BLIZANACKA TRUDNOCA 😊

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • ribic

    Broj poruka: 2640

    Prijavi adminu

    lynard

    ribic

    U pon hospitalizacija u Vinogradskoj (35+1).

    Ides na promatranje u bolnicu ili vec planiraju porod s 35?


    Blizanci se ranije hospitaliziraju (osim ak sami ne krenu) i onda se dogovara carski. Vinogradska max hospitalizaciju ima u 36+0, a porod 37+0.

    💁‍♀️ 33 god (AMH 9.2)
    👦🏻 36 god (normo)
    Pokušavamo od 12/2019
    Vinogradska
    2 AIH (Femara) ❌
    4/2021 IVF stimuliran, ET jedan trodnevni (blighted ovum)
    9/2021 IVF u prirodnom ciklusu, (odustali, stali rasti folikuli)
    Poliklinika IVF
    10/2021 IVF stimulirani, ET dva trodnevna (biokemijska)
    3/2022 IVF stimulirani, ET dva trodnevna, 7+1 ❤️❤️, mini anomaly, Panorama, anomaly ✅ dvojajčane curke rođene 28.11.2022. 👨‍👩‍👧‍👧

  • Pupica34

    Broj poruka: 38

    Prijavi adminu

    ribic

    U pon hospitalizacija u Vinogradskoj (35+1).


    Hvala ti na postu u vezi must opreme za twinse ❤
    Zelim ti da sto brze i mirnije prode vrijeme u bolnici, updejtaj nas 😊 Sretno! 🍀

    TP 27.3.2023.
    Panorama 👍 Stižu dečko i curica 💙💜

  • inesss

    Broj poruka: 634

    Prijavi adminu

    Ribic kako si 

    12.5.+
    Dvojajcani blizanci

  • Pupica34

    Broj poruka: 38

    Prijavi adminu

    lynard

    Evo updejt i od mene. Danas bila na fetalnom ehu, sve je uredno. 😊 no cini se da su se obje bebe preokrenule, do sada bile glavicom dolje, vidjet cemo kako ce dalje. Valjda me zato i pocelo strecati dolje. Mali zivahan sve u 16 haha, a htjela mi je dr malo ih pokazati i na 4d ali neuspjesno, ulovili smo uho. 😀 na srebrnjaku su stvarno svi super i ljubazni. 🙂


    lynard drago mi je da je i kod vas sve ok 🍀 kako si ti? Sta si do sad nabavila?
    Monolena, iness kako ste, sta ima kod vas?

    TP 27.3.2023.
    Panorama 👍 Stižu dečko i curica 💙💜

  • Monolena

    Broj poruka: 354

    Prijavi adminu

    Pupica34

    lynard

    Evo updejt i od mene. Danas bila na fetalnom ehu, sve je uredno. 😊 no cini se da su se obje bebe preokrenule, do sada bile glavicom dolje, vidjet cemo kako ce dalje. Valjda me zato i pocelo strecati dolje. Mali zivahan sve u 16 haha, a htjela mi je dr malo ih pokazati i na 4d ali neuspjesno, ulovili smo uho. 😀 na srebrnjaku su stvarno svi super i ljubazni. 🙂

    lynarddrago mi je da je i kod vas sve ok 🍀 kako si ti? Sta si do sad nabavila?
    Monolena, iness kako ste, sta ima kod vas?


    Pupica34, evo ušli smo u 21. tjedan, mučnine i povraćanja su se dosta smanjili, puno je više dana kada se stvarno dobro osjećam 🙂. Bio je jedan period s glavoboljama, al sad je bolje i to. Jedino sto me unazad 2 tjedna novo uhvatilo je grčevi u nogama po noći, al doslovno svaku noć. Uzimam magnezij ali ne pomaže. Od lijepih stvari, evo, bas me veseli što sam počela osjećati pokrete bebača svakodnevno, divan osjećaj! Male srećice mi se čine najaktivnije navečer 🙂. Od ostalih stvari, evo, muž i ja sve više obilazimo dućane s dječjom robom, da se upoznamo s ponudom. Za sad samo razgledavamo. Kolica su nam najveća muka jer je ponuda stvarno premala. Pupice, a kako si ti? Kako se osjećaš, što ima novoga kod vas?
    Ribic, ajme pa ti ćeš uskoro upoznati svoje ljubavi 🥰! Želim ti da ti vrijeme u bolnici prođe što brže i što ugodnije. Da te pitam nešto, da li se u nasem slucaju onih 45 dana porodiljnog broji unazad od kvazi termina poroda (tocno 40. tjedana) il od hospitalizacije?

