AZOOSPERMIJA

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • Avatar Srculence3

    Srculence3

    Broj poruka: 450

    Prijavi adminu

    Dobro ti jutro draga Lucy, vezano za urologa bili smo još kod doktora Grubišića (KBC Vinogradska) i doktora Perinčića ( Zadar privatno). Cito mi je bliže i jednostavnije  i imali su M-tese pa smo odlučili tamo. Pretpostavljam da si kao i ja sve moguće forume i teme na azoospermije iščitala, i zaključak je da apsolutno nikakvog pravila nema. I kod MM je varikokela II stupnja, već sam se raspitivala za operaciju dali bi nam to popravilo izglede. Donaciju sam uzela u obzir jer sam realna, ne želim izgoriti u ovom svemu ako jednostavno ne ide. Čitam divna iskustva, i na kraju se to izgleda sve posloži kako treba. Hvala ti na dobroj vibri, šaljem je i ja tebi❤️ Dao bog jednog dana kavu pile dok nam se djeca igraju 🥰🥰

    👩(89) (hiperlaktinemija- pod kontrolom)
    AMH:35
    🧑(89) Azoospermia ( 2 s-grama azoo, 2 crypto)
    07/22 M-TESE ❌
    12/2023 Prag ICSI: 17 fol➡️ 2🥚➡️ 1 blastica
    15.12 ET💗 5dpt ➕️ ,Beta 12dpt: 628.6, 14dpt: 1428
    04.01. 1️⃣uzv✔️
    no-give-up
    [tickerfactory.com]

  • Avatar Lucy08

    Lucy08

    Broj poruka: 1043

    Prijavi adminu

    Dobro jutro i tebi draga , pa onda mi nismo tako daleko 🤗
    Ne znam zasto sam ja zamislila da si ti negdi oko Zg…
    Sretno vam na vasem putu koji god da izabrali i nadam se da ce te doci do svog cilja uskoro 😊 Boze daj da to bude tako jednog dana na toj kavi 🙏🥰❤️

    🙋‍♀️ 1988. - zdrava, AMH 35, trombofilija
    Th: Novalac, Andol100, vitD, Euthyrox
    🧔 1983. - azoospermia, FSH 32.6, testosteron 7.4
    Polik. CITO: 05.2022. m-tesse ✔️🔝🥳
    06.22. ICSI 6🥚 ET 2 trodnevna✖️💔
    09.22. FET(2🐧) ✖️💔💔
    5./23. histeroskopija ✔️
    6./23. 2. ICSI 11🥚 29.6.ET 2 trod (3d🐧🐧+ 1B🐧) 10dpt➕️ beta 14dpt 134.5, 16dpt 351.3, 1. UZV 💙 👶Nifty ✔️♂️ [tickerfactory.com]

  • Avatar momtobe2022

    momtobe2022

    Broj poruka: 200

    Prijavi adminu

    Lucy08

    No give up, u kojeg urologa ste vi prije isli? U zg ima taj neki dr Hauptman koji radi m tesu ako sam dobro zapantila s foruma sto sam procitala. Ja za njega nisam ni cula prije nego tek nedavno sto sam procitala, a kako sam imala preporuke za dr u Cita nisam se ni dvoumila di cu ic. Sto je rec da niste isli k njemu nego u Cita koji vam je pretpostavljam dalji?
    Bilo bi dobro kad bi se javile cure sa iskustvom kod tog dr.


    Mog je supruga operirao dr. Hauptman. Prije TESE tražio je sve nalaze. UZV, sve moguće hormone iz krvi, mikrodelecije, kariogram, psihološko i genetsko savjetovanje. Sam zahvat je prošao u redu. Sljedeće jutro suprug je završio na drugoj hitnoj operaciji. Nismo stigli do Rebra, već smo zbog nesnosnih bolova otišli u drugu, bližu bolnicu. Liječnik u toj bolnici je upozorio na moguće odstranjivanje testisa (jednog ili oba) te je suprug morao potpisati suglasnost. Kada je izašao iz dvorane rekao je da je uspio spasiti oba testisa te da je paljenje žilica koje su krvarile i uklanjanje hematoma bilo dugotrajno. Iako je situacija bila loša i uklanjanje testisa bilo bi najjesnostavnije rješenje, taj se mladi liječnik posebno potrudio jer je suprug vrlo mlad i nije želio da ostatak života provede na lijekovima, hormonima i u odlascima psihologu. Kasnije sam o toj temi više istraživala i zapravo se muškarci znatno teže nose s hormonalnim disbalansom nego žene. Fizički, a osobito psihički. Nakon 2 tj. suprug je otišao na kontrolu kod dr. Hauptmana koji mu je rekao da je u svojoj karijeri napravio oko 350 tese postupaka i ovo mu je drugi slučaj u kojem je došlo do takvih komplikacija. 

