Duda

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • Avatar krafnica

    krafnica

    Broj poruka: 242

    Prijavi adminu

    ja bi voljela uvest dudu iz tog razloga sto bebunko cica palac, ali ne onako da cijeli palac gurne u usta nego cucla onaj zglob na dnu palca sta je do dolana (ne znam kak da drugacije objasnim). a ne daj boze da joj majica ili tetra pelena dode u usta, samo zijeva i gleda kak bi si to gurnula u usta.
    uglavnom, probala sam nukovu i aventovu dudu i nece ih, napravi facu ko da ce povracat, a npr s flasicom nema problema, nju odma stavi u usta, a takoder koristimo nuk i avent. 
    mama mi je rekla da stavim dudu u vrucu vodu da guma omekani i bude topla i da joj onda probam dat al nije upalilo….ima koja od vas kakav savjet?

  • Avatar mirka4

    mirka4

    Broj poruka: 196

    Prijavi adminu

    Moj problem je ‘ovisnost’ o dudi…
    Inače je to super, jer je odmah smiri, i s njom lipo zaspe, al je problem taj šta joj je počela sve češće ispadati iz usta noću, i odma se budi i cvili dok joj je ne uvalim opet u usta. Jedan ili dva puta je ok, al kad to bude po deset, petnaest puta onda nije više zabavno…
    A valjda to tako ide, malo prednosti, malo mana

  • Avatar Mary36

    Mary36

    Broj poruka: 1429

    Prijavi adminu

    Rado bi da mi cure koje su iskusne s ovim problemom ispričaju svoje iskustvo. Moja L je jako nemirna i razdražljiva beba, zadnjih tjedana stvarno muku mučimo sa apsolutno svime ( jedino kupanje voli). Znači vrištanje je u našoj kući stvarno učestalo, a ja sam već na rubu snage s time. Isključivo dojimo i nisam joj do sada davala dudicu, ima 2 i pol mjeseca. Strah me radi svih tih savjeta da će duda poremetiti dojenje i slično. Evo sad nam je i dojenje postalo pravi urnebes jer stano vrišti na cici i pušta je…mislim da nije skok u razvoju jer je to stanje stalno. Ručice su joj stalno u ustima i izgleda kao da će ih proždrjeti. Na težini dobiva lijepo za sada. Ima grčeve ali mi se čini da ne vrišti samo zbog toga nego zbog svega živoga. Danas sam joj u epizodi urnebesa dala dudicu i ona ju je prihvatila, smirila se i odmah lijepo zaspala. Eto sad nemam pojma da li da joj pokušam davati dudu u tim situacijama da se smiri jer se osječam nekako krivo zbog toga jer si mislim da time više pomažem sebi nego njoj. Nemam pojma što da radim, kakvo je vaše iskustvo?

    [tickerfactory.com]
    [tickerfactory.com]

  • Avatar mmama2

    mmama2

    Broj poruka: 3310

    Prijavi adminu

    Mary36


    Rado bi da mi cure koje su iskusne s ovim problemom ispričaju svoje iskustvo. Moja L je jako nemirna i razdražljiva beba, zadnjih tjedana stvarno muku mučimo sa apsolutno svime ( jedino kupanje voli). Znači vrištanje je u našoj kući stvarno učestalo, a ja sam već na rubu snage s time. Isključivo dojimo i nisam joj do sada davala dudicu, ima 2 i pol mjeseca. Strah me radi svih tih savjeta da će duda poremetiti dojenje i slično. Evo sad nam je i dojenje postalo pravi urnebes jer stano vrišti na cici i pušta je…mislim da nije skok u razvoju jer je to stanje stalno. Ručice su joj stalno u ustima i izgleda kao da će ih proždrjeti. Na težini dobiva lijepo za sada. Ima grčeve ali mi se čini da ne vrišti samo zbog toga nego zbog svega živoga. Danas sam joj u epizodi urnebesa dala dudicu i ona ju je prihvatila, smirila se i odmah lijepo zaspala. Eto sad nemam pojma da li da joj pokušam davati dudu u tim situacijama da se smiri jer se osječam nekako krivo zbog toga jer si mislim da time više pomažem sebi nego njoj. Nemam pojma što da radim, kakvo je vaše iskustvo?

    nemoj se loše osjećat, nije duda ne znam kakvo zlo, ima beba koje vole stalno nešto sisati, moj stariji nikako nije dudu prihvaćao, nikako, cuclao je i još cucla palac, mlađi dudu prožvače da se umiri i ispljune ju, tako da mislim da nije frka, dok ti je malena jako nervozna i ništa ne pomaže da si našla način kako ju smiriti.. jel se nosite u kakvoj marami ili sl

    url=https://lilypie.com [lilypie.com]]
    [lilypie.com]
    [lilypie.com]

  • Avatar Nixie

    Nixie

    Broj poruka: 1015

    Prijavi adminu

    Mom je nošenje pomagalo u tim fazama plakanja i cviljenja. Nisam mu ni nudila dudu jer bi ga uvijek smirilo nosanje. Sad zna nekad kad je pospan i nervozan pocuclati prstić ako nema sike u blizini. E sad ne znam koliko je “nemoguća”. Moj je takav bio s 3-3.5 mjeseca, stalno nervozan, sve trpao u usta, cvilio… Navodno su mu tad zubići krenuli izbijati. E sad, jel jesu il nisu nemam pojma. Prva dva izbila s 5 mjeseci.

