BLIZANACKA TRUDNOCA 😊

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • Ivana1207

    Broj poruka: 138

    Prijavi adminu

    marina285

    Mojima je sada 12 dana. Imam pomoć, mama i muž je na godišnjem. Mama mi sprema i skuha i brine oko dvoje starijih, a muž i ja žongliramo s ovih dvoje malih. Znači KREPANA SAM! Bude se svaka 3 sata. Dok sve obavim ( hranjenje, presvlačenje i izdajanje), prođe po sat vremena i više, a onda najčešće jedno ne želi zaspati 🙈🙄. Danas sam ostala sama s njima na 2 sata i samo sam se smijala (valjda sam pukla), jer su oboje u isto vrijeme plakali.
    U bolnici su bili malo žuti, sad kako se odžućuju počinju biti budniji. Mala mi je još i ok, ali malac ima prodoran glas ajme. Druga soba od moje je sinova koji se svaku noć probudi od plaća malog!!!🙉
    I onda se sjetim jedne svoje prijateljice koja mi je rekla a pa šta jedno ili dvoje?! E pa ogromna je razlika! S jednom bih djetetom mogla sve, a ovako….uh…treba mi sna!


    Pa cini m se da minimalno u pocetku treba jos dva para ruku,meni muz radi a mama je tu,al mama ne stigne brinit za kucu(ono osnovno naravno) i oko starije dice i beba…
    Ogromna je razlika slazem se jedno ili dvoje dice,bas ogromna,kako tako se izdrzi ako spavaju ok i nemaju neke tegobe al to je ocito jako rijetko.
    Meni isto mali ima vise tegoba a tako i vise suza od malene,gadni je kad oboje placu a sama si s njima,al znam da cu u jednom trenu svakako ostat sama i da moram nac nacin.
    Jucer sam otisla sama u sobu s njima nisam dala da mama uspava jedno od njih nego sam legla s njima na krevet i isprobavala sve metode da se smire dok lezimo jer ih necu moc nosat sama kad ostanem bez pomoci.
    Valjda ce ubrzo bit bolje

  • Avatar Lelibeli

    Lelibeli

    Broj poruka: 203

    Prijavi adminu

    Pozdrav svim trudnicama i novopečenim mamama, čestitam svima. Pratim vas neko vrijeme jer sam i ja nova trudnica s blizancima 🤗. Tek smo 7 tjedana tako da imam puno pitanja, a najviše strahova. Iz ivf postupka su tako da smo bili spremni i puno se veselimo. Super ste sa savjetima i tipkamo se do daljnjega 🤗😄♥️

  • Avatar PetraB

    PetraB

    Broj poruka: 1566

    Prijavi adminu

    Lelibeli dobrodosla 🤗

    url=https://lilypie.com [lilypie.com]][/url

  • Avatar Meg_026

    Meg_026

    Broj poruka: 47

    Prijavi adminu

    Lelibeli

    Pozdrav svim trudnicama i novopečenim mamama, čestitam svima. Pratim vas neko vrijeme jer sam i ja nova trudnica s blizancima 🤗. Tek smo 7 tjedana tako da imam puno pitanja, a najviše strahova. Iz ivf postupka su tako da smo bili spremni i puno se veselimo. Super ste sa savjetima i tipkamo se do daljnjega 🤗😄♥️


    Dobro nam dosla! i moji su duplici iz ivf postupka ;) Samo pitaj sto te zanima!

    [lilypie.com]

  • Avatar Lelibeli

    Lelibeli

    Broj poruka: 203

    Prijavi adminu

    Meg_026

    Lelibeli

    Pozdrav svim trudnicama i novopečenim mamama, čestitam svima. Pratim vas neko vrijeme jer sam i ja nova trudnica s blizancima 🤗. Tek smo 7 tjedana tako da imam puno pitanja, a najviše strahova. Iz ivf postupka su tako da smo bili spremni i puno se veselimo. Super ste sa savjetima i tipkamo se do daljnjega 🤗😄♥️

    Dobro nam dosla! i moji su duplici iz ivf postupka ;) Samo pitaj sto te zanima!


