AZOOSPERMIJA

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • Avatar Lola1

    Lola1

    Broj poruka: 347

    Prijavi adminu

    Eto u svoj muci nasoj lipo je znat da postoji u istom gradu jos parova sto imaju istu borbu.. da to je vec bolje da naknadno mozete napraviti nalaze, al navodno Hauptman u zgu to ne da nego sve moras prije obaviti :/ to me malo muci. Eto odlicno, dvi muhe jednim udarcem i advent cete vidjeti 🫠 da svakako treba i micro tese napraviti kakvi god nalazi da bili jer se nikad ne zna.. ma da nemam previse nade i spremni smo u glavi vec na donaciju ali necemo jos odustati.. 

    👩🏻32
    👦🏻31
    Neopstruktivna azoo, fsh preko 40 , preskacemo m tese/ idemo na donaciju u Prag 11/23
    Prvi ivf: 12js, od kojih 4 dobre, do stadija blastociste dogurale 2- vracena 1, neuspjesno
    Imamo jednog ❄️ po kojeg idemo nadamo se u 4/5mj 2024
    Ja: amh 9,45pmol, mthfr homozygot, sumnja na inzulinsku rezistenciju, terapija glucophage

  • Avatar Lucy08

    Lucy08

    Broj poruka: 1045

    Prijavi adminu

    Moj je na prvom pregledu nakon uzv testisa dobio preporuku da prvo napravi  lab pretrage , hormone i te kariograme i mikrodelaciju. On je to u splitskoj bolnici radio, trebalo se narucit na humanu genetiku i doc na vađenje krvi na zakazan termin, nalazi oko 2 mj. Dok smo cekali kariogram i mikrodelaciju smo isli na konzultacije s nalazima hormona i bio na terapiji s Klomifenom oko 3 mjeseca. 
    Nogiveup s vama je bila preoptimisticna i prebrzo se sve odvilo… 

    🙋‍♀️ 1988. - zdrava, AMH 35, trombofilija
    Th: Novalac, Andol100, vitD, Euthyrox
    🧔 1983. - azoospermia, FSH 32.6, testosteron 7.4
    Polik. CITO: 05.2022. m-tesse ✔️🔝🥳
    06.22. ICSI 6🥚 ET 2 trodnevna✖️💔
    09.22. FET(2🐧) ✖️💔💔
    5./23. histeroskopija ✔️
    6./23. 2. ICSI 11🥚 29.6.ET 2 trod (3d🐧🐧+ 1B🐧) 10dpt➕️ beta 14dpt 134.5, 16dpt 351.3, 1. UZV 💙 👶Nifty ✔️♂️ [tickerfactory.com]

  • Avatar momtobe2022

    momtobe2022

    Broj poruka: 205

    Prijavi adminu

    Lola1

    Eto u svoj muci nasoj lipo je znat da postoji u istom gradu jos parova sto imaju istu borbu.. da to je vec bolje da naknadno mozete napraviti nalaze, al navodno Hauptman u zgu to ne da nego sve moras prije obaviti :/ to me malo muci. Eto odlicno, dvi muhe jednim udarcem i advent cete vidjeti 🫠 da svakako treba i micro tese napraviti kakvi god nalazi da bili jer se nikad ne zna.. ma da nemam previse nade i spremni smo u glavi vec na donaciju ali necemo jos odustati..


    Suprug je radio kariogram i mikrodelecije na Rebru prema uputi Hauptmana (kao što sam već napisala, on je sve tražio prije mTese). U našem se slučaju to pokazalo jako dobro jer smo odmah znali za deleciju koja se prenosi na muške potomke. 
    Mi smo prikupljali nalaze i prolazili kroz postupak dok je korona još bila aktualna i znatno usporavala bolnice, ali na pretrage smo možda čekali mjesec dana i još toliko na nalaze. Mislim da je jedan stigao mailom, jedan na kućnu adresu. Baš sam se iznenadila da se vrijeme čekanja toliko produžilo. 🤯  Kariogram se, bar u Zg, može napraviti i privatno za oko 2000 kn. To nam je bila opcija, ali kako mikrodelecije nismo uspjeli naći privatno onda smo odustali i od kariograma… Možda je sada moguće, ali u to nisam upućena kao ni u cijene i čekanje. 