    Budući da je suprugu prije tese otkrivena mikrodelecija (koja se u sličaju pronalaska spermija u 99,9% slučajeva prenosi na muške potomke) te da je sam postupak bilo neuspješan + komplikacije zbilja nismo htjeli dalje pokušavati s kojekakvim lijekovima, hormonima, a kamoli operacijama. Vodila nas je misao da naše dijete treba zdravog i sretnog tatu. Uz to, htjeli smo dijete dok smo mladi, dok su još svi moji nalazi uredni što nam dodatno povećava šanse. Zbog svega toga, odluka o donaciji donesena je u manje od minute. I sam dr. Hauptman nam je potvrdio da bi svi daljnji pokušaji bilo besmisleni i traćenje dragocjenog vremena i zdravlja. Liječnik je profesionalan, realan i temeljit. Nama se osobitno sviđalo što je prije samog postupka tražio sve nalaze i savjetovanja što, čini se, mnogi traže tek nakon tese. 

    👩🏻 ✅
    👨🏽 azoospermia, TESE ⛔️
    postupak s doniram stanicama
    bebica stigla 🤍 👶🏻🤍

  • Avatar Lucy08

    Lucy08

    Broj poruka: 1043

    Prijavi adminu

    Momtobe nakon operacije jeli suprug opet pregledao hormone? Ja kolko sam shvatila mtese poremeti dodatno te hormone i treba nakon nekog vremena ponovit kontrolu hormona. Mi u tom trenutku nismo se puno bavili s tim jer je prioritet bio doci do spermija, lijecnica se isto nije obazirala na to iz sveopceg zdravstvenog aspekta na koje disbalan utjece nego je cijeli fokus bio na mtesu i spermije, a sad me zanima jel mu mogu ikako pomoc po pitanju tok disbalansa. On zna imat promjene raspolozenja povremeno kratkotrajno tako sta bude bezvoljan, povuce se, a davno dok je studirao je imao depresivno anksioznu epizodu kod koje niko nije posumnjao na problem u spolnim hormonima. Spolni hormoni utjecu na funkcioniranje cijelog organizma i zbog toga se to nebi smjelo zanemariti. Ali ocito dok su vitalne funkcije uredne nitko se ne obazire na to… 🤷‍♀️

    🙋‍♀️ 1988. - zdrava, AMH 35, trombofilija
    Th: Novalac, Andol100, vitD, Euthyrox
    🧔 1983. - azoospermia, FSH 32.6, testosteron 7.4
    Polik. CITO: 05.2022. m-tesse ✔️🔝🥳
    06.22. ICSI 6🥚 ET 2 trodnevna✖️💔
    09.22. FET(2🐧) ✖️💔💔
    5./23. histeroskopija ✔️
    6./23. 2. ICSI 11🥚 29.6.ET 2 trod (3d🐧🐧+ 1B🐧) 10dpt➕️ beta 14dpt 134.5, 16dpt 351.3, 1. UZV 💙 👶Nifty ✔️♂️ [tickerfactory.com]

  • Avatar momtobe2022

    momtobe2022

    Broj poruka: 200

    Prijavi adminu

    Lucy08

    Momtobe nakon operacije jeli suprug opet pregledao hormone? Ja kolko sam shvatila mtese poremeti dodatno te hormone i treba nakon nekog vremena ponovit kontrolu hormona. Mi u tom trenutku nismo se puno bavili s tim jer je prioritet bio doci do spermija, lijecnica se isto nije obazirala na to iz sveopceg zdravstvenog aspekta na koje disbalan utjece nego je cijeli fokus bio na mtesu i spermije, a sad me zanima jel mu mogu ikako pomoc po pitanju tok disbalansa. On zna imat promjene raspolozenja povremeno kratkotrajno tako sta bude bezvoljan, povuce se, a davno dok je studirao je imao depresivno anksioznu epizodu kod koje niko nije posumnjao na problem u spolnim hormonima. Spolni hormoni utjecu na funkcioniranje cijelog organizma i zbog toga se to nebi smjelo zanemariti. Ali ocito dok su vitalne funkcije uredne nitko se ne obazire na to… 🤷‍♀️


    Nakon tese suprug nije ponovo provjeravao hormone. Bio je na dvije kontrole, ali to je bilo više zbog komplikacija koje su se dogodile nakon same tese. Liječnik mu nije predložio ponovan pregled hormona. No, suprug ni prije ni nakon postupka nije imao prolazio kroz promjene raspoloženja, anksioznost ili faze depresije. Sad je od toga prošlo gotovo godinu i pol, pa u ovom trenutku te nalaze nećemo niti ponavljati. 

