AZOOSPERMIJA

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • Avatar Alice

    Alice

    Broj poruka: 201

    Prijavi adminu

    Pozdrav drage cure Momtobe2022, Lola1,  [miss7mama.24sata.hr]Lucy08,  [miss7mama.24sata.hr]No-give-up 

    Iako sam ovdje duže vrijeme ali na temi postpomognute oplodnje vol 8.tamo pratim priče cura i svakodnevno komentiram s njima jer sam i ja jedna koja se nalazi u ovim vodama.Sada sam naisla na ovu temu koja je zapravo glavni problem mog muza i mene. Voljela bi podijeliti svoju pricu s vama. Prije 2 godine smo se suočili s dijagnozom azoospermije neopstruktivne i to slučajno na moj nagovor muža da uradi s-gram.On ima dvojicu braće,zapravo su trojke, ali svi drugaciji dobiveni IVF-om.Prvi brat mu ima variokelu i uraden s-gram pokazao je da ima oligoazoospermiju, i tu sam ja nagovarala svog muza da napravi i on s-gram koji je pokazao nam šok. Treci brat zasad jos nije napravio s.gram pa ne znamo kako kod njega stoji situacija. Moj muž u ranom djetinjstvu imao je operaciju spuštanja testisa. Sa nekoliko urađenih s-grama koji su pokazali čistu 0 otišli smo prosšle godine kod dr.Hauptmana koji mu je dao sve pretragre obaviti, genetski nalazi nisu ništa pokazali, već je rečeno da je u 10% slucajeva u svijetu gdje je nepoznati uzrok. Ne moram ni pričati kako smo se osjecali prvobitno kada smo sve to saznaliDr.Haputman je odlučio napraviti TESE prosle god u 2.mj., e tu je isto nastao dodatni problem. MOMTOBE2022 ista prica kao i tvoja, kada vam je dr.Hauptman rekao da mu je slučaj tvog muza drugi takav u karijeri, e vjerojatno je mislio da mu je prvi slucaj bio moj muž. Operacija TESE (rezana oba testisa) je uredno prošla da bi mu sljedeci dan doma dolje sve naoteklo i potpuno sve bilo skoro pa crno oba testisa i on doljeOtisli odmah na hitnu na Rebru, napravili UZV,svi se cudili tamo da nikada takav hematom ogromni nisu vidjeli, neki glupi dr. rekao da ce mu morat odstraniti testis, mozete misliti strah, da bi dr.Hauptman dosao i rekao da nikada nisu odstranjivali testis i da su to gluposti,ostao je u bolnici, otkrilo se da ima blažu hemofiliju i radi toga se sve to desilo, tada je dobio potrebne faktore i polako se sve pocelo smirivati iako je oporavak bome potrajao i sve skupa jedno pomalo traumaticno iskustvo.Napisat cu u dvije poruke sve jer je predugo za jednu.Ja se ispričavam na ovako dugom postu ali voljela bih sve ispričati za početak

    •👩🏻30 svi nalazi uredni, AMH 14.4 pmol/L
    vitamin D 25000
    planirana korekcija maternice (histeroskopija, Petrova).
    •🧔🏻 28 g. Teška azoospermia, nepoznat uzrok
    12/22 otkriven hashimoto
    ____________________
    2/21 TESE dr.Hauptman- nalaz biopsije dosta loš, zamrznuto 10 kom

