BLIZANACKA TRUDNOCA 😊

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • Avatar PetraB

    PetraB

    Broj poruka: 1566

    Prijavi adminu

    Lelibeli drago mi je da je sve ok i da si sad malo mirnija. Meni je ovo treca trudnoca i svaka je bila razlicita i u svakoj neki novi strahovi tako da te u potpunosti razumijem 🤗

    url=https://lilypie.com [lilypie.com]][/url

  • marina285

    Broj poruka: 122

    Prijavi adminu

    emma.mama

    Hei ho,
    Super mi je citati iskustva mama koje vec imaju svoje twinse 🙂 Slobodno nas informirajte o dogadajima, meni je to jedini doticaj jer nitko oko mene nema dvojceke.
    Mi danas brojimo 35+5, jos mrvu.. nama je izgledan carski rez, nadam se spinalnom, i voljela bi savjet/preporuke/ono sto bi voljele da su vama rekli vezano za carski? Jel ide klistir? Kateter? Vjezbice za materinicu nakon nekog vremena?
    Ja sam se cijelo vrijeme psihicki pripremala na prirodni, ali o carskom se vise manje pripremam citajuci.
    Hvala.


    emma.mama,
    Ja sam rodila carskim rezom. Nisu me klistrirali, sad ne znam je li to možda što je bilo hitno (otvorila sam se 5-6cm u sat vremena) i da za kateter. Ja sam išla na opću anesteziju, boli me 3 puta za spinalnu - nisu uspjeli. Ako ideš na spinalnu, raspitaj se za eventualne poteškoće poslije…čini mi se da su učestalije nego kod opće anestezije. Meni je ovo drugi carski, znala sam što očekujem i znatno bolje sam ga podnijela od prvog. Poslije carskog budeš 24 sata na intenzivnoj, tako da je muž prije mene vidio djecu! Rodila sam u noći s nedjelje na ponedjeljak djecu vidjela tek u srijedu… Danas mi je 16 dana poslije carskog i ok sam. Malo bude nezgodno prva 3-4 dana, rana zateže, i ne možeš baš kašljati, ne daj Bože kihnuti!

  • Avatar Meg_026

    Meg_026

    Broj poruka: 47

    Prijavi adminu

    Lilypie

    Pozdrav cure, može jedna informacija?
    Trebam li se naručiti za trudničku ambulantu u Merkuru?
    Do sad sam vodila trudnoću kod svog ginekologa ali OGTT je ispao los i šalje me u bolnicu.


    Ja sam u Petrovoj, za prvi put sam se trebala naruciti, a onda nakon svakog pregleda me oni sami naruce za termin koji kaze dr. (od pocetka sam tamo) Najbolje da ih nazoves i pitas ;)

    Lelibeli, samo miruj i cuvaj svoje bebice ;)

    Marina, strasno mi zvuci da djecu nisi mogla vidjeti do srijede Je li to zbog toga sto si bila na intenzivnoj?

    Jos uvijek ne razmisljam o porodu, samo se nadam da ce biti sto kasnije. Trenutno mi je glavna preokupacija da se ne onesvijestim za vrijeme slj. uzv-a jer mi se dogodilo zadnja dva puta :( i onda zaboravim sto sam htjela pitati doktoricu jer mi treba vremena da dodem sebi..

    [lilypie.com]

  • Avatar Meg_026

    Meg_026

    Broj poruka: 47

    Prijavi adminu

    podizem temu, izgurali je spamovi

    Mame, bole li vas rebra? Tj.udaraju li vas bebaci u rebra i kako se namjestiti da malo popusti bol

    [lilypie.com]

  • Zbunjena30

    Broj poruka: 77

    Prijavi adminu

    Meg_026

    podizem temu, izgurali je spamovi

    Mame, bole li vas rebra? Tj.udaraju li vas bebaci u rebra i kako se namjestiti da malo popusti bol


    Mene malo,  više me boli donji dio trbuha i sto me jako brine- peku me noge sve vise, odnosno vene…bas se bojim da ne iskoce… ja sam sad skoro 31tj. Navecer se nikako nemogu namjestit za spavanje, jos sam malo i prehlađena pa mi je zacepljen nos… da je prezivit jos koji tjedan :-/

  • Avatar emma.mama

    emma.mama

    Broj poruka: 19

    Prijavi adminu

    Pozdrav mamice, 
    Mi smo jucer 13.12.docekali nasa dva princa, Ian i Noa. Rodili smo se na carski rez, ja se oporavljam, oni takoder. Ian je na neonatologiji jer je 2200gr a Noa je samnom. 
    Slijedi oporavak :)
    Sretno svima!

    Btw meni je Noa zadnjih mjesec dva bio konstantno na rebrima, zraka nema, ali snades se nekako. Sretno!

  • Avatar Meg_026

    Meg_026

    Broj poruka: 47

    Prijavi adminu

    emma.mama

    Pozdrav mamice,
    Mi smo jucer 13.12.docekali nasa dva princa, Ian i Noa. Rodili smo se na carski rez, ja se oporavljam, oni takoder. Ian je na neonatologiji jer je 2200gr a Noa je samnom.
    Slijedi oporavak :)
    Sretno svima!

    Btw meni je Noa zadnjih mjesec dva bio konstantno na rebrima, zraka nema, ali snades se nekako. Sretno!


