Cijepljenje covid u trudnoći i pri planiranju trudnoće

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • Avatar pingo

    pingo

    Broj poruka: 230

    Prijavi adminu

    ako slomiš nogu u dučanu, ne svojom krivnjom - odgovora ti dučan, ako stadaš u prometnoj - odgovora ti onaj tko ju je izazvao, ako stradaš u pucnjavi na koncertu - odgovara ti organizator, ako ti mobitel eksplodira u ruci i sprži uho - odgovara ti proizvođač mobitela. uobičajeno pravilo, koje je izrijekom isklučeno kod cjepiva glasi da proizvođač garantira da je proizvod siguran za redovnu uporabu, zato je moje pitanjen formulirano onako kako je. nije naglasak na garanciji u laičkom smislu, nego u onom pravom smislu te rječi - tko financijski odgovara za to.
    Ali ti si najinteligentnija, najljepša, najbolja pa se služiš uvredama. 
    odem na par mjeseci s foruma i jako se razočaram, pa gdje su nastali ona toplina, podrška?
    xoxo ljubim 😘😘😘😘😘

    3/2021 gemini, missed ab. 10+5 💔💔

  • Avatar simba

    simba

    Broj poruka: 858

    Prijavi adminu

    vickivale

    pingo

    drage cure,

    prvo ne razumijem čemu vrijeđanje?

    Planiram trudnoću, ali ne i cjepiti se - od rođenja iz zdravstvenih razloga (palčić) imam ograničeno cjepljenje, da imam zabranu i svih obaveznih cjepiva, dozvoljeno mi je samo ono najnužnije… gin, koji je mami vodio trudnoću, prijatelj pok. djeda ju je zvao da joj kaže da se ja ne bi smjela cjepiti, ako smo slučajno zaboravili…
    Nakon spontanog sam već pisala da su medicinski postuci nešto o čemu nikome ne bi davala savjete, ali pitam cure koje nagovaraju na cjepljenje bili potpisale da garanitirate da je cjepivo sigurno i da neće izazvati ozbiljne neželjene poslijedice u slijedećih deset godina i zato dale garanciju iz koje se osobe koje ste uvjerile, ukoliko se razbole od cjepiva naplatiti, jer država, a ni proizvođači cjepiva to ne garantiraju?

    Tko ti garantira da ako sjedneš u auto neces poginuti? tko ti garantira da kao odeš u dućan da nećes slomiti nogu?
    Nema garancije ni za što, samo rizici i njihovo smanjenje.


    Ne garantira, ali nitko te ne sili da se voziš autom, nitko te ne sili u dućan. A na cjepivo te sve više sile. Ograničavaju ti sve više slobodu, navodeći da je to za tvoje dobro ali u isto vrijeme ne preuzimajući nikakvu odgovornost. Tjeraju te, ali te uvjeravaju da si sam odlučio. U tome je velika razlika. 

    👩33g
    👨42g
    👦4g

  • Avatar Kamilica ♡

    Kamilica ♡

    Broj poruka: 1039

    Prijavi adminu

    Pingo, Simba 👏👏
    Ono što meni u cijeloj priči smeta je nametanje, presing of strane vlade, stožera, medija, diskriminacija, i ugrožavanje ljudskih prava i sloboda.
    Svatko za sebe bi u 21-om stoljeću trebao odlučiti sto zeli, sto ne. Pogotovo ako se to tice ljudskog tijela i zdravlja. Npr. pobacaj je takodjer pravo zene. Jer zena sama odlucuje sto ce sa svojim tijelom. Ne moze je nitko natjerati da rodi ako ne zeli. Slagali se mi s tim ili ne. Zašto onda u ovoj situaciji ne možemo za sebe sami odluciti da li zelimo u svoje tijelo ubrizgavati cijepivo? 
    Glupo je uopće raspravljati o ovoj temi jer svatko ima svoje mišljenje, i smatra da je u pravu. Ali oko čega se svi trebamo sloziti je da svatko odlucuje za sebe, i da ne pristajemo na nametanje necega sto ne zelimo. Pa makar to bilo dobronamjerno. 

