AZOOSPERMIJA

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • Avatar IvonaSi2509

    IvonaSi2509

    Broj poruka: 182

    Prijavi adminu

    SmileyBee

    IvonaSi2509

    Drage cure,mi smo u razgovorima,skupljanju informacija,i sad čitam postoveMomtobe, MaliPrinc,Tratinčice…i razmišljam koliko ste pomogle i meni i mužu u odluci.
    Svaki zahvat ima svoj rizik.I donacija i posvajanje.
    Danima sam u razmišljanju o donaciji,prednosti-nedostaci.
    Kako kasnije kad dijete odraste.
    Potičem iz obitelji razvedenih roditelja,i tu se sve nekako raspalo,ja sam od sve djece se izolirala samo zbog toksičnosti u odnosima i ne želim da to moje dijete prolazi zbog mene.
    Ovo cijelokupno iskustvo od saznanja za Klinefelter do Istanbula i negativne bete me je promijenilo ali iz temelja.
    Muž je dobrica iz normalne obitelji koja cijeni vrijednost same obitelji.
    I njega je ovo sve promijenilo i bez obzira na sve oluje mi se držimo skupa.
    Odlučili smo se za Prag,razmatramo Europe IVF,ali najvjerojatnije privatno,te za to sve će znati samo par ljudi,a to su njegovi roditelji i moja strina koja mi je kao mama.
    U njih imamo puno povjerenje jer su bili uz nas kad smo bili u Istanbulu,a i od početka svega ovoga su tu.
    Pišem ovo sve jer smo puno razmišljali o svemu.Nema odustajanja i jači smo nego ikada.
    Odbolovali i otugovali smo gubitak bebice,idemo dalje.
    Mala pauza,i možda u rujnu odemo na postupak.
    Nakon svega dok sa gledamo sve, ako je veza čvrsta i duboka, na kraju iz svega izađeš još jači, bpovezaniji, s više razumijevanja i međusobne podrške.
    Rekla sam u mužu odmah, po sa znanju dijagnoze, naći ćemo rješenje, kako god bilo, makar ne imali djecu ali imamo ovaj naš divan odnos. I da moram birati, radije bih imala njega bez djece - jer smo doslovno srodne duše i najbolji prijatelji - nego da imam npr. troje djece s nekim tko me ne voli, ne cijeni i ne podržava u svemu. Vjerujem da se i svi vi ostali tako osjećate…


    E bravo,tako sam i ja rekla,i onda je muž počeo razmišljati kako ima puno opcija,te da smo uz sve mi još skupa.
    Kad smo vidjeli negativnu betu,ja sam se slomila,a on je reagirao tako da se isplakao,a onda je rekao da i bez djece njemu je bitno da smo zajedno.
    Meni je najviše teško palo za betu samo zbog emotivnog trenutka na transferu.U jednom trenutku u sobi sam bila ja na krevetu,bez mobitela,bez ikoga,samo beba u stomaku,slika i ja.
    Rekao mi je da respekta to što sam pristala na bolove,injekcije i ludovanje hormona,ali mu je žao što ću to morati opet proći kad budemo išli na IVF,ali najviše je ponosan što sam izdržala ovaj proces bez trunke boli.

    👩🏼‍💼-28| ✅
    👨🏻‍💼-29| XXY 🧬
    13.02| MTESE TURKEY
    28.02| IVF TURKEY 26js | ❤️ 12 ➡️ 1 ❌
    09.24'| EUROPE IVF PRAGUE ⏳

  • Avatar SmileyBee

    SmileyBee

    Broj poruka: 10

    Prijavi adminu

    Tako je, Ivona.. 
    Svi problemi koje smo prošli i koje prolazimo, samo su nas još više zbližili i učvrstili našu vezu. 
    Sve smo prolazili sami jer kao što sam već rekla, nitko to ne može razumjeti, i uvijek dolaze oni savjeti “opustite se, pa mladi ste, pa jeste probali to i to..” 
    Osobno sam doživjela vrlo neugodno iskustvo od kolegice s posla, koja je i sama prošla ivf (čak mislim ne iz prvog puta). Spomenula sam joj još i prije nego smo saznali dijagnozu, da dugo pokušavamo i da se bojim da nešto nije u redu. Njezine riječi bile su: “ma ne brini se, samo se opusti, ni ne pokušavate tako dugo” (u to vrijeme je skoro već prošlo i godinu dana kako smo krenuli). Nakon toga za dijagnozu i sve odluke poslije nismo razgovarali s nekim drugim, nego dok se sve već bilo gotovo i dok smo predali zahtjev, obavijestili smo najbliže, i nadređene na poslu (zato što moraju izdati potvrdu o zaposlenosti), pa su svi bili vrlo pozitivno šokirani