    👩🏻 ✅
    👨🏽 azoospermia, TESE ⛔️
    postupak s doniram stanicama
    bebica stigla 🤍 👶🏻🤍

  • Avatar Srculence3

    Srculence3

    Broj poruka: 450

    Prijavi adminu

    Draga Lucy, moj MM je isto imao depresivno anksioznu epizodu prije par godina, i kad smo promišljali o tome i guglali mučilo nas je da nije možda snižen testosteron. Tad je rekao da ga je trčanje spasilo. Njemu je testosteron normalan, al možda tada nije bio, ne znam… Nešto je tu sigurno u korelaciji. Promjene raspoloženja i povućenost kod tvom muža bi u ovom slučaju se može prepisati svemu ovome što ste prošli ovo ljeto, ali možda je stvarno do hormona. Ako već nije, trčanje ili neki vid tjelovježbe bi mu godio sigurno. Pretpostavljam da se ti držiš puno bolje od njega, i zapravo nosiš oboje. Navodno TESE poremeti hormone, snizi testosteron  a M-TESE je puno manje štetnija. Ovih dana će MM vaditi hormone pa ću ti javiti jeli poremetilo. On kaže da se skroz dobro osjeća, pa se nadam da su oke.

    👩(89) (hiperlaktinemija- pod kontrolom)
    AMH:35
    🧑(89) Azoospermia ( 2 s-grama azoo, 2 crypto)
    07/22 M-TESE ❌
    12/2023 Prag ICSI: 17 fol➡️ 2🥚➡️ 1 blastica
    15.12 ET💗 5dpt ➕️ ,Beta 12dpt: 628.6, 14dpt: 1428
    04.01. 1️⃣uzv✔️
    no-give-up
    [tickerfactory.com]

  • Avatar Lucy08

    Lucy08

    Broj poruka: 1043

    Prijavi adminu

    Pozdrav drage žene 🤗 
    Istina je da smo puno toga prosli u posljednjih godinu dana. Zivot nam se promjenio s ovom azoospermijom, cijeli fokus je bio na rijesavanju tog problema i sve to utjece na raspolozenje. Godina padova, uspona i opet padova. Sta se tice hormona njegovi su svi poremeceni i uskoro ce ih kontrolirat pa cemo vidit ovisno o nalazu sto cemo poduzet dalje. Trenutno nam treba predah od  MPO price da ne pogubimo sve ostale konce u zivotu . Bas mi fali malo opustanja, zabave , bezbriznosti na koje smo zaboravili jer je sve proslo u nekom presingu i moranju. 
    No give up javi sve i veselim se procitati neku lipu novost kad bude 🤞🤗

    🙋‍♀️ 1988. - zdrava, AMH 35, trombofilija
    Th: Novalac, Andol100, vitD, Euthyrox
    🧔 1983. - azoospermia, FSH 32.6, testosteron 7.4
    Polik. CITO: 05.2022. m-tesse ✔️🔝🥳
    06.22. ICSI 6🥚 ET 2 trodnevna✖️💔
    09.22. FET(2🐧) ✖️💔💔
    5./23. histeroskopija ✔️
    6./23. 2. ICSI 11🥚 29.6.ET 2 trod (3d🐧🐧+ 1B🐧) 10dpt➕️ beta 14dpt 134.5, 16dpt 351.3, 1. UZV 💙 👶Nifty ✔️♂️ [tickerfactory.com]

