AZOOSPERMIJA

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • Avatar Leona89

    Leona89

    Broj poruka: 391

    Prijavi adminu

    Mimica91 pardon, krivo se izražavam, mislim na TESE, znam da nije isto 🫣 Znači ne aspiracija, nego rezanje tkiva. Čitam već godinama o svim tim zahvatima i znam da je najbolja odluka otići na Micro Tese, zato smo i čekali da dođe mikroskop na Rebro. To nam je i Grubišić rekao, odite kod dr.H, pa ako vidite da se dugo čeka, dođite kod mene. Rekao je ako dobro pamtim da je uspjeh kod TESE 30 ili 40%, a kod Micro Tese 50 ili 60% da se nađu spermiji. Bili smo zajedno jučer kod njega, jer muž od šoka ne bi znao ništa prepričati. Dr. G. mu je onda objasnio razliku između te dvije operacije, te spomenuo da se kod MT testisi izvade van i gleda ih se pod mikroskopom, muž kad je to čuo je problijedio i rekao idemo mi na TESE, neću na MT, znači samo strah ga je odbio 😏 Hvala ti na iskustvu, to je ono što mi treba, jer njemu nikako dokazati da je MT najbolja opcija jer je se boji ko crnog vraga.
    Što se tiče vašeg nalaza od jedne rečenice, nemam što reći osim užas. Mislim da je dr.H u tome detaljniji, tj. on i njegov tim.
    Tratinčica123 hvala na dobrošlici, također mislim da je dr H najbolji što se tiče naše dijagnoze.
    Sretno sutra na UZV 🙂

    💃🏻89. Hashimoto,AMH 13,35 pmol/L,Euthyrox 75/50
    🕺🏼89. Azzospermija, varikokela II. stupanj
    2017.👰🏻‍♀️🤵🏼‍♂️❤️
    Mtese Rebro dr. H - 24.01.2024. ❌
    Postupak donacije - Pronatal Prag-05.'24.🍀🤞🏻❤️

  • Avatar Lotta33

    Lotta33

    Broj poruka: 221

    Prijavi adminu

    Malo se zahuktala tema, tužno mi je vidjeti da ima novih članova :( 
    PixelPro nam je svima danas uljepšao dan, ne mogu zamisliti tu sreću, čestitam od srca!
    Tratinčice, sve je vidim dobro krenulo, sretno u narednim danima 

    🙋🏻‍♀️: nalik PCOS, uredan ciklus
    🙋🏻‍♂️: neopstruktivna azoospermija
    mTese 🔬 ❌

  • Avatar Leona89

    Leona89

    Broj poruka: 391

    Prijavi adminu

    PixelPro hvala na dobrošlici. Nakon tvog posta sam bila sigurna da je operacija varikokele prava odluka, pa tek onda na Micro Tese, zato smo i išli kod dr.G. Doslovno nam je rekao, uzet ćete mi termin za operaciju(varikokele), a mogao sam riješiti puno ozbiljniji slučaj 😡. Tu mi je pao u očima, doslovno nas je otkantao jer neće biti uspjeha. Probat ću naći link pa pročitati, također sam kao i ti provela sate i sate čitanja svega.
    Također mislim da bi bilo najbolje prvo operirati varikokelu, ali kao što sam napisala svi urolozi kod kojih smo bili na konzultacijama, uključujući i dr.H su rekli da ta operacija neće pomoći, tako da sad stvarno više ne znam što napraviti.
    Čestitam od ❤️ na pozitivnoj beti. Divne vijesti.
    Možeš li napisati tijek oporavka nakon operacije varikokele i nakon operacije Micro Tese molim te?
    No-give-up vidim da ste vi imali neuspješnu MT, gdje ste ju radili i kakvi su vam planovi za dalje?

    💃🏻89. Hashimoto,AMH 13,35 pmol/L,Euthyrox 75/50
    🕺🏼89. Azzospermija, varikokela II. stupanj
    2017.👰🏻‍♀️🤵🏼‍♂️❤️
    Mtese Rebro dr. H - 24.01.2024. ❌
    Postupak donacije - Pronatal Prag-05.'24.🍀🤞🏻❤️

  • Avatar Mimica91

    Mimica91

    Broj poruka: 390

    Prijavi adminu

    Leona nije mi jasno što se ima bojati mikroskopa, pa u oba slučajeva režu i otvaraju testis, samo u slučaju microTese to duže traje jer više traže, a u slučaju TESE uzmu nasumično tkivo. 