  • Avatar Alice

    Alice

    Broj poruka: 201

    Prijavi adminu

    E sad slijedi histološki nalaz biopsije koji nas je dodatno rastužio, šokirao
    Zamrznuto je u tekućem dusiku 10 komadica tkiva po 5 iz svakog testisa. Nalaz glasi ovako: Radi se o pacijentu koji ima skoro istovjetnu sliku u oba sjemenika. Spermatogeneza je izrazito teško oštecena pri cemu sjemenske stanice nedostaju, a sjemenski epitel se sastoji samo iz Sertolijevih stanica. Izuzetak su izrazito mala žarišta održane spermatogeneze u uzorcima desnog sjemenika SD4 i SD5. U ovakvim okolnostima su izgledi za uspješan kombinirani TESE/ICSI zahtva izrazito smanjeni. Score (10= puna spermatogeneza, 1=tubularna fibroza): 1,2,8.
    Taj materijal nalazi se u Bancu biopsije sjemenika na Rebru kada se odlucimo za postupak.
    To je naša prica i nalaz kojeg ni mi još u potpunosti ne razumijemo, da li je koja od vas imala slican mužev nalaz? Ima li tu ikakve nade i šanse? Samnom je generalno sve ok, inace se vodim u Petrovoj kod ginića, embriologica tamo u prolazu kad je procitala taj nalaz rekla je da vjerojatno imamo za 1 mozda 2 pokusaja. Znam da su tri privatne poliklinike u Zagrebu koje rade postupke preko HZZO-a.Iako se još nismo odlucili krenuti u postupak radi privatnih prepreka, zeljeli bi otici u jednu od tih poliklinika na razgovor i drugo misljenje pogotovo s embriologom jer on je u nasoj prici najvazniji. Bas sam pitala cure tu u temi potpomognuta opl.vol.8 za misljenje kod koga otici. Znam da je jeda od najbolji i najhvaljenijih embrioolog u pol.Repromed, ali oni ne rade nazalost s hzzo-om  Bas je cura u toj temi jucer mi proeporucila njega posto imaju istu dijagnozu kao i mi i skoro isti los nalaz biospije  i iz prvog pokusaja je uspjeli te samo sto nije rodila. Nekako mi takve price daju nadu i da ne odustajemo dok sve ne probamo bez obzira sto dokt kažu jer nije ni svatko od njih uvijek u pravu a čuda se dogadaju ako vjerujemo u njih

    •👩🏻30 svi nalazi uredni, AMH 14.4 pmol/L
    vitamin D 25000
    planirana korekcija maternice (histeroskopija, Petrova).
    •🧔🏻 28 g. Teška azoospermia, nepoznat uzrok
    12/22 otkriven hashimoto
    ____________________
    2/21 TESE dr.Hauptman- nalaz biopsije dosta loš, zamrznuto 10 kom

  • Avatar Alice

    Alice

    Broj poruka: 201

    Prijavi adminu

    Još jednom oprostite na tako dva duga posta Pridruzila sam se od danasvama na ovoj temi iako vidim da nas nema bas puno ali svaka riječ i savjet svima su nam dobrodosli u ovako teskoj situaciji s tom dijagnozom.
    Svakoj od vas zelim svu srecu u ovoj prici koja ce imati sretan kraj za svaku od nasTipkamo se i dalje 

    •👩🏻30 svi nalazi uredni, AMH 14.4 pmol/L
    vitamin D 25000
    planirana korekcija maternice (histeroskopija, Petrova).
    •🧔🏻 28 g. Teška azoospermia, nepoznat uzrok
    12/22 otkriven hashimoto
    ____________________
    2/21 TESE dr.Hauptman- nalaz biopsije dosta loš, zamrznuto 10 kom

  • Avatar Tratinčica123

    Tratinčica123

    Broj poruka: 2214

    Prijavi adminu

    Alice

    Još jednom oprostite na tako dva duga postaPridruzila sam se od danasvama na ovoj temi iako vidim da nas nema bas puno ali svaka riječ i savjet svima su nam dobrodosli u ovako teskoj situaciji s tom dijagnozom.
    Svakoj od vas zelim svu srecu u ovoj prici koja ce imati sretan kraj za svaku od nasTipkamo se i dalje


    Hej 🤗 evo, ima nas još.. 
    Prvo, pročitala sam vašu priču, zaista mi je žao.
    Mi smo isto tek prošli mjesec saznali za muževu dijagnozu, on je imao tumor, pa vjerujemo da je to razlog takvoj dijagnozi..
    Mi smo naručeni u čet za ponoviti spermio, a 5.10 kod dr.Hauptmana pa se nadam da će nam dati neke smjernice za dalje.. Ugl, na samom smo početku..
    Želim ti sreću!❤