  • Avatar Srculence3

    Srculence3

    Broj poruka: 450

    Prijavi adminu

    Draga Lucy, sama dijagnoza je šok a kad se još nadoda sve što ste prošli to je sve jako teško i treba imati muda sve izdržati, dignuti glavu i nastaviti. Vjerujem da ti fali zabave i bezbrižnosti, ovo te povuče u svoj začarani krug i samo vrti ukrug u svojoj centrifugi. Smatram koliko je bitno fizičko zdravlje i hormoni za uspješno začeće još je bitnije ono mentalno zdravlje. Zapravo je sve u glavi kako kažu, ona pokreće sve. Zato se baci na opuštanje i zabavu, gledaj na to kao vid terapije:) 
    Tipkamo se, pratimo se, šaljem ti tople pozdrave i puuuno dobre vibree❤️

    👩(89) (hiperlaktinemija- pod kontrolom)
    AMH:35
    🧑(89) Azoospermia ( 2 s-grama azoo, 2 crypto)
    07/22 M-TESE ❌
    12/2023 Prag ICSI: 17 fol➡️ 2🥚➡️ 1 blastica
    15.12 ET💗 5dpt ➕️ ,Beta 12dpt: 628.6, 14dpt: 1428
    04.01. 1️⃣uzv✔️
    no-give-up
    [tickerfactory.com]

  • Avatar Lola1

    Lola1

    Broj poruka: 339

    Prijavi adminu

    Jutro drage cure, samo da se kratko javim. @Lucy, zao mi je da fet nije bio uspjesan, ali do kad god ima materijala ima i nade, bit ce sve dobro :) mi smo na kraju ipak odlucili ici kod Hauptmana na konzultacije pa vidjeti sto dalje za mtese.. jedino sto me muci su ti pusti nalazi kao kariogram i slicno jer se to dosta dugo ceka a na kraju krajeva ne znam bas da li je potrebno sve unaprijed, ako se ne nadje materijal, nekako je svejedno jel genetski ili nekako drugacij 🤷🏻‍♀️ Da se barem to svugdje u hr moze vaditi, ovako cemo morat put pod noge za zg @no give up, Vi ste isto iz Zadra?
    Lp svima 💗

    👩🏻32
    👦🏻31
    Neopstruktivna azoo, fsh preko 40 , preskacemo m tese/ idemo na donaciju u Prag 11/23
    Prvi ivf: 12js, od kojih 4 dobre, do stadija blastociste dogurale 2- vracena 1, neuspjesno
    Imamo jednog ❄️ po kojeg idemo nadamo se u 4/5mj 2024
    Ja: amh 9,45pmol, mthfr homozygot, sumnja na inzulinsku rezistenciju, terapija glucophage

  • Avatar Srculence3

    Srculence3

    Broj poruka: 450

    Prijavi adminu

    Lola1

    Jutro drage cure, samo da se kratko javim. @Lucy, zao mi je da fet nije bio uspjesan, ali do kad god ima materijala ima i nade, bit ce sve dobro :) mi smo na kraju ipak odlucili ici kod Hauptmana na konzultacije pa vidjeti sto dalje za mtese.. jedino sto me muci su ti pusti nalazi kao kariogram i slicno jer se to dosta dugo ceka a na kraju krajeva ne znam bas da li je potrebno sve unaprijed, ako se ne nadje materijal, nekako je svejedno jel genetski ili nekako drugacij 🤷🏻‍♀️ Da se barem to svugdje u hr moze vaditi, ovako cemo morat put pod noge za zg @no give up, Vi ste isto iz Zadra?
    Lp svima 💗


    Ej draga, je je mi smo u Zadru i tek sad nakon već obavljene M-TESE idemo obaviti mikrodelencije i kariogram. Kariogram su me uputili na Rebro, i dobila sam termin 19.12. When life gives you lemons onda je 19. ponediljak pa isplaniraš advent u Zagrebu taj vikend  I onda se čeka nalaz navodno mjesec dana možda i duže. Svakako i po lošim nalazima kariograma i mikrodelencija bi svakako napravili M-TESE jer mu je ipak nešto znalo se naći u spermiogramu, i zato jer kod  azoospermije apsolutno nikakvog pravila nema. Evo nama se trenutno i ne žuri pa nam je oke čekati taj kariogram. 

    👩(89) (hiperlaktinemija- pod kontrolom)
    AMH:35
    🧑(89) Azoospermia ( 2 s-grama azoo, 2 crypto)
    07/22 M-TESE ❌
    12/2023 Prag ICSI: 17 fol➡️ 2🥚➡️ 1 blastica
    15.12 ET💗 5dpt ➕️ ,Beta 12dpt: 628.6, 14dpt: 1428
    04.01. 1️⃣uzv✔️
    no-give-up
    [tickerfactory.com]

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.