    Draga Lola1, iako sam i sama bila vrlo realna od trenutka saznanja dijagnoze i donacija je stalno stajala kao opcija, nemoj gubiti nadu. Pred vama je još mnogo nalaza koji bi mogli ukazati na dobro kao i sam mTese. Još ste i 2-3 godine mlađi nego mi. 🙃 Uspjet ćete ovako ili onako. 🍀
    Svi smo drugačiji i netko će odluku o donaciji donijeti lakše, netko teže, netko nikada. U ovom trenutku kad osjetim bebu i vidim da suprug nikad nije bio sretniji i uzbuđeniji, bude potpuno nevažno kako smo došli do spermija. 😅

    👩🏻 ✅
    👨🏽 azoospermia, TESE ⛔️
    postupak s doniram stanicama
    bebica stigla 🤍 👶🏻🤍

  • Avatar Srculence3

    Srculence3

    Broj poruka: 453

    Prijavi adminu

    Dobro jutro drage žene, ovo teško može razumjeti netko ko ne prolazi isto i puno znači ova razmjena iskustava i savjeta   Lola mislim da nismo svjesni koliko toga ima, danas je postala prava lutrija dobiti dijete. U kojoj ste fazi, jeste se naručili u Cita? Nama su zadnji put našli jednog al nepravilnog, pa nije imalo smisla zamrzavati. Planiramo kroz mjesec dana opet.
    Lucy jesi razmišljala da ti suprug provjeri hormone ? Nekako su ti doktori postali prepovršni, neke stvari im mi kao pacijenti moramo govoriti. Mislim da je jako bitno nakon takvog zahvata provjeriti hormone. Inače Lucy, kako si mi, jeste si uzeli malo vremena za odmor i opuštanje ?
    Draga momtobe2022 tvoja priča me inspirira i tako umiruje na jedan način. To su velike odluke i jako je lijepo da ste se uspjeli složiti, i da je tako lijepo ispalo po vas.  Jesi li imali kriza oko odluke i nakon donešene odluke za donaciju? 

    👩(89) (hiperlaktinemija- pod kontrolom)
    AMH:35
    🧑(89) Azoospermia ( 2 s-grama azoo, 2 crypto)
    07/22 M-TESE ❌
    12/2023 Prag ICSI: 17 fol➡️ 2🥚➡️ 1 blastica
    15.12 ET💗 5dpt ➕️ ,Beta 12dpt: 628.6, 14dpt: 1428
    04.01. 1️⃣uzv✔️
    no-give-up
    [tickerfactory.com]

  • Avatar Lucy08

    Lucy08

    Broj poruka: 1045

    Prijavi adminu

    No-give-up

    Dobro jutro drage žene, ovo teško može razumjeti netko ko ne prolazi isto i puno znači ova razmjena iskustava i savjeta Lola mislim da nismo svjesni koliko toga ima, danas je postala prava lutrija dobiti dijete. U kojoj ste fazi, jeste se naručili u Cita? Nama su zadnji put našli jednog al nepravilnog, pa nije imalo smisla zamrzavati. Planiramo kroz mjesec dana opet.
    Lucy jesi razmišljala da ti suprug provjeri hormone ? Nekako su ti doktori postali prepovršni, neke stvari im mi kao pacijenti moramo govoriti. Mislim da je jako bitno nakon takvog zahvata provjeriti hormone. Inače Lucy, kako si mi, jeste si uzeli malo vremena za odmor i opuštanje ?
    Draga momtobe2022 tvoja priča me inspirira i tako umiruje na jedan način. To su velike odluke i jako je lijepo da ste se uspjeli složiti, i da je tako lijepo ispalo po vas.Jesi li imali kriza oko odluke i nakon donešene odluke za donaciju?

    Pozdrav svim dragim zenama ❤️
    Pisala sam vec da nam je preporucila nakon pola godine od mtese kontrola hormona. Nije nam zurba i ne zelim ga bombardirat jos i s tim , trebamo se malo oporavit od ovog svega i opustit pa cu ga u 11.mj poslat da vadi hormone. 
    Kad smo kod tog kolko toga ima… mojoj bliskoj prijateljici suprug ima azoospermiju i ja sam ostala u soku kad mi je pricala , nisam ni znala za tu dijagnozu… da bi je i mi imali za par mjeseci… ona me i uputila u Cita 🙂
    U njih je puno slozenija situacija, ona boluje od teske kronicne bolesti + azoospermija s lošom prognozom tako da nisu nista vise poduzimali po tom pitanju.

