Cijepljenje covid u trudnoći i pri planiranju trudnoće

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.

Amelie

Broj poruka: 1263

Prijavi adminu

suncica20

Pozdrav svima, samo da iznesem svoje iskustvo. Ja sam zdravstvena radnica. Drugu dozu Pfizera primila sam početkom veljače 2021.g. Trudna sam ostala iz 2.pokušaja u srpnju 2021.g. (druga trudnoća). Kako je krenuo ovaj val zadnji korone, u ogromnom sam strahu, tim više što mi dijete ide u vrtić, a i sama sam još neko vrijeme radila s pacijentima. Izvadila sam si prije 2 tjedna protutijela koja su bila 200, na osnov toga i činjenice da je od zadnje doze prošlo 9 mjeseci, odlučila sam se cijepiti 3.dozom sada u 2.tromjesečju trudnoće. Sve 3 doze su prošle bez ikakvih značajnih nuspojava (samo bol u nadlaktici). Unatoč svim preporukama da se trudnice mogu cijepiti, američkim, engleskim, hrvatskim, ova odluka je za mene i supruga bila izuzetno teška i dugo smo dvojili. Ali vjerujemo da je ispravna u našem slučaju.

Evo i kod mene je bila dvojba, a rano sam se cijepila drugom dozom.. antitijela isto tako 172 nekad sredinom 11.mjeseca i odlucila sam se cijepiti boosterom jer me previse strah tog teskog oblika covida, posebno u zadnjem tromjesečju. Odluka nije bila laka, ali cekala sam da prode 16. tjedana jer su mi tako rekli doktori pa me sad malo buni što svatko ovdje piše neke druge tjedne.. ali dobro. Eto ja znam primjer trudnice koja se cijepila vani.. rodila zdravu bebu.. Sigurno će se vise toga znati s vremenom, ali ja moram sada odluciti hocu li napraviti sve da se zastitim u trudnoći. Da sad ulazim u MPO ili planiram prirodnu trudnoću odmah bi se cijepila prije i bila malo mirnija u trudnoći.. ali eto, što je tu je..

Pokušavamo od 09/2019.
    2x missed ab 8 i 6tj (2020)
    09/21- beta 245❤️
    0.4 ml heparin 💉➡️ 25.tj. 0.6 ml
    05/2022 👶🌸💓

Simba2

Broj poruka: 210

Prijavi adminu

ljubica0001

ivana0704

RitaH

Pozdrav, evo da se i ja kratko oglasim na ovu temu. Prošli mjesec sam prošla kroz MPO i nakon uspješnog embriotransfera pitala sam svoju doktoricu na poliklinici što ćemo sa cijepljenjem ukoliko dođe do začeća (baš zbog MPO sam odgađala cijepljenje). Rekla je NE, trudnice se nikada nisu cijepile i onaj tko to preporuča nije normalan. Jedino ukoliko se baš želim zaštiti na porodu da se cijepim nakon 34-og tjedna.

kako se zove ta doktorica? Je li ti objasnila zasto nisu normalni ginekolozi koji kazu da cijepljenju? Ikoji konkretan razlog?
    Ne bih rekla da se trudnice nikada nisu cijepile buduci da je za gripu vec godinama unatrag cijepljenje besplatno i prioritetno.
    Nek tvoja doktorica malo prolista recentniju (unazad 15 godina) literaturu ili pak objavi neku svoju knjigu…

Ala evo je🤦🏼‍♀️🤦🏼‍♀️, opet ce poceti sa istrazivanjima sta si procitala na internetu jer relevantna su samo ona koja si TI procitala i koja se slazu sa tvojim vlastitim razmisljanjem (koje ti uostalom nitko ne brani, ali mani se drugih), i sa dijeljenjem linkova sa vaznog medicinskog portala indexa, i sa prijetnjom tuzbama svim lijecnicima koji su protiv cjepiva! Ako joj je rekla, rekla je! I što ti tu mozes? Prijetiti tužbama🤦🏼‍♀️🤣? Isto kao sto nekoga ne zanima ime lijecnika koji je tebi rekao da se ideš cijepiti……. Tvoj izbor, vec smo u par navrata procitali da si za cjepivo, pa daj pusti druge da se izjasne i napisu svoja iskustva, a da se ti ne nakačiš na svaki post u kojemu je netko protiv ili se ne želi cijepiti, pa ne moraju se svi sloziti s tobom!

