Carski rez

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • khaleesi

    Broj poruka: 5

    Prijavi adminu

    Nakon što je krenulo prirodno, ipak hitan carski rez pod općom anestezijom koja mi nikako nije sjela jer sam svog dečkića vidjela tek nakon 6 sati i to još u poludrogiranom stanju.Malo čega se uopće sjećam od tog dana.Ležala sam na leđima 24 sata i to je koma. Nema jela 24 sata.:-(
    Oporavak fantastičan, čim sam ustala nosila sam normalno svoju bebu,presvlačila….lakše je bilo stajati nego ležati.Malo boli kad se nakašlješ ali prođe.Moj rez je veliki jer je bio hitan, ali je nisko pa se ne vidi.Ne boli više ali se osjeti;-)
    Dojenje je krenulo od prvog dana i još uvijek traje (9 mj).Samo bez straha, sve će biti ok!

  • Avatar JeleNa8

    JeleNa8

    Broj poruka: 1

    Prijavi adminu

    imala sam sličnu priču kao i tvoju…35 tjedan,beba na zadak,ja malena,bebin tata 2 metra,kao najvjerovatnije carski jer su mi otpočetka trubili da nosim veliku bebu…zadnji tjedan beba se okrenila glavicom i ide se na prirodni ipak…meni prva beba i svejedno kako će doči samo da sve bude ok…onda porod od 5 sati na dripu,pa bez dripa,pa otvorena 10 prstiju,pa nakraju ipak carski i to hitni jer se bebaču omotala pupčana oko vrata i to ju je gušilo i nije se mogla spustiti u porođajni kanal…na kraju balade sve prošlo relativno ok,beba se nagucala plodne vode i bila tjedan dana na infuzijama,odveli su je drugi dan od mene (to je bilo gore od poroda)…da skratim,nikad neću zaboraviti kad su mi donjeli dijete a još se nisam pravo ni probudila
    sestra:evo vaša mrvica,2600 teška,49 cm duga
    ja:???….
    eto,toliko o tome koliku bebu nosiš,ne mogu nikako znati sve dok ne rodiš,jer težinu računaju po veličini bedrene kosti i omjeru glavice,meni su falili “samo” cijeli kg i pol…
    oporavak nakon carskog meni je bio super,i drugi put bi tako…sad 6 mjeseci nakon poroda,rez se ne vidi skoro ništa,a trbuh kao prije trudnoče,steznik nisam nosila…kg se istopili u dojenju…sritno ti šta god odlučila :)

  • Avatar Rea5

    Rea5

    Broj poruka: 9

    Prijavi adminu

    Ja sam dobila epiduralnu, carski rez ne osjetis a bebu vidis odmah,bar su je meni odmah pokazali,rez je mali i nisko tako da se ne vidi niti u mini badicu, na pocetku moras kod dizanja drzati se za trbuh da te savovi ne stezu i tako ne boli pri ustajanju,pa nakon nekog vremena te na mjestu savova dosta svrbi i osjecaj je tupi ko da nije tvoj trbuh, meni je bio takav osjecaj oko 1godine. Oporavak je individualan,kao i odlazak iz bolnice, moje cimerice u sobi su rodile prije mene a ostale su  duze u bolnici, isla sam kuci nakon 5 dana. Moj savjet je slusaj sebe i doktora, ja sam morala na carski jer mi je vodenjak puko u 20h i cijelu noc i dobar dio dana nisam dobila trudove niti se otvorila, carski je mojoj curici spasio zivot a i meni jer mi se maternica nije mogla prirodno stisnuti pa je morao doktor direktno mi ubrizgati ljekove u maternicu. Ti ces se oporaviti a beba ce ti izaci bez posljedica i takozvanih trauma od poroda,nedaj boze fizickih posljedica. Kako god se odlucis Sretno. Izaberi ono sto ti srce govori a ne okolina!

  • Avatar jolevk

    jolevk

    Broj poruka: 180

    Prijavi adminu

    evo i moje price koja sam rodila prije mj dana tocno sutra. =) sve je krenilo prirodno da idemo..ali nakon dva sata dripa..i mog neotvaranja i beba procjenjena na 4600 doktor odlucuje da idem na carski naravno sa upitom mene i supruga koji je bio samnom u boksu na prirodnom pokusaju. Mi pristajemo naravno zelim sve najbolje svojoj bebici..i da se nemucimo jer mi je vec oplodna voda otisla..otisla u salu u 8.30 dok su me pripremili dali spinalnu.rodila u 20.55. u sobu na intenzivnu dosla u 21.40.
    sutra dan idem u sobu u 14sati.znaci malo vise od 12 sati lezanja na intenzivnoj..ali vec sam bila pri sebi. morala sam se sama dignuti iz kreveta i doci do kolica gdje me je sestra odvela do sobe i di sam isla na kupanje tj tusiranje. bebu sam vidjela isti tren kad su ga izvadili iz mene..i opet vratili kad su ga izvagali i obukli.a onda su mi ga donjeli u 5 ujutro.prvi dan me je bolilo.ali sam izdrzala…odmah sam isla bila prosetati drzeci trbuh rukama. vec drugi i treci dan je bilo bolje. samo od silnih injekcija boli me guzica..svaki dan sam primala ujutro popodne i navecer. vec 4 dan kad sam isla kuci sam setala normalno ali isto drzeci stomak. kad sam dosla kuci imala sam i muza i svekrvu koji su sve radili ali sam ja po kuci setala da brze nadodem.. i svaki dan sam se bolje osjecala..jest da jos uvijek osijeti mzatezanje maternice..ali nista strasno. ali kad razmislim i bolje da sam isla na carski vec da sam isla prirodno pa da sam popucala sva ziva i iznutra i izvana..pa mislim da bi taj oporavak trajao duze vec od sekcije. =)

