Cijepljenje covid u trudnoći i pri planiranju trudnoće

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • Avatar Inna_92

    Inna_92

    Broj poruka: 779

    Prijavi adminu

    Cijepljenje je najbolja prevencija od teškog oblika COVID-19 infekcije, tako da - za cijepljenje. Za mlađe žene koje planiraju trudnoću savjetuje se Pfizer ili Moderna. 

    👩 31 - desni jajovod neprohodan, a lijevi slabo prohodan, AMH 24.5 pmol/L
    🧔 37 - normozoospermija
    *11/2021 - biokemijska
    *3/2022 - 1. IVF - 4 🐧🐧🐧🐧*4/2022 FET 1🐧,➕
    *12/2022 - stigao naš dečkić💙

  • Avatar simba

    simba

    Broj poruka: 858

    Prijavi adminu

    Protiv! Još nekako i shvaćam žene koje se cijepe prije T. Utjecaj medija igra najveću ulogu. Doslovno ispiranje i manipuliranje u najvećoj kategoriji. Teško se labilnim osobama oduprijeti. Ali cijepiti se trudna je van svake pameti. To što Kati, Ivi, Mariji nije bilo ništa, ne znači da će tako biti meni, tebi, njoj. A sama ona propaganda ‘misli na druge, cijepi se’😵 

    👩33g
    👨42g
    👦4g

  • XOXO

    Broj poruka: 586

    Prijavi adminu

    Cure da se ukljucim i ja. Bas intenzivno zadnjih tjedana razmisljam o cijepljenju. Trenutno sam u 24tt
    S obzirom na autoimunu koju imam ni moja gin ni ona u TA a ni dr opce prakse nisu za to da se cijepim. Ja ne zelim na svoju ruku a opet bas se sve nekako zakompliciralo sa tom koronom i bas bi voljela izbjec neke teze simptome ako ju poberem. Problem je sto mi niko ne zna konkretno nista rec vise su to ili samo da ili samo ne i tocka. Muz je cijepljen, mali nije jer je premlad a ide u skolu tako da mi je on rizican. Pazim se koliko mogu al ne zelim ni prolupat skroz se zatvorit u kucu. 

    👶 - 2011.
    Papa, brisevi, kks - 01/2021 ✅
    👼 - 16tt inducirani+ kiretaza - 04/2021
    ➕ 06/21
    08/21 Nipt uredan 💗

    [lilypie.com]

  • Avatar BlairWaldorf

    BlairWaldorf

    Broj poruka: 1958

    Prijavi adminu

    Ja sam nedavno prebolila koronu, zaista ništa strasno (hvala bogu ). 
    2 dana temp., grlo, gubitak okusa i mirisa, slabost… Znala sam iskreno biti i gore bolesna. Kao da smo svi zaboravili na gripe, viroze a to da mediji ispiru mozak mi se čini da je tako. Mislim da su i od gripe ljudi imali komplicirana stanja pretpostavljam sa nekom dodatnom dijagnozom samo sto nikad do sada nisu mediji izvještavali na način koliko je ljudi umrlo taj dan. Strasno ! 
    Ugl. nisam protiv cijepljenja ali bi osobno još sačekala.  

    👸35
    🤴36
    Pokušavamo 2/21
    Osnovni testovi-uredni
    Missed A. 10t.t. 4/21
    Pokušavamo ponovno 10/21.🌈
    Biokem. t. 11/21
    Korona 1/22
    Pijem novalac prenatalne t.
    ➕25.4 ❣️
    OTP 25.12.2022.

  • Avatar Inna_92

    Inna_92

    Broj poruka: 779

    Prijavi adminu

    Da sam sad trudna i necijepljena, pričekala bih da se porodim. (Cijepila sam se inače prije ljeta)

    👩 31 - desni jajovod neprohodan, a lijevi slabo prohodan, AMH 24.5 pmol/L
    🧔 37 - normozoospermija
    *11/2021 - biokemijska
    *3/2022 - 1. IVF - 4 🐧🐧🐧🐧*4/2022 FET 1🐧,➕
    *12/2022 - stigao naš dečkić💙

  • MissN

    Broj poruka: 382

    Prijavi adminu

    muž i ja se cijepili prvom dozom krajem rujna… meni nakon 3 dana izbio limfni čvor iznad  lijeve ključne kosti… zvala dr.. veli vjerojatno od cjepiva, bude se povuklo… u vrijeme kad smo se morali cijepiti drugom dozom smo pobrali koronu…ja se držim one da je pad imuniteta dobar za implantaciju i čekam svoj plusić 🙈🙈

    👩27 🧔29 OAT ⛪2019
    9/22 ICSI gonal 150+cetrotide+ovitrelle 12js ➡️ et 1 četverodnevni ❌
    11/22 FET ❄️
    33tt preeklampsija 35tt hellp sindrom baby L❤️

  • Avatar Amelie

    Amelie

    Broj poruka: 1271

    Prijavi adminu

    XOXO

    Cure da se ukljucim i ja. Bas intenzivno zadnjih tjedana razmisljam o cijepljenju. Trenutno sam u 24tt
    S obzirom na autoimunu koju imam ni moja gin ni ona u TA a ni dr opce prakse nisu za to da se cijepim. Ja ne zelim na svoju ruku a opet bas se sve nekako zakompliciralo sa tom koronom i bas bi voljela izbjec neke teze simptome ako ju poberem. Problem je sto mi niko ne zna konkretno nista rec vise su to ili samo da ili samo ne i tocka. Muz je cijepljen, mali nije jer je premlad a ide u skolu tako da mi je on rizican. Pazim se koliko mogu al ne zelim ni prolupat skroz se zatvorit u kucu.