    🤵33 god, neopstruktivna azoo
    👰29 god, sve ok, folikulometrije, Gynositol
    Pokušavamo od 10/2020.
    U postupku posvajanja 💪🫶

  • Avatar IvonaSi2509

    IvonaSi2509

    Broj poruka: 182

    Prijavi adminu

    SmileyBee

    Tako je, Ivona..
    Svi problemi koje smo prošli i koje prolazimo, samo su nas još više zbližili i učvrstili našu vezu.
    Sve smo prolazili sami jer kao što sam već rekla, nitko to ne može razumjeti, i uvijek dolaze oni savjeti “opustite se, pa mladi ste, pa jeste probali to i to..”
    Osobno sam doživjela vrlo neugodno iskustvo od kolegice s posla, koja je i sama prošla ivf (čak mislim ne iz prvog puta). Spomenula sam joj još i prije nego smo saznali dijagnozu, da dugo pokušavamo i da se bojim da nešto nije u redu. Njezine riječi bile su: “ma ne brini se, samo se opusti, ni ne pokušavate tako dugo” (u to vrijeme je skoro već prošlo i godinu dana kako smo krenuli). Nakon toga za dijagnozu i sve odluke poslije nismo razgovarali s nekim drugim, nego dok se sve već bilo gotovo i dok smo predali zahtjev, obavijestili smo najbliže, i nadređene na poslu (zato što moraju izdati potvrdu o zaposlenosti), pa su svi bili vrlo pozitivno šokirani


    Iskreno,kod nas polovica familije ne razumije i tvrde kako je muž neplodan zbog “ljenosti” i kako mora se baviti teretanom kako bi postao plodan 🙈
    A kolege su odreagirali ajmo reći savršeno,jer su i sami rekli da ne znaju ništa o tome ali žele samo biti podrška i svako malo mi je kolegica slala poruke kako sam,da odmaram,da slušam doktore,bez pametovanja,bez davanja besmislenih “savjeta”.
    Ja sam pričala osobno sa dr Emreom i on i sam tvrdi kako i najzdraviji čovjek koji jede sve tip top i cijeli život se bavi sportom nekim može biti neplodan bez razloga.
    Znaju za Klinefelter ali ne slušaju “uzrok” toga.
    I sada smo odlučili šutjeti o tome i jednostavno kad dođe vrijeme pokupiti se i za Prag,čak nitko neće znati ni za IVF.

    👩🏼‍💼-28| ✅
    👨🏻‍💼-29| XXY 🧬
    13.02| MTESE TURKEY
    28.02| IVF TURKEY 26js | ❤️ 12 ➡️ 1 ❌
    09.24'| EUROPE IVF PRAGUE ⏳

  • Avatar SmileyBee

    SmileyBee

    Broj poruka: 10

    Prijavi adminu

    Mislim da je muška neplodnost nerazumljiva većini ljudi. Kao što je već netko spomenuo nekoliko postova prije, uvijek nekako podrazumijevamo da je problem u nama ako imamo pcos, nepravilne ciklus itd. A i sama azoospermija, evo da mi je netko rekao, ne bi vjerovala da takvo što postoji.. Znala sam da može biti smanjen broj, pokretljivost i općenito lošija kvaliteta sperme, ali ova dijagnoza je sama po sebi nestvarna.
    Razgovaramo u zadnje vrijeme da će kroz par mjeseci otići na kariogram i ostale pretrage, čisto da znamo na čemu smo i da sami sa sobom zaokružimo tu priču. Zasad nam je fokus na ovim radionicama koje traju do kraja svibnja pa onda u nove pobjede. 