  • Avatar Me&She

    Me&She

    Broj poruka: 56

    Prijavi adminu

    Nemam iskustva sa carskim rezom, i ne bi da ispadne kako pametujem
    ne bi carski preporučila nikome osim ako nije zbilja nužan
    rodila sam prirodnim putem, dokrotica i sestra paze da sve ne popuca (ok, na kraju imam 3 šava, al zbilja ništa posebno)
    sat vremena nakon poroda sam sjedila dok sam se prebacivala sa jednog kreveta na drugi, 20 min nakon toga prošetala sama do wc-a, i kako je to već bilo 9 navečer, ujutro u 6 sam sama išla pod tuš i najnormalnije šetala

  • Avatar lily6

    lily6

    Broj poruka: 1

    Prijavi adminu

    Moj prvi carski je bio 2005. Trudove sam imala punih 15 sati,a onda hitno na carski,beba nije dobivala dovoljno kisika. Spinalna je o.k. odmah sam vidjela bebu,a hodala sam drugi dan.2006. sličan scenarij,nakon 20 sati mučenja glavica je zapela i opet hitno na carski. Brzo sam se oporavila. I sada 2013. treći carski,rodila sam u petak a u ponedjeljak sam išla kući.Moja iskustva su dobra,malo mi je žao što nisam rodila normalno,ali eto valjda je tako moralo biti.

  • LukaToni

    Broj poruka: 1

    Prijavi adminu

    Prije 2 mj sam rodila djecaka carskim rezom, pod spinalom. Plasila sam se jako, bez razloga. Predivan doktor u St rodilistu mi je napravio carski, i doslovno sam se smijala dok je sve to skupa trajalo. Tezi i duzi oporavak je svakako, al nista strasno. Ja sam se vec sljedeceg jutra digla iz kreveta i samostalno prosetala do kreveta. Mlijeko je doslo malo kasnije, al uspijesno dojim i beba super napreduje. 
    Prirodni porod je prirodni i svakako bolji, Ali ako postoje indikacije za carski, ja iz svog iskustva kazem da nije nista strasno. Sretno mame

  • Avatar mancho2

    mancho2

    Broj poruka: 3

    Prijavi adminu

    Vjrrojatno ce me velika vecina osudivati zbog toga ali bas me briga…carski je nesto najbolje sta mi se moglo dogodit….nakon 17 sati muke ipak su me poslali na carski kojinje prosao odlicno…oporavila sam se prakticki odma…nikakvi oporavci od 6,8 ili vise tjedana…nakon izlaska iz bolnice bila sam ko nova. S obzirom na brigu i ljubaznost nasih doktora svaki put bi izabrala carski…pa eto..m

  • mama zana

    Broj poruka: 19

    Prijavi adminu

    Mancho…evo da podrzim tvoje misljenje. Ja sam prije 2,5godine rodila carskim beba4,550kg,60cm duga,prenjela vise od 2 tjedna,nism se otvarala,hitan carski. Iako nisam nesto bila optimisticna za taj carski ipak je na 1 mjestu bila moja Mia. I tako,to smo odradili,sve super proslo,nas dvije se odlicno i jako brzo oporavile (cca.5-6 dana). Sad sam opet trudna 10.1. mi je termin (nisam mjenjala majstora tako mi je doktor rekao tj opet je curica mala),i nesto cu morati nego cu zahtjevati opet carski,jer mi je prvo idkustvo bilo super i nadam se uz Bozju pomoc da ce tako ponovno biti.u svakom slucaju,kako god se mi zene odlucimo,prirodno,carski,vako nako najvaznije da se nasa djeca zivo i zdravo rode,a ostalo je nevazno. Puno srece svim mama sadasnjim i buducim…  P.S. I mancho,nitko nema pravo osudivati tude odluke,nije na namada osudujemo!! Pozdrav 

    Mama Zana 😊

  • Avatar kums

    kums

    Broj poruka: 62

    Prijavi adminu

    nakon carskog , koliko se dugo ostaje u bolnici ako beba ne dobije žuticu ili ako dobije???????Vinogradska

    big girls don't cry…………………………………………………………………………………………….
    ……………………..they eat :D

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.