Cijepljenje covid u trudnoći i pri planiranju trudnoće

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • Valisa

    Broj poruka: 3

    Prijavi adminu

    Pozdrav svima!
    Već nekoliko mjeseci radimo na bebi i još ništa, ali nisam ovdje zbog toga, već imam pitanje i tražim iskustva mama koje su se cijepile prije trudnoće ili na početku. Ja se još nisam cijepila, ali sam se prijavila za cijepljenje. Doktori mi kažu da nemam što brinuti da je sigurno za bebu (ako bi u međuvremenu ostala trudna). Ima li mama koje su prošle cijepljenje?

  • Deleted user

    Broj poruka: 25

    Prijavi adminu

    Pratim.. i mene zanimaju iskustva. Ja sam s vise strana zdravstvenih djelatnika cula da za zene bolje ne. Kao nije dokazano ali da moze djelovati na JS i poremetiri hormone.. MM se cijepio.

  • Avatar Kamilica ♡

    Kamilica ♡

    Broj poruka: 1039

    Prijavi adminu

    Bokic cure.☺️ Mene je moj ginekolog savjetovao ako planiram trudnocu da se ne cijepim. A muz se takodjer ne zeli cijepiti prije nego sto ostvarimo trudnocu. Oboje ne spadamo u rizicnu skupinu, pa nam se ne zuri. Svaciji izbor naravno postujem i podržavam. 🤷🏼‍♀️👍

    Garawa je baba koja ima dvoje djece s dva muza, sad je našla trećeg jadnika s kojim bi na silu dijete ali ne ide…. ipak je u menopauzi 😂

  • Avatar Tonia♥️

    Tonia♥️

    Broj poruka: 1174

    Prijavi adminu

    Ja sam isto čula od nekoliko ljudi da su im doktori rekli da ne preporučaju cijepljenje ukoliko planiraju trudnoću jer nije dovoljno istestirano… Tako da se ja sigurno neću cijepiti

    👩‍🦰31g 🧔34g
    👫 9g
    👰🤵6g
    24.11.2019. Spontani u 18tt 💔
    27.02.2020. Biokemijska (7+2)
    30.05.2020. Biokemijska (6+3)
    11.09.2020. Laparatomija mioma
    Trudimo se od 2017.
    Desni jajnik blago PCOS
    ✅ Kontrola ✅Papa ✅Brisevi
    💉 Gynositol, cikla
    Ne redoviti ciklusi
    Ponovni pokušaji od 05/21
    + 28.10.
    [lilypie.com]

  • Deleted user

    Broj poruka: 1878

    Prijavi adminu

    Pozdrav,moje iskustvo je takvo da je doktor sto zbog moje epi,sto zbog samog pokusavanja i mogucnosti odlaska u MPO rekao striktno NE! Jer kad udes u MPO ne smijes se cijepiti,moja kolegica s kojom radim je vec godinu dana u MPO postupcima i njena doktorica je rekla jedno veliko NE. Dakle,bilo da planiras,trenutno jesi trudnica,uskoro kreces na MPO ili jesi u tim vodama,svakako nije preporucljivo cijepljenje protiv corone

  • Avatar Pami

    Pami

    Broj poruka: 377

    Prijavi adminu

    Bok cure 😊 privukla me ova tema jer me zanimaju iskustva. Ja sam u trećem tromjesečju trudnoće i bojim se da se ne bi zarazila jer kažu da je ovaj period najrizičniji s obzirom da su srce i pluća već pod opterećenjem zbog bebice. Prijatelj od mm koji radi baš kao epidemiolog na zavodu za javno zdravstvo, kaže da se sad mogu cijepiti ako želim. Preporuka je samo ne cijepiti se u prvom tromjesečju zbog nepoznatog utjecaja cjepiva na razvoj organa. Frendica je isto trudna i njoj njen ginekolog preporučuje da se cijepi ako želi, da nema ograničenja. E sad, teško biti pametan 🤷‍♀️ Ja se nekako nadam da ću uspjeti izgurati još ovih 1,5-2mj do kraja, a onda bi se na jesen svakako cijepila. 

    👱‍♀️- 34,amh 7.0 pmol/l 👦-38 astenozoospermia
    05/18- 10/18- 4 inseminacije
    11/18- prirodni ivf, et 3dn, beta 0
    04/19- prirodni ivf, nema stanice
    1.IVF 06/19 Kbc Rijeka, menopur 150, 1 folikul, 0 stanica
    2.IVF- 02/20, Kbc Rijeka, gonal 150, 2 stanice, ET trodnevnog, beta 0
    05/20- ivf poliklinika, histeroskopija i uklanjanje polipa
    3.IVF 10/20, Ivf Lucinger., gonal 225, 5 stanica, et 3dan..Panorama test uredan,stiže nam dečko 💙

  • Valisa

    Broj poruka: 3

    Prijavi adminu

    Evo, ja stvarno nisam pametna što da radim. Strah me da ne dobijem koronu ako ostanem trudna jer tko zna što to radi tijelu, a s druge strane me strah i samog cjepiva. :( 

  • Avatar Tonia♥️

    Tonia♥️

    Broj poruka: 1174

    Prijavi adminu

    Valisa a da se samo malo više paziš i ne družiš previše sa ljudima. U konačnici većina ljudi se već cijepila barem prvom dozom tako da je sada već  puno manja vjerojatnost za zarazu.

    👩‍🦰31g 🧔34g
    👫 9g
    👰🤵6g
    24.11.2019. Spontani u 18tt 💔
    27.02.2020. Biokemijska (7+2)
    30.05.2020. Biokemijska (6+3)
    11.09.2020. Laparatomija mioma
    Trudimo se od 2017.
    Desni jajnik blago PCOS
    ✅ Kontrola ✅Papa ✅Brisevi
    💉 Gynositol, cikla
    Ne redoviti ciklusi
    Ponovni pokušaji od 05/21
    + 28.10.
    [lilypie.com]

  • Deleted user

    Broj poruka: 25

    Prijavi adminu

    Oko mene se svi cijepe, pomalo sam i ljubomorna 😅 a s druge strane ne bih htjela nastetiti buducoj trudnoci.

  • Jagodica1988

    Broj poruka: 134

    Prijavi adminu

    Bok svima! 😊 Evo ja sam se cijepila prvom dozom iako sam planirala trudnocu. Nisam znala kad ce do T doci pa sam odlucila ipak se cijepiti da se zastitim i sada i potencijalno u trudnoci. Danas sam doznala da sam trudna pa cu drugu dozu preskociti ili odgoditi dok se ne bude vise znalo o tome. Citala sam neka istrazivanja da cjepivo ne utjece lose na bebu,  vani negdje cijepe i trudnice tako da ne vjerujem da je opasno ali mozda ipak bolje odgoditi za one koje su vec trudne. U sluzbenim smjernicama zabrane nema, ali pise da se trudnice ne cijepe sve nego u slucaju da je korist veca od rizika… 

    - MM 33, ja 32
    - rad na bebi od 03/2021., 6.6.2021. imamo plusić :)
    - rizična trudnoća zbog mioma, Duphaston od 6. tt do 20. tt
    termin: 7.2.2022., stiže nam curica <3

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.