    Ja 91, mm 92
    Azoospermija/kriptozoospermija
    2021 postupak Turska ⛔
    Betaplus 10/2022 postupak, 9 js, 5 oplođeno, transfer 2 embrija ❌
    FET 1 🐧 12/22 beta 140 ✅ 350 ✅ 1800✅ 3800✅
    UZV 10/01/23 imamo ❤️
    15/02/23 mini anomaly ✅ kombinirani ✅
    17/02 Qualified 360 ✅dečko 💙
    Anomaly scan ✅
    lelicaa91@gmail.com
    [tickerfactory.com]

  • Avatar Mimica91

    Mimica91

    Broj poruka: 390

    Prijavi adminu

    Što se tiče varikokele, moj muž ju isto ima i isto nitko nije htio to operirati, čak smo pitali neke doktore van Hrvatske isto su rekli ne. Prema istraživanjima koja sam prije čitala, nekima pomogne, nekima ne, ali koliko sam skužila više ne nego da. Tako da tu nisam pametna. 

    Ja 91, mm 92
    Azoospermija/kriptozoospermija
    2021 postupak Turska ⛔
    Betaplus 10/2022 postupak, 9 js, 5 oplođeno, transfer 2 embrija ❌
    FET 1 🐧 12/22 beta 140 ✅ 350 ✅ 1800✅ 3800✅
    UZV 10/01/23 imamo ❤️
    15/02/23 mini anomaly ✅ kombinirani ✅
    17/02 Qualified 360 ✅dečko 💙
    Anomaly scan ✅
    lelicaa91@gmail.com
    [tickerfactory.com]

  • Avatar Mimica91

    Mimica91

    Broj poruka: 390

    Prijavi adminu

    A ako već inzistira na tese, onda radije neka ide kod Hauptmana na Rebro. Duže se čeka, ali sa razlogom. 

    Ja 91, mm 92
    Azoospermija/kriptozoospermija
    2021 postupak Turska ⛔
    Betaplus 10/2022 postupak, 9 js, 5 oplođeno, transfer 2 embrija ❌
    FET 1 🐧 12/22 beta 140 ✅ 350 ✅ 1800✅ 3800✅
    UZV 10/01/23 imamo ❤️
    15/02/23 mini anomaly ✅ kombinirani ✅
    17/02 Qualified 360 ✅dečko 💙
    Anomaly scan ✅
    lelicaa91@gmail.com
    [tickerfactory.com]

  • Avatar Lucy08

    Lucy08

    Broj poruka: 1050

    Prijavi adminu

    Pozdrav svim novim i starim clanovima nase male zajednice 😄 🤗
    Pixel 😍 🥳🥳🥳🥳 napokon! Čestitam! 
    U stisci sam s vremenom, brzo procitam i sve mi se smisa pa nemojte zamjerit sto nisam rijecita za svakoga posebno. Tratincice 🤞🤞🤞🤞🤞🤞
    Ja imam sutra kontrolu i dobijem li zeleno svijetlo odmah se javljam dr. P i nadam se da za 10 dana krecem s bockanjem . Jedva cekam! Pixel mi je sad dao jos vise snage! 😊🥳

    🙋‍♀️ 1988. - zdrava, AMH 35, trombofilija
    Th: Novalac, Andol100, vitD, Euthyrox
    🧔 1983. - azoospermia, FSH 32.6, testosteron 7.4
    Polik. CITO: 05.2022. m-tesse ✔️🔝🥳
    06.22. ICSI 6🥚 ET 2 trodnevna✖️💔
    09.22. FET(2🐧) ✖️💔💔
    5./23. histeroskopija ✔️
    6./23. 2. ICSI 11🥚 29.6.ET 2 trod (3d🐧🐧+ 1B🐧) 10dpt➕️ beta 14dpt 134.5, 16dpt 351.3, 1. UZV 💙 👶Nifty ✔️♂️ [tickerfactory.com]

