Cijepljenje covid u trudnoći i pri planiranju trudnoće

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • Avatar Be safe and watch SF

    Be safe and watch SF

    Broj poruka: 18

    Prijavi adminu

    simba

    ljubica0001

    ivana0704

    savjet: cijepi se.
    pitanje: kako, kako si saznala za trudnocu tek u 16. t? Kako? :D mucnine, umor, menga, trbuh? Kako hah

    Na temelju cega si ti kompetentna za davanje tako direktnih savjeta na tako osjetljivu temu? Da li ti onda preuzimas odgovornost koju inace sam moras preuzeti ako ti se nesto dogodi od cjepiva?
    Mislim da je ok napisati svoje iskustvo dobro ili lose i na taj nacin pomoci nekome u odluci da li ce se cijepiti ili ne su ok. A zbog ovakvih direktnih savjeta žnj osoba i tumačenja samo onih izvora koji nam odgovaraju i jesmo tu gdje jesmo.

    Zato što ju je mama tako pametnu rodila, a mi ostali smo rođeni sa defektom kad preispitujemo dešavanja oko nas. I sad će ti odg da smo mi žnj osobe, jer eto, ona je čitala prave informacije a mi nismo.😂 Moram nadodat, nedavno je stručnjakinja iz važne četvorke, Markotička, sama izjavila da ona ne preporučuje cijepljenje u trudnoći. Da bi par dana/tjedan nakon te izjave okrenula priču i svalila na ginekologe, neka oni odluče skupa sa trudnicom. Najlakše tako.


    Curke nemojte napadati ženu odgovorila je na moje tada postavljeno pitanje, nije to nikakvo pametovanja ili napad samo sam tražila savijet i da vidim dal' ima istomišljenica koje su se odlučile cijepiti tokom trudnoće    

    Cijepljena pozitivnom energijom,nuspojave kronična netolerancija na negativu…

  • Avatar marta96

    marta96

    Broj poruka: 1121

    Prijavi adminu

    Susjeda zvala u vinogradsku jer joj je gin savjetovao cijepljenje, iz bolnice su rekli nikako i ne pomišljati na to jer je strasno puno nuspojava, ugrušaka najviše i da nek ne riskira. Termin joj je u siječnju. 

    👩‍🦰 27g
    🧔32g

    06/2021 👼💔
    27.09. ‘21➕ ❤️
    5+4 07.10 Beta = 7901
    It’s a girl❤️ 08.06.2022. 🤱🍀

    22. 9.'23 👼💔
    [tickerfactory.com]

  • Avatar Be safe and watch SF

    Be safe and watch SF

    Broj poruka: 18

    Prijavi adminu

    marta96

    Susjeda zvala u vinogradsku jer joj je gin savjetovao cijepljenje, iz bolnice su rekli nikako i ne pomišljati na to jer je strasno puno nuspojava, ugrušaka najviše i da nek ne riskira. Termin joj je u siječnju.


    Ma ja Vinogradskoj ne vjerujem previše se baziraju na crkvenim pravilima …. 

    Cijepljena pozitivnom energijom,nuspojave kronična netolerancija na negativu…

  • Avatar simba

    simba

    Broj poruka: 858

    Prijavi adminu

    Be safe and watch SF

    ljubica0001

    ivana0704

    i draga ljubice, procitaj (iako sumnjam da znas sama citati s razumijevanjem, mozda si preskocila neki razred u osnovnoj skoli?) cura je pitala: IMATE LI SAVJET? Ja sam joj dala svoj savjet, a ne naredenje.
    Otud mi pravo :)
    Sad lijepo cure trk na prosvjed protiv covid potvrda, tamo su vam istomisljenici sa slicnim stupnjem inteligencije i osnovnog rasudivanja hehe

    Vrijeđanje na nivou, super pokazatelj vlastite inteligencije👍🏻👍🏻. Pa svi normalni i cijepljeni i necijepljeni su protiv kovid potvrda. Zar to nije segregacija? Zar covjek nema pravo na vlastiti izbor, pogotovo onda kada se to odnosi na tijelo? Zar nemamo primjer austrije? Da, bas im funkcioniraju propusnice, bas su sprijecili zarazu. Ponavljam, nisam protiv cijepljenja (iako ni sama ne znas citati sa razumjevanjem, nego citas i tumacis onako kako tebi paše), ali protiv prisile naravno da jesam, kao svako normalno ljudsko bice. Mislim da sam i ja uputila na profil od znanstvenika Bakica gdje je sve na jednom profilu jako lijepo sroceno i objasnjeno, znanstvenim i istraženim činjenicama, gdje se svakodnevno prenose istrazivanja i clanci najuglednijeg svjetskog medicinskog casopisa Lanceta. Cijepljenje DA, ali cijepljenje po vlastitoj odluci, bez prisile! Pogotovo prisile nad trudnicama i djecom!