    🙋‍♀️ 1988. - zdrava, AMH 35, trombofilija
    Th: Novalac, Andol100, vitD, Euthyrox
    🧔 1983. - azoospermia, FSH 32.6, testosteron 7.4
    Polik. CITO: 05.2022. m-tesse ✔️🔝🥳
    06.22. ICSI 6🥚 ET 2 trodnevna✖️💔
    09.22. FET(2🐧) ✖️💔💔
    5./23. histeroskopija ✔️
    6./23. 2. ICSI 11🥚 29.6.ET 2 trod (3d🐧🐧+ 1B🐧) 10dpt➕️ beta 14dpt 134.5, 16dpt 351.3, 1. UZV 💙 👶Nifty ✔️♂️ [tickerfactory.com]

  • Avatar Srculence3

    Srculence3

    Broj poruka: 453

    Prijavi adminu

    Lucy, isto tako doslovno možda mjesec dana prije nego smo saznali meni je kolegica s posla pričala kako joj muž ima azoospermiju i što su sve prošli. Ishod njihove priče su dvoje prekrasne djece. Slušajući njenu priču naježila sam se i divila njenoj snazi, ni ne sluteći da će moja biti još gora.

    👩(89) (hiperlaktinemija- pod kontrolom)
    AMH:35
    🧑(89) Azoospermia ( 2 s-grama azoo, 2 crypto)
    07/22 M-TESE ❌
    12/2023 Prag ICSI: 17 fol➡️ 2🥚➡️ 1 blastica
    15.12 ET💗 5dpt ➕️ ,Beta 12dpt: 628.6, 14dpt: 1428
    04.01. 1️⃣uzv✔️
    no-give-up
    [tickerfactory.com]

  • Avatar Lola1

    Lola1

    Broj poruka: 347

    Prijavi adminu

    No-give-up

    Lucy, isto tako doslovno možda mjesec dana prije nego smo saznali meni je kolegica s posla pričala kako joj muž ima azoospermiju i što su sve prošli. Ishod njihove priče su dvoje prekrasne djece. Slušajući njenu priču naježila sam se i divila njenoj snazi, ni ne sluteći da će moja biti još gora.


    Nismo se narucili u Cita, iako nam je to definitivno blize odlucili smo ici kod Hauptmana.. m je ovo sve jako tesko prihvatio i nekako kao da potiskuje sve i gura glavu u pijesak i nikako da se naruci na konzultacije ali neki dan smo imali raspravu da vise krene pa cemo kontaktirat privatnu kliniku gdje hauptman radi za pocetak pa da vidimo sto dalje.. nas jedino kopka da je na prvom s gramu navodno pronadjeno nekoliko ali nepokretnih (radjeno u privatnom labu tako da nismo ni mogli smrznuti), ma da su u ivf poliklinici rekli da ne vjeruju u taj nalaz posto kod njih apsolitno nista nit ikakvih naznaka za ista nisu nasli :( da zaista ljudi ne mogu uopce shvatiti kakav je ovo kaos u glavi, da se budis i zaspes s tim i ne mozes pobjec od toga, bar mi ne mozemo iako pokusavamo se ne ubijat toliko ali jace je od nas.. bas imamo sada i dvije svadve, pa su prijatelji dobili dijete s nama to sve tako tesko pada, sretni smo radi svih s nekako se ne mozemo veselit pa se mislim jesam li losa osoba radi toga :/ evo mi npr ne znamo za niti jedan slucaj takav kao nas i svako vase iskustvo ovdje mi puno znaci 🤗

    👩🏻32
    👦🏻31
    Neopstruktivna azoo, fsh preko 40 , preskacemo m tese/ idemo na donaciju u Prag 11/23
    Prvi ivf: 12js, od kojih 4 dobre, do stadija blastociste dogurale 2- vracena 1, neuspjesno
    Imamo jednog ❄️ po kojeg idemo nadamo se u 4/5mj 2024
    Ja: amh 9,45pmol, mthfr homozygot, sumnja na inzulinsku rezistenciju, terapija glucophage

  • Avatar Srculence3

    Srculence3

    Broj poruka: 453

    Prijavi adminu

    Draga Lola , stvarno je teško. Što kažeš ideš leći i budiš se s tim. Ovo ljeto smo ubacili u petu po pitanju azoospermije, i nakon negativne M-TESE udarili u zid. Al ono baš, ljeto sam provela na forumima i sama sobom promišljajući, razgovarajući sa mm… I iskreno, preživjeli smo i dobro smo. Malo smo se fokusirali na nekakve druge projekte. Odustajanje nije opcija, kao ni scenarij da nemamo djecu. Donacija, posvajanje sve su karte otvorene. I prestala sam gledati druge, mi nismo drugi. Oni nemaju ono što mi imamo, pritom ne mislim na materijalno. Draga Lola dajte si vremena, budite otvoreni i puno pričajte. Na početku ste i tu još može biti svašta 

