AZOOSPERMIJA

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • ljubica123

    Broj poruka: 35

    Prijavi adminu

    Malo da se ubacim, MTese je bolja prvenstveno zbog toga što se pazi na vaskularizaciju pa su puno manje šanse za hematome, kao što su recimo imali neki muževi ode, čini mi se od momtobe… Što se tiče toga je li nešto na pamet ili nije, MTese isto može bit na pamet, jer oni pod mikroskopom ne vide gdje su spermiji već samo razliku u tkivu, tako da najbolje šanse imaju oni koji imaju lošiju strukturu unutar testisa, atrofiju, manje testise i tako to… kod zdravih testisa i normalne veličine opet je na pamet u nekim slučajevima…..
    Zbog iskustva nalaza jedne rečenice, mislim da je svakako Hauptman najbolji izbor jer ima tim doktora histologa oko sebe koji detajno pregledaju tkivo, dok recimo ovi biolozi to ne rade….  
    Trantičice sretno, čekamo lijepe vijesti 

    👩(92) - sve ok
    🧑(95) Azoospermija, Anejakulacija
    02/23 M-TESE - neuspješno

  • Avatar Lotta33

    Lotta33

    Broj poruka: 233

    Prijavi adminu

    Tratinčica123

    Leona, mi smo išli kod dr.Hauptmana privatno, dobili listu nalaza koje moramo obaviti za operaciju i kad smo obavili sve nalaze, poslali na e -mail i upisao nas na listu. Imali smo samo 1 pregled privatno kod njega. Drugi puta kad smo ga vidjeli, bila je operacija.🙈😂


    Tratincice, nakon sto ste upisati na listu jeli vam odmah receno koji je termin ili? Mi smo sad na listi cekanja, ali nije nam dan datum pa opet nista ne znamo…

    🙋🏻‍♀️: nalik PCOS, uredan ciklus
    🙋🏻‍♂️: neopstruktivna azoospermija
    IVF Prag 08/24 ✨

  • Avatar Leona89

    Leona89

    Broj poruka: 455

    Prijavi adminu

    Tratinčice tome sam se i nadala, znam da sam pročitala tvoj post o tome ali ga nisam mogla naći. To je super, jer kao što sam napisala imamo dio nalaza koji su svježi. Ako ti se da napiši što ste sve trebali napraviti od nalaza prije MT? Imamo spermiogram, testosteron,LH,FSH, kariograme i mikrodelecije, i markere na spolne bolesti. Pretpostavljam da će nas tražiti krvnu grupu i RH faktor, EKG, te pregled anesteziologa, možda još nešto?

    💃🏻89. Hashimoto,AMH 13,35 pmol/L,Euthyrox 50/25
    🕺🏼89. Azzospermija, varikokela II. stupanj
    2017.👰🏻‍♀️🤵🏼‍♂️❤️
    Mtese Rebro dr. H - 24.01.2024. ❌
    Postupak donacije - Pronatal Prag-05.'24.🍀🤞🏻❤️
    16.05.asp.14 folikula-13🥚(10xMII, 3xGV), od 10🥚-8 oplođenih, 4 BC odlične kvalitete, od toga 3🐧🐧🐧21.05.➡️transfer 1odlične BC🍀❤️🤞🏻7dpt➕Beta 03.06.🙏🏻🍀

  • Avatar Leona89

    Leona89

    Broj poruka: 455

    Prijavi adminu

    ljubica123

    Malo da se ubacim, MTese je bolja prvenstveno zbog toga što se pazi na vaskularizaciju pa su puno manje šanse za hematome, kao što su recimo imali neki muževi ode, čini mi se od momtobe… Što se tiče toga je li nešto na pamet ili nije, MTese isto može bit na pamet, jer oni pod mikroskopom ne vide gdje su spermiji već samo razliku u tkivu, tako da najbolje šanse imaju oni koji imaju lošiju strukturu unutar testisa, atrofiju, manje testise i tako to… kod zdravih testisa i normalne veličine opet je na pamet u nekim slučajevima…..
    Zbog iskustva nalaza jedne rečenice, mislim da je svakako Hauptman najbolji izbor jer ima tim doktora histologa oko sebe koji detajno pregledaju tkivo, dok recimo ovi biolozi to ne rade….
    Trantičice sretno, čekamo lijepe vijesti


    Ljubice super info, nisam znala da bolje šanse imaju muškarci s manjim testisima, moj ih ima, stvarno se nadam da će rezultat uroditi plodom 🙂

    💃🏻89. Hashimoto,AMH 13,35 pmol/L,Euthyrox 50/25
    🕺🏼89. Azzospermija, varikokela II. stupanj
    2017.👰🏻‍♀️🤵🏼‍♂️❤️
    Mtese Rebro dr. H - 24.01.2024. ❌
    Postupak donacije - Pronatal Prag-05.'24.🍀🤞🏻❤️
    16.05.asp.14 folikula-13🥚(10xMII, 3xGV), od 10🥚-8 oplođenih, 4 BC odlične kvalitete, od toga 3🐧🐧🐧21.05.➡️transfer 1odlične BC🍀❤️🤞🏻7dpt➕Beta 03.06.🙏🏻🍀