  • Avatar PixelPro

    PixelPro

    Broj poruka: 53

    Prijavi adminu

    Hvala stvarno svima na cestitkama! 
    Nadam se da cu i ja vama svima brzo 

    Leona procitaj studije o korelaciji azoospermije i operacije variokokole u uspjesnosti M-tese naci ces razne statisticke podatke.
    Nekome pomogne da mu se spermiogram poboljsa da ne mora ni pristupiti M-Tese operacije a nekome nista!
    Ako ce vam pomoci da mozda barem poveca broj spermija kod operacije isplati se.
    Meni se iz azoo spermiogram poboljšao u cryptozoospermia i to tek poslije operacije variokokele.
    Od moje dijagnoze azoo do bete prosla skoro tocno godina dana.
    Ja sam odma nakon prvog pregleda odluci da cu ici na obe operacije nakon sto sam x studija procitao. Isto me doktor nije htio operirati u pocetku i bio sam kasnije kod dr.Hauptmana koji se isto neckao oko operacija varikokele ali samo bio uporan.
    Vjeruj mi u krajnju ruku da me nisu htjeli operirati isao bi privatno.
    Ako se odlucite na operaciju napravite je po metodi mikrokiruški ili laparoskopski! 
    Mikrokiruski rez oko 3 cm, laparoskopija ulaze na dva tri mjesta  oprovak je dosta brzi i bezbolniji….
    Meni se operirali po klasicnoj metodi Paolomo (rez duzine 6cm skoro kao carski po abdomenu) i jos se nisan oporavio a proslo je dosta mjeseci. Izbjegavati takav nacin operacije… ali eto meni se isplatilo na kraju pa se ne žalim toliko 
    I gora mi je ta operacija bila od M-Tese za nevjerovat 
    Treba nekih 3 tjedna za oporava od M-Tese, mirovanje i puno tableta protiv bolova nek ih ne štedi nikako spasit ce ga
    Najgora su prva 4 dana kasnije bude puno lakše.
    I nagovori muža na M-tese obavezno 

  • Avatar Leona89

    Leona89

    Broj poruka: 391

    Prijavi adminu

    Mimica a što da ti kažem muški mozak i strah od doktora, kažem ti kad je čuo na koji način se radi, prepao se, ne boji se on mikroskopa nego rezuckanja.
    Nakon što sam mu pročitala vaša iskustva, nazvao je i otkazao TESE. Naručili smo se privatno kod dr. Hauptmana pa ćemo vidjeti što će on reći, sad imamo friške nalaze spermiogram, testosterona, FSH, LH, a od ranije imamo mikrodelecije koje su u redu. 28.06. idemo k njemu pa ćemo pitati još jednom za varikokelu, ako opet kaže ne, onda idemo na MicroTESE kod njega na Rebro.
    Što mislite može li nas upisati odmah na listu čekanja ili ćemo opet morati na Rebro kod njega na pregled?

    💃🏻89. Hashimoto,AMH 13,35 pmol/L,Euthyrox 75/50
    🕺🏼89. Azzospermija, varikokela II. stupanj
    2017.👰🏻‍♀️🤵🏼‍♂️❤️
    Mtese Rebro dr. H - 24.01.2024. ❌
    Postupak donacije - Pronatal Prag-05.'24.🍀🤞🏻❤️

  • Avatar Tratinčica123

    Tratinčica123

    Broj poruka: 2214

    Prijavi adminu

    Leona, mi smo išli kod dr.Hauptmana privatno, dobili listu nalaza koje moramo obaviti za operaciju i kad smo obavili sve nalaze, poslali na e -mail i upisao nas na listu.  Imali smo samo 1 pregled privatno kod njega. Drugi puta kad smo ga vidjeli, bila je operacija.🙈😂

    Trudimo se od 9/21.
    👱‍♀️24- PCOS, 🙋‍♂️28- Azzospermia, mTese ❌
    Prag- donacija sjemena- 6/23.
    12.06. Aspiracija- 22🥚/–10 odličnih 🐧
    08.08. FET- 1 blastica - + na testiću 4dpt
    •Beta 8dpt- 80.14, 10dpt- 227.73, 12dpt-632.10
    Panorama-low risk- stiže curka 💗
    [tickerfactory.com]

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.