BLIZANACKA TRUDNOCA 😊

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • Adri111

    Broj poruka: 271

    Prijavi adminu

    Nikolina1009, a zašto su ti sumnjali na curenje plodne vode? To si ti zbog pojačanog iscjetka se požalila ginekologu pa su te zadržali ili? I što ti tamo onda rade? Samo prate dal ima iscjedak? I kako si inače? Već si u visokim tjednima?

    11.03.2022. imamo +, beta 336
    25.3.2022. ❤️❤️
    5/22 Panorama✅ , čekamo dečkiće💙💙
    7/22 anomaly scan ✅, fet.ehokardiografija ✅
    OTP 18.11.2022.
    [lilypie.com]

  • Avatar lady_dii

    lady_dii

    Broj poruka: 114

    Prijavi adminu

    Drage trudnice, molim vas da mi napisete koje testove ste radili u trudnoci i u kojem tjednu? Ja sam 10+4, moja ginekologinja mi ni jedan test nije spomenula, s obzirom da je na GO, sljedeci put sam kod svoje ginekologinje tek za 1.5 mjesec jer cu dok je ona na GO obaviti privatno jedan ultrazvuk

    👸30 🤴30
    ❤️ 1/22 dobili koronu
    ❤️ 3/22 prvi ➕ ali biokemijska 🙄
    ❤️ 4/22 nove akcije🤞 👣
    ❤️ 21.5. pozitivan test
    ❤️ 14.6. čuje se srčeko 😊
    ❤️ 24.6. dva srčeka 🤗❤️

  • Adri111

    Broj poruka: 271

    Prijavi adminu

    lady_dii

    Drage trudnice, molim vas da mi napisete koje testove ste radili u trudnoci i u kojem tjednu? Ja sam 10+4, moja ginekologinja mi ni jedan test nije spomenula, s obzirom da je na GO, sljedeci put sam kod svoje ginekologinje tek za 1.5 mjesec jer cu dok je ona na GO obaviti privatno jedan ultrazvuk


    Misliš prenatalne, ili ove obične kroz trudnoću?

    11.03.2022. imamo +, beta 336
    25.3.2022. ❤️❤️
    5/22 Panorama✅ , čekamo dečkiće💙💙
    7/22 anomaly scan ✅, fet.ehokardiografija ✅
    OTP 18.11.2022.
    [lilypie.com]

  • Avatar lady_dii

    lady_dii

    Broj poruka: 114

    Prijavi adminu

    Adri111

    lady_dii

    Drage trudnice, molim vas da mi napisete koje testove ste radili u trudnoci i u kojem tjednu? Ja sam 10+4, moja ginekologinja mi ni jedan test nije spomenula, s obzirom da je na GO, sljedeci put sam kod svoje ginekologinje tek za 1.5 mjesec jer cu dok je ona na GO obaviti privatno jedan ultrazvuk

    Misliš prenatalne, ili ove obične kroz trudnoću?


    I jedno i drugo, jer moja dr. me s nicim nije upoznala. Evo npr. ide na godisnji i vraca se kad cu ja biti 13+4..a do sad mi je obavila jedan pregled obicni, cak me ni na vadenje krvi nije slala.

    Takoder, zanima me imam li mogucnost, tj.mogu li traziti da mi se trudnica vodi u bolnici. Cula sam za jednu dobru dr. u KBC-u Osijek koja vodi blizanacke trudnoce..pa sam htjela traziti uputnice od svoje doktorice za bolnicu. Da li je to moguce i od ranijih tjedana? 

    👸30 🤴30
    ❤️ 1/22 dobili koronu
    ❤️ 3/22 prvi ➕ ali biokemijska 🙄
    ❤️ 4/22 nove akcije🤞 👣
    ❤️ 21.5. pozitivan test
    ❤️ 14.6. čuje se srčeko 😊
    ❤️ 24.6. dva srčeka 🤗❤️

  • ribic

    Broj poruka: 2640

    Prijavi adminu

    Ladydi vadila sam krvnu sliku (s crp, tsh, heptogramom, guk nataste), pregledni urin, urinokulturu, cervikalni brisevi, testovi senzibilizacije. Prenatalni sam Panoramu (najbolji za blizance) i mini anomaly. Jos treba i krvna grupa al to imam od ranije pa nisam trebala. Podhitno ju promijeni (ginicku) jer blizanacka trudnoca je sama po sebi rizicna trudnoca i treba ti netko tko ce ti s paznjom vodit trudnocu. Prenatalni testovi i mini anomaly su ti od sad pa do 12-13tt pa ako to mislis obavezno kreni u potragu di ces.