    Trudimo se od 9/21.
    👱‍♀️24- PCOS, 🙋‍♂️28- Azzospermia, mTese ❌
    Prag- donacija sjemena- 6/23.
    12.06. Aspiracija- 22🥚/–10 odličnih 🐧
    08.08. FET- 1 blastica - + na testiću 4dpt
    •Beta 8dpt- 80.14, 10dpt- 227.73, 12dpt-632.10
    Panorama-low risk- stiže curka 💗
    [tickerfactory.com]

  • Avatar momtobe2022

    momtobe2022

    Broj poruka: 213

    Prijavi adminu

    No-give-up

    Dobro jutro drage žene, ovo teško može razumjeti netko ko ne prolazi isto i puno znači ova razmjena iskustava i savjeta Lola mislim da nismo svjesni koliko toga ima, danas je postala prava lutrija dobiti dijete. U kojoj ste fazi, jeste se naručili u Cita? Nama su zadnji put našli jednog al nepravilnog, pa nije imalo smisla zamrzavati. Planiramo kroz mjesec dana opet.
    Lucy jesi razmišljala da ti suprug provjeri hormone ? Nekako su ti doktori postali prepovršni, neke stvari im mi kao pacijenti moramo govoriti. Mislim da je jako bitno nakon takvog zahvata provjeriti hormone. Inače Lucy, kako si mi, jeste si uzeli malo vremena za odmor i opuštanje ?
    Draga momtobe2022 tvoja priča me inspirira i tako umiruje na jedan način. To su velike odluke i jako je lijepo da ste se uspjeli složiti, i da je tako lijepo ispalo po vas.Jesi li imali kriza oko odluke i nakon donešene odluke za donaciju?


    Draga No-give-up, drago mi je da naša priča može nekoga smiriti i pokazati da u toj lošoj situaciji ima i lijepih dijelova. Nismo imali nikakve krize ni premišljanja oko donacije. Čim mTese nije dao rezultate, odmah samo znali da idemo na donaciju i da je naša priča u RH završena. Iskreno, laknulo nam je i osjećali smo se totalno spremno i radosno smo dočekali taj drugi dio. I suprugu i meni potpuno je bilo i ostalo svejedno biološko podrijetlo bebe koji ćemo imati. Isto bismo učinili da nam je potrebna donirana jajna stanica ili cijeli embrij. Kliniku u Pragu kontaktirali smo isti dan. Forume i iskustva uopće nismo čitali i ništa nismo ‘googlali’. Možda zvuči čudno, ali eto, takvi smo. Bio nam je važan samo naš slučaj i nismo ga htjeli uspoređivati. Pročitali smo samo dva znanstvena rada na temu azoospermije.

    Forum sam otvorila i pročitala iskustva tek prije koji dan. Nadam se da će svaka od priča koje sam ovdje pročitala imati sretan kraj ❤️

    👩🏻 ✅
    👨🏽 azoospermia, TESE ⛔️
    postupak s doniram stanicama
    bebica stigla 🤍 👶🏻🤍

  • Avatar Tratinčica123

    Tratinčica123

    Broj poruka: 2214

    Prijavi adminu

    momtobe2022

    No-give-up

    Dobro jutro drage žene, ovo teško može razumjeti netko ko ne prolazi isto i puno znači ova razmjena iskustava i savjeta Lola mislim da nismo svjesni koliko toga ima, danas je postala prava lutrija dobiti dijete. U kojoj ste fazi, jeste se naručili u Cita? Nama su zadnji put našli jednog al nepravilnog, pa nije imalo smisla zamrzavati. Planiramo kroz mjesec dana opet.
    Lucy jesi razmišljala da ti suprug provjeri hormone ? Nekako su ti doktori postali prepovršni, neke stvari im mi kao pacijenti moramo govoriti. Mislim da je jako bitno nakon takvog zahvata provjeriti hormone. Inače Lucy, kako si mi, jeste si uzeli malo vremena za odmor i opuštanje ?
    Draga momtobe2022 tvoja priča me inspirira i tako umiruje na jedan način. To su velike odluke i jako je lijepo da ste se uspjeli složiti, i da je tako lijepo ispalo po vas.Jesi li imali kriza oko odluke i nakon donešene odluke za donaciju?

