AZOOSPERMIJA

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • Avatar PixelPro

    PixelPro

    Broj poruka: 52

    Prijavi adminu

    Tratinčice sretno kod vas 
    Lucyo cekamo jos koji dan za test… transfer prosao ok, pa se nadamo da ce bit koja proslava

  • Avatar Leona89

    Leona89

    Broj poruka: 317

    Prijavi adminu

    Pozdrav svima, već duže vrijeme vas čitam, pa mislim da je vrijeme da se predstavim. Nakon što smo duže vrijeme radili na bebi i shvatili da se ništa ne događa, krenuli smo na pretrage. Kod mene je krajem 2015. nađena cistična tvorba veličine 4 cm, sumnjalo se na endometriozu, te me moja ginekologica šalje na hitnu ginekološku gdje mi predlažu daljnju obradu mene i muža, te operaciju endometrioze koju sam odbila. 2016. muž radi prvi spermiogram na kojem saznajemo za dijagnozu AZOOSPERMIJA. Nakon prvotnog šoka krećemo dalje u pretrage. 2018. su mi dijagnosticirali policistične jajnike, a tvorba na lijevom jajniku se smanjila na 1.5 cm, pila sam čaj od vrkute. 2019. saznajem da imam Hashimoto, te na UZV kod Podobnika - uterus arcuatus(srcolika maternica), a cista je nestala u potpunosti, kao i dijagnoza policističnih jajnika. Kod muža je nađena Varikokela II./III. stupanj na lijevom testisu, te povećan FSH 26,6. Sumnjali smo da ta varikokela radi problem, ali nas je više urologa uvjeravalo da operacijom varikokele nećemo ništa postići.

    💃🏻89. Hashimoto,AMH 13,35 pmol/L,Euthyrox 75/50
    🕺🏼89. Azzospermija, varikokela II. stupanj
    2017.👰🏻‍♀️🤵🏼‍♂️❤️
    Mtese Rebro dr. H - 24.01.2024. ❌
    Postupak donacije - Pronatal Prag-⏳🔜🤞🏻❤️

  • Avatar Leona89

    Leona89

    Broj poruka: 317

    Prijavi adminu

    Predlagali su nam TESU, a ja sam istraživanjem saznala na forumu da će u Hrvatskoj na Rebru biti moguće napraviti Micro-Tesu, tako da smo stali sa svime dok ne dođe. U dopisivanju sa dr. Dinkom Hauptmanom saznajem da je napokon moguće napraviti tu operaciju. Na operaciju još uvijek nismo otišli jer nakon što sam ovdje pročitala da je PixelPro operacijom varikokele, pa zatim Micro-tesom dobio spermije, odlučili smo prvo operirati varikokelu, pa onda na Micro Tese. Nadam se da smo dobro odlučili. Oprostite na ovako dugom predstavljanju. Svima želim uspjeh 🙂

    💃🏻89. Hashimoto,AMH 13,35 pmol/L,Euthyrox 75/50
    🕺🏼89. Azzospermija, varikokela II. stupanj
    2017.👰🏻‍♀️🤵🏼‍♂️❤️
    Mtese Rebro dr. H - 24.01.2024. ❌
    Postupak donacije - Pronatal Prag-⏳🔜🤞🏻❤️

  • Avatar Crvenkapica94

    Crvenkapica94

    Broj poruka: 331

    Prijavi adminu

    Pozdrav Leona i dobrodošla u grupu 🥰
    Ne znam za varikokelu, ali ako dr H kaže da se isplati prvo to riješiti onda svakako napravite tako. Jeste li kod njega privatno ili preko hzzo?
    .
    Evo mi smo jutros bili u Petrovoj kod dr Š. Začudila se što na nalazu od tese iz Cita imamo jednu rečenicu. Rekla je da dr H daje detaljan nalaz svim pacijentima. Odmah ga ke zvala, ali se nije javio. Proučila je sve naše nalaze, sve je zapisala i rekla da se javim kad izvadim krv (idem u srijedu). Da će se dotad čuti s dr H i vidjeti što bi nam on savjetovao. Rekla je da joj je baš žao što je Petrova sad u obnovi jer bi meni bilo najbolje da sve tamo radim pošto mi je tamo i doktorica za dijabetes i sve ostalo. Preporučila je svakako dodatne pretrage, histeroskopiju, ali da ćemo se čuti sve ovih dana. Zasad čekamo pa ćemo vidjeti što kažu, možda bi prebacili spermije negdje privatno u Zagreb pa ako to ne uspije onda se zapisali u Petrovu pa čekali red. 
    .
    PixelPro možeš li nam reći koliko ste vi embrija vraćali i koji dan, imate li išta zaleđeno za drugi put? Držim fige da bude fešta što prije 🤞🏻🤞🏻
    Tratinčice kad krećete za Prag? Kako je s inekcijama? ❤️