    🤵33 god, neopstruktivna azoo
    👰29 god, sve ok, folikulometrije, Gynositol
    Pokušavamo od 10/2020.
    U postupku posvajanja 💪🫶

  • Avatar Leona89

    Leona89

    Broj poruka: 356

    Prijavi adminu

    Mom hvala na odgovoru ❤️
    Tratinčice hvala i tebi ❤️ baš si me nasmijala sa zadnjom rečenicom 🤣🤣🤣
    Lotta kako si ti draga? Još uvijek u isčekivanju?🫣
    Mali princ jako lijepo si napisala sve❤️
    Srculence drago mi je da si super i da lijepo rastete♥️ dok se ti dobro osjećaš i želiš raditi, samo naprijed ♥️ i ja sam aktivni tip i ne mogu si zamisliti kako će mi biti “dosadno” dok budem doma, da mogu i ja bih radila, ali imam fizički i stresan posao pa neću moći🫣samo uživajte 🥰❤️🥰❤️🥰😘
    Lucy draga nadam se da uživaš sa svojim klupkom sreće, javi nam se kad ćeš moći da čujemo kako prolaze vaši zajednički dani❤️❤️❤️❤️❤️😘
    Ivona vjerujem da vas je ovo sve zajedno promijenilo, ali najbitnije je što ste i dalje zajedno i volite se i podržavate, bez toga ništa naravno ❤️drago mi je da ste toliko jaki i da ne odustajete❤️samo naprijed, mi ćemo na jesen ili kada god da idete navijati za vas ❤️🍀♥️🍀♥️🍀♥️😘
    Smiley potpisujem sve, lijepo si to napisala. Podrška i ljubav su najbitniji faktor❤️♥️❤️♥️💪🏻muž i ja smo zajedno već 14 godina i jako smo puno toga prošli zajedno, isto mogu reći da je on moja srodna duša i da ne bih mogla bez njega. 

    Kod nas su za dijagnozu AZOO znali moji i njegovi roditelji te naši vjenčani kumovi. Naravno da smo isto dobivali pitanja od drugih ljudi koji nisu znali za našu situaciju; kad će beba? Njima smo odgovarali- kad bude vrijeme za to. Mislim da je to glupo pitanje i užasno me to živciralo. Za operaciju su isti ovi ljudi saznali tek nakon što je sve bilo gotovo i nisu ništa ispitivali kako je prošlo. Rekli smo kumovima, najboljoj zajedničkoj prijateljici i on je rekao svom bratu kako je prošlo i da planiramo donaciju. Za sada će tako i ostati, od njih smo dobili ogromnu podršku i najljepše želje za uspjeh🍀❤️🍀❤️🍀❤️
    Držim nam svima fige da na kraju dođemo do svog cilja🍀💪🏻♥️😘Puse i zagrljaji svima ♥️😘♥️😘♥️😘

    💃🏻89. Hashimoto,AMH 13,35 pmol/L,Euthyrox 75/50
    🕺🏼89. Azzospermija, varikokela II. stupanj
    2017.👰🏻‍♀️🤵🏼‍♂️❤️
    Mtese Rebro dr. H - 24.01.2024. ❌
    Postupak donacije - Pronatal Prag-05.'24.🍀🤞🏻❤️

  • Avatar Lotta33

    Lotta33

    Broj poruka: 213

    Prijavi adminu

    Cure, slazem se sa svime sto ste napisale! Vidim da mi azoo zene uglavnom slicno i razmisljamo🤗
    Leona, moja M velikih nula bodova! Sad sam vec preko 10 dana u kasnjenju. Moram imati ludo srece da mi se pogodi dan dolaska jer inace i travanj nam otpada (takvi su nam opisi posla da putujemo). Uzas. Kud me nade, ali eto, valjda ima razloga.  Sad mi vec pocinje i smiješno bit, pored svega sad ja zezam😅 vi niste dobili nista novo? 

