Čaj od lista maline

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • Avatar Deja7

    Deja7

    Broj poruka: 76

    Prijavi adminu

    i da,ima  ga kupiti i u BioBio

    Andrea

  • Avatar Dvenas

    Dvenas

    Broj poruka: 181

    Prijavi adminu

    Što se tiče prije trudnoće, čitala sam da čaj lista maline pomaže u reguliranju mjesečnice, količine krvarenja i općenito PMSa, a i tonira maternicu, no dosta njih ne preporuča piti do 12 tjedna trudnoće… možda da se pije kao priprema, a u tijeku pokušaja samo do ovulacije i onda pauza do testiranja? Za taj dio nisam sigurna i nisam dovoljno istražila, znam samo za ovo u trudnoći

    [thebump.com]

    Can't stop the signal.

  • Loreen

    Broj poruka: 1090

    Prijavi adminu

    Hm.. a piše li išta o menopauzi? Meni mama ima jakih problema s krvarenjem i svako toliko gubi puno željeza, možda bi i ovaj čaj bio ok za to…. Šteta što nema kod nas malo više podataka u svemu tome. Ono, dobro provjerenih podataka a ne fejs stranica itd…

  • Avatar Croheidi

    Croheidi

    Broj poruka: 160

    Prijavi adminu

    Dvenas, hvala na info! 

    [lilypie.com]
    [lilypie.com] [lilypie.com]

  • Avatar Dvenas

    Dvenas

    Broj poruka: 181

    Prijavi adminu

    Loreen,

    Evo što kaže za menopauzu, ak treba, prevedem:

    Potential Benefits
    Kathy Abascal, B.C, J.D, a contributor to “Botanical Medicine for Women's Health,” suggests that raspberry leaf may be beneficial in treating heavy menstrual flows experienced by some women during menopause. It may also help regulate erratic periods, although clinical studies verifying these benefits are lacking. There is no evidence that raspberry leaf tea affects hot flashes, night sweats or any other symptoms of menopause.
    i
    Red raspberry– Red raspberry herb is a lifelong herb for rebalancing female energy in conditions such as painful menstruation, morning sickness and hot flashes. Due to the drying effect of the tannins it contains, it reduces excessive menstruation. It relaxes uterine and intestinal spasms and strengthens uterine walls.

    It has important therapeutic uses and is nutritious too – containing vitamins A, B, C, G and E. Red raspberry leaf is rich in calcium, phosphorus, niacin and iron. It is an excellent source of manganese, a trace mineral used by the body to produce healthy connective tissue, such as bone matrix and cartilage and an important factor in energy metabolism.
    Red Raspberry herb promotes healthy nails, bones, teeth and skin.
    As a tea or tincture it is invaluable for treating diarrhea and dysentery. Combine it with garden sage to make a good mouthwash for sore or infected gums and canker sores.
    Combine with nettle to replenish iron-poor blood and related low energy levels.
    Drinking 1-2 cups of red raspberry leaf every day is a nutritious tonic tea.

    [thebump.com]

    Can't stop the signal.

  • Avatar Dvenas

    Dvenas

    Broj poruka: 181

    Prijavi adminu

    Croheidi


    Dvenas, hvala na info! 

    Nema na čemu :)

    [thebump.com]

    Can't stop the signal.

  • tanja22

    Broj poruka: 44

    Prijavi adminu

    Čaj od lista maline, (ja od lista divlje kupine) u trudnoći i bez trudnoće. Ublažava spazme, regilira tok žući potreban za varenje hrane. Prirodni oblik BUSCOLA  i jako efikasan. Kad se imaju problemi pije se svakih pola sata po pola manje šalice (čaj skuhati za cijeli dan i držati u termosici). Izbjegavati hladne napitke. U trudnoći sprječava preuranjeni porod.

    tanja

  • Loreen

    Broj poruka: 1090

    Prijavi adminu

    Hvala vam na informacijama!!

  • Avatar Bljubica

    Bljubica

    Broj poruka: 423

    Prijavi adminu

    evo ja sam jučer popila prvu šalicu  
    100g u Kući čaja Split košta 20kn

    a ovo piše na etiketi:

    Preporučuje se za održavanje trudnoće i olakšavanje poroda. Opušta mišiće maternice, pa tako prevenira spazam i prijevremeni porod. Preporuka za korištenje tijekom 7 do 9 mjeseci trudnoće kao priprema za lakši i brži porod. Pomaže i kod jutarnjih mučnina, te pospiješuje stolicu. Piti 2-3 šalice dnevno.



    [tickerfactory.com]

  • Avatar Nixie

    Nixie

    Broj poruka: 1015

    Prijavi adminu

    Evo i ja ga upravo kupila pa ću popiti prvu šalicu kad se vratim iz šetnje :-)

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.