    💁🏻‍♀️29 - dijabetes, hiperprolaktinemija, pcos, amh 50.5
    👱🏻‍♂️34 - neopstruktivna azoospermia
    1/23 mTESE Poliklinika Cito - 8 ampula ✅
    2/23 1.ICSI ➡️5🥚➡️1 ET ❌ 0 🐧
    4/23 2. ICSI ➡️ 11🥚➡️2 ET ❌ 0 🐧
    10/23 Repromed 3.ICSI ➡️7🥚➡️1 ET 0 🐧
    +5dpt, beta 9dpt - 138, 11dpt - 376
    6.12. kuca ❤️
    11.1. Veritas uredan - stiže dečko 💙
    [tickerfactory.com]

  • Avatar Leona89

    Leona89

    Broj poruka: 317

    Prijavi adminu

    Crvenkapica 94 hvala na dobrodošlici. Kod H kad smo išli na konzultacije bilo je preko HZZO-A. Išli smo po još jedno mišljenje kod dr. Grubišića u Vinogradsku, baš danas. Baš suprotno, dr.H, a i svi ostali urolozi su nam od početka govorili da varikokela nije uzrok neopstruktivne azoospermije i da njenom operacijom nećemo baš ništa postići, te su nam svi savjetovali TESU. Danas nam je dr.Grubišić to i potvrdio, da operacijom varikokele nećemo ništa postići, savjetovao nam je da prvo napravimo TESU kod njega, pa tek onda MICRO-TESU kod dr.H. Rekao je nešto u smislu da je varikokela pre dugo prisutna i da već dugo “uništava” testise, te da operacija iste neće ništa poboljšati. 21.06. smo naručeni na TESU kod njega, pa ćemo vidjeti što će biti. Držite fige da se nađe nešto 🥰

    💃🏻89. Hashimoto,AMH 13,35 pmol/L,Euthyrox 75/50
    🕺🏼89. Azzospermija, varikokela II. stupanj
    2017.👰🏻‍♀️🤵🏼‍♂️❤️
    Mtese Rebro dr. H - 24.01.2024. ❌
    Postupak donacije - Pronatal Prag-⏳🔜🤞🏻❤️

  • Avatar Mimica91

    Mimica91

    Broj poruka: 390

    Prijavi adminu

    Leona što točno misliš pod time da ćete raditi TESU kod Grubišića? Misliš li na TESE, odnosno biopsiju (rezanje, otvaranje) testisa i uzimanje tkiva nasumično? Ili TESA, punkcija testisa iglom?
    Ako je ovo prvo (TESE) ja vam nikako, ali nikako ne bi preporučila da idete kod Grubišića na TESE već pravac kod Hauptmana na MicroTese.
    Samo ćete izgubiti još dodatno vrijeme ako ništa ne nađe Grubišić, a ništa nećete dobiti jer u obe procedure se otvaraju testisi i otprilike su jednako invazivne, a microTese puno bolja. 
    Govorim iz vlastitog iskustva jer je i nas Grubišić nagovorio da idemo kod njega na TESE, i na kraju ništa nije našao. I onda nismo mogli sljedećih 6 mjeseci i duže na novi zahvat. Sva sreća nije nam ni trebao jer su se pojavili spermiji u ejakulatu. Znači uzmi u obzir da Grubišić nije ništa našao na tese a bilo je spermija u ejakulatu, tako da mi smo jako skeptični 

    Ja 91, mm 92
    Azoospermija/kriptozoospermija
    2021 postupak Turska ⛔
    Betaplus 10/2022 postupak, 9 js, 5 oplođeno, transfer 2 embrija ❌
    FET 1 🐧 12/22 beta 140 ✅ 350 ✅ 1800✅ 3800✅
    UZV 10/01/23 imamo ❤️
    15/02/23 mini anomaly ✅ kombinirani ✅
    17/02 Qualified 360 ✅dečko 💙
    Anomaly scan ✅
    lelicaa91@gmail.com
    [tickerfactory.com]