    Draga No-give-up, drago mi je da naša priča može nekoga smiriti i pokazati da u toj lošoj situaciji ima i lijepih dijelova. Nismo imali nikakve krize ni premišljanja oko donacije. Čim mTese nije dao rezultate, odmah samo znali da idemo na donaciju i da je naša priča u RH završena. Iskreno, laknulo nam je i osjećali smo se totalno spremno i radosno smo dočekali taj drugi dio. I suprugu i meni potpuno je bilo i ostalo svejedno biološko podrijetlo bebe koji ćemo imati. Isto bismo učinili da nam je potrebna donirana jajna stanica ili cijeli embrij. Kliniku u Pragu kontaktirali smo isti dan. Forume i iskustva uopće nismo čitali i ništa nismo ‘googlali’. Možda zvuči čudno, ali eto, takvi smo. Bio nam je važan samo naš slučaj i nismo ga htjeli uspoređivati. Pročitali smo samo dva znanstvena rada na temu azoospermije.

    Forum sam otvorila i pročitala iskustva tek prije koji dan. Nadam se da će svaka od priča koje sam ovdje pročitala imati sretan kraj❤️


    Možete li malo opisati kako je točno išao postupak donacije? Kako se to radi,  koliko se plaća..? 
    Ako nije problem, u kratkim crtama,  muž i ja bi voljeli biti upućeni.. nas tek čeka cijela obrada, ali pripremamo se na sve.❤

    Trudimo se od 9/21.
    👱‍♀️24- PCOS, 🙋‍♂️28- Azzospermia, mTese ❌
    Prag- donacija sjemena- 6/23.
    12.06. Aspiracija- 22🥚/–10 odličnih 🐧
    08.08. FET- 1 blastica - + na testiću 4dpt
    •Beta 8dpt- 80.14, 10dpt- 227.73, 12dpt-632.10
    Panorama-low risk- stiže curka 💗
    [tickerfactory.com]

  • Avatar momtobe2022

    momtobe2022

    Broj poruka: 213

    Prijavi adminu

    Alice

    E sad slijedi histološki nalaz biopsije koji nas je dodatno rastužio, šokirao
    Zamrznuto je u tekućem dusiku 10 komadica tkiva po 5 iz svakog testisa. Nalaz glasi ovako: Radi se o pacijentu koji ima skoro istovjetnu sliku u oba sjemenika. Spermatogeneza je izrazito teško oštecena pri cemu sjemenske stanice nedostaju, a sjemenski epitel se sastoji samo iz Sertolijevih stanica. Izuzetak su izrazito mala žarišta održane spermatogeneze u uzorcima desnog sjemenika SD4 i SD5. U ovakvim okolnostima su izgledi za uspješan kombinirani TESE/ICSI zahtva izrazito smanjeni. Score (10= puna spermatogeneza, 1=tubularna fibroza): 1,2,8.
    Taj materijal nalazi se u Bancu biopsije sjemenika na Rebru kada se odlucimo za postupak.
    To je naša prica i nalaz kojeg ni mi još u potpunosti ne razumijemo, da li je koja od vas imala slican mužev nalaz? Ima li tu ikakve nade i šanse?Samnom je generalno sve ok, inace se vodim u Petrovoj kod ginića, embriologica tamo u prolazu kad je procitala taj nalaz rekla je da vjerojatno imamo za 1 mozda 2 pokusaja. Znam da su tri privatne poliklinike u Zagrebu koje rade postupke preko HZZO-a.Iako se još nismo odlucili krenuti u postupak radi privatnih prepreka, zeljeli bi otici u jednu od tih poliklinika na razgovor i drugo misljenje pogotovo s embriologom jer on je u nasoj prici najvazniji. Bas sam pitala cure tu u temi potpomognuta opl.vol.8 za misljenje kod koga otici. Znam da je jeda od najbolji i najhvaljenijih embrioolog u pol.Repromed, ali oni ne rade nazalost s hzzo-omBas je cura u toj temi jucer mi proeporucila njega posto imaju istu dijagnozu kao i mi i skoro isti los nalaz biospije i iz prvog pokusaja je uspjeli te samo sto nije rodila. Nekako mi takve price daju nadu i da ne odustajemo dok sve ne probamo bez obzira sto dokt kažu jer nije ni svatko od njih uvijek u pravu a čuda se dogadaju ako vjerujemo u njih


