BLIZANACKA TRUDNOCA 😊

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • Monolena

    Broj poruka: 354

    Prijavi adminu

    danadanas

    Porodiljni za početak se računa od termina (40 tjedana). Ako treba ranije, mislim da se otvara čuvanje… ja sam recimo iskoristila sav godišnji + 45 dana i bilo mi je taman. Jedino za trajanje porodiljnog i naknade nakon poroda - sve se računa od datuma poroda (ne od termina), pa tu možemo biti zakinute za koji tjedan ako bebice stignu ranije (što je obično slučaj). ALI - ako porod bude prije punih 37 tjedana, onda se računa kao prijevremeni pa možete pisati molbu da se odobri produženje porodiljnog u skladu s terminom. Ja sam imala recimo CR službeno s 36+5 i pisala sam molbu pa su mi odobrili 3 tjedna duži porodiljni.


    Danadanas, hvala ti na pojašnjenju 🙂! 

    Ja- ‘89, Hashimoto, Endometrioza L. jajnik (nestala) , PCOS
    Muž-’88, 👍
    Ivf centar Lučinger
    1. AIH pretvoren u IVF, 4 js, 1 oplođena, ET 21.4.2022., beta ❌️
    2. Stimulirani IVF (Gonal F 150, Cetrotide) - 12 js, 8 oplođenih i zamrznutih
    FET 11.7.2022 - vracena 2 trodnevna 🤞 1. beta 14dnt (25.7.) 657; 2. beta 16dnt (27.7) 1403, 1.uzv (5+1 tt) 2 gestacijske vrecice, 2. uzv (6+4 tt) ❤❤ Panorama ✅️, stižu 🙋‍♀️ i 🙋 Anomaly scan ✅️
    Moje najveće ljubavi su stigle 03/23 👨‍👩‍👧‍👦

  • ribic

    Broj poruka: 2640

    Prijavi adminu

    Hvala curke! Ja jucer hospitalizirana ali samo da ispratimo do kraja, sve uredno. Dosadno u bolnici i to je to :) Nek mi je to najveci problem :)

    Za porodiljni taman vec objasnjeno pa cu samo potvrditi :)

    💁‍♀️ 33 god (AMH 9.2)
    👦🏻 36 god (normo)
    Pokušavamo od 12/2019
    Vinogradska
    2 AIH (Femara) ❌
    4/2021 IVF stimuliran, ET jedan trodnevni (blighted ovum)
    9/2021 IVF u prirodnom ciklusu, (odustali, stali rasti folikuli)
    Poliklinika IVF
    10/2021 IVF stimulirani, ET dva trodnevna (biokemijska)
    3/2022 IVF stimulirani, ET dva trodnevna, 7+1 ❤️❤️, mini anomaly, Panorama, anomaly ✅ dvojajčane curke rođene 28.11.2022. 👨‍👩‍👧‍👧

  • Avatar Afrodita06

    Afrodita06

    Broj poruka: 395

    Prijavi adminu

    Jedno pitanje.
    Jesam li ja to dobro shvatila da sa blizancima odmah dobivaš 3 godine porodiljnog? Ne gledajući one varijante koliko koristi mama a koliko tata. 

    💃 ‘86. god. - AMH 6,2 pmol/l (08/21. AMH 7 pmol/l, 02/22. AMH 4 pmol/l) 🕺’84. god. ✔️
    02/22 IUI - beta 0, 9
    05/22 IUI - beta 0,1
    09/22 - 1. ivf (Decapeptyl, Gonal F, Ovitrelle)-> 5🥚-> 4 oplođene -> ET 2 blastice, 🐧🐧-> 1. Beta 11dnt - 267,3 -> 1.uzv 6+2 💓💓
    mini anomaly ✔️ amniocinteza ✔️ anomaly scan ✔️

    afrodita060606@gmail.com
    [tickerfactory.com]

  • Avatar Tina-Miha

    Tina-Miha

    Broj poruka: 291

    Prijavi adminu

    Afrodita06

    Jedno pitanje.
    Jesam li ja to dobro shvatila da sa blizancima odmah dobivaš 3 godine porodiljnog? Ne gledajući one varijante koliko koristi mama a koliko tata.


    Tako je. Prvih 6mj rodiljni (100% plaćeno), onda nastavak 6mj porodični (maksimalni iznos po novome 7.500kn, ovisi o tvojoj plaći), a nakon toga iduće dvije godine iznos pada na dvije tisuće i nešto. Ne znam napamet koliko. 

    [lilypie.com]

  • lynard

    Broj poruka: 75

    Prijavi adminu

    Evo mene frisko s pregleda, malci su na 1400g, zadak i zadak, sve drugo okej. 😊 isto sam se malo raspitivala oko te ranije hospitalizacije za duplice, imam osjecaj da ce odmah preletit, samo da nije prije tih 35/36 tjedana. A krevetici i kolica jos putuju, stalno odgadaju dostavu, navodno s dobavljacima problem. Biti ce sve na knap. Cerviks je nesto malo kraci, 35mm, malo usporit ali okej. Na +12 kg sam, 28 tjedan. 🙂

  • lynard

    Broj poruka: 75

    Prijavi adminu

    Tj cerviks 38

  • inesss

    Broj poruka: 634

    Prijavi adminu

    lynard

    Tj cerviks 38


    Ovdje u Splitu ne spominju nista raniju hospitalizaciju sve normalno 

    12.5.+
    Dvojajcani blizanci

  • lynard

    Broj poruka: 75

    Prijavi adminu

    Svatko svoju politiku vodi valjda. 

  • Avatar croma

    croma

    Broj poruka: 12

    Prijavi adminu

    Pozdrav,
    Evo i mene da se javim malo…
    Usla sam u 24 tjedan, i bas se pocinjem dosta umarat 🙈
    Kako je vama bilo? Znam da je teze nego u jednoplodnoj trudnoci,ali prve dvije sam do kraja bila ful aktivna tako da mi je ovo sada bas cudno 😅
    Takodjer me zanima dojenje. Ima netko da doji bez dohrane? Prvo dvoje sam normalno dojila pa se nadam da cu i s blizancima moc…

  • Avatar Lilala

    Lilala

    Broj poruka: 68

    Prijavi adminu

    Bok croma, isto mi je kao i tebi, i ja sam bila aktivna u prve dvije, u ovoj mi se cak ne da otic u ducan po stvari za bebe ne zato sto ne bih htjela nego ne mogu, prvo sto moram stalno na wc drugo ne mogu toliko hodat teska sam sama sebi… 
    Za dojenje ne znam, mislim da je to individualno.

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.