    Na tvom mjestu bih istraživala sama kako su osobe s autoimunim bolestima reagirale na cjepivo i kakva im je bila klinička slika nakon što su dobili koronu. Sigurno postoje razni članci na engl. Nažalost ne možeš od naših liječnika opće prakse baš previše očekivati da će znati. Sigurno možeš otići i po savjet kod imunologa. 

    Ja razmisljam da se cijelim trećom dozom sad u drugom tromjesečju u koje uskoro ulazim. Dobro sam reagirala na prve dvije doze s time da sam nakon druge imala blagu temp, drhtavicu i bolove u tijelu koji su prošli kroz 12h. Preduga zima je pred nama. Moram dosta pregleda još obaviti.. ne osjećam se sigurno s ovim brojkama više. 

    Pokušavamo od 09/2019.
    2x missed ab 8 i 6tj (2020)
    09/21- beta 245❤️
    0.4 ml heparin 💉➡️ 25.tj. 0.6 ml
    05/2022 👶🌸💓

  • XOXO

    Broj poruka: 586

    Prijavi adminu

    Amelie da od nasih je dr jako teko dobit konkretne info.
    Ivana hvala na podijeljenome. I ja sam dosta istrazivala i citala vjerojatno slicne ako ne i iste clanke. I ja sam u 25tt i planiram se ic cijepit. Samo sam radi autoimune htjela pricekat prvo nalaze krvne slike koje idem sljedeci tjedan vaditi. 
    Koje si cjepivo uzela? I dal si se odlucila sama ili po necijoj preporuci? 

    👶 - 2011.
    Papa, brisevi, kks - 01/2021 ✅
    👼 - 16tt inducirani+ kiretaza - 04/2021
    ➕ 06/21
    08/21 Nipt uredan 💗

    [lilypie.com]

  • Avatar Kamilica ♡

    Kamilica ♡

    Broj poruka: 1039

    Prijavi adminu

    Ne vjerujem u teorije zavjere, i nisam antivakser.
    ALI, moje je mišljenje da je cijepljenje ljudi mlađih od 60 godina totalno bespotrebno, i izaziva vise stete nego koristi. Po meni, cijepiti se trebaju svi stariji od 60. Jer oni zavrse na respiratoru i s smrtnim ishodom. Nitko mladji od 60, tko nema neku kardiovaskularnu bolest i nije pretil, se po meni, ne bi trebao cijepiti. Trudnice i djeca pogotovo. Cijepivo, vidjeli smo, ionako ne jamči da se necemo svejedno zaraziti od covida. I cijepljeni zavrse na respiratoru. I cijepljeni umru od covida. Ja se zaraze ne bojim, kao i moji vrsnjaci koji su je preboljeli, bilo im je kao da su imali prehladu. Radije cu dobiti koronu i steci prirodni imunitet, nego u sebe stavljati nesto o čemu se ne zna ni sastav ni dugoročne posljedice na organizam. A pogotovo se ne zelim cijepiti, jer mi neki tamo samporozvani stozer, govori da moram. Mislite svojom glavom, izbor je vaš. Sretno! 😊

    Garawa je baba koja ima dvoje djece s dva muza, sad je našla trećeg jadnika s kojim bi na silu dijete ali ne ide…. ipak je u menopauzi 😂

  • Avatar Reaa

    Reaa

    Broj poruka: 121

    Prijavi adminu

    Evo da se i ja priključim ovoj temi. Evo ja se u srijedu cijepila po odobrenju hematologa( kad sam dobila sve nalaze), i eto i meni izbio taj limfni čvor ali na desnoj strani vrata. Bila na hitnoj išla provjeriti da li je sve ok pošto me jako boli( tako da su mi izbila 3 limfna cvorica na vratu i 2 pod pazuhom na toj strani di sam cjepivo dobila. Kazu da je normalna reakcija.  Hematolog kaze da ne moram nikakvu pauzu raditi zbog cijepljena  ali da ako između 2 doze ostanem T da ne primim drugu dozu nego se njemu javim.  Cijepila sam se s modernom.

    Meni je hematolog

    ❤ 30 AMH 17
    💙 33 asthenozoospermia
    2god pokušavanja
    Missed ab 7/2021 💔
    9/2021 hormoni ✅
    10/2021 nalazi za trombofiliju svi ok ✅
    12/2021 cijepljenje
    2/2022 Corona
    3/2022 hormoni ✅, papa✅, cervikalni brisevi ✅
    4/2022 1.pregled na humanoj Kbc Ri
    4/2022 HSSG-jajovodi funkcionalni, sumnja na upalnu bolest zdjelice,- preporuka AIH 4 ciklusa ako ne uspije onda laparaskopija pa vidjet što dalje
    5/2022 1.AIH KBC RI 🤞🤞

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.