    Draga Alice, 
    na nalazu supruga piše (skraćena verzija najvažnijeg):
    Dg: sindrom samo Sertolijevih stanica
    Score (10=potpuna spermatogeneza, 1=tubularna fibroza): 2,4
    Radi se o pacijentu koji ima skoro istovjetnu sliku u oba sjemenika: sindrom samo Sertolijevih stanica.
    Zatiče se i maturacijski arest spermatogeneze. U opisanim okolnistima ne preporučuje se TESE/ICSI zahvat. 
    Navedeno je i gdje se nalazi zamrznuti materijali, ali mi s njima nismo ništa pokušavali. 
    Uzrok njegove azoospermije također nije poznat. 

    👩🏻 ✅
    👨🏽 azoospermia, TESE ⛔️
    postupak s doniram stanicama
    bebica stigla 🤍 👶🏻🤍

  • Avatar momtobe2022

    momtobe2022

    Broj poruka: 213

    Prijavi adminu

    Draga Tratinčica123,
    pokušat ću ukratko napisati najvažnije. Postupak je zapravo vrlo jednostavan i brz. 
    Skenirali smo sve nalaze i poslali u Prag, Poliklinika Pronatal. SVE se radi na hrvatskom jeziku jer imaju koordinatore s kojima se dopisujete putem mailova, a kasnije vas vode uživo u klinici. Prevode, pomažu, savjetuju. Svaka pohvala za to. Odgovor smo dobili kroz dan-dva s navedenih nekoliko pretraga koje sam uglavnom trebala napraviti ja. Sve su bile iz krvi. Te sam mailove printala i nosila svojoj gin. koja je davala uputnice tako da to ništa nismo plaćali. Prikupljene nalaze poslala sam u Prag i tada su odredili terapiju za početak postupka kad započnem prvi sljedeći ciklus. Javila sam se u privatnu kliniku u ZG gdje sam tijekom tih 10-ak dana koliko je trajalo ‘pikanje’ radila folikulometriju. Odmah nakon svakog uzv javljala sam se u Prag i oni su rekli kada trebam uzeti štopericu. Sljedeće jutro krenuli smo prema Pragu. U sklopu klinike nalazi se i smještaj, a postoji i hotel udaljen 300-ak metara (ista cijena). Oni vam dogovore smještaj prema vašim željama (klinika ili hotel). Jutro nakon dolaska obavljena je aspiracija jajnih stanica kao i sama oplodnja doniranim spermijima. Prilikom ispunjavanja formulara rednim brojevima određujete koliko vam je što važno vazano uz stas, boju kose, rasu, boju očiju… Kroz sljedećih vas nekoliko dana (koje provodite tamo) obavještavaju o razvoju oplođenih stanica. 3. ili 5. dan bude transfer. Mi smo nakon 5 dana imali 5 odličnih blastocista. U transferu je korištena samo 1 stanica, a ostale 4 smo zamrznuli. Kući možete isti dan. Vađenje bete kao i sve ostalo vezano uz eventualnu trudnoću obavljate u RH kod svog liječnika. Njima samo javite je li beta bila pozitivna. 
    O troškovima ću u drugom dijelu jer ovdje ne stane koliko god kratila. 

