Carski rez

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • Avatar piper

    piper

    Broj poruka: 674

    Prijavi adminu

    Kums evo ja sam prije tocno mjesec dana rodila na carski poslije 16h trudova na dripu…moj malac nije htio sic u porodajni kanal pa smo zavrsili na carskom…jos uvijek me zna malo zatezati kod reza ako se naglo dignem ali mogu reci da sam se oporavila za cca 2,5 tjedna…najbitnije ti je cim prije se poceti gubati da ti se misici vrate u normalu…meni je u bolnici bilo grozno ustajati iz kreveta jer jisam imala onu sipku iznad glave da si pomognem a ni krevet mi se nije dao dizati pa sam bila u potpuno lezecem polozaju sto se nadam da nece biti i kod tebe tako…uglavnom samo hrabro i nebrini nije nista prestrasno

  • Avatar Madrugada

    Madrugada

    Broj poruka: 81

    Prijavi adminu

    Tako je,nije ništa strasno,bitno da je bebač ok.ja sam rodila na carski prije 10 mj u Vinogradskoj,poceo porod prirodno,dva dripa i 10 h bez pomaka.Uglavnom super proslo,i dobro da su tako odlucili jer sinu je 3 puta bila pupkovina oko vrata vec !!.
    Samd operacija mi cak protekla ugodno,razgovarala i zezala se sa dokt.i anesteziologom,bilo gotovo za nekih 1h.Bebicu mi odmah pokazali i kratko polozili na  tijelo,a navecer donijeli na podoj.Dojenje krenulo bez problema,evo i danas dojim.Rodila 4.1.popodne,puštena 8.1. Šav zaista malen,malo svrbi i zateže kod promjene vremena.Mene su jedino dva dana jako ramena boljela,jedva sam se podizala iz kreveta.Ne znam zašto,moguce od anestezije. Al svakí dan je zaista sve lakse i kroz 10 dana ja sam se sasvim lijepo oporavila.Velika je pomoc da su partner/muz te prve dane doma,ako je moguce.Al uostalom to vrijedi za svaki porod ;-)Iako mi je žao da nisam iskusila prirodan porod,ipak mi je carski ostao u sasvim ugodnóm sjecanju.

  • Avatar kums

    kums

    Broj poruka: 62

    Prijavi adminu

    cure moje ,hvala vam  ……sjajne ste 

    big girls don't cry…………………………………………………………………………………………….
    ……………………..they eat :D

  • Avatar Madrugada

    Madrugada

    Broj poruka: 81

    Prijavi adminu

    Nema na čemu.Samo ti uživaj u trudnoci,a bebač kakó izišao da izišao,dobrodošao je ;-)

  • Bbobina

    Broj poruka: 11

    Prijavi adminu

    Ajme, svi su nekako bolje podnijeli taj carski nego je.ne žeim fakat nikoga plašiti, no meni je oporavak bio koma, nisam mogla stati na naoge nakon operacije, morala sam čekati ručak da nešto pojedem jer sam pala u nesvjest skoro kod prvog pokušaja.i jedva sam hodala, savinuta sva kao upitnik.nisam se dizala na posjete, a gledala sam oko mene žene koje su se nakon poroda šminkale, češljale, bile su pjesma naspram mene.

    Razlog carskog bio je porod bez napredovanja, dakle 12 sati nakon što mi je pukao vodenjak, baš ništa se nije dešavalo.ni drip, ni gel, ništa nije mijenjalo situaciju. nakon spinalne osjećala sam još sve pa su mi dali opću.ili sam možda jednostavno pekmez pa sam sve osjećala tak jako bolno.

    ali sestre su sve bile divne, dobila sam bebu nakon tri sata, stavili je na cicu, sve pet. oporavak zapravo da, ide relativno brzo, svaki dan je bolje, ali to ustajanje na noge mi je bilo katastrofa.nikad prije nisam bila u bolnici i to mi je sve bilo užas…

    sada sam na polovici druge trudnoće i nemam pojma kaj da msilim i radim.bojim se jer zapravo nisam rodila i nemam pojma kaj je to i u tom bi trenutku carski.kada se pak sjetim oporavka voljela bih prirodni, brzi lagani porod nakon kojeg mogu za pravo stati na noge…joj mene, strah me u svakom slučaju…