    Samo da pitam jel ijedna od vas imala krvarenje u početku. Ja sam od 5 tjedana prokrvarila i iza toga je na uzv 6+2 vidio dva ploda i dva srca kucaju. Uzimam injekciju progesterona i 2x2 utrogestan, bilo mi se skroz smirilo ima par dana i večeras opet malo smeđeg iscjedka već sam luda, baš se dosta brinem ne znam jel to od hormona ali sam baš u nekom strahu hoće li sve bit dobro 😔

  • Avatar PetraB

    PetraB

    Broj poruka: 1566

    Prijavi adminu

    Lelibeli  nemam iskustva s krvarenjima al javi se svom ginicu koji ti vodi trudnocu pa da budes mirna. Drzim fige da sve bude ok 🤗

    url=https://lilypie.com [lilypie.com]][/url

  • Avatar Meg_026

    Meg_026

    Broj poruka: 47

    Prijavi adminu

    Lelibeli

    Samo da pitam jel ijedna od vas imala krvarenje u početku. Ja sam od 5 tjedana prokrvarila i iza toga je na uzv 6+2 vidio dva ploda i dva srca kucaju. Uzimam injekciju progesterona i 2x2 utrogestan, bilo mi se skroz smirilo ima par dana i večeras opet malo smeđeg iscjedka već sam luda, baš se dosta brinem ne znam jel to od hormona ali sam baš u nekom strahu hoće li sve bit dobro 😔


    Imala sam samo jednom na pocetku malo krvarenje (implantacijsko), prestravila sam se i zvala dr. pa je rekla da taj dan mirujem i pricekam hoce li se nastaviti. Uzimala sam estrofem 3x dnevno i utrogestan 3x po dva. (s vremenom smo izbacili estrofem, a smanjili utrogestane - sad sam na 2 dnevno)
    Kao sto Petra kaze, javi se svom gin. da budes sigurna, bolje provjeriti nego se dodatno stresirati, navikli su oni na nas!

    [lilypie.com]

  • Avatar Lilypie

    Lilypie

    Broj poruka: 722

    Prijavi adminu

    Pozdrav cure, može jedna informacija?
    Trebam li se naručiti za trudničku ambulantu u Merkuru?
    Do sad sam vodila trudnoću kod svog ginekologa ali OGTT je ispao los i šalje me u bolnicu.

    Nase princeze rodjene 13.02.2020.
    Sara & Nora 💞

  • Avatar emma.mama

    emma.mama

    Broj poruka: 19

    Prijavi adminu

    Hei ho, 
    Super mi je citati iskustva mama koje vec imaju svoje twinse 🙂 Slobodno nas informirajte o dogadajima, meni je to jedini doticaj jer nitko oko mene nema dvojceke.
    Mi danas brojimo 35+5, jos mrvu.. nama je izgledan carski rez, nadam se spinalnom, i voljela bi savjet/preporuke/ono sto bi voljele da su vama rekli vezano za carski? Jel ide klistir? Kateter? Vjezbice za materinicu nakon nekog vremena?
    Ja sam se cijelo vrijeme psihicki pripremala na prirodni, ali o carskom se vise manje pripremam citajuci.
    Hvala.

  • Avatar Lelibeli

    Lelibeli

    Broj poruka: 203

    Prijavi adminu

    Ipak sam zvala doktora, kaže da nema brige da su to normalne promjene koje se događaju, samo mirovat što više i jedino ako bude baš svježe krvi onda odmah doć. Mislim da mi ne gine svakodnevna briga, iako imam dijete od 12 godina nekako mi je ova trudnoća skroz drukčija i moram priznati stresnija 🤗

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.