    Pa mene je samo zanimalo dali ima još cura koje su se cijepile jer ionako razmišljam otići po drugu dozu jer ako mi od prve nije bilo ništa (tad još nisam znala da sam trudna) a bila sam u 16tt onda ne vjerujem da će sada kad sam u 33 + 5tt biti išta .. danas sam obavila pregled i sve je bilo u redu beba savršeno zdrava razvijena točno prema tjednima, ginekologa sa Merkura sam pitala isto pitanje kao i vas i rekao je da je to sve individualno ako želim da odem na cijepljenje u velikoj Britaniji i Americi većina trudnica je cijepljena i nije bilo nikakvih incidenata tako da ne vidim razlog zašto nebi otišla …


    Ja ti želim da sve prođe u redu, cijepila se ili ne. U ovom ludilu treba moć iznijeti zdravu trudnoću i preživjeti porod.😅
    Da nadodam, moja nećakinja je nedavno rodila, na sam dan poroda ju testirali, ispalo je da je pozitivna, na prvom i drugom brzom testu, nakon poroda su je opet testirali, negativna. Blaga prehlada kao i sve godine do sad. Ali nažalost je ona doma u izolaciji, a beba u bolnici još par dana dok joj traje izolacija. Bitno da je sve ok u ovom ludilu.

    👩33g
    👨42g
    👦4g

  • Avatar pingo

    pingo

    Broj poruka: 230

    Prijavi adminu

    Mene su već proglasili da “širim agresiju”, jer je općepoznato da diskriminirane manjine provode teror nad većinom… ali ne mogu si pomoć kad sam agresivna🙃
    za početak ljubica, simba👏👏👏👏👏
    Ivana vrijeđaš i namećeš svoj stav, svi koji se ne slažu s tobom su glupi, ne znam što ti je Miška skrivila?
    Istina, ne postoji forma izjave koju je potrebno potpisti jer se svatko cjepi na vlastitu odgovornost, isključeni su opći principi da ne odgovara proizvođač niti uvoznik, cjepljenje (formalno) nije obvezno pa ne odgorava mi država, izjava ima pravnu snagu tariguza. Neki lječnici se unatoć tome žele osigurati i traže od pacijenta da mu nešto potpiše, nije ništa neuobičajeno. I ja u svom poslu, kad stranka hoće da poduzmem nešto ćemu ja ne vidim smisao tražim da mi potpiše što sam ju sve upozorila. Takve izjave nagnu ljude da ponovno razmisle što žele i upravo zbog toga te više cijene.
    Tko je njen lječnik ti ne može reći zbog GDPR, a što bi podnosila prijave🤣🤣🤣 pa te prijave bi ti odmah odbacili jer nemaš pravni interes, nije to kaznena prijava da je svatko ovlašten prijavljivati. Pisati nekome na forum da laže, je jako ružno, počni malo uvažavat tuđa mišljenja. Nekad davno sam imala isti stav kao ti, ja sam proučila, ja znam, ja ću prijaviti… ali sam odrasla, pa ti bez imalo agresije dajem savjet - odrasti.
    Vezano uz prosvjede, podržavam ih, ali imam pametnijeg posla, muž me čeka u krevetu, ali nekoliko ustavnih tužbi je poslano - to je moja intelektualna razina, a ne prijava nekoj komori🤣🤣🤣🤣
    ps. ja bi uvjek slušala prije svog gina koji ima pogled u središte problema, nego nekog s foruma, pa i onog tko je puno čitao, ili možda samo sporo čita.

