Cijepljenje covid u trudnoći i pri planiranju trudnoće

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • Avatar simba

    simba

    Broj poruka: 858

    Prijavi adminu

    marta96

    simba

    vickivale

    Gle marta, ajde prestani trollati. Oke je ako se ti ne želiš cijepiti, nitko te ne naganja vakcinom ali nemoj širiti ove fake news

    Pa problematika je u tome što nas se sili, mi ne želimo, a kažnajava nas se oduzimanjem prava kretanja. Zar je normalno da ja ne mngu od utorka npr u poštu, mnogi ljudi na posao? Dok političari imaju na izbor ostati doma, ne cijepit se i ne testirat. Ovdje je zdrav razum odavno rekao laku noć. I naravno da je tebi sve fake što nije u tvom interesu. Ja samo želim da se mene pusti na miru, a ti se cijepi mjesečno ako želiš. Ovo je tiranija.
    A budimo realne, niti ti niti ja ne znamo što je točno istina oko ovoga svega.

    Ja samo znam da na početku kad su stavili maske da sam bila u onoj ekipi koje su nazivali teoretičarima zavjere jer se već onda pričalo da će biti prisila na cijepljenje i ograničenja slobode. Sad smo dosli do toga tako da.
    Ali gle, ako trebas na postu po kaznu ili poziv od suda onda ipak mozes bez potvrde jer eto onda te neće korona napasti izgleda🤷‍♀️


    😂😂 da, skužila sam. Ne trebam, ali ne mogu shvatiti ovo ludilo i nelogičnosti. Ko da sam šugava jer se eto ne želim cijepiti. Čak vjerujem da sam prije par tjedana i možda preboljel, ali ne vrijedi više vaditi ni antitijela jer i to ne priznaju više u tu šugavu potvrdu.

    👩33g
    👨42g
    👦4g

  • Avatar pingo

    pingo

    Broj poruka: 230

    Prijavi adminu

    BlairWaldorf

    marta96

    vickivale

    Gle marta, ajde prestani trollati. Oke je ako se ti ne želiš cijepiti, nitko te ne naganja vakcinom ali nemoj širiti ove fake news

    Pa naganjaju nas sve. I nisu to nikakve lažne vijesti, samo kad vidim da se neko informira na indexu i slično pozli mi.
    Imate na stranici Halmeda da je ovo eksperimentalno cijepivo do 2023. Ko voli nek izvoli.

    Gdje to točno piše, trazila sam na njihovoj str. ali to ne nalazim

    Piše u uputama o lijeku, za svako pojedino cjepivo - crni trokut označava da je ljek u testnoj fazi.

    3/2021 gemini, missed ab. 10+5 💔💔

  • Avatar Be safe and watch SF

    Be safe and watch SF

    Broj poruka: 18

    Prijavi adminu

    Bok cure :) i meni je ginekologica savjetovala da se ne cijepim ,ali kod mene je malo čudna situacija, naime ja sam saznala da sam trudna tek u 16.om tjednu trudnoće. U veljači sam imala koronu za koju nisam ni znala da ju imam, saznala sam tek nakon testa na antitijela koji smo odradili na poslu radi kolege koji je došao zaražen na posao, dva mjeseca nakon sam se cijepila i tjedan dana nakon toga saznala da sam trudna. Sada sam u 33tt i razmišljam dali da se odem sada cijepiti ili da pričekam do kraja trudnoće. Budući da sam prošla više od pola trudnoće bez ikakvih komplikacija ni kod mene ni kod bebe, ne vidim razloga zašto nebi to sada odradila, ali opet gledam na to da imam i dalje neku vrstu imuniteta zbog samog virusa i jedne doze cjepiva ali nemam potvdu.. Imate li kakav savjet za mene ili neko vlastito iskustvo ? 