😂😂😂😂 možeš mislit kako je njenom mužu ako se im se mišljenja razilaze u nekoj temi😁😆

👠33god🎩42god
    👨4god
    [fertilityfriend.com]

• RitaH

Broj poruka: 16

Prijavi adminu

ivana0704

muzu je odlicno, hvala na pitanju :)
    zauzet je pravljenjem bebica hehe.
    A takve iste kao i vi su prije par godina po forumima pisale da je cjepivo protiv gripe sotonsko, govorile da su im to lijecnici rekli i da se ni slucajno ne smije cijepiti u trudnoci. Hjoooooooj kako su si se po*rale u usta. Tako cete vi za par godina pricati da je korona cjepivo vec provjereno i da se ne smijemo cijepiti protiv novog vrazjeg cjepiva.
    Dala bih ja literaturu, ali je sve na engleskom i njemackom pa se bojim da necete razumjeti.
    A posto i sama radim sa statistikom i u znanstvenim krugovima, bojim se da vam puni clanci jednostavno nece biti razumljivi pa zasto da si ne ustedite muku i procitate laicka objasnjenja? He he
    dok ste na internetu, bacite okicu koliko je trudnica i nerodenih bebica umrlo od korone. Usporedite taj broj s trudnicama i bebicama umrlima od cjepiva. Dada, ima ih sada vec hrpetina na svijetu, pa mozemo donositi relevantne zakljucke.
    Uostalom, zasto se tim zamarate cure? Pa niste ni trudne koliko vidim, barem velika vecina vas.
    Kad zatrudnite onda si zamarajte lijepe glavice. Do tad, chill…

Da, mi nismo trudne. A ti si zla, bezobrazna i bešćutna i zaslužuješ jedan veliki kick sa ovog foruma gdje žene svaki mjesec proživljavaju pakao jer nisu trudne. Pritom su samo iznosile svoje iskustvo i nisu te prve napadale. Tvoje omalovažavanje zbog razine nečijeg obrazovanja i znanja jezika govori o tvojoj elokventnosti. Možeš bit doktor znanosti na papiru, u životu si i dalje 💩. U potpisu dipl. prof. sa znanjem 3 živa strana jezika i 2 “mrtva”. Sram te bilo! 

🙋‍♀️ 37g - sve ok
    🙋‍♂️ 38g - Teratozoospermija
    01/2018 Čisti prirodni ICSI - 👶 (10/2018)
    11/2021 Čisti prirodni ICSI (1 JS, ET 3D 24.11.)
    15.12. Beta 1.2 😔

SAYURI

Broj poruka: 1387

Prijavi adminu

Mali doprinos temi…
    Prebolila koronu u trudnoci…
    Cijepila se Modernom U TRUDNOCI…sve u redu…rodila zivo zdravo dijete….
    Primila drugu dozu Moderne poslije poroda..sve u redu…i sa mlijekom i sve..
    Eto😝

👱‍♀️- 34g
    👨-42g
    👶-7g
    09.10-missed ab.
    Papa✅ Brisevi ✅
    ➕ 16.03.2021
    [lilypie.com]

