pol nakon drugog rođendana dudala. Meni je to i tad bilo ružno :D A fakat se zgrozim na tak veću djecu što u pelenama, što s dudom. Jer mislim da je trogodišnjaku već vrlo lako neke stvari objasnit

  • Avatar Iskrica1347

    Iskrica1347

    Broj poruka: 991

    Prijavi adminu

    Mi smo se odvikli sa 3 godine i bila je frka par dana kod spavanja, ali vrlo brzo nije više bila frka. A obzirom da mi djeca očito imaju sklonost cuclanju nečega (evo i ova beba u trbuhu već cucla prst - vidla na uzv), radije bih da dudaju dudu. S tim da ću sa drugim djetetom biti pametnija, pa ću dudu (ako će je uopće htjeti) izbaciti tamo negdje sa godinom i sitno, možda i prije, dok još doji, pa ću dojenjem zamijeniti dudu još to malo. Mi bočice uopće nismo koristili (samo kljunašicu radi praktičnosti), a ne vozimo se u kolicima (nikakvima) od cca 2,5 godine.

    Mišica je sa nama od 11.8.2010.
    Ribica stigla 26.10.2014.
    Ja nisam luda, ja sam ekscentrična

  • Avatar Njena mama

    Njena mama

    Broj poruka: 30

    Prijavi adminu

    Bila sam protiv dude,a između ostalog bojala sam se da malenu ne buni dojenje i duda.Komentari su bili-ne daj Bože nikom nije bilo jasno zašto to radim.
    Nakon 2 ,5 mjeseca mala je počela sisat prst,u dojenju smo već prepreke prešli i dali smo joj dudu,prihvatila ju je.Sad ima skoro 8 mjeseci i sama ju uzme i izbaci kad joj ne treba,služi joj za igru.Za navečer ju mora imati ali vidim po njoj da je sve manje traži i treba.Jedino kad smo joj dali dudu ,slabo je sisala par dana a onda poslije sve bilo ok .

    Svaki tvoj osmijeh u mom oku stvori suzu radosnicu! Hvala Ti,Boze na mom anđelu!

  • Avatar Iskrica1347

    Iskrica1347

    Broj poruka: 991

    Prijavi adminu

    Moja je imala dudu od 1,5 mj do 3 godine. Dojila sam godinu i pol (18 mj). Nikad nije zbog dude manje sisala.

    Mišica je sa nama od 11.8.2010.
    Ribica stigla 26.10.2014.
    Ja nisam luda, ja sam ekscentrična

  • Avatar Njena mama

    Njena mama

    Broj poruka: 30

    Prijavi adminu

    Svako dijete je drugačije…Moja je i poslije se vratila normalno na podoje koji su bili dok se nije prilagodila.

    Svaki tvoj osmijeh u mom oku stvori suzu radosnicu! Hvala Ti,Boze na mom anđelu!

  • Deleted user

    Broj poruka: 5449

    Prijavi adminu

    Moram priznati da ni mi nismo imalo nikakvih problema s dojenjem zbog dude. Dojili 13 mjeseci, a dudu je imao skoro od pocetka.

    http://proudmomy.blog.hr/ [proudmomy.blog.hr]

    10.03.2013. Maksim 💙 [lilypie.com]
    04.06.2018. Aleksandar 💙
    [lilypie.com]

  • Deleted user

    Broj poruka: 5449

    Prijavi adminu

    Moram priznati da ni mi nismo imalo nikakvih problema s dojenjem zbog dude. Dojili 13 mjeseci, a dudu je imao skoro od pocetka.

    http://proudmomy.blog.hr/ [proudmomy.blog.hr]

    10.03.2013. Maksim 💙 [lilypie.com]
    04.06.2018. Aleksandar 💙
    [lilypie.com]

  • Avatar helluise

    helluise

    Broj poruka: 54

    Prijavi adminu

    ja sam prije nego sam rodila odlučila da nećemo dudu imati jer sam se bojala da ne odustane od dojenja…nakon što sam rodila nisam imala problema s dojenjem i djete mi nije cicalo prste tako da smo svi bili zadovoljni…ali onda nakon 2 mjeseca ispitivanja da zašto beba nema dudu odlučila sam ju kupiti da vidim što će se desiti…prvo ju je pljuvala van…sad se malo navikla na nju i dajem joj je dosta često jer jako slini i stavlja puno ruke u usta jer joj zubi počinju pa onda to žvaklje i navlači…ali generalno ju imamo za polusan kad ju prebacimo u krevetić počne se razbuđivat i onda duda u usta, povuče ju par puta i spava dalje,poslje joj sama ispadne iz usta…ili ako zaspi na cici pa kad se idem maknuti onda joj je gurnem u usta da se odmah ne probudi… sad imamo 4.5 mj i počeli smo sa sokićima na flašicu pa planiram dudu maknut skroz preko dana dok se još nije ‘navukla’ na nju

  • Avatar Njena mama

    Njena mama

    Broj poruka: 30

    Prijavi adminu

    Meni to nije bio problem jer sam znala da je to vrijeme prilagodbe,niti me to zabrinjavalo , bilo je još slučajeva osim mog . ali to nije ni razlog protiv ni za dudu nego moje iskustvo 

    Svaki tvoj osmijeh u mom oku stvori suzu radosnicu! Hvala Ti,Boze na mom anđelu!

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.