  • Avatar maky89

    maky89

    Broj poruka: 3

    Prijavi adminu

    Rodila sam 14.10.2013. Prvorotka sam bila pa se forsirao prirodni porod ali zbog fetoplevicne disproporcije nakon 18 sati trudova i 9 sati u boxu imala sam hitnu sekciju. Neopisivo sam tuzna sto svoje dijete nisam vidjela do sljedeceg jutra jer je roden 18:22 a ja sam se probudila tek oko 21 sat. Sa intezivne sam izasla sutra dan popodne. Beba je bila cijelo vrijeme samnom i tu su pocele muke po dojenju mijeko je nadoislo tek 4 dan beba je do tad bila na ad-u kad je nadoislo mlijeko mali nije htjeo dojit. Tad smo se susreli mislim sa svim problemima dojenja od uvucenih bradavica,krvavih ranica mastitisa te gljivica i nase dojenje je trajalo nesto duze od mjesec dana. Oporavak je trajao mjesec dana i danas osjetim ranu na promjenu vremena. Zanima je da li je ijedna od vas nakon disproporcije drugo rodila prirodno

    maky

  • Avatar angie5

    angie5

    Broj poruka: 1

    Prijavi adminu

    Bbobina, nisi jedina, i meni je bilo očajno nakon carskog. Bolilo me grozno, nisam se mogla digniti, okreniti, namjestiti sa mojom curom, uzas zivi. 
    Da mi nije bilo jedne super cure kraj mene koja mi je u svemu pomagala, ne znam sta bi.
    I isto tako, bilo je i drugih koje su se oporavile dok si reka keks.

  • Monika93V

    Broj poruka: 8

    Prijavi adminu

    Imam  iskustvo carskog pod totalnom anestezijom, pa dugotrajnog prirodnog poroda, a prije 5 mjeseci  ponovno carski ovaj put spinal anestezija. Suprotno od uvriježenog mišljenja, oba puta sam se lakše oporavljala od poroda carskim rezom , nego kad sam rodila prirodnim putem. Carski s totalnom anestezijom  mi je definitivno jedno od najgorih životnih iskustava  i zbog toga sam strahovala kad su mi rekli da ponovno moram roditi carskim rezom. Dobro da sam poslušala anesteziologinju i  pristala na spinalnu anesteziju, jer se na kraju ispostavilo da je upravo taj porod jedno od mojh najljepših životnih iskustava.

  • Avatar kums

    kums

    Broj poruka: 62

    Prijavi adminu

    Monika93V


    Imam  iskustvo carskog pod totalnom anestezijom, pa dugotrajnog prirodnog poroda, a prije 5 mjeseci  ponovno carski ovaj put spinal anestezija. Suprotno od uvriježenog mišljenja, oba puta sam se lakše oporavljala od poroda carskim rezom , nego kad sam rodila prirodnim putem. Carski s totalnom anestezijom  mi je definitivno jedno od najgorih životnih iskustava  i zbog toga sam strahovala kad su mi rekli da ponovno moram roditi carskim rezom. Dobro da sam poslušala anesteziologinju i  pristala na spinalnu anesteziju, jer se na kraju ispostavilo da je upravo taj porod jedno od mojh najljepših životnih iskustava.

    zašto ti je pod općom bilo koma ,pojasni mi malo jer ja planiram zatražiti opću a ne spinalnu?

    big girls don't cry…………………………………………………………………………………………….
    ……………………..they eat :D

  • Avatar Nalah

    Nalah

    Broj poruka: 2037

    Prijavi adminu

    Monika93V


    Imam  iskustvo carskog pod totalnom anestezijom, pa dugotrajnog prirodnog poroda, a prije 5 mjeseci  ponovno carski ovaj put spinal anestezija. Suprotno od uvriježenog mišljenja, oba puta sam se lakše oporavljala od poroda carskim rezom , nego kad sam rodila prirodnim putem. Carski s totalnom anestezijom  mi je definitivno jedno od najgorih životnih iskustava  i zbog toga sam strahovala kad su mi rekli da ponovno moram roditi carskim rezom. Dobro da sam poslušala anesteziologinju i  pristala na spinalnu anesteziju, jer se na kraju ispostavilo da je upravo taj porod jedno od mojh najljepših životnih iskustava.

    Monika,možeš mi malo detaljnije napisati o carskom s općom,ja ću isto trebati,ako dođe do carskog…jesi išla na detaljnije pretrage prije,kako je bebi poslije bilo,tebi…hvala

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.