    Cijepljena pozitivnom energijom,nuspojave kronična netolerancija na negativu…

  • Avatar Be safe and watch SF

    Be safe and watch SF

    Broj poruka: 18

    Prijavi adminu

    ivana0704

    savjet: cijepi se.
    pitanje: kako, kako si saznala za trudnocu tek u 16. t? Kako? :D mucnine, umor, menga, trbuh? Kako hah


    Imala sam problema sa policističnim jajnicima a mjesečnica mi ionako nije bila redovita tako da sam jednostavno zanemarila mogućnost da sam trudna. A što se tiče samih simptoma nije ih bilo uopće… Radila sam do prije mjesec dana najnormalnije i da nije došlo do novog vala nebi ni otvorila bolovanje taj zadnji mjesec prije porodiljnog ali budući da radim u lokalnom privatnom dućanu gdje nitko ne poštuje pravila odustala sam od toga i otišla na savjet ginekologice na bolovanje … 

    Cijepljena pozitivnom energijom,nuspojave kronična netolerancija na negativu…

  • Avatar pingo

    pingo

    Broj poruka: 230

    Prijavi adminu

    osobe koje su prebolile, primaju samo jednu dozu, ukoliko se cjepe unutar 6 mj od preboljenja, zbog opasnosti od razvoja prevelikog broja anititjela jer velika količina antitjela vodi u autoimune bolesti.
    Nema univerzalnog savjeta koje vrijedi za svih. Ja sam pokušala naći podatke o ponovnoj zarazi kod preboljelih, ali nažalost službenih istraživanja na tu temu nema.
    Dune - zavidim ti što si prošla bez mučnina… drži se i uživaj 😘

    3/2021 gemini, missed ab. 10+5 💔💔

  • Avatar Be safe and watch SF

    Be safe and watch SF

    Broj poruka: 18

    Prijavi adminu

    pingo

    osobe koje su prebolile, primaju samo jednu dozu, ukoliko se cjepe unutar 6 mj od preboljenja, zbog opasnosti od razvoja prevelikog broja anititjela jer velika količina antitjela vodi u autoimune bolesti.
    Nema univerzalnog savjeta koje vrijedi za svih. Ja sam pokušala naći podatke o ponovnoj zarazi kod preboljelih, ali nažalost službenih istraživanja na tu temu nema.
    Dune - zavidim ti što si prošla bez mučnina… drži se i uživaj 😘


    I ja sam istraživala ali nigdje konkretnog odgovora… A zbog ove cijele strke sa pravilima stožera i podjele građana više neznam čemu bih vjerovala.. inače imam jak imunitet pa sam vjerojatno radi toga i prošla asimptomatski što se tiče covida … Hahah možda bi bilo bolje da je mučnina bilo ovako sam samo ostala ležati u šoku zureći u monitor i bebu koja je bila full živahna na prvom ultrazvuku , a da ne spominjem da trudnoću nisam planirala a i tadašnja ginekologica je rekla da vjerojatno neću ni moći imati djece i nju su simptomi navodili na miom nakraju sam otišla u polikliniku Boras i ta žena je stvarno za svaku pohvalu od pomoći u potrazi za novim ginrkologim do savjeta ma preporučam ju svakome. 

    Cijepljena pozitivnom energijom,nuspojave kronična netolerancija na negativu…

  • Miška

    Broj poruka: 1

    Prijavi adminu

    Drage žene,
    Prošli tjedan sam bila kod svoje gin. i dr. opće prakse. I jedna i druga su mi rekle da se ne cijepim. Trenutno sam u 15tt. 
    Rekle au da ne vjerujem vijestima i da je sve to navlakuša. Također gin. mi je rekla da ako se ipak odlučim cijepiti da ću prije primanja prve doze morati potpisati izjavu da sam se svojevoljno cijepila i ono ako idući dan pobacim da sam si sama kriva jer sam sama pristala na cijepljenje. Reko ne fala! Koronu sam imala prošli Božić s nikakvim simptomima, moguće da sam bila u doticaju s virusom naknadno jer radim u školi. Ne brinem se previše. Vjerujem sebi, svom imunitetu i pridržavam se mjera. 

  • Avatar simba

    simba

    Broj poruka: 858

    Prijavi adminu

    ljubica0001

    ivana0704

    savjet: cijepi se.
    pitanje: kako, kako si saznala za trudnocu tek u 16. t? Kako? :D mucnine, umor, menga, trbuh? Kako hah

    Na temelju cega si ti kompetentna za davanje tako direktnih savjeta na tako osjetljivu temu? Da li ti onda preuzimas odgovornost koju inace sam moras preuzeti ako ti se nesto dogodi od cjepiva?
    Mislim da je ok napisati svoje iskustvo dobro ili lose i na taj nacin pomoci nekome u odluci da li ce se cijepiti ili ne su ok. A zbog ovakvih direktnih savjeta žnj osoba i tumačenja samo onih izvora koji nam odgovaraju i jesmo tu gdje jesmo.