    Ja- ‘89, Hashimoto, Endometrioza L. jajnik (nestala) , PCOS
    Muž-’88, 👍
    Ivf centar Lučinger
    1. AIH pretvoren u IVF, 4 js, 1 oplođena, ET 21.4.2022., beta ❌️
    2. Stimulirani IVF (Gonal F 150, Cetrotide) - 12 js, 8 oplođenih i zamrznutih
    FET 11.7.2022 - vracena 2 trodnevna 🤞 1. beta 14dnt (25.7.) 657; 2. beta 16dnt (27.7) 1403, 1.uzv (5+1 tt) 2 gestacijske vrecice, 2. uzv (6+4 tt) ❤❤ Panorama ✅️, stižu 🙋‍♀️ i 🙋 Anomaly scan ✅️
    Moje najveće ljubavi su stigle 03/23 👨‍👩‍👧‍👦

  • inesss

    Broj poruka: 634

    Prijavi adminu

    Pupica34

    lynard

    Evo updejt i od mene. Danas bila na fetalnom ehu, sve je uredno. 😊 no cini se da su se obje bebe preokrenule, do sada bile glavicom dolje, vidjet cemo kako ce dalje. Valjda me zato i pocelo strecati dolje. Mali zivahan sve u 16 haha, a htjela mi je dr malo ih pokazati i na 4d ali neuspjesno, ulovili smo uho. 😀 na srebrnjaku su stvarno svi super i ljubazni. 🙂

    lynarddrago mi je da je i kod vas sve ok 🍀 kako si ti? Sta si do sad nabavila?
    Monolena, iness kako ste, sta ima kod vas?


    Zadnje dane basss tesko tlak me visoki muci tako da mirujem i borim se s tim

    12.5.+
    Dvojajcani blizanci

  • lynard

    Broj poruka: 75

    Prijavi adminu

    Pupica34

    lynard

    Evo updejt i od mene. Danas bila na fetalnom ehu, sve je uredno. 😊 no cini se da su se obje bebe preokrenule, do sada bile glavicom dolje, vidjet cemo kako ce dalje. Valjda me zato i pocelo strecati dolje. Mali zivahan sve u 16 haha, a htjela mi je dr malo ih pokazati i na 4d ali neuspjesno, ulovili smo uho. 😀 na srebrnjaku su stvarno svi super i ljubazni. 🙂

    lynarddrago mi je da je i kod vas sve ok 🍀 kako si ti? Sta si do sad nabavila?
    Monolena, iness kako ste, sta ima kod vas?


    Ja sam generalno okej, trenutno mi najveci problem predstavlja sjedenje, doslovno nemrem sjedit duze od 10 min a da me ne pocnu boljeti leda, i to srednji dio. Tako da uglavnom lezim, mjestim se s boka na bok, malo ustanem i nesto radim, prosetam ali sjedenje koma. Lezim sa dva jastucica, jedan pod trbuh, jedan pod leda. A u noci ko tuljanica s jedne strane na drugu. 😀 ja tako imam osjecaj da ce ovih par tjedana odmah proletiti sada, pogotovo ako ce me hospitalizirat isto tako ranije. Imam sutra kontrolu na duhu pa se javim. 
    Nabavila sam vise manje sve, samo sto kolica, autosjedalice i krevetice cekamo vec 2 mjeseca tako da tehnicki ih nemamo ali u dostavi su. Treba mi jos nekih higijenskih potrepstina i to za bolnicu za boravak. 🙂

  • lynard

    Broj poruka: 75

    Prijavi adminu

    ribic

    lynard

    ribic

    U pon hospitalizacija u Vinogradskoj (35+1).

    Ides na promatranje u bolnicu ili vec planiraju porod s 35?

    Blizanci se ranije hospitaliziraju (osim ak sami ne krenu) i onda se dogovara carski. Vinogradska max hospitalizaciju ima u 36+0, a porod 37+0.


    Drzimo fige da sve prode uredno! 😊

  • lynard

    Broj poruka: 75

    Prijavi adminu

    inesss

    Pupica34

    lynard

    Evo updejt i od mene. Danas bila na fetalnom ehu, sve je uredno. 😊 no cini se da su se obje bebe preokrenule, do sada bile glavicom dolje, vidjet cemo kako ce dalje. Valjda me zato i pocelo strecati dolje. Mali zivahan sve u 16 haha, a htjela mi je dr malo ih pokazati i na 4d ali neuspjesno, ulovili smo uho. 😀 na srebrnjaku su stvarno svi super i ljubazni. 🙂

    lynarddrago mi je da je i kod vas sve ok 🍀 kako si ti? Sta si do sad nabavila?
    Monolena, iness kako ste, sta ima kod vas?

    Zadnje dane basss tesko tlak me visoki muci tako da mirujem i borim se s tim


    Zao mi je, koliko je tlak? Tako valjda uvijek mora nesto biti, ako jedna tegoba prode javi se druga i tako u krug. 

  • danadanas

    Broj poruka: 246

    Prijavi adminu

    Porodiljni za početak se računa od termina (40 tjedana). Ako treba ranije, mislim da se otvara čuvanje… ja sam recimo iskoristila sav godišnji + 45 dana i bilo mi je taman. Jedino za trajanje porodiljnog i naknade nakon poroda - sve se računa od datuma poroda (ne od termina), pa tu možemo biti zakinute za koji tjedan ako bebice stignu ranije (što je obično slučaj). ALI - ako porod bude prije punih 37 tjedana, onda se računa kao prijevremeni pa možete pisati molbu da se odobri produženje porodiljnog u skladu s terminom. Ja sam imala recimo CR službeno s 36+5 i pisala sam molbu pa su mi odobrili 3 tjedna duži porodiljni.

    Tristan i Nora, 6.10.2021. 💙❤️

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.