    Cestitaam, Emma!!! Nadam se da ce vam se Ian uskoro pridruziti <3 <3

    Zbunjena, jel uzimas magnezij? Meni pomaze s grcevima u nogama. A spavanje.. vec sad me pripremaju na tri sata sna u komadu pa buđenje, hodanje… pa jos 2 sata sna..

    Marina i Ivana, pretpostavljam da nista ne stizete pa vas i nema na forumu. Nadam se da su bebice dobre i da dobro prolazi “uhodavanje”. Sretno!

    [lilypie.com]

  • marina285

    Broj poruka: 122

    Prijavi adminu

    emma.mama ČESTITAM! Super! Želim ti brz oporavak i povratak kući!
    Meg, uhodavanju…uh. Ovako to ide: je li kakao/tko je kakao?, Ona ili on, jesi li ga presvukao? Ne znam? Je li ona podrignula?, kad su zaspali? Kad opet trebaju jesti…tako zvuči komunikacija između mene i moga muža 🙈🙉. On uskoro počinje raditi, a što ću onda, nemam pojma😂. Ugl. moji su malci sutra 4 tjedna! Nadam se da ćemo za 2-3 mjeseca početi spavati barem 4 sata u komadu da mama može malo predahnuti. Noću dok oboje “odradimo” ostane nam oko 1,5 sata za zaspati do sljedećeg buđenja.
    Zaključak: moji su jaako zahtjevni. Možda vaši neće biti - držim vam palčeve…eh da i malac mi ima grčeve 🤪😩
    Ali kad ih vidim, savršeni su! Samo bih ih mazila, gledala, tepala im…ma i zaboraviš te neprospavane noći jer si ionako izgubljen u vremenu i prostoru 😂😂😂🤣🤣🤣

  • Ivana1207

    Broj poruka: 138

    Prijavi adminu

    emma.mama

    Pozdrav mamice,
    Mi smo jucer 13.12.docekali nasa dva princa, Ian i Noa. Rodili smo se na carski rez, ja se oporavljam, oni takoder. Ian je na neonatologiji jer je 2200gr a Noa je samnom.
    Slijedi oporavak :)
    Sretno svima!

    Btw meni je Noa zadnjih mjesec dva bio konstantno na rebrima, zraka nema, ali snades se nekako. Sretno!


    Cestitam🥂🥂🥂🥂💕💕💕💕
    Bas se mislim kako nisam dugo bila na forumu i ima li sta nova.
    Nadam se da ste uskoro svi skupa i da ce oporavak bit sto laksi.
    Javljaj dojmove😍

  • Ivana1207

    Broj poruka: 138

    Prijavi adminu

    marina285

    emma.mama ČESTITAM! Super! Želim ti brz oporavak i povratak kući!
    Meg, uhodavanju…uh. Ovako to ide: je li kakao/tko je kakao?, Ona ili on, jesi li ga presvukao? Ne znam? Je li ona podrignula?, kad su zaspali? Kad opet trebaju jesti…tako zvuči komunikacija između mene i moga muža 🙈🙉. On uskoro počinje raditi, a što ću onda, nemam pojma😂. Ugl. moji su malci sutra 4 tjedna! Nadam se da ćemo za 2-3 mjeseca početi spavati barem 4 sata u komadu da mama može malo predahnuti. Noću dok oboje “odradimo” ostane nam oko 1,5 sata za zaspati do sljedećeg buđenja.
    Zaključak: moji su jaako zahtjevni. Možda vaši neće biti - držim vam palčeve…eh da i malac mi ima grčeve 🤪😩
    Ali kad ih vidim, savršeni su! Samo bih ih mazila, gledala, tepala im…ma i zaboraviš te neprospavane noći jer si ionako izgubljen u vremenu i prostoru 😂😂😂🤣🤣🤣


    Hehe ovako nesto bi i ja napisala.
    😂😂😂
    Moji su napunili misec dana 15.12. Ja jos uvik ne znam di sam sta sam tko sam🙈 ne spavam,ne jedem,ne postojim.
    Tempo je ubitacan,mama je tu i pomaze mi,muz je bia slobodan 3 dana i to je to.
    Mama pada s nogu ocekujem da kad ode da nece dugo doc u posjet😂😱
    Moja ekioa ima dosta probavnih tegoba,pogotovo sin,on se bas pati non stop,bas sam danas pricala s pedijatricom pa smo se dog sutra jos cut,ja sumnjam da je on alergican ns kravlje mliko,to sam prosla vec s jednim ditetom pa mi je poznato,vidit cemo sta se se pokazat al njegoce tegobe su prevelike za samo klasicnu pricu kako sve bebe imaju nekih probavnih tegoba.
    Bolovi ga bas smetaju,slabo spava,puno place.
    Veci dio vremena spavaju na nama,pogotovo nocu,nocu oristajem na sve samo da spavaju i da ne hodamo cilu noc vamo tamo s njima na rukama.
    Stariju dici sam skroz zapostavila😥😥😱😱
    Veselo.
    Kad ne vristimi svi skups onda se mazimo😍😍
    Najveca koma mi je kad ostanem sama kako sredit usoavljivanje moram ih naucit da lezimo u krevetu jer oboje nosat ne mogu.

    Marina,ti dojis?
    Kako izgleda uspavljivanje?

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.