  • Avatar Mimica91

    Mimica91

    Broj poruka: 390

    Prijavi adminu

    Nikad nikome ne bih preporučila Grubišića i Vinogradsku, odnosno taj tim urolog-embriolog za TESE, zbog svog izrazito lošeg iskustva. I vjeruj mi da gdje god da dođeš (u Petrovu, kod privatnika, bilo gdje) svi će ti preporučiti Hauptmana…
    Ali naravno to je samo moje iskustvo i osjećam obvezu podijelit ga sa svima, ali ne znači da će i vaše biti takvo, ako se ipak odlučite, nadam se da ćete imati više sreće. 

    Ja 91, mm 92
    Azoospermija/kriptozoospermija
    2021 postupak Turska ⛔
    Betaplus 10/2022 postupak, 9 js, 5 oplođeno, transfer 2 embrija ❌
    FET 1 🐧 12/22 beta 140 ✅ 350 ✅ 1800✅ 3800✅
    UZV 10/01/23 imamo ❤️
    15/02/23 mini anomaly ✅ kombinirani ✅
    17/02 Qualified 360 ✅dečko 💙
    Anomaly scan ✅
    lelicaa91@gmail.com
    [tickerfactory.com]

  • Avatar Mimica91

    Mimica91

    Broj poruka: 390

    Prijavi adminu

    I da se nadovežem na Crvenkapicu i nalaz nakon TESE. Mi nismo dobili nalaz već usmeno telefonski da nije ništa nađeno, a nakon što smo inzistirali na nalazu, dobili smo ga mailom u wordu, bez imena i prezimena, bez potpisa, bez ičega. Doslovno sama sam mogla to napisati (isto jedna rečenica). Znači sramota za Grubišića, za emriologa koji je tražio spermije i za cijelu Vinogradsku.. 

    Ja 91, mm 92
    Azoospermija/kriptozoospermija
    2021 postupak Turska ⛔
    Betaplus 10/2022 postupak, 9 js, 5 oplođeno, transfer 2 embrija ❌
    FET 1 🐧 12/22 beta 140 ✅ 350 ✅ 1800✅ 3800✅
    UZV 10/01/23 imamo ❤️
    15/02/23 mini anomaly ✅ kombinirani ✅
    17/02 Qualified 360 ✅dečko 💙
    Anomaly scan ✅
    lelicaa91@gmail.com
    [tickerfactory.com]

  • Avatar Mimica91

    Mimica91

    Broj poruka: 390

    Prijavi adminu

    Sad sam se toliko iznervirala kad sam se sjetila toga, da vam evo šaljem i sliku nalaza, samo sam ime zasjenila.

    https://ibb.co/3zK9jk1 [ibb.co]

    Još jednom napominjem da je nalaz u wordu, znači mogu ga editirati. Nema imena i prezimena onoga tko je nalaz izdao. A kamoli potpisa. 

    Ja 91, mm 92
    Azoospermija/kriptozoospermija
    2021 postupak Turska ⛔
    Betaplus 10/2022 postupak, 9 js, 5 oplođeno, transfer 2 embrija ❌
    FET 1 🐧 12/22 beta 140 ✅ 350 ✅ 1800✅ 3800✅
    UZV 10/01/23 imamo ❤️
    15/02/23 mini anomaly ✅ kombinirani ✅
    17/02 Qualified 360 ✅dečko 💙
    Anomaly scan ✅
    lelicaa91@gmail.com
    [tickerfactory.com]

  • Avatar Mimica91

    Mimica91

    Broj poruka: 390

    Prijavi adminu

    https://ibb.co/5jXYPMx [ibb.co]

    Ponavljam link za sliku 

    Ja 91, mm 92
    Azoospermija/kriptozoospermija
    2021 postupak Turska ⛔
    Betaplus 10/2022 postupak, 9 js, 5 oplođeno, transfer 2 embrija ❌
    FET 1 🐧 12/22 beta 140 ✅ 350 ✅ 1800✅ 3800✅
    UZV 10/01/23 imamo ❤️
    15/02/23 mini anomaly ✅ kombinirani ✅
    17/02 Qualified 360 ✅dečko 💙
    Anomaly scan ✅
    lelicaa91@gmail.com
    [tickerfactory.com]

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.