    🙋🏻‍♀️: nalik PCOS, uredan ciklus
    🙋🏻‍♂️: neopstruktivna azoospermija
    mTese 🔬 ❌

  • Avatar Leona89

    Leona89

    Broj poruka: 356

    Prijavi adminu

    Lotta baš mi je žao, možda nam je suđeno da se sretnemo u Pragu i u isto vrijeme ostanemo trudne☺️🥰🍀💪🏻🤞🏻 nadam se da bude stigla kroz koji dan, ako ne, jel misliš kontaktirati ginekologicu ili stvarno misliš da je samo do psihe?
    Kod nas ništa novo, nemam neke nove informacije. Jako sam nervozna od tog isčekivanja u zadnje vrijeme, užas. Ali tješim se da Bog ima plan za nas i da će sve biti baš onda kada treba biti, druge mi nema nego čekati😓💪🏻🥴

    💃🏻89. Hashimoto,AMH 13,35 pmol/L,Euthyrox 75/50
    🕺🏼89. Azzospermija, varikokela II. stupanj
    2017.👰🏻‍♀️🤵🏼‍♂️❤️
    Mtese Rebro dr. H - 24.01.2024. ❌
    Postupak donacije - Pronatal Prag-05.'24.🍀🤞🏻❤️

  • Avatar Lotta33

    Lotta33

    Broj poruka: 213

    Prijavi adminu

    Leona, pa imala sam mozda 5-6 puta u svojoj menzis povijesti da mi je dosla ono 40-i dan. Vjerojatno je to anovulatorni ciklus koji se jednostavno dogodi. Tako mi je to ginicka objasnila. Odmah je rekla da mi maternica izgleda kao da je sedmi/osmi dan ciklusa (a ne 24-i koji je bio). Tako da mislim da je psiha tu glavna.
    Sto se vas tice, mozda je dobra stvar da vam nista jos ne javljaju, mozda to znaci da pokusavaju progurati sve slucajeve kao i do sad, bar se nadam da je tako✨❤️

    🙋🏻‍♀️: nalik PCOS, uredan ciklus
    🙋🏻‍♂️: neopstruktivna azoospermija
    mTese 🔬 ❌

  • MalenaS

    Broj poruka: 15

    Prijavi adminu

    Čitam sve, kao da sam svaki drugi post i sama pisala. 
    Ja sam polako počela da se raspitujem za usvajanje, ono malo informacija koje sam dobila do sada, dosta su me uplašile. 
    Meni je muž toliko bitan, da bih isto radije ostala sa njim bez dece… Razmišljam i o donaciji embriona, ali ni to za sada ne možemo da obradimo.
    Ivona, šta je dr Emre rekao, da ne pokušavate više mTese? 
    Mi bismo pokušali prvo ovde, ako ne nađemo ništa, ponovili bismo tu pravu mTese u Turskoj, ne znam da li je moguće dva puta raditi.
    Pratim vas drage, držite se. 🙂

    👱 37 god, sve ok, blagi PCOS, hipotireoza
    🧔41 god, FSH 18-25, LH 8-12, testosteron ok.
    Punkcijom zamrznuti spermatozoidi za dva pokušaja.
    1.24. ISCI - 10 embriona, 0 blaste

  • Avatar Leona89

    Leona89

    Broj poruka: 356

    Prijavi adminu

    Lotta ni meni ni tebi ne preostaje ništa drugo nego čekati i vidjeti kako će se sve dalje odviti.☺️ Iskreno, samo želim odgovor, bio on pozitivan ili negativan. Danas je točno tri tjedna od predaje papira. Sretno nam svakako❤️🍀🤞🏻😘
    Malena kako god odlučili, držim vam 🤞🏻 i sretno. Bitno da ste mirni sa svojom odlukom, mi ćemo ti ovdje biti podrška u svakom slučaju🍀🤞🏻🍀🤞🏻❤️

    💃🏻89. Hashimoto,AMH 13,35 pmol/L,Euthyrox 75/50
    🕺🏼89. Azzospermija, varikokela II. stupanj
    2017.👰🏻‍♀️🤵🏼‍♂️❤️
    Mtese Rebro dr. H - 24.01.2024. ❌
    Postupak donacije - Pronatal Prag-05.'24.🍀🤞🏻❤️

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.