    3/2021 gemini, missed ab. 10+5 💔💔

  • Avatar Be safe and watch SF

    Be safe and watch SF

    Broj poruka: 18

    Prijavi adminu

    pingo

    Mene su već proglasili da “širim agresiju”, jer je općepoznato da diskriminirane manjine provode teror nad većinom… ali ne mogu si pomoć kad sam agresivna🙃
    za početak ljubica, simba👏👏👏👏👏
    Ivana vrijeđaš i namećeš svoj stav, svi koji se ne slažu s tobom su glupi, ne znam što ti je Miška skrivila?
    Istina, ne postoji forma izjave koju je potrebno potpisti jer se svatko cjepi na vlastitu odgovornost, isključeni su opći principi da ne odgovara proizvođač niti uvoznik, cjepljenje (formalno) nije obvezno pa ne odgorava mi država, izjava ima pravnu snagu tariguza. Neki lječnici se unatoć tome žele osigurati i traže od pacijenta da mu nešto potpiše, nije ništa neuobičajeno. I ja u svom poslu, kad stranka hoće da poduzmem nešto ćemu ja ne vidim smisao tražim da mi potpiše što sam ju sve upozorila. Takve izjave nagnu ljude da ponovno razmisle što žele i upravo zbog toga te više cijene.
    Tko je njen lječnik ti ne može reći zbog GDPR, a što bi podnosila prijave🤣🤣🤣 pa te prijave bi ti odmah odbacili jer nemaš pravni interes, nije to kaznena prijava da je svatko ovlašten prijavljivati. Pisati nekome na forum da laže, je jako ružno, počni malo uvažavat tuđa mišljenja. Nekad davno sam imala isti stav kao ti, ja sam proučila, ja znam, ja ću prijaviti… ali sam odrasla, pa ti bez imalo agresije dajem savjet - odrasti.
    Vezano uz prosvjede, podržavam ih, ali imam pametnijeg posla, muž me čeka u krevetu, ali nekoliko ustavnih tužbi je poslano - to je moja intelektualna razina, a ne prijava nekoj komori🤣🤣🤣🤣
    ps. ja bi uvjek slušala prije svog gina koji ima pogled u središte problema, nego nekog s foruma, pa i onog tko je puno čitao, ili možda samo sporo čita.


    Treba ovo ludilo preživjeti hahah… 

    Ja sam ovih tjedana dosta na Merkuru i ni jednom me nisu niti tražili potvrdu niti testirali … Pa sad se švercam dok mogu… Tako sam odlučila da ću poslušati savjet ginekologa i rodbine i cijepiti se nakon poroda ipak za svaki slučaj a i da mi drugi ne popiju živce … taman si malo posložim statistiku u glavi i onda upalim Facebook (sa kojeg sam pobrisala apsolutno sve medijske portale iz RH) i onda krenu sa grupama za prosvjede pa stvarno više nemam volje za informiranje o ničemu … A kad nekoga pitaš da ti objasni svoje stajalište… Ne zna … 

    Cijepljena pozitivnom energijom,nuspojave kronična netolerancija na negativu…

  • Avatar kosuljica

    kosuljica

    Broj poruka: 141

    Prijavi adminu

    Molim te pingo daj zapamti piše se LIJEČNIK I LIJEK sa IJE .   Doduše ne znam, možda se i time krše tvoje osobne slobode. Na nepismenost.

  • pavlomirka

    Broj poruka: 9

    Prijavi adminu

    Drage cure,

    evo da podijelim svoje iskustvo.
    Muž i ja smo imali koronu krajem prošle godine s rekla bih, umjerenim simptomima- vrućica nekoliko dana i umor, nekoliko čudnih simptoma (svrbež tijela npr), muž je kašljao danima i nakon vrućice ja nisam. Oboje u ranim tridesetima, bavimo se sportom, nikakve druge tegobe da pokucam nemamo.
    Namjeravali smo imati dijete ove godine ili krajem iste pa smo odlučili ne cijepiti se misleći imamo još zaštitu, ok smo prošli, mladi smo i zdravi.
    Također koliko prezirem antivaksere, toliko prezirem i prisiljavnje da se osoba cijepi i mislim da je to zaista osobni odabir svake osobe.
    Zadnjih mj dana me počela hvatati panika radi nekih primjera iz okoline i počela sam se premišljati pa sam pričala s 3 ginekologa i svaki mi je rezolutno rekao : cijepi se. Od 3 doktora, jedan je osobni obiteljski prijatelj i znam da mi želi sve najbolje. Rekao je da to što sam ok podnijela koronu jednom ne znači da budem ako obolim trudna radi toga što je to doslovno-drugo stanje, te mi je objasnio da cjepivo nikako ne utječe na plodnost niti trudnoću jer mrna cjepiva ne funkcioniraju kao vektorska.
    Ugl da skratim, odlučila sam vjerovati stručnjacima oko sebe koji me vole i cijepila se. Ok sam skroz, osjećam se mirnije i vjerujem da će sve biti ok.
    Nadam se da će moj post pomoći i curama koje su i dalje u nedoumici, i najvažnije napravite kako osjećate same da je najbolje jer ćete tako biti i najmirije- bilo da to znači da se cijepite ili ne. Sretno svima!

  • Lutalica12345

    Broj poruka: 8

    Prijavi adminu

    Drage cure, 
    cijepljena sam s obje doze prije trudnoće još odavno, pa me zanima je li koja od Vas u sličnoj situaciji uspjela dobiti konkretne preporuke ginekologa ili epidemiologa za docjepljivanje trudnica Boster dozom?

  • Jelena3108B

    Broj poruka: 1

    Prijavi adminu

    Ja sam se cijepila drugom dozom ljetos u 7 mjesecu i vec sam ostala trudna u 8😀
    Sa bebom je sve super vec smo 4mj😊

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.