    Garawa je baba koja ima dvoje djece s dva muza, sad je našla trećeg jadnika s kojim bi na silu dijete ali ne ide…. ipak je u menopauzi 😂

  • XOXO

    Broj poruka: 586

    Prijavi adminu

    Kamilice naravno da svako ima pravo odlucit za sebe i da te niko nece pistoljem tjerat na cjepljenje. Ja to vidim kao trenutni presing vlade i medija s obzirom na situaciju. Konstantno se samo o tome prica i naravno da pocinje utjecati na psihu. Prepostavljam da je ova tema u startu i pokrenuta kako bi se pokusalo dobit koju informaciju vise. Al kao sto sam rekla tema je osjetljiva i kao takva podlozna lako eskalirati. Isto tako svako ima pravo na svoje misljenja iako bi tu trebalo biti vise pitanje konkretnih nekih informacija istrazivanja. Takoder svako ima pravo preskocit ono sto mu ne pase. Na nama je dal cemo to uzet osobno kao neko nametanje, ulovit se tvrdo za to ili preskocit do podataka koj nam koriste. I ovo sam vec rekla cijepiti se/ne cijepiti u oba slucaja rizici postoje a na svakom od nas je da za sebe procijeni koji rizik za sebe smatra manjim. Na kraju mozda ima ispravnog a mozda nema mozda cemo jednom saznati a mozda nikad.  Dve godine korone, pressinga, “novog normalnog”, izolacija sigurno utjecu na ljude. Valjda ce ostat jos nesto ljudskosti u nama nakon ovoga svega ❤️
    Pingo procitala na drugoj temi da si se javila i bas me obradovalo vidjeti te i da si natrag jaca nego ikad. Samo tako pozitivan stav je sve i sigurna sam da ce sve biti super ❤️🤩

    👶 - 2011.
    Papa, brisevi, kks - 01/2021 ✅
    👼 - 16tt inducirani+ kiretaza - 04/2021
    ➕ 06/21
    08/21 Nipt uredan 💗

    [lilypie.com]

  • Ancica55

    Broj poruka: 1

    Prijavi adminu

    Pozdrav,
    Je li koja od vas ili vama poznatih ljudi imala koronu u ranoj trudnoci? Ja evo napravila test,pozitivan je i koronu imam vec 7.dan bez ikakvih vecih simptoma od curenja nosa. Bez temperature i iceg slicnog
    Kako je utjecala na plod? Malo me strah

  • Avatar pingo

    pingo

    Broj poruka: 230

    Prijavi adminu

    nema nikog sa svježijim i bližim iskustvom, pa mogu ti samo reći da sam ja imala ciklus prije trudnoće, gin mi je rekao da po svemu što je on čitao nema nikakve opasnosti, to je bilo u veljači… 
    mislim da je neka od cura na jesenskim bebama imala u ranoj trudnoći, probaj tamo pitati, ja sam se makla kad sam izgubila moje mrvice

    3/2021 gemini, missed ab. 10+5 💔💔

  • Avatar Leky

    Leky

    Broj poruka: 226

    Prijavi adminu

    Ancica55

    Pozdrav,
    Je li koja od vas ili vama poznatih ljudi imala koronu u ranoj trudnoci? Ja evo napravila test,pozitivan je i koronu imam vec 7.dan bez ikakvih vecih simptoma od curenja nosa. Bez temperature i iceg slicnog
    Kako je utjecala na plod? Malo me strah


    Najbolja prijateljica imala u ranoj trudnoci, dva dana temperature 38 uzela cak paracetamol da joj spusti temp, nakon toga sve odlicno, evo rodit ce za dva mjeseca zdravu bebicu, nikakve posljedice na bebu nema. Nadam se da sam te utjesila, samo hrabro do kraja  :)

    Ja 32, M 33 / KbcRi
    Zenska neplodnost povezana sa muskim cimbenicima (teratozoospermia), endometrioza, adenomioza, Hashimoto, povisen prolaktin, niski AMH
    11/2021 stimulirani postupak (Decapeptyl, Gonal, Ovitrelle), 1 🥚, beta + ❤
    Mini anomaly, kombinirani probir, Anomaly scan ✅
    01.08. nasa princeza Elena 👶❤
    [lilypie.com]

