BLIZANACKA TRUDNOCA 😊

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • Slavujak

    Broj poruka: 77

    Prijavi adminu

    Marina285 dojis li ili samo izdajas pa im dajes na bocicu?

  • marina285

    Broj poruka: 122

    Prijavi adminu

    Samo izdajam. Pokušala sam dojiti, ali se to pretvorilo u “jelo” svakih pola sata, oni nisu baš imali snage povući, a i ja sam kriva, umor me slomio i nisam baš bila ustrajna. Da su oni sami, mislim da bih bila ustrajna, ali uz još ovih dvoje starije djece koja, iskreno rečeno, dosta ispaštanju, odustala sam.

  • Slavujak

    Broj poruka: 77

    Prijavi adminu

    Ja imam samo njih i pomoc od muza i mame, pa jedva ista stizem. Ne mogu si ni zamisliti kako je kad imas jos i drugu djecu. Koliko sam citala po netu, najveci broj mama funkcionira upravo kao i mi. Rijetke su koje uspiju iskljucivo dojiti. Ma bitno je jedino da dobivaju koliko toliko naseg mlijeka. Othrane se djeca i nista im ne fali.

  • marina285

    Broj poruka: 122

    Prijavi adminu

    Slavujak

    Ja imam samo njih i pomoc od muza i mame, pa jedva ista stizem. Ne mogu si ni zamisliti kako je kad imas jos i drugu djecu. Koliko sam citala po netu, najveci broj mama funkcionira upravo kao i mi. Rijetke su koje uspiju iskljucivo dojiti. Ma bitno je jedino da dobivaju koliko toliko naseg mlijeka. Othrane se djeca i nista im ne fali.


    Upravo to!
    Gledam vrijeme kad si pisala poruku 🙈 i vidim da smo svi izgleda u približno isto vrijeme budni 😩
    Ja sam noćas odspavala 3,5 sata sve skupa!

  • Slavujak

    Broj poruka: 77

    Prijavi adminu

    Ja sam nabrala 5 u dvije rate. Sad sam kao balerina. 💪🏻😁

    Nego citam te sve savjete o dojenju i to sve lijepo zvuci lijepo u teoriji, malcice je drugacije u praksi. Stignes dojiti, izdajati se, pravilno jesti i spavati jedino pod uvjetom da beba poslusno pojede cijeli obrok za 20 min, podrigne se odmah i nastavi spavati do iduceg obroka 🙄🙄

  • marina285

    Broj poruka: 122

    Prijavi adminu

    Slavujak

    Ja sam nabrala 5 u dvije rate. Sad sam kao balerina. 💪🏻😁

    Nego citam te sve savjete o dojenju i to sve lijepo zvuci lijepo u teoriji, malcice je drugacije u praksi. Stignes dojiti, izdajati se, pravilno jesti i spavati jedino pod uvjetom da beba poslusno pojede cijeli obrok za 20 min, podrigne se odmah i nastavi spavati do iduceg obroka 🙄🙄


    Teorija je ohrabrujuća, ali praksa barem meni ne ide. Dok ovo pišem, mali je na mojim rukama. Budan je od 8 ujutro! Sisa mi puca. Jednu sam uspjela izdojiti, drugu ne… količina mlijeka mi se opasno smanjuje…
    Koma!

  • marina285

    Broj poruka: 122

    Prijavi adminu

    Mame, gdje ćemo za doček?! 🤣🤣🤣

  • Avatar emma.mama

    emma.mama

    Broj poruka: 19

    Prijavi adminu

    Sretna Nova vama i vasim najmilijima 🙂
    Mi smo uspjeli taman nahranit djecu, i drzat ih da podrignu dok smo kroz prozor gledali vatromet hahah.. u 00.15h smo svi vec spavali. 

    Za dojenje imam osjecaj da je to never ending prica, sad sam sva sretna jer u jednom podoju uspijem izdojit max 90 ml i kao ponosna nosim tu bocicu, a realno je da mi je to sad za jedno dijete, ne oba… i tako u krug, taman sam povecala malo kolicinu ali su i oni povecali svoje kapacitete…
    Mi smo jos na svaka 3h po 60ml ad. Po kilazi bi oni trebali sad dobivat vise ml, kad ste vi svojima povecali? 
    Meni oni jedva pojedu tih 60ml, imam osjecaj da 90ml i 3mjerice kao sto pise na pakovanju sad ne bi mogli pojesti. 

  • Slavujak

    Broj poruka: 77

    Prijavi adminu

    Mi smo svojima povecavali postepeno onako od oka, kad smo primijetili da dan dva stagniraju s kilazom. U prosjeku smo svaki 2-3 dan nudili po 5 ml vise. Sad su mjesec i pol stari i oko 4 kg, a jedu 6 obroka dnevno po oko 120 ml svaki. Nekad pojedu 90 ml nekad i 140 ml po obroku. Povemeno mi se cini da im je to malo, a nekad previse. Zapravo bi htjela prijeci na dojenje na zahtjev, ali mi se s obzirom da su njih dvojica i da nedostaje mlijeka, to cini kao nemoguca misija, a tako se zarko zelim rijesiti izdajanja i AD-a. S druge strane ne znam kako cu na ovaj nacin ikad povecati proizvodnju mlijeka

  • Slavujak

    Broj poruka: 77

    Prijavi adminu

    I sretna vam Nova godina mame, zelim nam svima mirne noci i mlijeko u potocima 🎊🎉

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.