Cijepljenje covid u trudnoći i pri planiranju trudnoće

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • Avatar sara123_

    sara123_

    Broj poruka: 13

    Prijavi adminu

    Pozdrav žene,
    Mene samo zanima (ako netko zna) jesu li svi odjeli u Petrovoj još uvijek u funkciji zbog trenutne situacije? 

    23 godine, endo., HPV 16(CIN1), streptococcus anginosus (trenutno liječenje)

  • Avatar kosuljica

    kosuljica

    Broj poruka: 141

    Prijavi adminu

    Pingo, naprosto nisi u pravu, ali širiš tu dozu agresije što nije lijepo.
    Utjecaj na štetnost ploda se ne može ni testirati jer to nije etično i to se ne radi (dakle ne radi se istraživanje e sad ćemo cijepit' žene i onda ćemo ih učiniti trudnima pa da vidimo), nego se radi kad se i ako se što dogodi (trudnoće, malformacije, poveznica sa info o cijepljenju).

    Ali, razumijem da netko ako ima strah od cjepiva iz bio kojeg razloga, posebno ako je u postupku MPO-a, reagira sa strahom.
    I referirat ću se na stavku 5. Tvog posta, nitko ti neće zabraniti doći na posao  samo će te testirati svaka tri dana (na stavku 4. okrećem očima jer ne živimo u Sj. Koreji i brojke su zapravo kontra onom što se pričalo, da štiti 90posto od težih simptoma (ne zaraze!!!) a brojka umrlih cijepljenih je oko 30 posto dakle visoka, dakle da ih “izokreču” onda bi ih valjda stavili na 10 posto).

    Osobno sam se cijepila, i muž takodjer, prije ulaska u MPO, u vrijeme pokušavanja. I nisam (još) preboljela Covid.

  • Avatar sara123_

    sara123_

    Broj poruka: 13

    Prijavi adminu

    ivana0704

    sara123_

    Pozdrav žene,
    Mene samo zanima (ako netko zna) jesu li svi odjeli u Petrovoj još uvijek u funkciji zbog trenutne situacije?

    Sara, meni se cini da da. Anesteziolozi, laboratorij, ultrazvuk, trudnicka. Sve radi normalno. Samo se dosta ceka, al mislim da se i prije korone cekalo. Dodi ranije na sve pretrage jer trijaza zna biti nakrcana (pogotovo ako imas nesto ujutro obaviti).


    Okej hvala ti na odgovoru!  
    Samo da se ova situacija smiri… 

    23 godine, endo., HPV 16(CIN1), streptococcus anginosus (trenutno liječenje)

  • Avatar pingo

    pingo

    Broj poruka: 230

    Prijavi adminu

    košuljice, ja stvarno ne znam što si ti pročitala? o čemu ti pričaš???
    u jednoj stvari si definitivno u pravu, ja jednostavno nisam u pravu, jer sam izrekla svoje mišljenje koje kao takvo ne može imati kvalitetu istinitosti/neistinosti odnsno biti u pravu ili ne biti u pravu - ti se s njim možeš slagati ili ne slagati, ali ni moje, ali da te razočaram, niti tvoje mišljenje ne može biti ispravno. 
    ovaj forum bio je mjesto gdje si se mogao požaliti, a da te tebe, kao diskriminiranu manjinu pojednici (čije je mišljenje ispravno - istinito) ne napadnu da si glup i agresivan. 
    Vidiš ja sam rođena nakon 4 spontana pobačaja, nakon što je mama operirala dvorogu maternicu, koja je još k tome bila i smanjena. Rođena sam u 34tt kao nedonošće (kod beba se imunost najviše razvija u zadnjim tjednima trudnoće, dio se dobiva iz kolostruma, kolostrum nisam dobila jer su me odmah razdvojili od majke i između granatiranja vozili u inkubator. Na otpusnom pismu iz bolnice piše “STROGO OGRANIČENO CJEPLJENJE PREPORUKA SAMO DI-TE, POLIO, TBC” Nakon zadnjeg tetanusa (koji je na gornjoj listi) bila sam tjedan dana u migreni i temperaturi, što je za mene bilo gore od korone koju sam imala, i da imam antitjela, broj ne pada. Sada mi reci bili na mom mjestu potpisala da se želiš cjepiti na vlastitu odgovornost?
    ja nigdje nisam pisala o štetnosti cjepiva na plod, da mi je znati gdje si ti to pročitala? Ja samo kažem da se bojim za sigurnost cjepiva jer je prekratko u uporabi… a da će vrijeme pokazati koja je odluka najpovoljnija za svakog od nas. koja istraživanja, o čemu pričaš?
    Beroš je već najavio da se od 04. sječnja više neće moći dobiti Covid potvda za tesitane, nego da će se izdavati samo cjepljenima i preboljelima, nije mi se nikakav problem testrirati, testirala sam se već ni sama ne znam koliko puta iz razno-raznih razloga, svekrva mi je onkoliški bolesnik i kad god idemo kod nje i muž i ja se testiramo jer smo odgovorni, imamo puno kontakata i ne želimo riskirati. I baš zbog svega navedenog sam ogorčena. 
    Ne živimo u S. Koreji, ali nismo niti daleko… radim u sektoru gdje se to savršeno vidi… pogledaj brojke iz drugih država…