  • Avatar pingo

    pingo

    Broj poruka: 230

    Prijavi adminu

     Ljubice👏👏👏 ona se poziva na facebook grupu, selektivna istraživanja, nameče svoje mišljenje, a da za njega odgovara materijalno, ne znam bili se tako ponašala.
    Kako se uopće uspjeva baviti svojim poslom? 
    Ovo strašenje brojkama (za koje nitko nezna kako su oni do njih došli), što misli da ih svi nismo pročitali? Ajmo malo kritičnosti prema onome što pročitate, čujete… zašto se prebiljele s velikom količinom antitjela prisiljava na cjepljenje? Capak kaže serološki testovi su nepouzdani, pet min. nakon Makotić koristi te iste serološke testove kako bi rekla da su rezultati treće doze izvrsni. 
    Mene zanima hoće li se kakve posljedice javiti za desetak godina? O tome iz objektivnih razloga nema istraživanja. I sad bi ja, koja imam strogo ograničeno cijepljenje, nisam cjepljena niti protiv ospica, koje su se ponovno pojavile, a znamo do kakvih posljedica dovode u trudnoći trebala jer me država prisiljava, da bi mogla ići raditi, ne u restoran, kavanu i slično, u vrijeme kada planiram trudnoću, nakon što sam izubila blizance, trebala otiči i potpisati da se želim cjepiti na vlastitu odgovornost i ako mi se što desi, a meni će se desiti jer mi je i zadnji tetanus, kojeg smijem napravio takvo sranje…. pa će mi na to reći cjepljenje je dobrovoljno, nitko te nije silio… i to sve unatoč tome što imam antitjela od preboljenja😠
    i da nije takva situacija ne bi se rado cijepila, ali možda bi me slomili….

    3/2021 gemini, missed ab. 10+5 💔💔

  • XOXO

    Broj poruka: 586

    Prijavi adminu

    Cure ja mislim da je svako od nas dovoljno inteligentan za odlucit za sebe izmedu ponudenog izbora. Naravno ne samo na temelju iznesenog na ovih par stranica foruma. Nekome su ravnozemljasi ovi koji zu strogo za cijepljenje drugima su ravnozemljasi oni koji su strogo protiv. Slozit cemo se da se svi skupa nikad sloziti necemo. 
    Ja cu samo rec da cijenim i ono sto Ivana posta i ono sto bilo ko drugi od vas posta. Svaki post me vodi da istrazim ili se raspitam kod strucnijih ljudi nesto sto se do tada mozda nisam sjetila citat ili pitat. A na kraju ce svakako odluka bit moja neovisno o nicijem tudem misljenju ili “pokusaju nametanja” 

    Dobro jutro svima. Meni je jos rano i uoce ne znam kako mi je uspjelo sad citirat nesto (ne znam ni sta) al valjda ce post kad objavim bit ok 🤣🤣🤣

    👶 - 2011.
    Papa, brisevi, kks - 01/2021 ✅
    👼 - 16tt inducirani+ kiretaza - 04/2021
    ➕ 06/21
    08/21 Nipt uredan 💗

    [lilypie.com]

  • Avatar pingo

    pingo

    Broj poruka: 230

    Prijavi adminu

    ajmo, nasilje, segregacija, diskriminacija na najjače… da neke stvari razjasnimo:
    1. nisam ti rekla da si glupa, da sam ja pametnija od tebe zato što se nisam cjepila, da ti širiš dezinformacije… poštujem tvoj izbor i od tebe očekujem da poštuješ moj - posebno zbog posebnih okolnosti koje postoje u mom slučaju
    2. nisam rekla da je cjepivo štetno, nego je ono jednostavno rizik kojeg ne mogu prihvatiti, prvenstveno zbog mog stanja, podredno zato što se dugročne posljedice cjepljenja sad ne mogu znati, jer cjepivo jednostavno nije dovoljno dugo u uporabi (nitko ne bi stabio azbest na kuću da je znao koliko je on durogočno gledano štetan)
    3. država nije odgovorana za sigurnost cjepiva, a niti njegov proizvođač, opća pretpostavka odgovornosti po principu objektiviteta ovdje je izrekom isklučena prilikom stavljanja cjepiva na tržište - što meni jednostavno ne uljeva povjerenje
    4. službene brojke se konstantno izokreču u dnevno političke svrhe i zato ih jednostavno niti negledam, a poduzimam sve razumne mjere da se ne zarazim, a ako se baš desi da se zarazim, mogu prihvatiti taj rizik, spremna sam kod javnog bilježnika potpisati da ne želim na raspirator, ako će to tebe umiriti
    5. kemoterapiju mogu odbiti, operaciju mogu odbiti, a nitko mi zato neće zabraniti odlazak na posao
    i odi na temu spontani pobačaj i pročitaj moje postove iz ožujka i onda mi reci da treba bezujetno i beskritično vjerovati liječnicima - koji za svoje izjave primaju plaću, ali ne odgovaraju za posljedice svojih izjava

    3/2021 gemini, missed ab. 10+5 💔💔

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.