  • Avatar Tratinčica123

    Tratinčica123

    Broj poruka: 2214

    Prijavi adminu

    Leona, od pretraga to što si navela, plus urin.
    Zvat će vas 2 ili 3 dana prije operacije, to nam je bilo užas, ali što se može..  operacija je bila u petak, zvali su nas u utorak da muž mora doći u četvrtak u 14h na odjel. Operacija je bila petak od pola 9 do 12h.
    Odmah je doktor rekao mužu da se ništa nije našlo, pola sata nakon operacije. 🙈
    .
    Cure moje i dečki, mi smo stigli prije sat vremena. Sve je okej, sve je dobro. Sutra u pola 10 imam 2 uzv na 8dc. 😘😘

    Trudimo se od 9/21.
    👱‍♀️24- PCOS, 🙋‍♂️28- Azzospermia, mTese ❌
    Prag- donacija sjemena- 6/23.
    12.06. Aspiracija- 22🥚/–10 odličnih 🐧
    08.08. FET- 1 blastica - + na testiću 4dpt
    •Beta 8dpt- 80.14, 10dpt- 227.73, 12dpt-632.10
    Panorama-low risk- stiže curka 💗
    [tickerfactory.com]

  • Avatar Leona89

    Leona89

    Broj poruka: 455

    Prijavi adminu

    Tratinčice sretno na UZV, drago mi je da ste sretno stigli.
    Grozno je to što dva ili tri dana ranije jave, ne znam kako se čovjek uspije psihički pripremiti za to, ali dobro.
    Nama kada je dr. H. predlagao TESE prije, meni su u Petrovoj rekli da ću ja ići u stimulirani postupak, u slučaju da se nešto nađe, da odmah rade sa svježim spermijima, jer mnogi ne prežive odmrzavanje 😳

    💃🏻89. Hashimoto,AMH 13,35 pmol/L,Euthyrox 50/25
    🕺🏼89. Azzospermija, varikokela II. stupanj
    2017.👰🏻‍♀️🤵🏼‍♂️❤️
    Mtese Rebro dr. H - 24.01.2024. ❌
    Postupak donacije - Pronatal Prag-05.'24.🍀🤞🏻❤️
    16.05.asp.14 folikula-13🥚(10xMII, 3xGV), od 10🥚-8 oplođenih, 4 BC odlične kvalitete, od toga 3🐧🐧🐧21.05.➡️transfer 1odlične BC🍀❤️🤞🏻7dpt➕Beta 03.06.🙏🏻🍀

  • Avatar Tratinčica123

    Tratinčica123

    Broj poruka: 2214

    Prijavi adminu

    Juuutrooo, ja sam u šoku još uvijek😱🤣🤣
    Znači, danas 8dc:
    Endometrij- 6.3mm
    Lijevi jajnik- 15 folikula (od 14-16mm svi)
    Desni jajnik- 10 folikula (od 14 do 16mm svi) 
    Doktorica kaže da očekuje jako puno jajnih stanica. Reagiram po njenom savršeno na terapiju, u ponedjeljak 12.6 imam aspiraciju ujutro 🥳🥳🙈
    .
    No, blaga hiperstimulacija mi ne gine i doktorica je rekla da ona nebi radila transfer ovaj mjesec, nego slijedeći ciklus ili čak i 2 preskočit jer bi moglo biti opasno ukoliko dođe do trudnoće, a ipak je na prvom mjestu moje zdravlje, tako je ona rekla.😖
    .
    Momtobe, vi ste preskakali 1 ciklus ili 2?🤔🙄

    Trudimo se od 9/21.
    👱‍♀️24- PCOS, 🙋‍♂️28- Azzospermia, mTese ❌
    Prag- donacija sjemena- 6/23.
    12.06. Aspiracija- 22🥚/–10 odličnih 🐧
    08.08. FET- 1 blastica - + na testiću 4dpt
    •Beta 8dpt- 80.14, 10dpt- 227.73, 12dpt-632.10
    Panorama-low risk- stiže curka 💗
    [tickerfactory.com]

  • Avatar Crvenkapica94

    Crvenkapica94

    Broj poruka: 339

    Prijavi adminu

    Tratinčica123

    Juuutrooo, ja sam u šoku još uvijek😱🤣🤣
    Znači, danas 8dc:
    Endometrij- 6.3mm
    Lijevi jajnik- 15 folikula (od 14-16mm svi)
    Desni jajnik- 10 folikula (od 14 do 16mm svi)
    Doktorica kaže da očekuje jako puno jajnih stanica. Reagiram po njenom savršeno na terapiju, u ponedjeljak 12.6 imam aspiraciju ujutro 🥳🥳🙈
    .
    No, blaga hiperstimulacija mi ne gine i doktorica je rekla da ona nebi radila transfer ovaj mjesec, nego slijedeći ciklus ili čak i 2 preskočit jer bi moglo biti opasno ukoliko dođe do trudnoće, a ipak je na prvom mjestu moje zdravlje, tako je ona rekla.😖
    .
    Momtobe, vi ste preskakali 1 ciklus ili 2?🤔🙄