• ivanaa0704

Broj poruka: 1

Prijavi adminu

bezveze, napisala finu poruku, sad mi se sve obrisalo jer sam makla racun. Mislila sam da ce mi poruke ostati. Oh well.
    Ugl, ne znam kako je fer vrijedati mene i mog muza i onda se uvrijediti kad vam se vrati? Dvostruka mjerila malo? 
    I sta nije suludo svadati se i prozivati na ovu temu? Cure pisu svoja iskustva o koroni i cjepivu u trudnoci. Ja sam napisala svoje potaknuta cinjenicom da me sokiralo koliko se malo zna o trudnicama koje umru od korone ili pak o nerodenim bebama koje su umrle od korone. 
    Do prije 2 mj nista nisam znala. I onda je poznanica rodila u 7. mj trudnoce carskim i bila stavljena na respirator zato sto je pokupila koronu. I onda sam tjednima citala i zgrozila se. 
    Kad nisam sigurna u nesto, uvijek vjerujem strucnjacima koji se bave usko tim problemom. Znaci, to nisu svi doktori. Kao sto ginekolog nece operirati srce. 
    Treba vjerovati ljudima koji se tim bave i naravno - brojkama. 
    A brojke su lose. Ja se prva bojim cijepljenja. Protiv bilo cega. To je potpuno prirodno, ali stisnes zube i odradis to da zastitis mrvicu u stomaku. I sebe, za tu mrvicu. 
    Sretno curke, bilo cijepljene ili ne. Zelim vam da se ne zarazite i pregrmite ovaj zbljuv period koji nam je preostao do kraja pvog shita od epidemije

• RitaH

Broj poruka: 16

Prijavi adminu

Samim time što brišeš svoje komentare dokazuješ koliko si dosljedna sebi i svojim stavovima. Ne, nisi samo iznosila svoje iskustvo, nego nametala svoje mišljenje i to poprilično bezobrazno i bahato, i prozivala svih koji se sa njom ne slažu. Uz to si na kraju degradirala sve one koji nisu trudni (“što te briga kad nisi trudna, javi se kad budeš, do tad chill!”). Evo javljam ti da nisam trudna, da mi je baš jučer došao negativan nalaz bete nakon MPO postupka, i sorry, ali baš mi se ne chilla. Jel te sram? Nadam se da je i da si zato obrisala komentare. Ja ti svejedno želim svako dobro u životu, uz dobronamjernan savjet da najprije “ispečeš pa rečeš”, čisto da se poštediš brisanja. 

🙋‍♀️ 37g - sve ok
    🙋‍♂️ 38g - Teratozoospermija
    01/2018 Čisti prirodni ICSI - 👶 (10/2018)
    11/2021 Čisti prirodni ICSI (1 JS, ET 3D 24.11.)
    15.12. Beta 1.2 😔

Simba2

Broj poruka: 210

Prijavi adminu

evo imam i ja friški dodatak. Nečakinja koja je rodila nedavno. Na dan poroda je testirali poz, nije znala. Bila blago prehlađena par dana. Rodila i sve ok i sa njom i bebom. Jedino što je bilo teško to što je ona bila u izolaciji doma, a beba ostala u rodilištu.

👠33god🎩42god
    👨4god
    [fertilityfriend.com]

malala

Broj poruka: 1479

Prijavi adminu

RitaH

ivana0704

RitaH

Pozdrav, evo da se i ja kratko oglasim na ovu temu. Prošli mjesec sam prošla kroz MPO i nakon uspješnog embriotransfera pitala sam svoju doktoricu na poliklinici što ćemo sa cijepljenjem ukoliko dođe do začeća (baš zbog MPO sam odgađala cijepljenje). Rekla je NE, trudnice se nikada nisu cijepile i onaj tko to preporuča nije normalan. Jedino ukoliko se baš želim zaštiti na porodu da se cijepim nakon 34-og tjedna.

kako se zove ta doktorica? Je li ti objasnila zasto nisu normalni ginekolozi koji kazu da cijepljenju? Ikoji konkretan razlog?
    Ne bih rekla da se trudnice nikada nisu cijepile buduci da je za gripu vec godinama unatrag cijepljenje besplatno i prioritetno.
    Nek tvoja doktorica malo prolista recentniju (unazad 15 godina) literaturu ili pak objavi neku svoju knjigu…

Kao prvo, ne pada mi napamet javno napisati ime doktorice, napisala sam svoje iskustvo na ovu temu tj. savjet i odgovor koji sam ja privatno dobila. Naravno, to nije garancija da se neću zaraziti težim oblikom Covid-a. Ali isto tako mi nitko ne može garantirati da cjepivo neće utjecati na plod i trudnoću. Jedino što mogu reći je da se radi o doktorici koja se dugi niz godina bavi rješavanjem problema neplodnosti, čime ju smatram kompetentnom. Ponavljam, radi se o MPO, možda je kod trudnoća do kojih je došlo prirodnim putem drugačije, ali to sam u svom komentaru napomenula. A druga stvar, cjepivo protiv gripe uspoređivati sa ovim još uvijek eksperimentalnim cjepivom mi je suludo, i zaista se ne želim upuštati u daljnju raspravu na tu temu. Podijelila sam svoje iskustvo i tu stajem sa ovom temom.