    Zato što ju je mama tako pametnu rodila, a mi ostali smo rođeni sa defektom kad preispitujemo dešavanja oko nas. I sad će ti odg da smo mi žnj osobe, jer eto, ona je čitala prave informacije a mi nismo.😂 Moram nadodat, nedavno je stručnjakinja iz važne četvorke, Markotička, sama izjavila da ona ne preporučuje cijepljenje u trudnoći. Da bi par dana/tjedan nakon te izjave okrenula priču i svalila na ginekologe, neka oni odluče skupa sa trudnicom. Najlakše tako. 

    👩33g
    👨42g
    👦4g

  • Avatar Be safe and watch SF

    Be safe and watch SF

    Broj poruka: 18

    Prijavi adminu

    ivana0704

    znaci, mogu mislit soka! ja bih pala u nesvijest.
    Btw, zavidim ti na takvom pocetku i cijeloj trudnoci. Ja sam ko invalid dok sam trudna. Boze me sacuvaj.
    E, i ja preboljela, doduse prije godinu dana. Cijepila se prvom dozom, za tjedan i pol drugom. I fino na ljetonpo boostern

    … Nebi bilo šoka da mi ginekologica sama nije rekla u jednom momentu da ona sumnja da ću ikada moći imati djece zbog općenitih komplikacija sa cistama i naravno nakon toga sam se već i pomirila sa situacijom i nekako zaboravila na sve to i onda ko grom iz vedra neba ..  trudni ste 16tt a ja u tom periodu podstanar zbog korone nisam ni znala kaj će biti sa poslom jer sam tada radila u restoranu kao konobarica ma joooj svi ti tjedni su nekako prošli brzo jer su bili puni stresa tako da vjerujem kad me neko bude za par godina pitao kakva mi je bila trudnoća, neću se ni sjetiti ničega pozitivnog od silne količine stresa …  

    Cijepljena pozitivnom energijom,nuspojave kronična netolerancija na negativu…

  • Avatar Be safe and watch SF

    Be safe and watch SF

    Broj poruka: 18

    Prijavi adminu

    ljubica0001

    ivana0704

    i draga ljubice, procitaj (iako sumnjam da znas sama citati s razumijevanjem, mozda si preskocila neki razred u osnovnoj skoli?) cura je pitala: IMATE LI SAVJET? Ja sam joj dala svoj savjet, a ne naredenje.
    Otud mi pravo :)
    Sad lijepo cure trk na prosvjed protiv covid potvrda, tamo su vam istomisljenici sa slicnim stupnjem inteligencije i osnovnog rasudivanja hehe

    Vrijeđanje na nivou, super pokazatelj vlastite inteligencije👍🏻👍🏻. Pa svi normalni i cijepljeni i necijepljeni su protiv kovid potvrda. Zar to nije segregacija? Zar covjek nema pravo na vlastiti izbor, pogotovo onda kada se to odnosi na tijelo? Zar nemamo primjer austrije? Da, bas im funkcioniraju propusnice, bas su sprijecili zarazu. Ponavljam, nisam protiv cijepljenja (iako ni sama ne znas citati sa razumjevanjem, nego citas i tumacis onako kako tebi paše), ali protiv prisile naravno da jesam, kao svako normalno ljudsko bice. Mislim da sam i ja uputila na profil od znanstvenika Bakica gdje je sve na jednom profilu jako lijepo sroceno i objasnjeno, znanstvenim i istraženim činjenicama, gdje se svakodnevno prenose istrazivanja i clanci najuglednijeg svjetskog medicinskog casopisa Lanceta. Cijepljenje DA, ali cijepljenje po vlastitoj odluci, bez prisile! Pogotovo prisile nad trudnicama i djecom!


    Pa mene je samo zanimalo dali ima još cura koje su se cijepile jer ionako razmišljam otići po drugu dozu jer ako mi od prve nije bilo ništa (tad još nisam znala da sam trudna) a bila sam u 16tt onda ne vjerujem da će sada kad sam u 33 + 5tt biti išta  .. danas sam obavila pregled i sve je bilo u redu beba savršeno zdrava razvijena točno prema tjednima, ginekologa sa Merkura sam pitala isto pitanje kao i vas i rekao je da je to sve individualno ako želim da odem na cijepljenje u velikoj Britaniji i Americi većina trudnica je cijepljena i nije bilo nikakvih incidenata tako da ne vidim razlog zašto nebi otišla … 

    Cijepljena pozitivnom energijom,nuspojave kronična netolerancija na negativu…

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.