BLIZANACKA TRUDNOCA 😊

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • ribic

    Broj poruka: 2640

    Prijavi adminu

    Mini anomaly je detaljniji uzv koji se radi s cca 12 tt, a anomaly scan izmedu 18-22tt. Anomaly scan je jedan od najbitnijih uzv-a u trudnoci jer se gledaju sve zive mjere i usporeduju da li su ok.

    💁‍♀️ 33 god (AMH 9.2)
    👦🏻 36 god (normo)
    Pokušavamo od 12/2019
    Vinogradska
    2 AIH (Femara) ❌
    4/2021 IVF stimuliran, ET jedan trodnevni (blighted ovum)
    9/2021 IVF u prirodnom ciklusu, (odustali, stali rasti folikuli)
    Poliklinika IVF
    10/2021 IVF stimulirani, ET dva trodnevna (biokemijska)
    3/2022 IVF stimulirani, ET dva trodnevna, 7+1 ❤️❤️, mini anomaly, Panorama, anomaly ✅ dvojajčane curke rođene 28.11.2022. 👨‍👩‍👧‍👧

  • ivana_tralala

    Broj poruka: 13

    Prijavi adminu

    Moja ginekologica svaki pregled gleda mjere od jednog i drugog, pogleda organe i to je to. Valjda mislite na to. Jedino di me bas dugo gledalo na ultrazvuk je bilo u bolnici na kombiniranom.
     Joooj ko da mi je prva trudnoca 🙄🤭

  • ribic

    Broj poruka: 2640

    Prijavi adminu

    A sad ti nazalost ne mozemo mi ovako reci da li je tebi isto radeno ili ne. Svaki pregled s uzv ima mjerenje ali ovo je duze i detaljnije. Meni je mini anomaly npr. trajao cca sat i 15 min. 

    💁‍♀️ 33 god (AMH 9.2)
    👦🏻 36 god (normo)
    Pokušavamo od 12/2019
    Vinogradska
    2 AIH (Femara) ❌
    4/2021 IVF stimuliran, ET jedan trodnevni (blighted ovum)
    9/2021 IVF u prirodnom ciklusu, (odustali, stali rasti folikuli)
    Poliklinika IVF
    10/2021 IVF stimulirani, ET dva trodnevna (biokemijska)
    3/2022 IVF stimulirani, ET dva trodnevna, 7+1 ❤️❤️, mini anomaly, Panorama, anomaly ✅ dvojajčane curke rođene 28.11.2022. 👨‍👩‍👧‍👧

  • Virota2009

    Broj poruka: 25

    Prijavi adminu

    Ja sam isto od svih tih pregleda radila samo anomaly scan i jednom isla na 4D…ni rani kombinirani nisam nekako željela, ne znam…iako je pitanje vev iznad postavljeno ja cu ga ponoviti jer me zanima  curke koje ste oko 30 tt kolike su vam bebice?
    Mi smo sad trenutno na 29+1 tt…dečko 1400 g a curica 1140 g. :)
    Ranije na forumu je netko linkao super popis stvari za rodiliste (čak je u zagradama pisalo gdje sto kupiti) i imala sam si dugo taj link spremljen i sad skuzim da sam ga izgubila…da li mozda netko ima? 

  • Nikolina1009

    Broj poruka: 59

    Prijavi adminu

    Sa bebicama smo zadnji put predkocili mjerenje do sad je svaki put radeno mjerenje, zadnji put je dr rekao da nema potrebe jer smo bili prije 10 ak dana, ja sam radila od testova klasicne testove urina krvi, anomaly scan, test na glukozu i mislim tu i tamo 4 d, mislim da je to to.. kada sam bila 27 tjedana bebice su tezile oko kilu, uvijek malo variraju i sto je najsmijesnije uvijek je drugi blizanac veci, nor ona je bila teza pa sljedeci put on i tako 😂

  • Nikolina1009

    Broj poruka: 59

    Prijavi adminu

    Virota posto smo u nekoliko dana razlike, imas li u zadnje vrijeme bolne udarce beba? Ono da imas osjecaj da ce izaci na mjestima kroz kozu?

  • kory

    Broj poruka: 98

    Prijavi adminu

    Moje su curice danas isto procijenjene na oko kilu težine.

    Nikolina i Virota, vi ste tu najdalje dogurale, vas pobožno slušamo da znamo šta možemo dalje očekivati.

    [lilypie.com]

  • Nikolina1009

    Broj poruka: 59

    Prijavi adminu

    samo se cuvajte curke, puno znaci mirovanje da bi sto duze izdrzale, ja sam na moru, doslovno me od lezaljke bole leda, a samo lezim po cijele dane i tu i tamo prosecem, bila sam u pokretu non stop, ali osjetim da ne ide vise.. visoka sam, zatrudnila sam s 58 kg, sada smo na 72 kg, imam osjecaj da je sve u trbuhu 😂

  • Virota2009

    Broj poruka: 25

    Prijavi adminu

    Nikolina1009 upravo to što kažeš…kao da ce kroz kožu iskočiti. Ili npr nekad mi se znaju namjestiti toliko čudno da mi koža na mjestima bude toliko napeta i bolna na dodir, isto tako me ispod prsa zna peći, onako kao osjećaj žarenja i gorenja iznutra…to najčešće primjetim kad lezim na boku. Lupkanja prestaju biti nježna, divna, predivna i bez boli, sad su vec mali razbijači svi redom i kad lupaju, lupaju kak treba.
    Ja i mirujem i ne mirujem…raduckam po kuci koliko mogu dok sam jos pokretna…doktor mi je u petak rekao da smanjim aktivnosti sad malo kako bi cervix ostao dobar sto duze al ne znam sto mu to tocno znaci haha… Trenutno je 42 mm to je valjda okej. 
    Zavidim jer si na moru,ja se nisam usudila zbog puta. 

    Kory znaci tu negdje su svi malci…tipkamo se. :) 

  • Nikolina1009

    Broj poruka: 59

    Prijavi adminu

    Mene je doktor na zadnjoj kontroli prije puta pogledao, dolje sam bila skroz zatvorena, rekao je da ne moze biti bolje stanje, sam me pitao dali cemo na more, nismo planirali upravo zbog straha, da se razumijemo okupala sam se 2 puta u moru, vrijeme provodim u hladu.. osjecaj peckanja i zarenja mi je poznat tocno ispod rebara, ali dobro, blizi se kraj 😂

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.