Rita, meni su 2 mpo dr rekle da se cijepim prije samog postupka. S tim da u jednoj klinici treba čekati ciklus iza cijepljenja, u drugoj ni to. Možeš odmah sa sljedećom mengom u postupak. Ja se bojim tog cjepiva. Predložile su mi pfizer kojeg trenutno ni nema svugdje, npr kod dr opće medicine nego bi trebala ići na neki punkt. Ali znalo se dogoditi da ga nema ni na tim punktovima ni za drugu dozu, kamoli prvu. Tako da nemam pojma što napraviti. Valjda mi neće odbiti postupak jer se nisam cijepila. Na nalazu je napisala da preporuča.

👶 2016. hitni carski
    🤰 no.2 od 9/19
    👦 39 👩 37
    Svi nalazi u redu! Amh 25
    10/20. , biokemijska t 😓
    VV - 3/21 AIH - 😓 5/21 AIH - 😓
    9/21 prirodni ivf - prazan folikul 😓
    12/21- 1.stimulirani, ovaleap 150, cetrotide, ovitrell, samo 1 folikul- prazan 😓
    BetaPlus - 3/22, 2.stimulirani, 1.-4.d puregon 200, 5.-8. d gonal 200+ cetrotide, 9.- 12. d menopur 225 + cetrotide, ovitrelle, - 13 js, 7 oplođenih, bez et, 1 🐧
    FET 4/22

malala

Broj poruka: 1479

Prijavi adminu

I ono što je zapanjujuće….ova tema je započeta u 6.mj valjda i prvih par stranica su odgovori ne, ne, dr mi preporučio ne, itd….. Za 6 mj skroz drugačija priča. Svi dr preporučuju da, većina se cijepila, istraživanja pokazuju da je sigurno….. Što se u 6 mj stiglo toliko istražiti????

👶 2016. hitni carski
    🤰 no.2 od 9/19
    👦 39 👩 37
    Svi nalazi u redu! Amh 25
    10/20. , biokemijska t 😓
    VV - 3/21 AIH - 😓 5/21 AIH - 😓
    9/21 prirodni ivf - prazan folikul 😓
    12/21- 1.stimulirani, ovaleap 150, cetrotide, ovitrell, samo 1 folikul- prazan 😓
    BetaPlus - 3/22, 2.stimulirani, 1.-4.d puregon 200, 5.-8. d gonal 200+ cetrotide, 9.- 12. d menopur 225 + cetrotide, ovitrelle, - 13 js, 7 oplođenih, bez et, 1 🐧
    FET 4/22

SAYURI

Broj poruka: 1387

Prijavi adminu

Evo jos jedan dodatak/ci:
    https://hr.n1info.com/vijesti/u-samo-tri-dana-208-preminulih-u-zaraznoj-umrla-23-godisnja-zena/ [hr.n1info.com]

Jos jedan:
    https://www.google.com/amp/s/balkans.aljazeera.net/amp/news/balkan/2020/8/9/u-sarajevu-preminula-porodilja-zarazena-korona-virusom [google.com]

Jos jedan:
    https://www.oslobodjenje.ba/vijesti/bih/umrla-poslije-40-minuta-na-respiratoru-posljednja-fotografija-koju-je-24-godisnja-trudnica-poslala-porodici-plakala-sam-cijelu-noc-niko-nista-651157 [oslobodjenje.ba]

Eto, pametnom dosta….

👱‍♀️- 34g
    👨-42g
    👶-7g
    09.10-missed ab.
    Papa✅ Brisevi ✅
    ➕ 16.03.2021
    [lilypie.com]

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.