    Heej, pa super, imaš stvarno puno folikula, nadam se da će svi biti zreli i super oplođeni 😍😍 ali da, na taj broj folikula mislim da ti ne gine blagi hiper. Uzmi puno onih izotonika, izosport, tekućine puno za piti nakon aspiracije. Po mom iskustvu mislim da je puno bolje čekati za transfer, meni je zadnji postupak bio užasno bolan zbog hiperstimulacije, a išlo se odmah u transfer. Da sam bila pametnija čekala bi, ovako je tijelo preopterećeno i možda je i to razlog zašto je postupak bio neuspješan.
    Što se tiče endometrija, jesu ti rekli da je to okej? Kad bude transfer uzmi sok od cikle od 1dc, svakako ne može odmoći, a endometrij će biti deblji. Ja sam u drugom postupku svaki dan jednu veliku čašu soka i nije mi trebao ni Estrofem jer je endometrij bio baš dobar za razliku od prvog puta. 
    Koliko ja znam čeka se 1 ciklus pauze, barem je tako kod nas. Mislim da je momtobe imala pauzu 1 ciklus? Brzo će i to proći, bitnije da se tijelo oporavi 🥰 

    💁🏻‍♀️29 - dijabetes, hiperprolaktinemija, pcos, amh 50.5
    👱🏻‍♂️34 - neopstruktivna azoospermia
    1/23 mTESE Poliklinika Cito - 8 ampula ✅
    2/23 1.ICSI ➡️5🥚➡️1 ET ❌ 0 🐧
    4/23 2. ICSI ➡️ 11🥚➡️2 ET ❌ 0 🐧
    10/23 Repromed 3.ICSI ➡️7🥚➡️1 ET 0 🐧
    +5dpt, beta 9dpt - 138, 11dpt - 376
    6.12. kuca ❤️
    11.1. Veritas uredan - stiže dečko 💙
    [tickerfactory.com]

  • Avatar Tratinčica123

    Tratinčica123

    Broj poruka: 2214

    Prijavi adminu

    Ma cure.. baš sam sad u nekoj depresiji. 
    Da, nećete vjerovati- JA sam u depresiji.😖😖
    Rekli su mi da bi da bilo najpametnije 2 ciklusa pričekati i onda tek sad 3 ciklusom krenuti u transfer.
    Endometrij su rekli da je zadovoljavajući i super jer kad bi bio transfer sad bio bi oko 10mm, tako da super. Ali ono, baš sam tužna jer po svemu tome bi meni transfer bio od sredine do kraja 8 mjeseca, tu negdje. To mi se zaista čini predugo😞😞😞😞

    Trudimo se od 9/21.
    👱‍♀️24- PCOS, 🙋‍♂️28- Azzospermia, mTese ❌
    Prag- donacija sjemena- 6/23.
    12.06. Aspiracija- 22🥚/–10 odličnih 🐧
    08.08. FET- 1 blastica - + na testiću 4dpt
    •Beta 8dpt- 80.14, 10dpt- 227.73, 12dpt-632.10
    Panorama-low risk- stiže curka 💗
    [tickerfactory.com]

  • Avatar Butterfly 🦋

    Butterfly 🦋

    Broj poruka: 286

    Prijavi adminu

    Pozz sorry na uskakanju ovako. Zanima me ima li tko 2 proxeeda plus viska za prodati? Za 2 dana mi je aspiracija a nakon toga mm vise to ne mora piti pa da ne kupujem cijelu kutiju 500kn a ostali smo bez vrecica :( hvalaa! 

    28🧔🏽‍♂️28 👩🏽‍🦱 Endometrioza
    AMH 4,3 pmol/L ⏳ sve ostalo oboje ok
    1. ICSI 09/22 stimulacija ➡️ 11🥚 8 oplođenih ➡️ ET 1 trodnevni (0 🐧) ➡️ Test 👎🏼
    2. ICSI 12/22 stimulacija ➡️ Aspiracija 10🥚 6 oplođenih ➡️ ET 2 dvodnevna (0 🐧) ➡️ 👎🏼
    3.IVF 03/23 stimulacija ➡️ Aspiracija 6 🥚 3 oplođenih ➡️ ET 2 trodnevna (0 🐧) ➡️ Test 9.4. 👎🏼
    4.ICSI 06/23 - stimulacija ➡️ Aspiracija 6🥚6 oplođenih➡️ ET 2 trodnevna (nema🐧) ➡️ Test 24.6. 👎🏼
    5.ICSI prirodni ciklus 1js ET dvodnevni 7.7. - test 19.7.👎🏼

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.