Čaj od lista maline

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • Loreen

    Broj poruka: 1090

    Prijavi adminu

    Mene je strah prije 35./36. tjedna. Možda sam prirodno zacimentirana a možda napravim glupost ako prije počnem…

  • Avatar Dvenas

    Dvenas

    Broj poruka: 181

    Prijavi adminu

    Ovo istraživanje što sam čitala kaže da čaj ne inducira porod već da ubrzava tj, da bude efikasnije drugo porođajno doba, da se smanjuje postotak korištenja vakuuma i forcepsa i smanjuje se postotak pucanja/epiziotomije… generalno da poboljšava i malo ubrzava porod.

    Neke žene piju jednu šalicu dnevno od 12 tjedna, a ovi slučajevi što sam pročitala da su kao ženama porodi odmah krenuli u pitanju su bile 4-5 šalica dnevno, i to ne kroz cijeli dan već u kraćem periodu. 

    I dalje nije sve detaljno istraženo, tako da…. ja sam ovo par članaka i dva istraživanja pročitala, plus feedback od žena na stranim forumima, i uglavnom nitko nije imao problema već je sve ovo što sam napisala, sažetak svega što sam pročitala.

    [thebump.com]

    Can't stop the signal.

  • Loreen

    Broj poruka: 1090

    Prijavi adminu

    Morat cu i ja to malo bolje istražiti… Bas bi bilo lijepo da od čaja brže rodim a ne od dripa :D

  • Avatar Dvenas

    Dvenas

    Broj poruka: 181

    Prijavi adminu

    Pitala ja i jednu prijateljicu koja je naturopat i rekla mi je slijedece:

    Raspberry leaf tea is the most popular uterine tonic and definitely the safest as well. It's full of vitamins and minerals and you can keep right on drinking it after the baby is born to help your uterus tone up and give you good milk production. Was there anything in particular you wanted to know? It's good stuff, and it doesn't taste too bad, either, which helps.

    A ovo je njen komentar na to da se postepeno počne piti, prvo jedna šalica dnevno pa polako povećavati dozu.

    Yes, it's a good idea to start slowly, since some people find it a little constipating. Starting out slowly gives your body a chance to get used to it. My Herbal PDR says there is no known toxic dose - you don't need to worry about drinking too much. It's a tonic, so taking it regularly over several weeks will have a better effect than taking it just every now and then.

    [thebump.com]

    Can't stop the signal.

  • Avatar Bljubica

    Bljubica

    Broj poruka: 423

    Prijavi adminu

    a di ga ima kupit? 



    [tickerfactory.com]

  • Avatar Dvenas

    Dvenas

    Broj poruka: 181

    Prijavi adminu

    Ja ga bila kupila u Štacunu, ali uskoro se zatvara… možda ima još na rasprodaji. Pogledam inače proizvođača pa možda ima i drugdje u RH za naći, znam da ga je kod nas teže nabaviti i da neki naručuju izvana. Može se piti i u obliku kapsula, ali eto meni su čajevi ok. Danas sam ga probala i čist mi je dobar sa žličicom meda.

    [thebump.com]

    Can't stop the signal.

  • Avatar Bljubica

    Bljubica

    Broj poruka: 423

    Prijavi adminu

    poslala sam im upit na FB jer vidim da šalju i poštom. hvala 



    [tickerfactory.com]

  • Avatar Bljubica

    Bljubica

    Broj poruka: 423

    Prijavi adminu

    Ima ga u Kući čaja Split 



    [tickerfactory.com]

  • Avatar Dvenas

    Dvenas

    Broj poruka: 181

    Prijavi adminu

    Super! Sretno :)

    [thebump.com]

    Can't stop the signal.

  • Avatar Deja7

    Deja7

    Broj poruka: 76

    Prijavi adminu

    Nisam ovo nigdje čula,ali super da znam,Ja sam jednom kupovala čaj od vrkute u biljnoj ljekarni,pita me žena zašto ga uzimam,ja kažem da 2 godine pokušavam ostati trudna i da sma čula da je dobar za to a ona mi kaže da se i malina preporuča.E sad koliko je to točno nemam pojma

    Andrea

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.