  • Avatar Mary36

    Mary36

    Broj poruka: 1429

    Prijavi adminu

    Sada je nosamo skoro cijeli dan…i još k tome zahtjeva i da cijelo vrijeme cupkamo. Često ako je pokušamo spustiti il čak sjesti s njom počne odmah plakati.  Imam maramu i nosila sam je nekoliko puta kad je upalilo i uspjela sam je tako smiriti, zaspala bi. Nekoliko puta ju je još više uznemirilo jer je pokušavala cicati,  a pošto imam jak let down moram nositi grudnjak. Ima dana kada je dobre volje, ali nekada skoro ništa ne pomaže. Baš je jako osjetljiva, možda je na tatu koji je isto totalna mimoza,hi,hi.

    [tickerfactory.com]
    [tickerfactory.com]

  • Avatar Mary36

    Mary36

    Broj poruka: 1429

    Prijavi adminu

    Izgleda da će nam duda biti i te kako potrebna…evo danas smo prošli epizodu kolika samo uz povremeno negodovanje, mahanje nogama i nervozno užurbano dudanje. Izgleda da je moja mišica opsesivni sisač…stvarno je jadna izgledala zadnjih dana kao da će rukice popapati…evo čak je uz dudu i mirno cicala prije spavanja dok inače toga nema jer je previše uznemirena u to vrijeme. Sad samo da se još ja počnem ne osječati loše zbog toga…nadam se da če joj sada biti lakše

    [tickerfactory.com]
    [tickerfactory.com]

  • Avatar mmama2

    mmama2

    Broj poruka: 3310

    Prijavi adminu

    Mary36


    Izgleda da će nam duda biti i te kako potrebna…evo danas smo prošli epizodu kolika samo uz povremeno negodovanje, mahanje nogama i nervozno užurbano dudanje. Izgleda da je moja mišica opsesivni sisač…stvarno je jadna izgledala zadnjih dana kao da će rukice popapati…evo čak je uz dudu i mirno cicala prije spavanja dok inače toga nema jer je previše uznemirena u to vrijeme. Sad samo da se još ja počnem ne osječati loše zbog toga…nadam se da če joj sada biti lakše

    nemoj se osjećati loše, nije duda zlo. ali imaj na umu da je trpanje rukica u usta normalna razvojna faza za bebu, i to faza koja potraje, kada počne hvatati stvari i njih će trpati u usta, oni tako otkrivaju svijet ;)

    url=https://lilypie.com [lilypie.com]]
    [lilypie.com]
    [lilypie.com]

  • Avatar Nixie

    Nixie

    Broj poruka: 1015

    Prijavi adminu

    Da, moj je s oko 2 mjeseca počeo s tim trpanjem rukica u usta i još nije prestao. To jefaza istraživanja ustima. Sve živo sad gura u usta. Svaku novu stvar mora isprobati ustima. Najjači mi je kad mi krene sisati bradu  Neki dan sam ležala s njim na krevetu i onn se igrao s tetrom i ja malo zažmirila i osjetim kako mi se petlja oko stopala, otvorim oči, a on taman krenuo staviti moj nožni palac u usta  Strašno. Sve zaslini.

  • Avatar Lollypop

    Lollypop

    Broj poruka: 1160

    Prijavi adminu

    Hahaha nixie bljaaak 😂😂

    Jooj ja se opet borim sa idejom o dudi…moj je genetski sisac-i ja sam dudlala prst 100 god kao mala, nikako ga se odviknut, deformiralo mi je celjust. Tako da me strah svih tih pomagala (iako je bolje duda nego prst) kako ih odviknut kasnije. No, moj mladic je u skoku i stalno bi bio na cici i cuclao, a kako mu drobic ne podnosi toliko hrane, onda bude bljuckanja. Prejede se. A i boli me to dudlanje cice. Cim maknem cicu jer je “zaspao”, odma pobuna. Sinoc sam ga uspavljivala 2-3 sata i da sam imala dudu zaspao bi bez problema.

    Strah me i da mi ne poremeti dojenje, malisa ima 5tj samo.

    Isto kao mary, osjecam se kao “nemajka” kad razmisljam o dudi. Kao da sebi olaksavam naustrb dobrobiti djeteta…znam onu “sretna majka - sretno dijete”, ali ja sam uvijek bila vise za “sretno dijete - sretna majka”.

    https://lb1f.lilypie.com/gXYTp2.png?VqgGn73u [lb1f.lilypie.com]

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.