    I nuhalni nabor se mjeri oko 11-12tt i bitno ga je izmjeriti da se vidi da li je sve ok.

    💁‍♀️ 33 god (AMH 9.2)
    👦🏻 36 god (normo)
    Pokušavamo od 12/2019
    Vinogradska
    2 AIH (Femara) ❌
    4/2021 IVF stimuliran, ET jedan trodnevni (blighted ovum)
    9/2021 IVF u prirodnom ciklusu, (odustali, stali rasti folikuli)
    Poliklinika IVF
    10/2021 IVF stimulirani, ET dva trodnevna (biokemijska)
    3/2022 IVF stimulirani, ET dva trodnevna, 7+1 ❤️❤️, mini anomaly, Panorama, anomaly ✅ dvojajčane curke rođene 28.11.2022. 👨‍👩‍👧‍👧

  • Adri111

    Broj poruka: 271

    Prijavi adminu

    Ladydii, PAPA test i briseve radiš na početku trudnoće ako ih nisi radila unutar godine dana, ako ih imaš, onda ne treba. Sve stigneš lijepo povaditi, jedino ti je, kako je Ribic rekla, od 11-12 tt ti se radi min, anomaly, mjeri nuhalni nabor i radi prenatalni test ili kombinirani, pa se to moraš požuriti.
    Ja vodim od početka trudnoće trudnoću u rizičnoj ambulanti. Primarni ginekolog ti mora dati uputnicu D1 za kontrolu trudnoće u bolnici i onda se tamo naručiš, ako ti je na GO, vjerojatno ga netko mijenja.

    11.03.2022. imamo +, beta 336
    25.3.2022. ❤️❤️
    5/22 Panorama✅ , čekamo dečkiće💙💙
    7/22 anomaly scan ✅, fet.ehokardiografija ✅
    OTP 18.11.2022.
    [lilypie.com]

  • Adri111

    Broj poruka: 271

    Prijavi adminu

    I zaboravila sam, neki ginekolozi proporučuju fetalnu ehokardiografiju za blizance, tamo iza 20tt, u 20tt je obvezan anomaly scan, onaj veliki

    11.03.2022. imamo +, beta 336
    25.3.2022. ❤️❤️
    5/22 Panorama✅ , čekamo dečkiće💙💙
    7/22 anomaly scan ✅, fet.ehokardiografija ✅
    OTP 18.11.2022.
    [lilypie.com]

  • Nikolina1009

    Broj poruka: 59

    Prijavi adminu

    Sumnjali su mi na curenje plodne vode jer sam ja nekoliko puta imala malo veci iscjedak, pa sam otisla da provjere…hvala Bogu ta sumnja je otklonjena.. Sad smo 30 tj i postaje sve teze za leda😃 samo da izdrzimo jos 5/6 tjedana ❤️

  • Adri111

    Broj poruka: 271

    Prijavi adminu

    Nikolina1009

    Sumnjali su mi na curenje plodne vode jer sam ja nekoliko puta imala malo veci iscjedak, pa sam otisla da provjere…hvala Bogu ta sumnja je otklonjena.. Sad smo 30 tj i postaje sve teze za leda😃 samo da izdrzimo jos 5/6 tjedana ❤️


    Bravo ..ide prema kraju…
    Koliko su ti sad bebice?

    11.03.2022. imamo +, beta 336
    25.3.2022. ❤️❤️
    5/22 Panorama✅ , čekamo dečkiće💙💙
    7/22 anomaly scan ✅, fet.ehokardiografija ✅
    OTP 18.11.2022.
    [lilypie.com]

  • ivana_tralala

    Broj poruka: 13

    Prijavi adminu

    Pozdrav mamice 😄
    Stigla ja do 29 tjedna . Sve za sad je ok. Sve muke koje sam imala na pocetku - nemam. Najveca muka mi je sta se beba okrenia na zadak i to ne ciati nego malo u stranu. Mislila sam da cu proc s jos jednim prirodnim porodom. 
    Recite mi o kakvom mini anomaly testu vi pricate. Bome ja nisam nista radila osim redovnih kontrola 🤔

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.