    👩(89) (hiperlaktinemija- pod kontrolom)
    AMH:35
    🧑(89) Azoospermia ( 2 s-grama azoo, 2 crypto)
    07/22 M-TESE ❌
    12/2023 Prag ICSI: 17 fol➡️ 2🥚➡️ 1 blastica
    15.12 ET💗 5dpt ➕️ ,Beta 12dpt: 628.6, 14dpt: 1428
    04.01. 1️⃣uzv✔️
    no-give-up
    [tickerfactory.com]

  • Avatar Lola1

    Lola1

    Broj poruka: 347

    Prijavi adminu

    No-give-up

    Draga Lola , stvarno je teško. Što kažeš ideš leći i budiš se s tim. Ovo ljeto smo ubacili u petu po pitanju azoospermije, i nakon negativne M-TESE udarili u zid. Al ono baš, ljeto sam provela na forumima i sama sobom promišljajući, razgovarajući sa mm… I iskreno, preživjeli smo i dobro smo. Malo smo se fokusirali na nekakve druge projekte. Odustajanje nije opcija, kao ni scenarij da nemamo djecu. Donacija, posvajanje sve su karte otvorene. I prestala sam gledati druge, mi nismo drugi. Oni nemaju ono što mi imamo, pritom ne mislim na materijalno. Draga Lola dajte si vremena, budite otvoreni i puno pričajte. Na početku ste i tu još može biti svašta


    Vjerujem da Vam je bio sok pogotovo jer se znalo nac nesto. Zasto u Cita nisu smrznuli materijal kada su pronasli pa makar nepokretne? Nemojte odustajat, pokusajte do Hauptmana i Jezeka jer su oni navodno najveci strucnjaci u Hr a i sire.. vjerujem da ako je nekad nesto pronadjeno pa mora ih opet biti, mozda terapija nije bila dobra? Ma hocemo samo kazem ono ne razumije nas nitko ali nema veze moramo koracat dalje pa makar sami.. sto je Vama plan dalje?

    👩🏻32
    👦🏻31
    Neopstruktivna azoo, fsh preko 40 , preskacemo m tese/ idemo na donaciju u Prag 11/23
    Prvi ivf: 12js, od kojih 4 dobre, do stadija blastociste dogurale 2- vracena 1, neuspjesno
    Imamo jednog ❄️ po kojeg idemo nadamo se u 4/5mj 2024
    Ja: amh 9,45pmol, mthfr homozygot, sumnja na inzulinsku rezistenciju, terapija glucophage

  • Avatar Srculence3

    Srculence3

    Broj poruka: 453

    Prijavi adminu

    Draga Lola, nećemo odustajati. Nekad bolje dajemo savjete drugima nego sami sebi pa ću probati do Hauptmana i Ježeka, hvala ti na savjetu❤️ MM nikad nije imao nikad terapiju, danas trebaju biti gotovi nalazi hormona koje šaljem urologici u Cito da mu na temelju njih propiše terapiju. Plan za dalje je otići kroz mjesec dana u Cito provjeriti spermiogram, zamrznuti ako ima nešto. Mislila sam i do Turske ovu jesen al nas trenutno financije koče, jer nam je rješavanje stambenog pitanja povuklo velike troškove. Guglam suplemente, tražim optimalnu kombinaciju, nastojim da budemo opušteni i koliko toliko uživamo u životu. Kad se financijski oporavimo u konkretne akcije ( npr Turska), do tada obići u Hr se može, pretrage preko zavoda što se može. Koji je vaš plan? 

    👩(89) (hiperlaktinemija- pod kontrolom)
    AMH:35
    🧑(89) Azoospermia ( 2 s-grama azoo, 2 crypto)
    07/22 M-TESE ❌
    12/2023 Prag ICSI: 17 fol➡️ 2🥚➡️ 1 blastica
    15.12 ET💗 5dpt ➕️ ,Beta 12dpt: 628.6, 14dpt: 1428
    04.01. 1️⃣uzv✔️
    no-give-up
    [tickerfactory.com]

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.