    3/2021 gemini, missed ab. 10+5 💔💔

  • Avatar marta96

    marta96

    Broj poruka: 1145

    Prijavi adminu

    https://ibb.co/mRr2rrD [ibb.co]

    👩‍🦰 28g
    🧔33g

    06/2021 👼💔
    27.09. ‘21➕ ❤️
    5+4 07.10 Beta = 7901
    It’s a girl❤️ 08.06.2022. 🤱🍀

    22. 9.'23 👼💔
    [tickerfactory.com]

  • vickivale

    Broj poruka: 352

    Prijavi adminu

    Gle marta, ajde prestani trollati. Oke je ako se ti ne želiš cijepiti, nitko te ne naganja vakcinom ali nemoj širiti ove fake news

    Dvojajcane blizanke 🍒
    [lilypie.com]

  • Avatar marta96

    marta96

    Broj poruka: 1145

    Prijavi adminu

    vickivale

    Gle marta, ajde prestani trollati. Oke je ako se ti ne želiš cijepiti, nitko te ne naganja vakcinom ali nemoj širiti ove fake news


    Pa naganjaju nas sve. I nisu to nikakve lažne vijesti, samo kad vidim da se neko informira na indexu i slično pozli mi.
    Imate na stranici Halmeda da je ovo eksperimentalno cijepivo do 2023. Ko voli nek izvoli. 

    👩‍🦰 28g
    🧔33g

    06/2021 👼💔
    27.09. ‘21➕ ❤️
    5+4 07.10 Beta = 7901
    It’s a girl❤️ 08.06.2022. 🤱🍀

    22. 9.'23 👼💔
    [tickerfactory.com]

  • Avatar simba

    simba

    Broj poruka: 858

    Prijavi adminu

    vickivale

    Gle marta, ajde prestani trollati. Oke je ako se ti ne želiš cijepiti, nitko te ne naganja vakcinom ali nemoj širiti ove fake news


    Pa problematika je u tome što nas se sili,  mi ne želimo, a kažnajava nas se oduzimanjem prava kretanja. Zar je normalno da ja ne mngu od utorka npr u poštu, mnogi ljudi na posao? Dok političari imaju na izbor ostati doma, ne cijepit se i ne testirat. Ovdje je zdrav razum odavno rekao laku noć. I naravno da je tebi sve fake što nije u tvom interesu. Ja samo želim da se mene pusti na miru, a ti se cijepi mjesečno ako želiš. Ovo je tiranija.
    A budimo realne, niti ti niti ja ne znamo što je točno istina oko ovoga svega.

    👩33g
    👨42g
    👦4g

  • Avatar marta96

    marta96

    Broj poruka: 1145

    Prijavi adminu

    simba

    vickivale

    Gle marta, ajde prestani trollati. Oke je ako se ti ne želiš cijepiti, nitko te ne naganja vakcinom ali nemoj širiti ove fake news

    Pa problematika je u tome što nas se sili, mi ne želimo, a kažnajava nas se oduzimanjem prava kretanja. Zar je normalno da ja ne mngu od utorka npr u poštu, mnogi ljudi na posao? Dok političari imaju na izbor ostati doma, ne cijepit se i ne testirat. Ovdje je zdrav razum odavno rekao laku noć. I naravno da je tebi sve fake što nije u tvom interesu. Ja samo želim da se mene pusti na miru, a ti se cijepi mjesečno ako želiš. Ovo je tiranija.
    A budimo realne, niti ti niti ja ne znamo što je točno istina oko ovoga svega.


    Ja samo znam da na početku kad su stavili maske da sam bila u onoj ekipi koje su nazivali teoretičarima zavjere jer se već onda pričalo da će biti prisila na cijepljenje i ograničenja slobode. Sad smo dosli do toga tako da. 
    Ali gle, ako trebas na postu po kaznu ili poziv od suda onda ipak mozes bez potvrde jer eto onda te neće korona napasti izgleda🤷‍♀️

    👩‍🦰 28g
    🧔33g

    06/2021 👼💔
    27.09. ‘21➕ ❤️
    5+4 07.10 Beta = 7901
    It’s a girl❤️ 08.06.2022. 🤱🍀

    22. 9.'23 👼💔
    [tickerfactory.com]

  • Avatar BlairWaldorf

    BlairWaldorf

    Broj poruka: 1958

    Prijavi adminu

    marta96

    vickivale

    Gle marta, ajde prestani trollati. Oke je ako se ti ne želiš cijepiti, nitko te ne naganja vakcinom ali nemoj širiti ove fake news

    Pa naganjaju nas sve. I nisu to nikakve lažne vijesti, samo kad vidim da se neko informira na indexu i slično pozli mi.
    Imate na stranici Halmeda da je ovo eksperimentalno cijepivo do 2023. Ko voli nek izvoli.


    Gdje to točno piše, trazila sam na njihovoj str. ali to ne nalazim 

    👸35
    🤴36
    Pokušavamo 2/21
    Osnovni testovi-uredni
    Missed A. 10t.t. 4/21
    Pokušavamo ponovno 10/21.🌈
    Biokem. t. 11/21
    Korona 1/22
    Pijem novalac prenatalne t.
    ➕25.4 ❣️
    OTP 25.12.2022.

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.