    👩🏻 ✅
    👨🏽 azoospermia, TESE ⛔️
    postupak s doniram stanicama
    bebica stigla 🤍 👶🏻🤍

  • Avatar momtobe2022

    momtobe2022

    Broj poruka: 213

    Prijavi adminu

    Mi smo doplatili:
    2 400 kn smještaj za 7 noći
    11 200 kn za sam postupak
    1 300 kn za zamrzavanje dodatnih embrija (mislim da hzzo pokrije 2 ili 3). Rečeno nam je da čuvanje malih snjegovića plaćamo svake godine oko 800 kn sve dok ih budemo htjeli čuvati. Naravno, možete ih koristiti kad god. 
    Tome dodajte oko 7 000 kn za lijekove jer recept iz Petrove vjerojatno do danas ne bih dočekala koliko su spori i neorganizirani te putne troškove automobilom. 

    👩🏻 ✅
    👨🏽 azoospermia, TESE ⛔️
    postupak s doniram stanicama
    bebica stigla 🤍 👶🏻🤍

  • Avatar Tratinčica123

    Tratinčica123

    Broj poruka: 2214

    Prijavi adminu

    momtobe2022

    Draga Tratinčica123,
    pokušat ću ukratko napisati najvažnije. Postupak je zapravo vrlo jednostavan i brz.
    Skenirali smo sve nalaze i poslali u Prag, Poliklinika Pronatal. SVE se radi na hrvatskom jeziku jer imaju koordinatore s kojima se dopisujete putem mailova, a kasnije vas vode uživo u klinici. Prevode, pomažu, savjetuju. Svaka pohvala za to. Odgovor smo dobili kroz dan-dva s navedenih nekoliko pretraga koje sam uglavnom trebala napraviti ja. Sve su bile iz krvi. Te sam mailove printala i nosila svojoj gin. koja je davala uputnice tako da to ništa nismo plaćali. Prikupljene nalaze poslala sam u Prag i tada su odredili terapiju za početak postupka kad započnem prvi sljedeći ciklus. Javila sam se u privatnu kliniku u ZG gdje sam tijekom tih 10-ak dana koliko je trajalo ‘pikanje’ radila folikulometriju. Odmah nakon svakog uzv javljala sam se u Prag i oni su rekli kada trebam uzeti štopericu. Sljedeće jutro krenuli smo prema Pragu. U sklopu klinike nalazi se i smještaj, a postoji i hotel udaljen 300-ak metara (ista cijena). Oni vam dogovore smještaj prema vašim željama (klinika ili hotel). Jutro nakon dolaska obavljena je aspiracija jajnih stanica kao i sama oplodnja doniranim spermijima. Prilikom ispunjavanja formulara rednim brojevima određujete koliko vam je što važno vazano uz stas, boju kose, rasu, boju očiju… Kroz sljedećih vas nekoliko dana (koje provodite tamo) obavještavaju o razvoju oplođenih stanica. 3. ili 5. dan bude transfer. Mi smo nakon 5 dana imali 5 odličnih blastocista. U transferu je korištena samo 1 stanica, a ostale 4 smo zamrznuli. Kući možete isti dan. Vađenje bete kao i sve ostalo vezano uz eventualnu trudnoću obavljate u RH kod svog liječnika. Njima samo javite je li beta bila pozitivna.
    O troškovima ću u drugom dijelu jer ovdje ne stane koliko god kratila.


    Hvala ti od srca na podijeljenoj priči.🤗
    Sve sam pročitala i mislim da sam sve shvatila…
    Ako muževi nalazi budu i dalje išli u ovom smjeru, mislim da će mi tvoja priča biti od velike koristi.
    Dakle, ako sam dobro shvatila,  cijeli postupak tamo nema šanse da pokriva hzzo? 🙄
    Hvala ti puno!🥰

    Trudimo se od 9/21.
    👱‍♀️24- PCOS, 🙋‍♂️28- Azzospermia, mTese ❌
    Prag- donacija sjemena- 6/23.
    12.06. Aspiracija- 22🥚/–10 odličnih 🐧
    08.08. FET- 1 blastica - + na testiću 4dpt
    •Beta 8dpt- 80.14, 10dpt- 227.73, 12dpt-632.10
    Panorama-low risk- stiže curka 💗
    [tickerfactory.com]

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.